Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dženino venčanje (Jenny's Wedding)

2 posters

Ići dole

Dženino venčanje (Jenny's Wedding) Empty Dženino venčanje (Jenny's Wedding)

Počalji od polly88 Pon Mar 07, 2016 4:57 am

Dženino venčanje (Jenny's Wedding) 2i7xzs6

Godina: 2015.
Režija: Mary Agnes Donoghue
Scenario: Mary Agnes Donoghue
Uloge: Katherine Heigl, Tom Wilkinson, Linda Emond, Alexis Bledel




Kakvi su vaši utisci nakon pogledanog filma?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dženino venčanje (Jenny's Wedding) Empty Re: Dženino venčanje (Jenny's Wedding)

Počalji od polly88 Sub Mar 12, 2016 6:24 am

Ima tih filmova kod kojih već nakon pogledanih prvih 5-10 minuta znate što će se dogoditi do kraja - ako ne u detalje, onda bar okvirno. Ovaj film je jedan od tih predvidljivih, iako mi se tema svidjela i drama je mogla biti dosta bolja.

Jenny je lezbijka koja je u vezi s curom već 5 godina, no njeni roditelji, brat i sestra uvjereni su da joj je to cimerica. Uvjerena da će i roditelji i okolina loše reagirati i da neće naići na odobravanje, ipak im odluči reći istinu...

Neću ići u detalje, reći ću samo što mi je najviše zasmetalo. U jednom trenutku, Jenny umjesto da prizna svojoj sestri da je lezbijka, kaže da se viđa s oženjenim muškarcem. Zbilja mi je žao što živimo u svijetu u kojemu nije sramota viđati se s osobom koja je u braku, ali je zato neoprostivo ako vam se sviđa osoba istoga spola.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dženino venčanje (Jenny's Wedding) Empty Re: Dženino venčanje (Jenny's Wedding)

Počalji od ces@ric@ Uto Maj 10, 2016 12:56 am

Film mi se nije nesto pretjerano dopao. Kao sta kaze Polly, vise je nego predvidljiv.
I upravo to, sramota je biti gay, a nije sraota biti sa ozenjenim muskarcem?
Ono sto mi se dopalo u filmu je paralela koju su pravili sa Jenninom sestrom. Jennina sestra je udata i ima dijete i trebalabi biti sretna, ali nije. Njen suprug je ustvari veliki zgubidan, a ona zivi zivot koji se od nje ocekuje. Ta paralela odlicno oslikava svakodnevnicu: sad je vrijeme za brak i djecu i bolje je to imati sa bilo kim, nego nemati.

Po meni je Jenny malo previse burno reagirala i ono sto je rekla ocu nije bilo bas na mjestu, pa mi je stoga zasmetalosto se ne kraju on njoj ispricava, a ne ona njemu.

Katherine Heigl mi nije bila najubjedljivija u ovoj ulozi i mislim da bi nekom drugom ova ulaga mnogo bolje legla. Za razliku od nje glumica koja je igrala Kitty je odigrala sjajano. Sto se tice same Kitty zasmetalo mi je sto je njen lik nekako zapostavljen, gdje su njeni roditelji, njena familija, njena osjecanja?

Sve u svemu dobra tema, malo dosadna realizacija.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dženino venčanje (Jenny's Wedding) Empty Re: Dženino venčanje (Jenny's Wedding)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu