Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kerol (Carol)

Ići dole

Kerol (Carol) Empty Kerol (Carol)

Počalji od polly88 Pon Jul 25, 2016 4:01 am

Kerol (Carol) Carolp10


Godina: 2015.
Režija: Todd Haynes
Scenario: Phyllis Nagy prema romanu Patricie Highsmith
Uloge: Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson



Da li vam se dopao film?
Kakvi su vaši utisci?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kerol (Carol) Empty Re: Kerol (Carol)

Počalji od polly88 Pet Avg 05, 2016 7:59 am

Planirala sam pogledati film još početkom godine, ali nisam uspjela naći dobru verziju i, osim toga, udavili su me s etiketama o najboljem filmu o homoseksualnoj vezi (ikad) pa sam odustala.

Kada bih sad ukratko trebala reći o čemu se radi u filmu, rekla bih da je film o dvije žene koje pokušavaju definirati same sebe, koje se pokušavaju ostvariti, pa možda i da je to film o ljubavi, a tek bi kasnije na red došla homoseksualnost koja uopće nije nametljiva u filmu i sve u vezi s tim je tako lijepo i s dozom prikazano. Cate Blanchett i Rooney Mara su prekrasne.

Ono što vidim kao nedostatak je nedovoljna ili nepostojeća motiviranost likova za neke postupke, ili sam ja to jednostavno tako shvatila. Da ne nabrajam sve, reći ću samo da mi nikako nije jasna odluka koju je pri kraju filma donijela Carol o svom djetetu. S obzirom na to kako se do tog trenutka ponašala i što je govorila, nisam mogla zamisliti da će tako odlučiti, da će ju prepustiti bez borbe. I onda kasnije na večeri s Therese kaže da ju rijetko viđa, da joj je bolje s ocem. A tek njeni odlasci psihijatru na 'liječenje'? Rolling Eyes


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu