Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju"

3 posters

Ići dole

Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju" Empty Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju"

Počalji od Still_dreaming Ned Dec 11, 2016 12:50 pm

U poslednjih nekoliko godina naše podneblje je postalo zavisno od rijaliti programa. Svi, skoro bez izuzetka, pričaju negativno o takvim formatima, a većini je svakodnevna rutina gledanje ‚‚Farmi", ‚‚Parova", "Velikih bratova" i slično. Zna se vreme emitovanja, znaju se načini za dolaženje do informacija o najnovojim dešavanjima za slučaj da je nešto propušteno. Spoljašnji otpor postoji, zbog društva u kojem se ljudi kreću, ali unutrašnjeg nema. Velika većina ljudi želi da ‚‚zaviri u tuđu avliju".

Poslednji rijaliti, koji niko tako ne naziva, jeste slučaj Jelene Marjanović. Ubijena poluanonimna pevačica, sve obavijeno velom misterije (koji su napravili digitalni mediji jer su videli da ljude zanima šta se tačno desilo). Svaki objavljeni tekst donosi jednu novu poluinformaciju sa znakom pitanja. Javnost je u čudu. Srbija i region pretvorili su se u istražitelje. Svi imaju svoju teoriju o tome ko je ubica. Vučić je obećao da će ubica biti pronađen. Sve televizije bruje o tome. To je onda sigurno važno. Ne, to je je rijaliti. Krenimo od početka. Neka tamo pevačica je ubijena. Krsmanović? Marjanović? Kako se preziva? Bila je u Zvezdama Granda? Posle nekoliko tekstova o njenom mrtvom telu ona je poznata. Ona je rijaliti zvezda koja ne traži novac. Savršen materijal. Srbija je sujeverna - idealno! Ajmo malo na vradžbine i komšijske priče. Pola Borče u novinama, svi su merodavni da kažu nešto o porodici Marjanović. Ljudi u crnini koji žale za gubitkom člana porodice dovode se u pitanje i zbog toga što nose crno. Sve je jedan veliki upitnik, a u pozadini se odvijaju izbori. Ko je ubica Jelen Marjanović? Odjednom svi znaju njeno ime? Svi vide njene šiške kad se ono izgovori. Svi znaju glavne aktere priče, kuda je ona trčala, kako je ‚‚trava na grobu pustila krv", da li je pevačica nosila kačket ili ne. Dan za danom, detalj po detalj, nekoliko meseci. I niko ne shvata da je to rijaliti. I retko ko se seća Gorana Kneževića, nekadašnjeg ministra poljoprivrede i slučaja ‚‚aflatoksin" u mleku, a današnjeg ministra privrede. To je ista osoba!? Da, to je ista osoba. Nema tako upečatljivo ime kao Jelena Marjanović Krsmanović, tačno. A nije ni ubijen. Samo je bio odgovoran za zdravlje našeg naroda.


Zašto su rijalitiji toliko popularni?
Koji je njihov cilj?
Zašto je ljude koji gledaju rijalitije sramota da to priznaju?
Da li ste vi pratili neki rijaliti ili ga pratite i dalje? Zašto? Šta vas drži ili vas je držalo?
Koliko je, prema vašem mišljenju, ono što se vidi u rijalitiju realno? Jeste li razmišljali o tome da li je sve to namešteno?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju" Empty Re: Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju"

Počalji od ces@ric@ Ned Dec 11, 2016 1:11 pm

Odavno sam prestala citati o toj pjevacici, jer sam vidjela sta rade. Svaki dan mi iskoci neki naslov na tu temu, a sve je presipanje iz supljeg u prazno. Uz duzno postovanje, zao mi je sto je ubijena, ali ja nikad do njenog ubistva za nju nisam cula. Ni dan danas ne znam nijednu njenu pjesmu.

Inace za sve takve rijalitije smatram da su namjesteni. "Big Brother", "Farme" su mi odvratne i stvarno sam potpuno izolovana iz toga. Trenutno ne znam ni je li nesto u toku, ko ucestvuje, ne znam ni pravila bas (nesto sam naucila kad smo igrali BB na forumu)

Od onih koje gledam to je Master Chef Cesko - takmicenje u kuhanju. Mada, ove sezone sam odmah na pocetku rekla ko ce pobijediti i ko ce biti u top 5, tako da sam se prilicno iznervirala namjestanjem i preskocila zadnje epizode. Pratim i poslije na forumima citam komentare :)

Gledala sam i Pinkove Zvezde dok nisu promijenili ziri (Miroslav, Haris, Marina). Kad sam cula ko je novi ziri nisam htjela pogledati nijednu epizodu. Gledala sam zbog zirija i zbog domacih pjesama koje toliko volim. Zao mi je zbog promjene zirija jer je nakon dugo vremena to bio prvi muzicki rijaliti koji sam pratila. No, ruku na srce, nisam bas cesto okolo pricala da to pratim.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju" Empty Re: Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju"

Počalji od Troja Uto Dec 13, 2016 10:14 pm

Rijaliti programi me uglavnom ne privlace. Cesto su im koncepcije glupe i stvarno trebas biti ogranicen da bi tracio vrijeme gledajuci takve programe. Od takvih programa jedino sto sam voljela gledati je bio "Blind Date" sa Cillom Black i program o uredjenju kuca "Grand Design", gdje se ljudi koji su napravili lijepe kuce takmice za status najljepse kuce godine. "Blind Date" sam voljela gledati jer je bio dobro zamisljen program, a voditeljica vrlo sarmantna i duhovita, a "Grand Design" jer volim lijepo uredjene prostore.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju" Empty Re: Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju"

Počalji od Still_dreaming Uto Maj 07, 2019 8:59 am

U poslednje dve i po godine (tačnije dve, pola godine se čistim) živeo sam pod uticajem rijalitija. Radio sam kao novinar, a posle i kao urednik na jednoj komercijalnoj televiziji gde je glavni izvor prihoda bio rijaliti koji je bio najgledaniji. Za to vreme video sam kako to funkcioniše iza kamera i pred kamerama.

Većina onoga što se dešava u rijalitiju jeste iscenirano, ali ne u dogovoru sa učesnicima, nego sa onima koji tačno znaju gde da pucaju, gde da čačnu učesnike kako bi dobili reakciju koja će dovesti gledaoce. Naravno, ima i onih nekoliko učesnika koji su u stalnom dosluhu sa produkcijom i koji treba da potpale vatru kod onih koji su najzanimljiviji gledocima, a upravo oni koji su najzanimljiviji ne znaju šta ih je snašlo jer su pod stalnim pritiskom i jedino su njihove reakcije spontane i nepromišljene, pa se valjda zbog toga gledaoci poistovećuju sa njima.

Zašto su rijalitiji gledani? Delimično zbog potrebe ljudi da se zabave jeftino, delimično zbog potrebe da se poistovete, delimično zbog nedostaka osnovnih vrednosnih merila. Današnji heroji su instant-heroji, oni koji se istaknu svojom tragičnošću pred kamerama.

Ljudi su duboko nesrećni i nemaju drugi vid zabave, ljudi su neobrazovani i žive u malim sredinama u kojima je bitno sakriti svoje probleme, a rijalitiji suptilno skreću pažnju sa njih, pa su i razonoda i spas.

Ja sam mrzeo svaki sekund koji sam posvetio rijalitiju, ali sam voleo svaki dinar koji sam tako, mozgom na ispašu, zaradio. Sada sam presekao i ostavio sve to, radim ono što volim, i nema potrebe naglašavati koliko mi je svaki današnji dinar slađi.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju" Empty Re: Rijaliti ili ‚‚moram da ti zavirim u avliju"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu