Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Triput misli-jednom seci

+7
enigma_
ces@ric@
Mima
nexstosic
f-lady
Maja
Still_dreaming
11 posters

Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Triput misli-jednom seci

Počalji od Still_dreaming Pet Feb 19, 2010 10:35 am

Kada treba da donesemo neku odluku(bila ona mnogo važana ili manje važna) bitno je dobro razisliti kako postupiti. Nekada prebrzo donesemo odluke pa se kajemo, a nekad mislimo da bismo pogrešili da smo drugačije postupili.
Koliko ste brzopleti?
Kajete li se posle zbog toga?
Držite li se dobre stare ''Triput meri-jednom seci''?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od Maja Sre Feb 24, 2010 6:20 am

Na žalost,brzopletost i nestrpljivost su osobine koje su postale dominantne kod mene u poslednje vreme. Verovatno je to zbog mojih godina,osećaja da mi vreme ističe i usamljenosti koja je jako dugo trajala. Svesna sam toga da sam sama doprinela tome ,bar jednim delom. Jedino opravdanje imam u tome što je strah koji sam osećala bio nepodnošljiv i konstantan. Malo po malo prebrodila sam najteži deo,ali sad se pojavila jaka želja za kontaktom sa ljudima,želja da me prihvate ovakvu kakva jesam ,odmah i sad. Znam da je to pogrešno. Otvaram se prebrzo,ali se ne kajem. Kajem se jedino ako u toj svojoj brzopletosti povredim nekoga.
Slična stvar je i kad su u pitanju neke druge stvari,posao ,fakultet,ali tu već razum preuzima primat,tako da uvek tri puta merim jednom sečem pre nego što donesem neku odluku. Mada,i tu se pogreši ponekad.
Mislim da tri puta nije dovoljno,ili bolje da kažem da odluke treba donositi neposredno pred njihovu realizaciju ako postoji vremensko ograničenje jer tada imamo više informacija.
Sve odluke u vezi kontakta sa ljudima,ljubavi,prijateljstva, se ,po mom mišljenju, ne mogu donositi na takav proračunat način koji implicira izreka "tri put meri jednom seci". Naravno ne treba biti tako brzoplet kao što sam ja,ali spontanost,neposrednost i iskrenost su svakako dobar put za donošenje dobrih odluka u ovoj sferi života,bez obzira kako neko, kome se otvaramo, nama odgovorio na to. Ono što je bitno je da sami budemo čisti pred sobom,i sigurni da smo uradili najbolje što smo mogli u tom momentu.

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od f-lady Čet Apr 01, 2010 3:35 am

Nesto dugo unapred planiram i polako se pomeram ka cilju; to su vazni dogadjaji za mene, ostalo mi je iz iskustva sto brzopletije to bolje.. nekada kada previse lupam glavu, stvari samo na lose krenu...

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od nexstosic Čet Apr 01, 2010 5:20 am

po neki put sam brzoplet, ali umem da mislim, i uvek se rukovodim ovom izrekom. Eto ti f-lady odgovor na tvoje pitanje zašto nikad nisam imao sex. Upravo zbog ovoga.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od Mima Čet Apr 01, 2010 5:41 am

Zavisi od prilike, ne volim da planiram.

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od ces@ric@ Čet Sep 02, 2010 1:31 pm

Kao tipicna vaga odlucujem pola godine sta treba da napravim i onda u jednom danu tek onako napravim nesto od toga, zanemarujuci sve razloge za i protiv. No, na kraju mogu reci da sam ipak dobro razmislila (to sto nisam donijela nikakav zakljucak, to je drugo :P)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od enigma_ Pet Apr 01, 2011 7:32 am

Lepa izreka... :)

U donosenju nekih ozbiljnih odluka mislim 116 puta, i samo zamaram sebe tako.Uvek, ali uvek pitam za savet.Ne zato sto sam nesigurna, vec hocu da cujem sta misli i neko o tome sto ja mislim da je pravilno, pre nego sto presecem.
Secam se jedne krize u braku (davno bila)Bilo je ostati u braku ili ne. Na meni je bilo da odlucim o tome.Pricala sam sa prijateljima, pricala sam sa strucnim licem,i naravno sa Viloticem koji je cekao da l cu 'preseci'.
Nisam presekla, i super da je tako, a sebe sam namucila kao niko na svetu (jer sam razmisljala sta da radim par meseci...)

p.s.Sad bi cas presekla :buahahhaha: al kasno :<3: (zezam se )
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od Troja Pet Apr 01, 2011 11:01 am

Mislim da ja nisam previse brzopleta, mada me mozda nekada osjecanja navedu da reagujem malo brze nego sto je to za mene uobicajeno. Rekla bih da sam sklona da sjedim i razmisljam o stvarima, analiziram ih do besvijesti, i pokusavam da donesem ispravnu odluku. I pored toga, nekada ne budem bas sretna ishodom, i onda obicno krivim sebe, sto sam predugo o necemu razmisljala. :dum:

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od Nymphadora Pet Apr 01, 2011 11:20 am

Ne, uopste se ne vodim time o.O
Nemam ja vremena za to.Kad bih o svemu razmisljala dobro prije nego sto uradim, pa se onda isto toliko kajala kad pogrijesim, bas me zanima kad bih stigla da zivim...
Uradim kako u trenu mislim da treba, sa nekim mojim ciljem u glavi, bez razradjene strategije il' nesto, pa ako bude dobro-presrecna sam.A ako bude lose, manje sam srecna.Tako, jednostavno.Nista drugo mi nema smisla.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od zanesena Pet Apr 01, 2011 8:31 pm

Da li cu dugo razmisljati i analizirati zavisi od odluke koju donosim, nema pravila.
Oko nekih odluka sam se znala misliti danima, analizirati sve moguce ishode, a neke su se prosto dogodile same od sebe.
Do sada sam najvise razmisljala oko odluke da li da prihvatim posao koji sam dobila i preselim se u potpuno novu sredinu. E, tada sam bas danima razmisljala, slusala misljenje svih ljudi oko mene, pokusavala sa sagledam sve dobro ili manje dobro sto bi mi moglo donijeti prihvatanje ili odbijanje posla.
I mislim da sam donijela ispravnu odluku, nisam se pokaja bez obzira na sve one dane kad mi je tesko jer sam daleko od onih koje najvise volim.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od ms.k Ned Okt 26, 2014 12:00 pm

Mozak mi po automatizmu u roku nekolke minute sve izanalizira i odradi domino efekat svega što svaka riječ/postupak može da proizvede i gdje ide ..
Srećom mogu da ga ne čujem i/ili ignorišem i (u)radim šta mi abdomen/srce/vagina hoće .. yes.gif
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triput misli-jednom seci Empty Re: Triput misli-jednom seci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu