Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Domaći vs. strani proizvodi

4 posters

Ići dole

Domaći vs. strani proizvodi Empty Domaći vs. strani proizvodi

Počalji od Still_dreaming Pet Apr 02, 2010 12:25 pm

Uvoz nam ide sasvim dobro, pa retko kad naletimo na neki naš proizvod, a i ako naletimo na njega obično ga zaobiđemo. Nenamerno, ali je tako... I retko kad ćemo videti neki naš proizvod na polici zaslepljeni ''blještavošću'' stranih proizvoda. Na TV-u gledamo reklame da kupujemo domaće, ali nigde tih reklama za te naše domaće proizvode. U čemu je stvar?
Imamo li uopšte šta da pružimo svetu ako ih mi sami ne kupujemo i ne forsiramo?
Da li je kvalitet u pitanju ili samo naduvanost stranih marki?
Postoji li neki naš proizvod koji je kvalitetan i dobro prihvaćen i kod nas i u okolnim zemljama?
Da li ste vi lično naišli na neki takav?
Izostavimo hranu i piće, ima li neki kvalitetan kozmetički proizvod npr., ili nešto te vrste?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Domaći vs. strani proizvodi Empty Re: Domaći vs. strani proizvodi

Počalji od nexstosic Pet Apr 02, 2010 12:44 pm

kod nas su najbolji Yugići, neprevaziđeni, ima ih po celom svetu, a čitao sam negde da je neki naš zemljak koji đivi u Americi u svojoj knjizi ispljuvao taj automobil samo tako. Naš proizvod koji inače najviše volim jeste zlatiborska pršuta i kajmak (dobro što sam jeo malopre pa nisam ogladneo kad sam ih spomenuo). Ako izostavim ovo, vezano za kozmetiku, dobri smo samo sa onim rukavicama koje ne ostavljaju otiske, a i aceton (pošto sam zaluđen paljevinom tog materijala, a samo sagoreva).
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Domaći vs. strani proizvodi Empty Re: Domaći vs. strani proizvodi

Počalji od Liza_N. Pon Jul 11, 2011 5:09 am

Nisam baš luda za našim proizvodima, mada mislim da je samo marketing u pitanju.
Od naše kozmetike, izdvojila bih Hemelove proizvode, koji mogu da pariraju svetskim kompanijama (proverela sam većinu istih, zaista su kvalitetni).
Što se prehrane tiče, mislim da bi trebalo da budemo zahvalni što još nemamo sintetičke ćurke, i što nam McDonald's nije glavni brend. Koliko god da su pokvarili Plazmu, pre ću nju uzeti nego neki Lions ili Snickers... Naravno, rakija nam je nezamenljiva, i to isto tako znam da se stranci oduševljavaju (pa zinu od čuda i posle im Johnny Walker i kojekakvi bućkuriši stvarno imaju takav - bućkurišast - ukus...), a naša lincura se čak prodaje kao medicinski preparat (a ovde jedva da je ko spomene...)!
Čak je i Prvi partizan nešto izvozio, ne mogu sad da se setim tačno podatka (u pitanju je deo za oružje koje mene ne interesuje, pa ne upamtih).
Mislim da mi možemo da napravimo i te kako dobar proizvod, ali on završi na stranom tržištu, i više se reklamira tamo nego kod nas.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Domaći vs. strani proizvodi Empty Re: Domaći vs. strani proizvodi

Počalji od Troja Ned Jul 17, 2011 9:49 pm

Jedna od stvari koje sam ja zapazila kao dobre su potkosulje koje se proizvode kod nas - pamuk 100%, nema elastena, cesto obradjene lijepo sa cipkom, pa su obicno i lijepe i lake za odrzavanje i ugodnije da se nose i zimi i ljeti od stranih proizvoda. Cigarete su istog kvaliteta kao i u inostranstvu, a kostaju gotovo pet puta manje nego, na primjer, u Engleskoj. Takodje sam primijetila da slike nasih poznatih slikara mogu biti izvanredne, a jos uvijek su njihove cijene prihvatljive.

Znam da nije proizvod nego usluga, ali u inostranstvu nije lako naci tako dobre frizere koji sisaju narocito muske musterije, veoma vjesto, cijenu da i ne spominjem.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Domaći vs. strani proizvodi Empty Re: Domaći vs. strani proizvodi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu