Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deža vi ( Deja Vu )

+4
amaranth
polly88
Catwoman
f-lady
8 posters

Ići dole

Deža vi ( Deja Vu ) Empty Deža vi ( Deja Vu )

Počalji od f-lady Ned Apr 04, 2010 5:04 am


Deža vi („već viđeno“) je snažan utisak da smo već videli nešto što inače vidimo prvi put. Frojd smatra da je ovde u pitanju paramnezija nastala usled toga što nas novi utisak podseća na neki raniji, „zaboravljeni“ odnosno potisnuti doživljaj ili fantanizam.
A šta je sa Vama? Jeste li imali sličnih iskustava?

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deža vi ( Deja Vu ) Empty Re: Deža vi ( Deja Vu )

Počalji od Catwoman Ned Apr 04, 2010 5:08 am

Naravno da jesam. To mi desava...pa dobro, ne bas cesto, ali mi se desava. Imam utisak kao da sam to vec prezivela i da se sve ponavlja. Znam st ace ko da kaze, sta ce da uardi... Ali, to traje kratko.
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deža vi ( Deja Vu ) Empty Re: Deža vi ( Deja Vu )

Počalji od polly88 Sre Jul 28, 2010 4:44 am

Da, i ja sam to doživljavala. Meni su se javljali kao neki flashevi... Evo baš mi se nedavno dogodilo - čitala sam neku knjigu i imala sam osjećaj kao da sam ju već čitala (a nikad prije nisam čitala ništa slično, niti sam gledala neki takav film).
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deža vi ( Deja Vu ) Empty Re: Deža vi ( Deja Vu )

Počalji od amaranth Sre Jul 28, 2010 11:21 am

Dosta puta mi se dogodilo takvo nesto. Kao sto kaze Catwoman znam ko ce sta reci ili uraditi. U pocetku je sve to trajalo veoma kratko, ali vremenom se vreme Deža vi-ja produzavalo. Uglavnom, nikada duze od minut-dva.
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deža vi ( Deja Vu ) Empty Re: Deža vi ( Deja Vu )

Počalji od Faraday Pet Jul 30, 2010 1:06 pm

I meni se takodje dosta puta desavalo, uobicajna pojava, prozor iz alternativne realnosti :D
Faraday
Faraday
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 6
Muški Lokacija : 43 19 02 N - 21 53 27 E
Datum upisa : 29.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deža vi ( Deja Vu ) Empty Re: Deža vi ( Deja Vu )

Počalji od Still_dreaming Čet Dec 08, 2011 1:42 pm

Ranije mi se to često događalo. U poslednje vreme baš retko.

Kad god mi neko pomene ‚‚deža vi'', ja se obavezno setim jednog. Zalazak sunaca, sve narandžasto, a ja se biciklom penjem iz brdo. Iz suprotnog pravca nailazi čovek. Ništa posebno, ali to mi se urezalo u sećanje i ubeđen sam da sam to jednom sanjao, pa mi je zato tada izgledalo poznato.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deža vi ( Deja Vu ) Empty Re: Deža vi ( Deja Vu )

Počalji od Troja Čet Dec 08, 2011 9:02 pm

I meni se to desavalo kada sam bila mladja. Bas cudan neki osjecaj, kada ljudi izgovaraju neke stvari, a ti znas tacno sta ce da kazu, kao da je to sve iz neke knjige koju si citao. Ne znam kako nauka objasnjava ove stvari, ali je pomalo zastrasujuce i zbunjujuce kada se dogodi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deža vi ( Deja Vu ) Empty Re: Deža vi ( Deja Vu )

Počalji od Ika Uto Dec 27, 2011 2:28 am

Dešavalo mi se, stvarno neopisiv osećaj. :) Ali shvatam da su to ili već doživljene situacije koje su se nesvesno poklopile u psihičkim procesima ili jednostavno plod upravo tih procesa iako se sličnosti nisu dešavale ranije.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Deža vi ( Deja Vu ) Empty Re: Deža vi ( Deja Vu )

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu