Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantasy art

5 posters

Ići dole

Fantasy art Empty Fantasy art

Počalji od Still_dreaming Čet Apr 08, 2010 9:33 am

Fantasy art je struja umetnosti koja prikazuje magičnost natprirodnih tema, ideja, bića ili dešavanja. Iako postoje neka preklapanja sa naučnom fantastikom, hororom i drugim spekulacijama fikcije umetnosti, ova struja ima jedinstvene elemente, generalno, oni se ne nalaze u drugim oblicima fikcije umetnosti. Prikazi drevnih mitova i legendi, kao i prikazi savremenih fantazija u oblicima božanske intervencije i drugih magičnih natrprirodnih sila su veoma česti elementi i pomažu pri razlikovanju fantasy art-a od drugih oblika. Zmajevi, čarobnjaci i druga mitska bića...
Fantasy art je usko povezan sa fantastičnom fikcijom. Dela fantasy art-a često zastupaju određene znakove i prizore iz dela fantastične književnosti. Takva dela koja stvaraju amateri možemo nazvati "fanart".

Fantasy art ne bi trebalo mešati sa žanrom fantastične umetnosti, koji može sadržati fantastične elemente koji nisu samo po sebi "fantastični".


Fantasy art 5bwall10

Fantasy art Luis2010

Fantasy art Fantas11

Sviđaju li vam se ostvarenja ovog pravca?
Imaju li umetničku vrednost?
Treba li fantasy art da uđe u kanon umetnosti?


Poslednji izmenio Still_dreaming dana Sre Avg 10, 2011 12:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fantasy art Empty Re: Fantasy art

Počalji od f-lady Čet Apr 08, 2010 11:29 pm

Still_dreaming ::Sviđaju li vam se ostvarenja ovog pravca?
Da. Veoma. Inace volim i u knjizevnosti epsku fantastiku, pa mi se sve ovo nadovezuje. Takodje volim da vidim odraze ovog pravca i na filmu.

Still_dreaming :: Imaju li umetničku vrednost?
Sve zavisi ko radi i sta radi. Moze da ima veliku, ali i da dodje do toga da nema skoro nikakvu ( ako se to uopste moze reci za umetnicko delo ).

Still_dreaming :: Treba li fantasy art da uđe u kanon umetnosti?
Ja smatram da bi trebalo. Jer to je nesto sto postoji i sta se radi, pa zasto da ne. Ne znam kakve sve tehnike podrazumeva i ima li osnove za "kanon", ali kao pravac je svakako inzvanredno, te ako moze, zasto da ne :):

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fantasy art Empty Re: Fantasy art

Počalji od joca Sre Apr 21, 2010 1:44 pm

Ne moze ovo nikad da udje u umetnost vec samo u ilustacije, zato sto umetnost zahteva slobodno stilsko izrazavanje sa originalnim idejama u kojima se ne iznosi samo ta ideja vec se i vizuelnim izrazajem oseca i karakter i osecanja stvaraoca preko nacina izrazavanja i kolorita. U umetnickom vizuelnom stvaralastvu narocito kod slikarstva je veoma vazna linija i boja, linija radi ekspresije emotivnih osecanja stvaraoca a boja kao efekt koji se dobija na raznovrsne nacine izrade radi postizanja posebnih efekata zvucenja zeljene boje. U vizuelnom umetnickom stvaralastvu dekoracija gubi znacaj dok emocija dobija pa se cesto i prevazilaze granice izivljavanja nad emocijama posmatraoca, posebno u savremenom dobu u kontemporary art.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fantasy art Empty Re: Fantasy art

Počalji od Still_dreaming Pet Dec 17, 2010 5:57 am

Fantasy art Fantasy+Art1

Fantasy art Wallco10

Fantasy art 26-d10

Fantasy art Classi11

Fantasy art Fantas10


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fantasy art Empty Re: Fantasy art

Počalji od Ika Pon Avg 08, 2011 7:31 pm

Sviđaju li vam se ostvarenja ovog pravca? Naravno. Mašta je neiscrpan izvor dobrih ideja. Da čovek nema maštu, danas ništa ne bi stvorio.

Imaju li umetničku vrednost? podrazumevase da svako delo ima umetničku vrednost. Iz jednog pravca se rađa drugi.

Treba li fantasy art da uđe u kanon umetnosti? Već jeste.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fantasy art Empty Re: Fantasy art

Počalji od joca Sre Avg 10, 2011 12:42 pm

Postoje mnogi koji smatraju sami sebe kriticarima i daju sami sebi pravo da odredjuju sta ulazi u umetnost a sta ne, a u kompjuterima postoje kao vredne stvari isto tako i najveci deo kica. Umetnicka dela se odredjuju na osnovu bogatstva u odnosima boje, linije, odnosa svetlo tamnog, dramu il dozivljaj koji prikazuju, ekspresije koju stvaraoc prikazuje, po bogatstvima sa raznoraznim efektima. Ja nisam pravi kriticar, jer ja se samo profesionalno bavim slikarstvom, a Dobri kriticari se vise posvecuju kritici pa ne mogu sve to tako dobro da objasnim kao oni, al po mom misljenju ta kuca puna senom koja leti sa krilima vilinjskog konjica( mislim da se tako zove izvinite ako gresim) nije losa stvar, kao i krov kuce sa zitnim poljem isto tako, te dve stvari bi odvojio sa jedne strane a zimski motiv zene sa posebnim kisobranom koji me podseca na dela ,,Rene Magritte na drugu a sve ostalo je kic od kojeg mi se koza najezi kad pogledam. Izvinjavam se svima kojima se moje misljenje ne svidja al volim da budem iskren a nije mi bila namera nikoga da vredjam.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fantasy art Empty Re: Fantasy art

Počalji od pahuljica Uto Sep 20, 2011 8:42 am

Sviđaju mi se...
Smatram da imaju umetničku vrednost... Svako delo ima neku vrednost, jer je u nju uožen rad, trud, zalaganje, emocije...Fantasy art 3dcastle


Fantasy art 101111280x720


Fantasy art 191201280x720

pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fantasy art Empty Re: Fantasy art

Počalji od joca Uto Sep 20, 2011 8:08 pm

Svako delo ima neku vrednost al nema svako delo umetnicku vrednost. Za umetnos postoje kriticari i njihov kriterijum a tu je potrebno znanje i iskustvo. Umetnost zahteva slobodno izrazavanje i kreiranje. Sto je veca sloboda izrazavanja to je veca i sloboda maste od koje zavisi kreativna vrednost stvaralackog dela. Fantazije poseduje svako od nas al kreativnu slobodu retko ko. Ogranicena sloboda u izrazavanju stvara zid il barijeru kreativnosti svakoga od nas. Bogata masta je daleko vise od fantazije i veoma je zavisna od slobode stvaraoca. Zahvaljujuci mojoj profesiji meni kic smeta, zato ne volim da mesam kic i umetnost al ne znaci da ne mogu slobodno da pisem o svom misljenju.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fantasy art Empty Re: Fantasy art

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu