Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čovek danas

5 posters

Ići dole

Čovek danas Empty Čovek danas

Počalji od Still_dreaming Pet Apr 09, 2010 10:46 pm

''Toliko ljudi vuku se u kolonama,
u svojim urnama na cesti...''


Pritisnuti brzim životom, trulom organizacijom društva, svakodnevnom zloupotrebljavanjem položaja. Naviknuti na čekanje u redu dok oni koji imaju ''vezu'' ni ne mare za red. Zamazanih očiju demokratujom koračamo uvek verujući jednima a ne verujući drugima. I uvek isto.

Da li smo stvarno oguglali na sve što se oko nas dešava?
Da li su ljudi prestali da mare i preusmerili se samo na održavanje sopstvene egzistencije?
Da li su ljudi prestali da se bore?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čovek danas Empty Re: Čovek danas

Počalji od nexstosic Sub Apr 10, 2010 12:00 am

Nikad ne može sve da se zna. A što više vreme teče, sve više ljudi gledaju samo sebe, pa tek onda druge, ne postoji više niti samopoštovanje, a kamoli poštovanje prema drugim osobama (naravno, uvek postoje izuzeci). Bore se samo za sebe, a druge "ko šiša". Treba obraćati pažnju i na druge ako je čovek čovek. A sve više dokazujemo da smo gori od životinja.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čovek danas Empty Re: Čovek danas

Počalji od Catwoman Čet Apr 22, 2010 8:24 pm

Covej je samo rob ovom savremenom drustvu. Koliko to delovalo nemoguce jer je ropstvo odavno nestalo, nije tako. Sta mi radimo osim sto robujemo, na kraju krajeva, i sami sebi. Danasnje drustvo potencira robote, masine, a ako je moguce da to bude covek sto polako i postaje. Ne marimo za tudja osecanja, zelimo da smo najbolji, prvi u svemu, a ako je neko - ne daj Boze- bolji od nas, odmah ga mrzimo, ogovaramo...
Ne, i ljudi nisu oguglali na sve, nego jednostavno i realno gledano, sta moze 1 covek da uradi protiv tridesetoro? Nista...
Mozda sam previse kriticna prema danasnjem svetu, ali i ako sam... Tako nam i treba kada smo dozvolili da nas jase i kurta i murta...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čovek danas Empty Re: Čovek danas

Počalji od Still_dreaming Sub Jun 26, 2010 12:03 pm

''Niko te neće voleti ako sam sebe ne voliš.''

Sasvim tačno. Ali su neki ljudi to previše ozbiljno shvatili... Pomoći drugom, a ostati bez pomoći tog istog nije uopšte lepo iskustvo, ali u svakom slučaju voleći druge i pomažući im mi sami sebe poštujemo. Osećam se lepo kad pomognem (makar ženi da iznese nešto teško iz autobusa) i nije mi bitno da li će mi neko biti zahvalan jer ja sam ostao dosledan sebi.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čovek danas Empty Re: Čovek danas

Počalji od Dora_Mar Pon Jan 24, 2011 2:32 am

Covjek je rob pravilima koje vecina usvoji iz razloga sto ima ocajnicku zelju da bude dio necega,sto je i normalno.Ali u slucaju kada ide protiv sebe,svojih stavova,uvjerenja,ako glumi samo da bi to ostvario,e sa tim se ne slazem.
Boriti se za sebe u trenutcima kada je potrebno(a misljenja sam da je to svakodnevno),ali znati i ocutati kada treba,ne spasti na nizi nivo i drzati do sebe,a odreagovati na pravi nacin.
Takodje mislim da je najteza covjekova borba ona sa samim sobom.Natjerati sebe da nastavis posle poraza,nadati se,prezivjeti medju....
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čovek danas Empty Re: Čovek danas

Počalji od Troja Sub Mar 19, 2011 11:33 am

Mislim da covjek nikada ne moze da prestane da se bori dok god zivi aktivnim zivotom u drustvu. Cak i onda kada nam se cini da vlada neki red, postoje neka prikrivena trvenja i sitni sukobi i borbe. Sto se tice razlike izmedju ljudi sa vezom i onih bez nje, samo bih dodala da sa kim god sam pricala sa teritorije stare Jugoslavije ko je ostao da zivi u zemlji, svi zamisljaju kako takvih pojava nema u inostranstvu. Ne samo da ih ima, nego u nekim sredinama to i jeste jedino mjerilo uspjeha. Takodje ima i leziljebovica koji nekako uspijevaju da zadrze posao, a neki drugi crkose radeci, pa ga opet izgube.


Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16901
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čovek danas Empty Re: Čovek danas

Počalji od Still_dreaming Čet Mar 07, 2013 12:54 pm

Juče sam video jedan citat Zorana Đinđića na bilbordu, veoma jednostavan: ‚‚Srbija će biti bolja nego što jeste ako svi mi budemo bolji nego što jesmo."

Imam utisak da su ljudi nemotivisani, da samo preživljavaju, da svakog dan ustaju i idu na posao samo da bi imali šta da jedu. Imam utisak da mnogi, velika većina tačnije, ne rade ono što vole, ono što ih čini zadovoljnim. Znam mnoge ljude koji su završili jedno, a rade drugo. Pre nekoliko dana drugarica/koleginica mi je rekla da se posle faksa preusmerim na nešto drugo, gde ima para, od čega ću moći da živim. Kao da me za srce ujela. (Pa gde mi to pričaš sad kad spremam ovaj naš 20. vek u 1000 tomova!) I onda se ostane bez motivacije.

Radna mesta se zauzimaju bez ikakvog dodira onog ako dolazi na mesto sa materijom o kojoj se radi. On je zauzeo nečije mesto, a taj neko nečije drugo i niko nije zadovoljan. Da, ljudi gledaju samo kako da prežive, a da li će biti ispunjeni, svakako je oduvek bilo na drugom mestu. Ja bih radije da ne preživim, nego da budem šupalj.

Jesu, ljudi su prestali da se bore i oguglali su na sve. Bitno je samo egzistirati. Oni koji mogu da se bore, goje se. Oni koji najviše pričaju o borbi i koje ovo stanje najviše nervira dovlače se kući ranom zorom ili se bude na stolovima velikodušnih ‚‚krčmara''. Što trezan misli, pijan govori, ali kad se sutra glava opet razbistri, bitno je samo otići na posao i otaljati još jedan dan (ako si te sreće pa imaš bar ‚‚posao za otaljavanje'').


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čovek danas Empty Re: Čovek danas

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu