Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kontracepcija

+3
Still_dreaming
ces@ric@
Mima
7 posters

Ići dole

Kontracepcija Empty Kontracepcija

Počalji od Mima Ned Apr 11, 2010 6:41 am

Naletela sam na, blago rečeno užasan, članak u novinama danas - Prednjačimo po broju trudnoća maloletnica.

Da li Vi koristite kontracepciju na odgovarajući način ili se uzdate u "rikverc"?
Da li bi trebalo da mislimo samo na trudnoću ili i na zdravstveni faktor u celoj toj priči? Šta je sa polno prenosivim bolestima? Koliko su mladi svesni toga i koliko vode računa o tome?

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ces@ric@ Ned Apr 11, 2010 7:03 am

Joj, kako mene nervira taj "rikverc". Kog se vraga igrate s tim? Ja prva obozavam djecu i jedva cekam da ih imam, ali ne sad. A ne jos te maloljetne. Naslusala sam se toga "pa eto, pazimo mi". Ili kad mi je momak rekao "hajde da malo rizikujemo, bice nam jos bolje". E pa nakon toga mu nije bilo nikako jedno sedam dana, pa vise nikad nije to predlozio.

Jedan poznanik sa faksa se prije koji mjesec vratio u Afriku, jer mu je cura tokom njegove zadnje posjete ostala trudna, pa se eto zeni i stvara familiju. Naravno, nije planirao, ali mislio je da su sigurni, jer su zaboga pazili.
Prosli vikend moja drugarica je napravila abortus. U duzoj je vezi, ali nisu spremni da imaju djecu. I kako se desilo? Pa igrali su na sigurne dane, tad se moze bez zastite, ne? Surprised Tako da su oboje sad depresivni strasno...

I onda mi vrlo bliska prijateljica neki dan prizna kako ni on ni njen decko ne koriste nikakvu zastitu, jer im je tako ljepse. Ne zeli sad dijete, ali eto paze...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Mima Ned Apr 11, 2010 7:32 am

Još sam i postavila pitanje na jednom forumu kako im se momci vežbaju za "rikverc", niko nije znao da mi odgovori :buahahhaha:

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Still_dreaming Uto Avg 17, 2010 3:29 am

Koristim zaštitu uvek.

Naravno, danas je velikoj većini u svesti samo neželjena trudnoća, pa koriste kondom isključivo zbog toga i prave scene jedino kad ,,kasni''. Mada, ponekad se ispostavi da ne kasni nego da se sprema da dođe i zakmeči. :D

Kako god bilo, mnogo njih ni ne pomene neku polno prenosivu bolest prilikom tog naknadnog kajanja. Da li je to zbog onog starog ,,neće to na mene'' ili ljudima u svest još uvek nije prodrlo da se sa tim ne treba igrati, ne znam. Veliki problem je neobaveštenost.

Mladi nisu svesni toga jer je podneblje na kojem živimo dosta skučenih shvatanja o tome da se o takvim stvarima sa decom ne priča, jer je valjda blam ili šta... fool.gif


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Troja Uto Apr 12, 2011 11:57 pm

Odusevio me Stillov odgovor ovdje. :10-10-10:

Ja takodje uvijek koristim kontracepciju. Bolje sprijeciti nego lijeciti, sto rekao nas narod. Priznajem da su kondomi u bivsoj Jugoslaviji bili nesto slabijeg kvaliteta od ovih u Engleskoj, pa smatram da je ovdje to jos pouzdaniji vid kontracepcije. Medjutim, sto kaze Still, nije cak u pitanju samo kontracepcija, nego i zastita od prenosa nezeljenih polnih bolesti. Na zalost, ima ih i koje bi se mogle prenijeti i pored upotrebe kondoma, ali je kondom pouzdan zastitnik od gotovo svih polnih bolesti, pa bi ih po meni trebali koristiti svi koji ne zele da pokusaju da zatrudne.

Moram priznati da je mozda teze mladim djevojkama ubijediti partnere da koriste ovaj vid zastite, jer njihove veze obicno nisu tako zrele, ali bi na tome svakako trebalo raditi. Uzgred budi receno, mentalitet koji postoji u nasoj zemlji u vezi sa svim sto ima veze sa seksom je tako retardiran da je to uzas jedan! Ja se svojoj majci nisam usudila reci ni da sam dobila menstruaciju citava dva dana, a ne da razgovaram sa njom o seksu. Sigurno je da ima mnogo vise mladih ljudi koji i zatrudne neplanirano i obole od polnih bolesti zbog ovakvog stava. :blabla:
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16880
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od pahuljica Pon Jul 18, 2011 9:52 pm

Mnostvo mladih rizikuje i ne razmislja. Neki imaju ludu srecu, a neki i ne bas. Nikada mi nije bilo jasno kako muskarci (a i devojke) kada stupaju u odnos, ne razmisljaju o tome koliko partnera je imala ta osoba pre njih, i da li mozda ima neku polnu bolest. Te osobe ni o tim bolestima ne znaju puno, kao ni o mogucim posledicama i komplikacijama.
O trudnoci vec da ne pricam. Mladi nisu svesni koliko bi to promenilo njihov zivot. Koliko je skupo danas podici dete, od pelena preko vestackog mleka (ako ne daj Boze bude neophodno) koje je nenormalno skupo (oko 800 din za par dana, i tako 6-10 meseci).
Ako se pak kojim slucajem odluce za abortus, postoji rizik od trauma, raznih komplikacija i gubitka mogucnosti da se pokloni zivot ikada vise.
Ni jedna zivotinja ne ubija svoje dete...
To je jedini istinski dar koji je dat svakoj zeni, a podaci govore da smo prvi u Evropi po maloletnickim trudnocama i abortusima.
Malo podataka nije na odmet. Svake godine umre 20 000 ljudi u Srbiji, sto je grad velicine Ivanjice ili Cuprije, Prokuplja... Svake godine se izvrsi 150 000 evidentiranih abortusa, a smtra se da je br. onih koji se rade u privatnim klinikama (koje nisu u obavezi da evidentiraju br.) isti ako ne i veci. To je 300 000 ne rodjene dece, ceo grad velicine Novog Sada. (nije ni cudo sto nemamo jos nekog Teslu, Mihajla Pupina, Novaka Djokovica...) :facepalm:
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Ivana_ Ned Jun 07, 2015 12:08 am

Uh, ja ću vas razočarati... Preveliki sam hedonista i nikada nisam koristila zaštitu sem pilule za dan posle. Naravno da mislim o svemu tome, i previše ali ...
Da rezimiram - volela sam jako i strasno sve svoje partnere i sa ma kim da mi se omaklo dete bila bih presrećna. Ima li veće sreće nego imati dete sa čovekom koga voliš? Ali nikad mi se nije dalo... Nisam ja htela time da ih vežem ili nešto, nego eto, ako bi se desilo ja bih se povukla i živela sama sa detetom ukoliko on nije spreman... Sve veze su mi bile duge, ja ne ulazim u seks noći i šeme, i ako nekog ne volim duboko i istinski ne mogu ni da spavam s njim.
Što se tiče polno prenosivih bolesti oboje bi se testirali na mesec, dva i znali da li smo zdravi ili ne.
Mnogo volim da uživam, i ne bojim se, i ne razmišljam. Previše sam slobodnoduha i slobodoumna da bih se štitila. Grešim, znam. Ali kad te nešto neće - neće te. :D :D :D


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ces@ric@ Ned Jun 07, 2015 7:44 am

Ivana, djeca jesu divna i slatka, ali nije sve u tome. Cini mi se da ti to "da ostanem u drugom stanju" dozivljavas kao novu avanturu, zeljeni preokret, imaces nekog kome ces konstantno biti potrebna. No, realnost je malo drukcija, pored paznje i ljubavi, koju sam sigurna da bi tom djetetu pruzila, djeca zahtjevaju i novac. Ruzno zvuci, znam, ali djeca kostaju, pogotovo male bebe. No, za djecu ipak treba stvoriti kakve-takve uslove


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Ivana_ Ned Jun 07, 2015 8:46 am

Da, svakako se slažem sa tobom Ces. Sigurno da ne bih volela da mi dete u ma čemu oskudeva, i trudila bih se da mu pružim što više. Ali eto... ne znam, i mene su nekako očuvali bez nekog velikog novca pa sam bila srećna. Meni je veći problem naći pravu osobu sa kojom bih gradila dom i život. Gledam oko sebe kako se ljudi množe bez ikakvog razmišljanja, ono u žargonu kao zečevi... I volela bih da nisam ničim opterećena previše, da mogu eto samo tako da živim, postojim, nekoga stvaram, idem dalje... al' ne mogu ja to. Gotovo da sam sigurna da neću ni imati decu. Al' eto. :) Želje su jedno, realnost je drugo.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od male Ned Jun 07, 2015 10:00 am

Mima ::Da li Vi koristite kontracepciju na odgovarajući način ili se uzdate u "rikverc"?
Da li bi trebalo da mislimo samo na trudnoću ili i na zdravstveni faktor u celoj toj priči? Šta je sa polno prenosivim bolestima? Koliko su mladi svesni toga i koliko vode računa o tome?
Onaj ko može da ostane trudan neka brine o tome. Dakle, gutajte pilule. Mad
Ne volim prezervative jer me stežu. I to oni najveći. I pucaju. :( I što da se ja zlopatim kada ne mogu da budem trudan?! :sparrow:
A što se tiče PPB, uvek pitam da li je zdrava. :jj:
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu