Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fotoaparat ubio realizam

2 posters

Ići dole

Fotoaparat ubio realizam Empty Fotoaparat ubio realizam

Počalji od ces@ric@ Čet Jun 03, 2010 10:01 am

Kao mala sam smatrala da kad se za nekog kaže da je talentovan za crtanje i općenito za likovnu umjetnost da to znači da je ta osoba u stanju na papiru, svojom rukom naslikati ono što moze fotoaparat. Znači, predstaviti realnost na papir. Ja to nikad nisam mogla, ma koliko se trudila, to je uvijek ličilo na nesto drugo. Moj brat je mogao i ja i ostatak porodice smo mu se stvarno divili i to još traje, mada sad rijetko šta crta. Četiri godine u osnovnoj oboje smo išli na likovnu sekciju. On zbog već pomenutog talenta, ja iz nekih samo nastavnici poznatih razloga. Žena je važila za najbolju nastavnicu likovne kulture u gradu i njeni učenici su obično osvajali razna takmičenja. Ja sam se konstantno osjećala suvišnom u toj sekciji, gdje je (po mom mišljenju) bilo znaaatno talentovanijih članova od mene. No, nastavnica je moje radove uglavnom jako hvalila, puno više od bratovih. Za njegove je obično imala nekakvu primjedbu, rijetko bi ostala fascinirana kao svi mi kući. Onda smo došli u srednju i tu nas je profesor dočekao sa ovom rečenicom da je realizam prevaziđen, uništio ga je fotaparat i da se danas cijeni nešto drugo...

Šta je to nešto drugo? U čemu se onda ogleda taj talent ako ne u mogućnosti preslikavanja realnosti na papir? Ja lično, više volim da u sobi imam neke apstraktne slike sa dosta mistike u sebi, nego realizam. No, i dalje se jako divim kad vidim nekog kako na papir realno predstavlja sliku ispred sebe. Čemu se vi divite? Kada za nekog kažete da je talentovan?


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fotoaparat ubio realizam Empty Re: Fotoaparat ubio realizam

Počalji od joca Uto Jun 08, 2010 9:04 pm

Postoje razlicite vrste talenta kod svih nas. Neko zna bolje da predstavi ono sto vidi(realizam) neko ima bogatiju mastu pa ono sto vidi zna da obradi na poseban svoj nacin sto se danas ta originalnost vise ceni.Postoje osobe koje su veoma mastovite pa im objekti nisu ni potrebni vec stvaraju neki svoj svet pun bogatstva boja sa raznovrsnim efektima i emocijama. Masta je najvece ljudsko bogatstvo koje nijedna masina ne moze da poseduje a o prevazilazenju ljudske maste je za masine nemoguce, mada se masine koriste u kreativnim radovima uz ljudsku mastu.sposobnost prenosenja je vredna stvar ako zna da se pravilno iskorist, posebno ako postoji uz tu sposobnost sloboda i veliko bogatstvo maste. Najcesci slucaj je da talentovani stvaraoci koji su sposobni da prenose ono sto vide, sami sebi postavljaju granice stvarnosti i na taj nacin ogranicavaju svoju mastu i sposobnosti a posebno slobodu svoje expresije zato je najbolje resenje za takve osobe da vezbaju brze krokije i ne obracaju paznju na greske i nevazne detalje kao i da se ne vezuju za boje koje postoje u prirodi ispred njih vec istrazuju neke svoje nove kombinacije sa raznovrsnim efektima.

Ljudi ne mogu konja da naprave al mogu traktor koji ne postoji u prirodi i kojim se daleko lakse i bolje ore, Ljudi nemaju krila al zahvaljujuci svojoj masti su jedini koji mogu da lete na mesec.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fotoaparat ubio realizam Empty Re: Fotoaparat ubio realizam

Počalji od joca Pon Avg 30, 2010 9:40 am

Foto aparat nije ubio realizam vec je preuzeo il olaksao figurativno prenosenje motiva il delove motiva kojima se cesto i slike slikane raznim tehnikama lakse obradjuju i dopunjuju u razno raznim vrstama kombinovane tehnike. Figure il delimicni delovi figura se u slikarstvu cesto pojavljuju i pojednostavljuju, pomerajuci granice stvarnosti u fantazije il licni svet kreativnog stvaralaca.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fotoaparat ubio realizam Empty Re: Fotoaparat ubio realizam

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu