Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Internet komunikacija

+6
VanGoga
ces@ric@
Stephan^^
amaranth
Maja
Still_dreaming
10 posters

Ići dole

Internet komunikacija Empty Internet komunikacija

Počalji od Still_dreaming Pet Avg 13, 2010 5:20 am

Internet je jedan od načina za druženje kada ste razdojeni od svojih prijatelja... Ali koliko je komplikovana komunikacija preko interneta?
Sve se svodi na pisanu reč i zato je ponekad malo teže shvatati ono što je neko hteo da vam kaže.

Da li ste nekada imali neprilika zbog takvog načina komunikacije?
Šta može da se uradi da komunikacija na internetu, i konkretno na forumima bude lakša?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od Maja Pet Avg 13, 2010 8:41 pm

Internet je loš vid komunikacije.
Ne može ništa da se uradi da se poboljša. Živa reč, ton glasa, način na koji je nešto izgovoreno, pokreti tela, pogled...nezamenljivo i jedino iskreno i ispravno u međuljudskoj komunikaciji.
Volim da vidim oči svog sagovornika.


Poslednji izmenio Sparrow dana Sub Avg 14, 2010 12:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od amaranth Pet Avg 13, 2010 11:29 pm

Majo smajli-bravo.gif

Potpuno se slažem sa tobom. Pisana reč se može protumačiti na više načina i različitih tonova, pa tako nastane nesporazum.
Ništa ne može zameniti direktnu komunikaciju licem u lice.
Bojim se da se ništa ne može učiniti da komunikacija bude lakša.


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od Stephan^^ Sub Sep 25, 2010 11:10 am

Slazem se sa prethodnim porukama.
Ali ja imam dosta prijatelja,s kojima se ne mogu cesto vidjati,
pa komuniciramo uglavnom preko interneta(fb,skajp).
Ponekad dodje do nesporazuma,ali nista strasno.
Stephan^^
Stephan^^
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 29
Muški Rak Godina : 29
Lokacija : San Francisco
Datum upisa : 27.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od ces@ric@ Sub Sep 25, 2010 11:49 am

Ima istine u tom sto govorite, mada postoje danas i kamere i voice, sto poboljsava komunikaciju.
Ipak, desavalo mi se i jos uvijek desava da nesto napisem sto bih rekla u sarkasticnom tonu, kao salu, sto bi se po mom izrazu lica u RL-u lako shvatilo, ali kad to samo tako napisem to dobija skroz drugi ton. ljudi se naljute, dolazi do nesporazuma. Nista mi nema mrze nego kad nekom na forumu, netu, moram objasnjavati da sam se salila...

Mada, kad sam tuzna, depresivna, a ne zelim da to neko vidi, lakse mi je to iskazati na netu, rijecima...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od VanGoga Ned Okt 10, 2010 5:02 am

Bog da blagoslovi znake interpunkcije,pomoću kojih tačno možeš da predstaviš svoje (ne)raspoloženje sagovorniku ili ljudima sa kojima si u net-kontaktu.
Tu su i emotikoni,kao neka "poštapalica",ali mislim da je,za sad,najbolje sredstvo"pravopisom protivu neprijatelja".
Lično,zdušno koristim emotikone,čak i u SMS porukama,ali se isto tako trudim da sve napišem pravilno.
VanGoga
VanGoga
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 39
Ženski Devica Godina : 51
Lokacija : VanGogin univerzum
Datum upisa : 07.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od Troja Pet Mar 25, 2011 9:31 am

Ja obicno imam vrlo uspjesnu komunikaciju internetom. Mislim da se samo svako treba truditi da sto jasnije iskaze svoje misli i da pri tome bude sto je moguce dobrodusniji :D . Meni se cini da su jedini nesporazumi kojih sam ja do sada bila svjesna bili kada jedan od sagovornika nema smisla za humor, pa ne shvati neku salu, i pocne raspravu umjesto da se slatko nasmije, ili je neko zaista na kraj srca pa se razgovor istopi u svoj toj gorcini. scared
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16909
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od enigma_ Uto Mar 29, 2011 1:46 am

Moja komunikacija se svodi na forumu.Nemam FB...i ne treba mi.Jer moji prijatelji su oko mene u RL.
Inace, mislim da treba sto jasnije napisati sta se misli, i tada nema nesporazuma. Kad god sam napisala nestu u 'foliji' onda je bili nekih nesporazuma.
Za svo ovo vreme, a to je ravno pet godina, sretala sam mnoge ljude, vecina su bili sve, samo ne ono sto pisu.Naravno ne mislim ovde, ovde ste svi upravo to sto pisete, kao i ja.I, to je ono sto ovaj forum cini jedinstavim u uvom svetu.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od pahuljica Pon Jul 11, 2011 4:20 am

Nikada nisam imala vecih neprilika zbog ovog nacina komunikacije. Ljudi sa kojima se druzim,savrseno znaju sta hocu da kazem... A hvala onom ko izmisli ove smajlice, mislim da su puno pomogli... :fala:
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 33
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od Troja Uto Jul 19, 2011 5:39 am

Moram da pohvalim Facebook kao vid komunikacije koji je meni i citavoj mojoj generaciji olaksao stupanje u vezu i dogovor oko zajednicke proslave godisnjice mature. Samo zahvaljujuci postojanju Facebooka mogli su ljudi sa svih kontinenata da budu lako dokuceni i pozvani da nam se pridruze. Takodje, zahvaljujuci Facebooku uspjela sam i da stupim u kontakt sa nekim prijateljima kojima nisam mogla saznati broj telefona.

Takvo nesto bilo bi nezamislivo bez interneta.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16909
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od enigma_ Čet Sep 08, 2011 7:25 pm

Nemam ništa protiv FB,mislim da je odličan za ljude koje daljina razdvaja.Kao i ostale mreže na netu.
No ja volim forume :)
Problemčiće koje sam imala su bezazleni i sama sam kriva, jer sam previše sebi dozvolila.Sad to ne vidim kao problem, već kao moju neku "manu", koju sam iskorenila.Mora da postoji neki kodeks ponašanja koji sam ja imala,al mi se poljuljao, desilo se, a kome nije?!
Zato treba što jasnije napisati biti svoj i ovom svetu, ne dozvoljavati da iko manipuliše sa nama.Jer ljudi su spremni na sve i ovde ( ne mislim na Zid, već pišem generalno)I to je razlog što ne volim privatne poruke.Ne želim da znam više nego što piše na forumu :)
Jer moje iskustvo od pet -šest godina je... kad god je bio neki problemčić na forumu, krene sa foruma (nešto nebitno) i nastavi se na pp-u.
Naravno godine i iskustvo nisu merodavni, već ovo je samo moje neko loše iskustvo, na koje sam stavila davno tačku.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od Nelly Ned Sep 18, 2011 11:09 am

Still_dreaming ::Ali koliko je komlikovana komunikacija preko interneta?
Sve se svodi na pisanu reč i zato je ponekad malo teže shvatati ono što je neko hteo da vam kaže.


Dešavalo se da budem neshvaćena više puta, ranije sam ćaskala u pričaonici i zaista bila teže shvaćena, ni sada ne znam zbog čega?:jj:

Still_dreaming ::Da li ste nekada imali neprilika zbog takvog načina komunikacije?
Šta može da se uradi da komunikacija na internetu, i konkretno na forumima bude lakša?

Na forumima nisam nikada imala nepriliku u komunikaciji. Jasno pisanje i korišćenje interpunkcijskih znakova i ne bi trebalo da bude zabune. :jj:
Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od Still_dreaming Uto Apr 23, 2013 1:45 pm

VanGoga ::Bog da blagoslovi znake interpunkcije,pomoću kojih tačno možeš da predstaviš svoje (ne)raspoloženje sagovorniku ili ljudima sa kojima si u net-kontaktu.
Tu su i emotikoni,kao neka "poštapalica",ali mislim da je,za sad,najbolje sredstvo"pravopisom protivu neprijatelja".
Lično,zdušno koristim emotikone,čak i u SMS porukama,ali se isto tako trudim da sve napišem pravilno.

Sve to i ja praktikujem, ali opet dođe do nesporazuma, jer ne razumeju svi značenje interpunkcije. Bilo bi idealno kad bi naši ljudi bili toliko pismeni da razumeju razliku koju u rečenicu unosi jedan jedini zarez. Na drugom forumu imao sam dosta nesporazuma baš zbog sličnih stvari, dok se to ovde dešava baš retko. Verovatno je i do toga što me ovde ljudi bolje poznaju. Uvek se trudim i da koristim emotikone i mislim da svi ovde znaju da bilo kakav moj iskaz propraćen emotikonom nije smrtno ozbiljan, čak i ako je emotikon ozbiljan. Kad sam besan i smrtno ozbiljan, ne stavljam smajlije. Tako da smatram da je korišćenje smajlija veoma bitno da se neko ispravno razume, bar u početku, dok ljudi ne vide kakav je smisao za humor neke osobe i kakva je ta osoba.

Čisto kao primer:
- male nikad nije mogao da me iznervira i isprovocira nekim komentarom na moj račun, zato što je često koristio smajlije i sve sam shvatao kao šalu (osim kad pretera sa drugima Mad )
- Kondor me je u početku mnogo nervirao baš zato što ne koristi smalije, pa sam mnoge stvari pogrešno razumeo (nadam se da je tako), ali posle nekih 600 postova (:D), kad sam na jedvite jade prodro u njegov smisao za humor, od srca sam se nasmejao njegovoj vremenskoj prognozi. :buahahhaha:


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od Troja Sre Apr 24, 2013 12:15 am

Kada sam ja tek počela biti član ovog foruma nisam imala običaj da koristim smajlije. Zapravo ih nisam nikada prije ni vidjela nigdje u upotrebi i bila sam navikla da se izražavam samo riječima. Znam da mi je Still malo zamjerio to jer mi je to rekao, i tada sam prvi put postala svjesna da za sagovornike preko interneta nisu važne samo riječi. Kada sam počela koristiti smajlije mislila sam da su smajli-a095.gif givenheart love ovakvi i slični smajliji pogodni samo za komuniciranje sa partnerom, i bila sam šokirana kada ih je prvi put neko od forumaša upotrebio u komunikaciji sa mnom. Poslije sam se opustila i shvatila da je sve to mnogo više neobavezno nego što sam ja to mislila, pa sada ove emotikone i sama često koristim.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16909
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet komunikacija Empty Re: Internet komunikacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu