Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ko je pisao o vama?

Ići dole

Ko je pisao o vama? Empty Ko je pisao o vama?

Počalji od Still_dreaming Ned Sep 05, 2010 1:44 am

Možda vam se desilo da čitajući neku pesmu (ili pesme) zastanete i zagledate se u papir... Pronađete sebe u stihovima i pomislite ,,Ovo je pisano meni!'' Zapitate se kako vas autor tako dobro poznaje i kako je izvukao na videlo ono što ste vi potisnuli i poricali. Osetite se razotkriveno...


Ko je to pisao o vama?
Ko vas je video i upoznao i prelio vas u stihove?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko je pisao o vama? Empty Re: Ko je pisao o vama?

Počalji od Still_dreaming Sub Nov 13, 2010 5:14 am

O meni je pisala Dragana Konstantinović. Kao da me zna, kao da je znam. Ona piše o ljubavi, o velikoj ljubavi koja je istovremeno i veliki strah od nje same.

Nemoj da mi uputiš više
nijedan pogled,
čak i ako bi smeo.
Svaki tvoj pogled samo nove uspomene piše
i tiho, nečujno urezuje tvoje ime
u neke moje još nerođene rime
žute i plave boje,
a ja nisam sigurna da li bi ti to hteo.

Prva ljubav

Ili pesma Želja... Ona tu nešto želi, ali nije izričita šta. Nešto kao da je golica i vuče negde, ali gde? Ne zna ona, a ne znam ni ja...

Ne, nisi ti iluzija… Tako nešto ne postoji.
U iluziju veruju samo izgubljene duše.
U svakoj dozi nemira koja bojom telo žesti
oživljavaju dubine što te videše i čuše
kako izranjaš iz svemira
kroz paučinu svesti…

Iluzija

A kako je ovde vešto uplela stihove, ali isto tako se vidi koliko oni spontano, pravo iz duše teku... Lagano baš kao kad legnete i zagledani u sebe pronađete još nekog, pa se onako nesvesno osmehnete.



I Desanka Maksimović je uspela da izvuče one tanane misli skrivene ispod moje naizgled jake pojave.

Ne merim više vreme na sate,
ni po sunčevom vrelom hodu;
dan mi je kad njegove se oči vrate,
a noć kad ponovo od mene odu.

Sreća

Potpuno tačno, bez preuveličavanja.

A i kod nje je prisutna ona ista velika ljubav i istovremeni srah od nje. U pesmi Strepnja. Sasvim je razumem, ili ona razume mene...

I ovde, na ničijoj zemlji,
ulaziš mi u san kao u dvore
koje si napustio tek juče.
Ulaziš kroz zatvorene kapije
i kroz pore,
kao da si od moga sna u dugom putu
pogubio ključe.

Ulaziš u zaključane prostore
sluha i vida,
provučes se ispod očnih kapaka
kao mesečeva zraka,
kao lopov preskočiš
snu preko zida.

I ovde

Ove reči osećam kao dodir, a ne kao reči. Znate onaj dodir prijatelja koji vas zagrli ćuteći i misleći: ,,Znam... Znam, i meni je tako bilo...''



Milan Rakić. Pesma Obnova.
Hoću na jednome svečanom opelu
da sahranim ono što prošlošću zovu.
I da ti donesem tada dušu novu,
bez ijedne pege negdašnje - svu belu.


Prethodna iskustva koja ometaju lepotu sadašnjosti.


Ili Iskrena pesma
O, sklopi usne, ne govori, ćuti,
ostavi misli nek se bujno roje,
i reč nek tvoja ničim ne pomuti
bezmerno silne osećaje moje.


Video je da se ne može sve izreći ni opisati. Neke se stvari osete samo mirisom, dodirom i pogledom, reči su nekad nepotrebne.



Naravno, tu je i Andrić. Imao je istu muku kao i ja.

Dok se izmakneš društvu, dok potražiš pero, hartiju i samoću, dok ponovo prepoznaš dušu iznakaženu dnevom, dok se s mukom prisjetiš vala koji je dušu taknuo i ponio te u samoću, u to je i osjećanje rad kog si došao, nesrećni pjesniče, davno iščezlo.
I ostane sjeta. Tiha zamišljenost nečeg što je minulo zauvijek a da nikad nije ni bilo ili bar nikad duže nego što vjetar pomiluje čelo kad hiti poljima.

Ex ponto

I ovde:

Bio sam prisiljen da hodam i govorim s mnogo ljudi. O, tih ''mnogo ljudi'' što uvijek, nikad umorno, ruje lakomim prstima u tkanju mog života!
O, koliko se puta tako vraćah kući, rastresen, razdražen razgovorima i pogledima, uvređen, ojađen, orobljena srca i rasplakane duše, sa sumnjom u ljubav, u prijateljstvo, u sva osjećanja koja ljudi između sebe izmjenjuju!
O, tih ''mnogo ljudi'' s kojima me zapravo ništa ne veže.
Kako me kao stranca prima moja tiha soba sa svojom prekornom tišinom u kojoj se kao kucanje zla sata čuje savjest i ne da usnuti. Kako je dug i težak put koji vodi iz društva kući, posut podmuklim mislima i busijama kajanja i žalosti.
I uz cijeli put, u tihoj sobi i još prije sna uvijek ista misao : da je moglo biti bez toga.

Ex ponto



A i Dučić je umeo da kaže ponešto od onoga što sam ja. On, Desanka i Dragana, o istoj stvari:

Ti si moj trenutak i moj sen
i sjajna moja reč u šumu,
moj korak i bludnja
i samo si lepota koliko si tajna
i samo istina koliko si žudnja.

Ostaj nedostižna, nema i daleka
jer je san o sreći više nego sreća.
....
....
A ti ne postojiš, nit' si postojala.
Rođena u mojoj tišini i čami,
na Suncu mog srca ti si samo sjala
jer sve što ljubimo - stvorili smo sami.

Pesma ženi


Nekako su svi oni našli poneku moju nit. Kao da su me poznavali. Zato i osećam da sam blizak sa njima. Možda smešno zvuči, ali je tako.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu