Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Snežana Mišković - Viktorija

3 posters

Ići dole

Snežana Mišković - Viktorija Empty Snežana Mišković - Viktorija

Počalji od amaranth Uto Okt 12, 2010 12:16 am


Snežana Mišković - Viktorija 26900_369729343722_369721053722_3907527_5919000_n

Snežana Mišković je rođena 19.12.1958. godine u Vučitrnu. Na studije u Beograd došla je 1976. godine i počela da peva u KUD-u Branko Krsmanović i sa sastavom Pop polifonija. Sa Snežanom Stamenković (operska pevačica u Bernu) i Izoldom Barudžijom 1981, godine osniva pevačku grupu "Aska" sa kojom sledeće godine učestvuje na evrovizijskom takmičenju u Engleskoj. Godine 1983. u okviru kulturne razmene Aske dvadeset puta nastupaju u Keniji. Sa radom su prestale 1986. godine. Za to vreme Snežana je vodila grupu kroz koju je prošlo oko dvadeset pet pevačica. Objavile su singl sa evrovizijskom pesmom "Halo, halo" (autor Sanja llić), te dva albuma "Disko rock" (Jugoton 1982,) i "Katastrofa" (Diskos 1984.).

Krajem 1986. godine Snežana snima pesmu "Šarene ulice" i osniva grupu "Viktorija". Debi album "Spavaćeš sam" snima dve godine u četiri studija u Zagrebu i Novom Sadu. Na toj ploči se predstavlja rock orijentisanim pesmama "Barakuda" (autor Zoran Lesendrić), "Spavaćeš sam" (autor Zlatan Stipišić), "Sami" (obrada hita grupe Ohio Express, tekst Bora Đorđević), kao i baladom "Daj ne pitaj" (autori Zlatan Stipišić i Bora Đorđević).
Producent i koautor materijala bio je Teodor Jani (Theodore Yanni). Ploču su snimili Laza Ristovski, (klavijature), Nenad Stefanović Japanac, (bas), Bojan Pecar, (bas), Safet Petrovac, (gitara) i Tomislav Brezičević, (bubnjevi). Pevačko pojačanje pružili su Bora Đorđević, Milan Mladenović, Izolda Barudžija i članovi grupe Sunčeve pege.

Godine 1988. i 1989. čitaoci magazina "Pop rock" izabrali su Snežanu za najbolju pevačicu. Takođeje na MESAM-žu 1990 godine proglašena za pevačicu godine. Početkom 1991, godine objavljuje album "Ja verujem" koji je snimljen u studiju Radio Pule. U radu na ploči učestvovali su Laza Ristovski, Šaša Lokner, Nenad Stefanović Japanac, gitaristi Rastko Milošev, Vjekoslav Zajec, Branko Jelić, Vlada Negovanović, a kao specijalni gosti pojavili su se Zoran Lesendrić i Dino Dvornik.

Snežana Mišković - Viktorija 0

Autori pesama su Zlatan Stipišić, Nenad Stamatović, Žika Milenković, Aleksandar Lokner, Zoran Lesendrić, Dragan Čačinović i Branko Jelić, dok su tekstove pisali Radoman Kanjevac, Marina Tucaković, Bora Đorđević, Milja Vujanović i glumac Ljubiša Bačić (pesmu "A ja bez tebe" napisao je početkom sedamdesetih i posvetio Mileni Dravić).
Ploča dostiže dijamantski tiraž zahvaljujući pesmama "Rat i mir", "Arija", "Od Splita do Beograda", "Samo teraj ti po svom", "Isus". Iste godine na evergrin večeri Beogradskog proleća izvodi svoju verziju starog hita Vojkana Borisavljevića "Ljubav je samo reč" iz repertoara Zdravka Colića. Ta pesma je objavljena na festivalskoj ploči "Beograde" (PGP RTB 1991.) ali i na njenom kompilacijskom CD-u "I ništa više".

Prvi samostalni koncert u Beogradu održala je u Sava centru januara 1992. godine. Treći album "Ja znam da je tebi krivo" objavila je krajem 1995. godine. Aranžmane i produkciju uradio je Vojislav Aralica koji je koautor pesama uz Stevana Todorovića i Ramba Amadeusa Na ploči se nalaze obrade "Avantura-ljubomora", Bijelog dugmeta, "Ako priđeš bliže" Arsena Dedića koju je pevao Zdravko Čolić, "Lokomotiva" sastava Foreigner "Ja znam da je tebi krivo" obrada je "lo sono positivo" Đovanotija (Giovanotti), a domaći tekst je napisao Milan Bojanić Knez.

Sa obnovljenom Viktorijom koju čine mladi muzičari iz Kosovske Mitrovice, Snežana Mišković je 1996. godine koncertno promovisala ploču. Tokom svih godina kroz grupu Viktorija je prošlo dosta muzičara, a najviše koncertnog traga su ostavili gitarista Branko Jelić (ex Slomljena stakla, Magično oko), basista Miloš Stojisavljević Cajger (ex Zana, Generacija 5) i bubnjar Predrag Jakovljević (exTilt, Bulevar).


Poslednji izmenio amaranth dana Uto Jan 25, 2011 9:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snežana Mišković - Viktorija Empty Snežana Mišković - Viktorija - Arija

Počalji od amaranth Uto Okt 12, 2010 12:18 am

Arija

Ona ce s tobom, sa mnom ce Bog
mozda i nadjem andjela svog
od vecnosti ja ne gubim dah
ja imam od zivota strah...

Molim za tebe, molim za nju
svi smo mi prah u svemiru.
Od vecnosti ja ne gubim dah
ja imam od zivota strah.

Zivot je tuzna arija
i sve mi je tezi sto sam starija,
zivot je zamka prirode
jer nije isti za sve...

Molim za tebe
molim za nju...
Ona ce s tobom
sa mnom ce Bog...


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snežana Mišković - Viktorija Empty Snežana Mišković - Viktorija - Daj, ne pitaj

Počalji od amaranth Uto Okt 12, 2010 12:19 am

Daj, ne pitaj

Ovih sam dana
mada nisam htela
slucajno na ulici
tebe srela.

A ti kao i ja
krades Bogu dane
znam, imas neku
a zezas se sa strane...

A ja, ne znas da sam sama
u svom svetu tisine,
lazem te da imam nekog
nekog ko o meni brine...

Daj, ne pitaj
bez tebe dani su
mi glupavi i prazni.
Daj, ne pitaj
jer zivim bez tebe
ovaj zivot kao po kazni...


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snežana Mišković - Viktorija Empty Snežana Mišković - Viktorija - Rat i mir

Počalji od enigma_ Uto Sep 04, 2012 9:06 am

Viktorija - Rat i mir

Jesam li ti ikad
stvarno priznala
kako me je suza moja stipala

Ordenje za hrabrost
da ti dodele
ne bi mogli ni da te razvesele.

Nocas je
zemlja premala
za nase korake
i kad je ljubav prestala
ne odricem se nje

Gde da legnem, gde da prenocim
da na tebe ne mislim
kome sada, da se pomolim
da te vrati?

Jesam li ti ikad
prigovorila
kol'ko sam se za tu ljubav
borila

Bio si moj nemir,
potreba i hir
al' si znala da je ljubav
rat i mir

Nocas je
zemlja premala
za nase korake
i kad je ljubav prestala
ne odricem se nje

Gde da legnem, gde da prenocim
da na tebe ne mislim
kome sada, da se pomolim
da te vrati....



love love love
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snežana Mišković - Viktorija Empty Snežana Mišković - Viktorija - Ni nebo mi nije visoko

Počalji od polly88 Uto Jan 28, 2014 11:54 pm

Ni nebo mi nije visoko

Čudo kad se desi,
a ti čudo jesi
kad se desi čudo
ja zapitam se tad

Da li ćeš da traješ
i uvek da daješ
ono što mi treba
i što mi pristaje

Sipaj nam po piće
i uli još nade
dodiri su vreli
k'o nikada pre

Dok toneš u meni duboko
u tami ja čujem tvoj glas
ni nebo mi nije visoko
topiš se u meni
k'o anđeoski prah

Na tamno lice sada
grad svetlosti pada
još u meni traješ
i ne posustaješ

Čaše su nam prazne
i zveckaju glasno
igraju po stolu
i zvuče prekrasno

Sipaj nam po piće
pa šta bude biće
hoću da se desi
k'o nikada pre



Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Snežana Mišković - Viktorija Empty Re: Snežana Mišković - Viktorija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu