Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Publika

+7
Troja
Dora_Mar
Nymphadora
polly88
zanesena
Ireth
Still_dreaming
11 posters

Ići dole

Publika Empty Publika

Počalji od Still_dreaming Čet Nov 11, 2010 7:08 am

Zamislite život kao jednu veliku pozornicu... Vi ste na mestu glavnog glumca i sve oči su uprte u vas.

Kako podnosite prisustvo publike?
Koliko publika utiče na vas?


Sa druge strane, zamislite sebe u publici...

Sedite li u prvom redu, da budete što bliži dešavanjima na pozornici ili u poslednjem, da ujedno vidite i pozornicu i sve ostale ispred vas?
Ili se prosto najbolje osećate kada nezapaženo sedite u sredini?

Da li se bolje snalazite kao glavni glumac ili kad se stopite sa publikom?



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od Ireth Uto Nov 16, 2010 8:11 pm

Uff, publika. To je nesto od cega strepim ceo zivot. Ne volim kada me ljudi gledaju i ne volim kada su iz nekog razloga oci uprte u mene. Mrzim da branim seminarski, za pocetak, pa onda i sve ostalo. Unervozim se, spetljam se i pola puta lupam gluposti jer mi je neprijatno.

Zato biram da sedim u sredini. U gomili ljudi se ne isticem i niko ne obraca paznju na mene, sto mi sasvim odgovara jer tako ne postoji nacin da se izblamiram, a vrlo sam sklona tome :)
Ireth
Ireth
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 182
Ženski Rak Godina : 33
Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od zanesena Čet Dec 02, 2010 10:04 am

Ako mogu da biram, izabracu zivot bez publike...ne volim da me posmatraju, analiziraju...sve to u meni izaziva osjecaj nelagodnosti...kao glumac ih definitivno propala. :D
Ali, isto tako ne volim mnogo da virim u druge zivote...i u publici bih izabrala neko mjesto gdje sam nezapazena.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od polly88 Sub Dec 04, 2010 5:34 am

Nije da baš volim publiku, ali recimo da se polako navikavam na nju... Na fakultetu stalno neka izlaganja, seminari... a planiram jednoga dana biti i profesorica, tako da pokušavam što više smanjiti tremu. Puno bolje funkcioniram pred ljudima koje poznajem, opuštenija sam, a čim se pojavi netko novi, postajem tiša i uplašenija. Ali valjda će se i to s vremenom riješiti.

S druge strane, puno više volim biti u publici, ponekad u prvim, a ponekad u zadnjim redovima - zavisi o čemu se radi. Ako je u pitanju nešto što me silno zanima, onda sam u prvim redovima, a ako sam negdje samo radi reda, onda sam u zadnjim redovima, da me nitko ne vidi kako se dosađujem...
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od Nymphadora Uto Dec 07, 2010 1:13 pm

Hmmm, ovo sa publikom mi se vise svidja :D zanimljivije je kad ste u centru paznje, sve oci su uprte u vas...Volim paznju, pa kakvu-takvu, prija mi, i nikad mi nije neprijatno.Podize mi samopouzdanje.
A ako bih bas MORALA da budem u publici, onda bih definitivno birala zadnji red.Da vidim sve ispred mene, ljudi koje ne vidim me nekad cine nervoznom... :)
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od Dora_Mar Sre Jan 19, 2011 8:03 am

Ja biram zadnji red. :D
Ne iz razloga sto bih da ujedno vidim i pozornicu i sve ostale ispred sebe,vec zato sto mi to mjesto nekako tako odgovara.Vise sam za to da je to mjesto za mir.Niko me ne bi dirao,imala bih mir,u desavanja koja me ne interesuju se ne bih ni ukljucivala.
Nije da se osjecam lose kao `glavni glumac`,nego jednostavno nisam taj tip.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od Troja Sre Mar 16, 2011 11:15 am

Volim da budem u centru paznje, mada sam relativno tiha po prirodi, pa kada jesam u centru paznje nisam previse glasna, nego dajem i drugima priliku da se iskazu.

Kada bih bila u publici, voljela bih da sjedim ili u prednjim redovima ili u sredini, ali nikako na kraju.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od enigma_ Sre Apr 13, 2011 4:14 am


Ne, nikako da ne podnosim da me neko posmatra, i da budem u centru paznje, ne ispunjava me to.
I sto rece @zanesena, ako mogu da biram, ja bih pre da sam u nekom redu i da ponekad dam aplauz :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od Ika Uto Maj 17, 2011 9:18 am

Ne volim da se isticem.... Volim da sam nezapazen,ali sa druge strane moj zivot je moja glavna uloga, tako da se najbolje osecam u publici gledajuci druge kako igraju znajuci da svako od njih igra svoju glavnu ulogu.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od Nelly Sub Maj 28, 2011 1:28 pm


Ili se prosto najbolje osećate kada nezapaženo sedite u sredini?

Najbolje se osećam nezapaženo, iza kulisa. Wink

Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od Still_dreaming Čet Mar 07, 2013 1:55 pm

Kada sam držao čas u srednjoj školi, prilikom ulaska u učionicu nisam imao apsolutno nikakvu tremu. Trema je došla pred kraj časa (profesor je rekao da sma jedinstven slučaj), zato što su časovi bili skraćeni i plašio sma se da neću stići da završim čas. Dakle, nisam imao apsolutno niakvu tremu od publike, nego od praktičnih stvari. Ali ipak ne volim da sam pred publikom i u centru.

Više volim da sam u publici kao neko ko može da se priključi kad god poželi. Volim da imam mogućnost da se oglasim, iako se u većini slučajeva neću oglasiti. Bitno je samo da nisam u prvom redu, jer se odatle ništa ne vidi. Najviše volim da sam u zadnjim redovima, jer je vidokrug najširi, a ne zato što se plašim da ću biti u nečijem vidokrugu.

Bolje se osećam kao tumač, nego kao protagonista.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od ces@ric@ Čet Mar 07, 2013 8:39 pm

Ne volim biti u centru paznje, no mislim da sam znatno smanjila tremu koju sam imala ranije pred publikom. Prije, kad god trebam nesto prezentovati bih se sva tresla, zamuckivala, zaboravljala reci neke stvari... Sad je vec malo bolje i ljudi kazu da djelujem samouvjereno, mada ja i dalje imam dosta treme.
Sve zavisi od toga koliko vladam nekom materijom. Recimo, pred djecom mi nije nikakav problem kad znam da znam :D

Zanimljivo da sam uprkos tim svojim fobijama vezanim za publiku u osnovnoj bila clan i dramske i recitatorske sekcije :D No, inace, definitivno biram da budem u publici


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Publika Empty Re: Publika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu