Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nevladine organizacije

5 posters

Ići dole

Nevladine organizacije Empty Nevladine organizacije

Počalji od Liza_N. Sre Dec 08, 2010 4:13 am

NVO ili nevladine organizacije jesu organizacije, kao što im naziv kaže, čije finansiranje ne zavisi od državnog budžeta. To ne znači da ne postoji međusobna saradnja, naprotiv.
Ovakve organizacije se mogu baviti jednom određenom problematikom, ili se interesovati za više njih. Ekologija, obrazovanje, učenje o interkulturalnosti, prava nacionalnih manjina, migracije... samo su neke oblasti izučavanja i, samim tim, unapređivanja.

Da li ste čuli za njih, jeste li član neke i šta mislite o njima?
Podeljena su mišljenja - dok neki o njima govore kao o stranim plaćenicima, mutivodama i sl., drugi im pristupaju sa željom da realizuju i svoje ideje i programe.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nevladine organizacije Empty Re: Nevladine organizacije

Počalji od Troja Ned Mar 27, 2011 10:16 pm

Nisam bas mnogo znala o nevladinim organizacijama kada sam ovo pocela citati, pa sam ih malo guglala. Koliko vidim, ima tu i finih i korisnih organizacija, od kojih obican narod moze imati koristi. Bar bi se tako reklo po opisu onoga sto rade. A zasto ih neki nazivaju mutivodama, i zasto se misli da rade za inostrane vlade, bi meni bilo jako interesantno cuti. Naravno, bilo bi dobro to ilustrovati primjerom.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nevladine organizacije Empty Re: Nevladine organizacije

Počalji od male Pon Mar 28, 2011 12:18 am

To su sve mehanizmi za muvanje sa parama. Recimo "Orka". Kojim su to oni životinjama pomogli? Jedini im je posao da sakupljaju novac iz inostranstva i da tužakaju ljude u Srbiji. Pljuc. beat
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nevladine organizacije Empty Re: Nevladine organizacije

Počalji od enigma_ Pon Nov 21, 2011 7:41 pm

Pre neki dan ja u gradu, kad na Trgu (centar)okupili se neki za zaštitu životinja.Nije ih bilo mnogo,verovatno što je hladno.
No hladnoća nije smetala da organizuju i svuku se nagi, da bi nam tako slikovito pokazali koliko životinje pate...Jer im se skida krzno, a da bi im se skinulo krzno one se ubijaju.
Stala sam malo, smrzla se, videla te "golaće" i otišla da popijem čaj.
Dok sam pila čaj, primećivala sam ko ima krzno i koliko je živozinja ubijeno za jednu budnu :(
Naravno, razmišljala sam i ovima što su ležali goli na ovoj hladnoći :D

p.s. šta li će lovci sada, kad im je to "hobi" :jj:
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nevladine organizacije Empty Re: Nevladine organizacije

Počalji od male Pon Nov 21, 2011 7:50 pm

Enigma, očigledno je da su nenormalni a i dokoni. Mad
Dalje, te životinje koje su ubijene za bundu su i gajene radi bunde. Znaš pošto je hrana za činčile? To treba neko da plati! Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nevladine organizacije Empty Re: Nevladine organizacije

Počalji od Troja Pon Nov 21, 2011 11:51 pm

Ja sam prosle godine kupila jagnjecu bundu. Bilo mi je zima u svemu drugom sto imam, pa eto... I lijepo me napade jedna zenska, borac za zivotinjska prava, kao kako ja to kupujem bundu od jadnih zivotinja. A sto se jagnjad specificno uzgajaju za ubijanje radi hrane i koza se koristi i za cipele i tasne nikom nista! :ej bre Meni je tih zivotinja stvarno zao, ali sta da radim kada ovi manijaci od proizvodjaca garderobe prave pernate jakne tanke u zadnje vrijeme, pa kada zahladni ne mozes da se ugrijes ni pored najbolje pernate jakne (uzgred budi receno - i za tu jaknu je stradala neka zivotinja, mada bi mozda stradala i bez toga!).

Lijepo je imati razumijevanja za druge, pa i zivotinje, ali nekada covjek mora da misli i na svoje potrebe.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nevladine organizacije Empty Re: Nevladine organizacije

Počalji od male Uto Nov 22, 2011 1:00 am

Tako je Trojanka! Mi smo na vrhu lanca ishrane! dance2.gif
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nevladine organizacije Empty Re: Nevladine organizacije

Počalji od Maja Uto Nov 22, 2011 11:40 pm

Molim vas da više ne skrećete sa teme. Svi naredni postovi koji budu van teme biće obrisani.
Hvala.

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nevladine organizacije Empty Re: Nevladine organizacije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu