Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zamke za bioritam

+6
chegirl
zanesena
Catwoman
Maja
Tango six
Liza_N.
10 posters

Ići dole

Zamke za bioritam Empty Zamke za bioritam

Počalji od Liza_N. Sub Dec 18, 2010 8:11 am

Sve više se tzv. ,,noćni život" nameće kao opšti model življenja.
Mladi izlaze sve kasnije u grad, program na tv-u postaje interesantniji s večeri, dodatne obaveze ispunjavamo noću... Činjenica je da nam ponekad treba više od 24 časa dnevno, ali, zavaravamo sebe ako mislimo da vreme nadoknađujemo tako što otkidamo od noći i sna. Organizam je tako ,,naštelovan" da danju traži aktivnosti, a noću odmor.

Da li poštujete svoj organizam?
Umete li da se odmarate?


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od Tango six Pon Jan 03, 2011 5:03 am

Poštujem ja njega,no ne poštuje on mene.
Moj savet vam je sve umereno,jbg nismo roboti preteramo ponekada,piće,jelo...ali ne škodi treba se samo što pre vratiti umerenosti u svemu,treba i jesti i piti,vežbati.nervirati se,radovati...sex ih bez daljnjeg pod obavezno osnovno načečo...u jbt ja pogreših temu smajli-c060
Tango six
Tango six
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 31
Muški Lokacija : Tamo gde se najmanje nadaš ; )
Datum upisa : 03.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od Maja Pon Jan 03, 2011 5:25 am

Tango six ::Poštujem ja njega,no ne poštuje on mene......u jbt ja pogreših temu smajli-c060

Ma jok, samo malko, ništa strašno. :D

Liza_N. ::Da li poštujete svoj organizam?

Wink

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od Catwoman Pon Jan 03, 2011 10:55 am

Mogu da kažem da relativno poštujem to da noću spavam, a da sam danju aktivna. Tako sam navikla. Naravno, kada izlazim i ostajem do kasno malo mi je teže to da nadoknadim sutra, ali šta ću, mladost-ludost... :D
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od zanesena Pon Jan 03, 2011 11:09 am

Cini mi se da u poslednje vrijeme sve vise slusam svoj organizam i odmaram nocu, a sve obaveze zavrsavam danju.
Ranije, u studentskim danima sam znala nocima da ne spavam kad ucim.
I sad mi se desava po neka neprospavana noc, ali tesko mi je da pratim taj ritam. Volim da spavam nocu i da ustajem u priblizno isto vrijeme svako jutro.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od chegirl Ned Apr 03, 2011 2:00 pm

E moj bioritam je totalno izokrenut.
Ako je i iole normalan u ovom zimsko--prolecnom periodu,onda u letnjem potpuno zamenim dan za noc...
Ali nekako mi je to preraslo u naviku u tom periodu godine.Pre svega jer mrzim sunce i onih 40C leti u hladu,a i volim da cekam svitanje.Wink
Ipak,neprocenjivo je kad posle 2 meseca spavanja do kasnih popodnevnih sati,izadjete u 7h ujutru i uzivate u jutarnjem suncu.Taj osecaj i sam dozivljaj prirode,lepote jutra je nezamenjiv.
Dok je to za nekog ranoranioca svakodnevnica koju vise ni ne primecuje.
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od Troja Uto Apr 05, 2011 10:03 am

Ja uglavnom odlazim na spavanje svako vece u slicno vrijeme - deset i trideset navece i ustajem od sest i petnaest ujutru do devet - zavisno od toga da li radim ili ne. Dakle, trudim se da zivim ritmom koji ce odgovarati mom tijelu, tako da se danju mogu osjecati sto je moguce vise odmorna. Jedino kada mi naidju periodi velikog stresa zna mi se desiti da ne mogu zaspati do kasnih jutarnjih sati. Tada obicno lezim u krevetu i pretvaram se da spavam da ne bih uznemiravala supruga koji radi i ima izvrstan san. :wakeup:
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od enigma_ Uto Apr 26, 2011 9:07 am

Pa sad...mladi izlaze pa 'zeznu' bioritam. Nocu su budni danju spavaju. Meni kao roditelju to ne smeta, jer kad ce ako ne sada (mislim na petak, subotu i 'ajd i nedelju :D )
Nije strasno za mlade, vec za nas matorce.Ima nas koji ne postujemo svoj bioritam. Cesto mi se desava da legnem posle ponoci, ponekad i ujutru..(sramota :( ) Verovatno se zablesavim na netu uz izgovor da cekam klince, kao da su mali :facepalm:
Inace svaku noc prispava mi se oko 23,30 i ako ne legnem u narednih sat vremena..budna mi je noc.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od pahuljica Pon Jul 18, 2011 5:12 am

Trudim se da postujem i osluskujem svoj organizam... Izlasci me potpuno poremete, slusajuci starije se cesto zapitam zasto se toliko pomerila granica izazaka, ali tu sam nemocna :facepalm:
mislim da umem da se odmaram... :jj:
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od Ivana_ Sub Jun 06, 2015 11:56 pm

Holala volim da kažem Noćas je moj dan! :D Ali ... to jeste jako štetno i dovodilo me je do raznih nepoželjnih stanja. Nesanica koju sam godinama imala, i imam čini me opalom i nekoncentrisanom, kad probdim noć sutradan mi je muka, bole me kosti, muti mi se u glavi, slabije vidim da čitam. Ali ja opet volim noć i uživam strastveno u njoj.
Međutim umem i da se odmaram. Možda i previše ponekad, čime naravno ne mogu naoknaditi dugotrajno mrcvarenje mozga i organizma. Ali uzdam se u zdrave gene. Volim da ispoštujem sebe u smislu da ne pušim, ne pijem, ne drogiram se, pijem vitamine s vremena na vreme, volim prirodu, godinama sam živela na svežem vazduhu, planini, u banji i sate provodila u mineralnoj vodi.
Ipak Ne diraj mi noći - bez njih ja ne mogu! :D


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamke za bioritam Empty Re: Zamke za bioritam

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu