Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nakit kao civilizacijski fenomen

3 posters

Ići dole

Nakit kao civilizacijski fenomen Empty Nakit kao civilizacijski fenomen

Počalji od Zoja Vizantijska Sre Mar 02, 2011 3:37 am

Istorija ljudske civilizacije pamti i svedoči o raznim vrstama ukrašavanja ljudskog tela, kako putem iscrtavanja nalik današnjem tetoviranju, tako i putem nakita koji je od pamtiveka bio sastavni deo statusnog obeležja. Vladari su kroz istoriju imali svoju vrstu nakita, crkveni stalež isticao je religioznu simboliku nakitom od zlata, a niži staleži su uglavnom nosili nakit koji je jasno određivao njihov društveni status. Nakit je oduvek pretstavljao simbol i obeležje, bilo moći, religijskog opredelenja, statusa i položaja u društvu, etničke pripadnosti, a tek u novijoj istoriji preuzeo je ulogu glavnog i nezaobilaznog modnog detalja.
Nismo ni svesni kolika je zapravo njegova uloga u našim ličnim opredeljenjima, i koliko nas on otkriva i govori o našoj prirodi. Upravo iz tih razloga o nakitu možemo govoriti kao o fenomenu koji je prateći i sastavni deo ljudske civilizacije.

Koliko često nosite nakit?
Da li vam je važno da je unikatan?
Da li ste nekada poželeli da napravite nešto od nakita za sebe ili recimo, za drugaricu?
Zoja Vizantijska
Zoja Vizantijska
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 19
Ženski Strelac Godina : 46
Datum upisa : 24.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nakit kao civilizacijski fenomen Empty Re: Nakit kao civilizacijski fenomen

Počalji od Troja Uto Mar 15, 2011 10:51 am

Nakit nosim uglavnom redovno, ali samo lancic i prstenje. Imala sam perioda kada nisam nosila nikakav nakit, a i perioda kada sam nosila vise nakita - mindjuse, narukvice itd. Sto se unikatnosti tice, ne mogu reci da sam i na kome vidjela isti nakit kao moj, mada sam sigurna da nije unikatan, ali mi to ne smeta.

Nikada mi nije palo na pamet da ja pravim nakit, ako izuzmemo vjencice od bijele rade kada sam bila mala, jer vise volim ne nositi nista, nego nesto sto zaista lijepo.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nakit kao civilizacijski fenomen Empty Re: Nakit kao civilizacijski fenomen

Počalji od Zoja Vizantijska Uto Apr 19, 2011 2:01 am

Osim sto obozavam nakit i izradjujem ga :) Sve je pocelo kao hobi, medjutim, vrlo brzo izdrada nakita postaje moj "glavni" posao. Ako je neko zainteresovan, mogu dati linkove mesta ( ili adrese) gde mozete kupiti delove i sami sastaviti nesto :) Takodje, mogu ponuditi savete, uputstva ili bilo kakvu pomoc a tice se izrade nakita. Nisam sigurna da li smem, pitacu administratora, volela bih da ostavim link gde mozete pogledati sta ja zapravo radim :)
Sto se tice unikatnosti, volim da nosim nesto sto je jedinstveno, ali mi to nije presudno kod izbora komada :) Osim sto nosim svoj, nosim i nakit dragih mi koleginica, jednostavno ne mogu zamisliti zivot bez ovih detalja Wink
Zoja Vizantijska
Zoja Vizantijska
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 19
Ženski Strelac Godina : 46
Datum upisa : 24.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nakit kao civilizacijski fenomen Empty Re: Nakit kao civilizacijski fenomen

Počalji od Ika Uto Jun 14, 2011 6:51 am

Nosim samo srebrnu narukvicu jer mi se sviđa. Bitno je da mi se sviđa, a o tome da li je unikat nisam ni razmišljao. Nikada nisam pravio nakit. Možda sam jednom iz zezanja napravio narukvicu od nekih perlica i to sam poklonio drugarici... davno bilo...

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakit kao civilizacijski fenomen Empty Re: Nakit kao civilizacijski fenomen

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu