Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naša lista filmova

+5
pahuljica
Maja
Liza_N.
chegirl
Still_dreaming
9 posters

Zid :: Umetnost :: Film

Ići dole

Naša lista filmova Empty Naša lista filmova

Počalji od Still_dreaming Ned Apr 24, 2011 10:52 am

Cilj ove teme je da sastavimo listu koja će brojati 50 filmova koji su nama, forumašima u vrhu filmskih ostvarenja. To ćemo uraditi na sledeći način:

1. Svaki član može predložiti film i pri tom obrazložiti zbog čega je taj film jedan od najboljih.

2. Može se predložiti jedan film po postu.

3. Pored filma koji predlažete pišite redni broj da bismo mogli da stanemo kod broja 50.

4. Jedan član može predložiti više filmova (u više odvojenih postova), s tim što mora da sačeka da posle njegovog prethodnog posta predlog ostavi još troje.

5. Ako se neko od članova ne slaže sa odabirom nekog člana, može njegov film izbaciti sa liste, ali samo uz obrazloženje i kad na njega dođe red. Ali u tom postu u kom izbacuje film sa liste, ne može postaviti svoj predlog. Dakle, član u jednom postu može obaviti samo jednu radnju: ili izbaciti film s liste ili ubaciti svoj.

6. Izbačeni film se može ponovo vratiti na listu od strane nekog drugog člana (a da to nije onaj koji je predložio), ali tada (u tom postu) član ne može dati predlog novog filma. Takođe, isti taj film se može izbacivati sa liste i vraćati na nju sve dok većina ne odluči ostaje li ili ne.

7. Kada dođemo do broja 50, smišljamo način na koji ćemo poređati filmove od prvog do pedesetog.



*Poželjno bi bilo da se postavi link ili video (trailer i slično) uz film, jer je neko možda pogledao film a ne zna mu naziv, pa bi to onda bilo od koristi.

Možemo početi odmah.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Still_dreaming Uto Apr 26, 2011 12:37 pm

Ok ok, ja ću prvi.

Moje najsvežije oduševljenje - Crni Labud. Čini mi se i najveće oduševljenje do sada.

Naša lista filmova Black-10

Psihološki triler. Veoma slikovito prikazana psiha heroine, a sve kroz pripremu za izvođenje Labudovog jezera. Unutrašnji konflikt izvučen napolje, pred nas.




Dakle:

1. Crni labud (Black swan)


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Still_dreaming Uto Apr 26, 2011 11:23 pm

Evo primer sa pesmama Nelly Furtado, da ne bih sad filmove sugerisao.

Still:
1. Try

Maja:
2. Say it right

che:
izbacuje Try, ubacuje 2. (dvojka jer je jednu izbacila) All good things

zanesena:
3. Forca

Still:
4. Onde estas (ja nikako ne smem da vratim pesmu koju sam ja već preložio - to može samo neko drugi)

Maja:
Vraća Try, ali ne dodaje sledeću
Dakle: 5. Try

che:
6. Picture perfect (iako želi, ne može da izbaci Try drugi put, jer to može samo neka druga osoba, ali može da izbaci bilo koju drugu od gore predloženih)

cesarica:
Izbacuje Try, ubacuje Saturdays
Dakle, piše 6. (jer je jednu izbacila) Saturdays

zanesena:
Vraća Try, ali ne može da predloži ovaj put
Dakle: 7. Try

Still:
8. The harder they come

Itd.

Naravno, može se toliko puta izbacivati sve dok se ne desi da pesma zbog jednog glasa više ostane na listi ili zbog jednog glasa više bude skinuta sa liste.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od chegirl Sre Apr 27, 2011 6:08 am

Izbacujem Black Swan.Vec vidjena borba dobra i zla,sem dobre fotografije,efekata i sminke,nema nista.Likovi su stereotipni,pocev od majke kojoj je unistena karijera zbog povrede,preko trenera koji pokusava da joj pomogne da se uzivi u ulogu,do one njene prijateljice.
Film jedino ima dobar kraj,ali dok stignete do njega,velike su sanse da zaspite.

Moj predlog: Schindler's List (1993)

Naša lista filmova Slistmovie

[You must be registered and logged in to see this link.]

Iako govori o 100 puta prezvakanoj temi,film je zanimljiv i drzi paznju tokom celog trajanja.
U kategoriji sa filmovima koji govore o II Sv.ratu i progonu Jevreja,smatram da zasluzuje ubedljivo 1.mesto.Evo trailer,mada mislim da ste ga svi gledali...

Tako da:
1.Sindlerova lista
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Liza_N. Pet Maj 06, 2011 1:01 am

Češki film (Oskar 1996), koji govori o druženju srednjovečnog muškarca (umetnika koji nema porodicu) i ruskog dečaka u Češkoj. Ispod ovog šturog opisa, krije se tema o spoznavanju sebe, ali i jedan opšteljudski stav (Rusija-Češka).



2. Kolja


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Maja Pet Jul 01, 2011 4:19 am

Naša lista filmova Hours-the2
‚‚The Hours", 2002 (‚‚Sati")
Priča filma se okreće oko tri žene koje žive u različitim vremenima, ali ih spaja jedna stvar, borba protiv depresije i pronalaženje sopstvenog identiteta. Svaka od njih se na svoj način trudi da izrazi to svoje stanje duboke potištenosti koje ih guši i da pronađe izlaz.
Nicole Kidman, glumi književnicu Virginiu Woolf koja piše roman ‚‚Mrs. Dalloway”, Julianne Moore,tumači lik Laure Brown, američke domaćice, i Meryl Streep,glumi ženu koja živi savremenim životom u New York-u, bavi se izdavaštvom.



3. Sati

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od pahuljica Uto Jul 26, 2011 7:06 am



Svako ko je gledao ovaj film, bio je odusevljen, nesto novo, nesvakidasnje, drzi paznju...

4. Inception
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od chegirl Sre Jul 27, 2011 8:45 am

The Godfather (1972)
Naša lista filmova Mv5bmtiymtixnji5nf5bml5

Jes' da mrzim filmove sa puškaranjem i akcijom, al ovaj je izuzetak.
Možda jedini film koji traje 2 i po sata a da ni u jednom trenutku nije dosadan.



5. The Godfather
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od polly88 Ned Avg 14, 2011 7:31 am



Odlična francuska romantična komedija začinjena fantastikom o djevojci koja traži ljubav i sebi i drugima. Usudila bih se ovo nazvati art filmom i ne znam nikoga da je bio razočaran nakon gledanja (čak ni oni koji ne vole romantične komedije - kao ja - jer uopće nije tipična).

6. Le fabuleux destin d'Amélie Poulain


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Still_dreaming Uto Sep 20, 2011 9:27 pm



‚‚Klopka'' - jedan od boljih, ako ne i najbolji domaći film. Baš onakav kakve volim - psihološka drama. Gledajući ga, u meni se odvija drama. Glumci kao da nisu glumci nego jednostavno otac, majka, udovica, bolesno dete - krv i meso. Mnogo dobra ekipa. Ćutanje je važan deo filma - neke stvari se ne umeju reći, osećanja nemaju ekvivalente u rečima.

Ovde možete pogledati ceo film (ili na youtube-u), a ja ću izdvojiti citat na koji mi je neko ukazao.

‚‚Znaš, kad sam bio mali, želeo sam... Zamišljao sam da je život kao film i da možeš da ga vratiš i da ga zaustaviš kad hoćeš i onda da kreneš odande gde si stao, odakle zaželiš...'' (počinje u 1:30:28)

‚‚Ajde, ja ću da budem sa Nemanjom, a ti idi, odmori se... Ja ne mogu da spavam.''


7. Klopka


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Troja Ned Okt 30, 2011 9:19 am



Shawshank Redemption je odlican film, koji se svakako treba pogledati ako vec niste. Tim Robbins glumi glavni lik i radnja se odvija u zatvoru. Vjesto ispricana prica i odlicna gluma.

8. Besktvo iz Šošenka (Shawshank Redemption)
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od ces@ric@ Pon Jul 02, 2012 11:05 pm



"Rain Man" - odlicna drama o velikom problemu kao sto je autizam. Sjajni dijalozi, sjajni glumci, odlicna rezija. U cijelu tu ozbiljnost situacije ubacena je i doza humora.

9. Rain Man


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od polly88 Uto Jul 03, 2012 1:59 am

Naša lista filmova Amadeusu

Sjajna biografska drama o jednom od najpoznatijih skladatelja, Wolfgangu Amadeusu Mozartu. Odlična glazba, odlična scenografija i kostimografija i više nego odličan F. Murray Abraham koji glumi Salierija. Veliki Miloš Forman odradio također odličan redateljski posao. Zaslužio je svih osam Oscara, možda i više...



10. Amadeus


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Still_dreaming Sre Avg 28, 2013 11:56 am

5. Ako se neko od članova ne slaže sa odabirom nekog člana, može njegov film izbaciti sa liste, ali samo uz obrazloženje i kad na njega dođe red. Ali u tom postu u kom izbacuje film sa liste, ne može postaviti svoj predlog. Dakle, član u jednom postu može obaviti samo jednu radnju: ili izbaciti film s liste ili ubaciti svoj.
Izmenjena je jedna tačka u pravilniku. Svi postovi koji su ostavljeni pre ove promene, regularni su, jer su se pridržavali starog pravila.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od ces@ric@ Uto Maj 27, 2014 9:49 pm

Hajde, jos dvoje javite se, postavite neki film :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od ces@ric@ Čet Jan 29, 2015 10:47 pm

Pa nije valjda tako tesko? :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od ms.k Pet Jan 30, 2015 8:33 am

"Klopka" - izbacujem.
Razlog:
Hoću da nerviram Stila :P
Šalim se :D
(Imati u vidu da u svakoj šali ima i malo ozbiljnosti Wink )
A sad zaista razlog:
Predvidivo, patetično i ono najgore – neuvjerljivo.
Možda da su ga "označili" kao naučnu fantastiku, pa da i nekako "svarim" čitavu stvar, ali ovako... Smiješno. Priča o našem muškarcu kičmenjaku :buahahhaha: Nema. Ne postoji. Svi su u suštini onaj Manojlovićev lik (ili neka verzija istog). Nešto utisak imam da bi uvjerljivije bilo da su pištolj dali u ruke Nataši. Mada, tu onda nikakvog zapleta ne bi bilo – otišla bi i "smakla" koga treba da "smakne" i film bi bio završen nakon pet minuta :D Al' s Natašinom energijom i uvjerljivosti – bilo bi to grandioznih pet minuta :ahda: Tačno mogu i sa Oskarom u rukama da je zamislim yes.gif


10. Matriks

Zašto? Da citiram Nea: "Because I choose to."

Još citata:

Neo: I just have never...
Rama-Kandra: ...heard a program speak of love?
Neo: It's a... human emotion.
Rama-Kandra: No, it is a word. What matters is the connection the word implies. I see that you are in love. Can you tell me what you would give to hold on to that connection?
Neo: Anything.
Rama-Kandra: Then perhaps the reason you're here is not so different from the reason I'm here.

[to Bane/Smith, after he is blinded]
Neo: I can see you.

Agent Smith: Why, Mr. Anderson? Why, why? Why do you do it? Why, why get up? Why keep fighting? Do you believe you're fighting... for something? For more than your survival? Can you tell me what it is? Do you even know? Is it freedom? Or truth? Perhaps peace? Could it be for love? Illusions, Mr. Anderson. Vagaries of perception. Temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. And all of them as artificial as the Matrix itself, although... only a human mind could invent something as insipid as love. You must be able to see it, Mr. Anderson. You must know it by now. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why, Mr. Anderson? Why? Why do you persist?
Neo: Because I choose to.
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od ces@ric@ Pet Jan 30, 2015 8:47 am

Po pravilima ne mozes predloziti film u istom postu, ako si neki izbacila. Prema tome Matrix nije na listi

Ja vracam Stillov prijedlog

10. Klopka

Jedan od najboljih domacih filmova. Fina, realna drama, puna emocija, dobre glume i zanimljivog scenarija


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Still_dreaming Sub Jan 31, 2015 9:03 am

Msk, u opisu teme piše da ne možeš i da izbaciš i da predložiš u istom postu. U početku je moglo, ali je oko 10og posta to pravilo izmenjeno.

5. Ako se neko od članova ne slaže sa odabirom nekog člana, može njegov film izbaciti sa liste, ali samo uz obrazloženje i kad na njega dođe red. Ali u tom postu u kom izbacuje film sa liste, ne može postaviti svoj predlog. Dakle, član u jednom postu može obaviti samo jednu radnju: ili izbaciti film s liste ili ubaciti svoj.

Odluči se da li izbacuješ ili ubacuješ.

Ces, ti treba svakako da sačekaš još jednu osobu da ostavi post.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od ces@ric@ Sub Jan 31, 2015 1:11 pm

Ok, nesto mi se ucinilo da je samo jedna osoba u pitanju.
Hajde, cekam od 2012, mogu jos godinu-dvije :D


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od ms.k Ned Feb 01, 2015 7:49 am

Stil ::Msk, u opisu teme piše da ne možeš i da izbaciš i da predložiš u istom postu. U početku je moglo, ali je oko 10og posta to pravilo izmenjeno.

5. Ako se neko od članova ne slaže sa odabirom nekog člana, može njegov film izbaciti sa liste, ali samo uz obrazloženje i kad na njega dođe red. Ali u tom postu u kom izbacuje film sa liste, ne može postaviti svoj predlog. Dakle, član u jednom postu može obaviti samo jednu radnju: ili izbaciti film s liste ili ubaciti svoj.

Odluči se da li izbacuješ ili ubacuješ.

...a samo 43 minute ranije u "Utopiji" :) ...

ms.k ::Dobar dan :zagrljaj:


Vidim... Veselo ko obično... :D


Ces givenheart


Ces ::Po pravilima ne mozes predloziti film u istom postu, ako si neki izbacila...

Da. Znam. :)
Namjerno kršim pravila. :)


Ali... S druge strane ti... U afektu? :) Zanimljivo. :)


Stil ::
4. Jedan član može predložiti više filmova (u više odvojenih postova), s tim što mora da sačeka da posle njegovog prethodnog posta predlog ostavi još troje.

5. Ako se neko od članova ne slaže sa odabirom nekog člana, može njegov film izbaciti sa liste, ali samo uz obrazloženje i kad na njega dođe red. Ali u tom postu u kom izbacuje film sa liste, ne može postaviti svoj predlog. Dakle, član u jednom postu može obaviti samo jednu radnju: ili izbaciti film s liste ili ubaciti svoj.

Ces ::Hajde, jos dvoje javite se, postavite neki film :)


Svjesna si (pretpostavljam da si vidjela svoj prethodni post) da mora Dvoje da se javi, ali, ipak si odreagovala, i to, osjećaj imam, prilično burno... ne znam... možda grešim :jj:


Nego... U svakom slučaju... Nemaš prava glasa dok još neko se ne javi... Tj. "Klopka" je i dalje izbačena :P
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od ces@ric@ Uto Okt 13, 2015 8:18 pm

Hajde, uklucite se malo, glupo da ova tema stoji


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Still_dreaming Sre Okt 21, 2015 10:55 am

10. Atlas oblaka



Film koji me najviše zbunio, najviše držao, najviše potresao, najviše pomakao, najviše zamislio. Tri su sata za tako veliku priču malo.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od ces@ric@ Ned Okt 16, 2016 10:41 am

Ovo je jos jedan Cesaricin pokusaj da probudi ovu temu :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Troja Ned Okt 16, 2016 8:48 pm

"Dances with Wolves" (Igra s vukovima) - film sa Kevinom Costnerom koji me je zaista odusevio i radnjom i glumom i scenografijom.  Prelijepi pejzazi, dirljiva prica.  Mene je ovaj film osvojio, a nadam se i vas.

Naša lista filmova Dances_with_wolves_ver4_xlg
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša lista filmova Empty Re: Naša lista filmova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Zid :: Umetnost :: Film

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu