Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pouke iz filmova

5 posters

Zid :: Umetnost :: Film

Ići dole

Pouke iz filmova Empty Pouke iz filmova

Počalji od Ika Pon Maj 23, 2011 2:09 pm

Svaki film ima priču. Priče se završavaju na različite načine. Neki imaju srećan kraj, a neki ne. Iz svakog filma se moze izvući zaključak ili pouka. Nešto se može i naučiti. Podelite to sa nama.

Iz kojih ste filmova izvukli najbolje i najlepše pouke?
Koje su njihove poruke?

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pouke iz filmova Empty Re: Pouke iz filmova

Počalji od Troja Pet Maj 27, 2011 12:41 am

Jedan od filmova koji me se veoma duboko dojmio bio je Amadeus, film reditelja Milosa Formana. Ono sto me je dirnulo bila je tragedija neshvacenog genija, koga iz zavisti unistava covjek koji je shvatio njegov genij, ali koji sam nije bio obdaren kao Mocart. Geniji kao Mocart su dobili talenat od Boga, bez ikakve vlastite "zasluge", a ipak ce dozivjeti vrhunce stvaranja i biti ispunjeni svojim stvaralastvom, i sretni zbog spoznaje da su ipak za sobom ostavili trag.

Druga poruka filma je tragedija samog zavidnog covjeka, koji moze da prepozna i cijeni velicinu genija (pri ovom ne mislim na glupe, ali zavidne ljude, vec na one koji su i sami pametni i sposobni, ali ne toliko da bi bili genijalni), ali koji sami nemaju neki zadivljujuci talenat koji bi im omogucio da i oni stvaraju. Ti ljudi ce umrijeti zaleci da za sobom ne ostavljaju nista vrijedno pomena.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pouke iz filmova Empty Re: Pouke iz filmova

Počalji od Troja Ned Jun 05, 2011 8:06 pm

Nedavno sam gledala film Solitary Man sa Michael Douglas-om u glavnoj ulozi. On tu glumi covjeka koji je bio jedan od najboljih prodavaca automobila u Americi. Jednoga dana doktor mu govori da nesto nije u redu sa njegovim srcem, i on iz korijena mijenja svoje ponasanje. Pocinje da vara zenu sa kim stigne, postaje neopsten u poslu, drugim rijecima cini sve u svojoj moci da izazove sudbinu. Vremenom se njegovo poslovno kraljvstvo rusi, rastaje se od zene i svi ljudi koje je iskoristavao na svom putu mu okrecu ledja. Poruka filma je da ne mozemo hodati po ljudima i principima u zivotu nekaznjeno, i ne postoji nikakvo opravdanje da budemo losi prema onima koji to nisu bili prema nama. Tuzan film.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pouke iz filmova Empty Re: Pouke iz filmova

Počalji od Ika Uto Jun 14, 2011 7:21 am

American history X. Rasizam, mržnja, nove generacije i njihovo srastanje, ugledanje, društvo. Sa druge strane buđenje, shvatanje, posledice. Odličan film koji nosi više pouka. Momak koji je shvatio svoju grešku, koji pokušava da izađe iz kruga rasističke bande, koji pokušava da sačuva svog mlađeg brata zbog lošeg puta kojim je krenuo ugledajuči se na njega...

Čovek mora imati svoje stavove, svoj način razmišljanja, svoje ja. Ne treba da dozvoli da ga društvo povuče i promeni sve ono što je dobro u njemu. Budite sami sebi idoli. Živite svoj život.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pouke iz filmova Empty Re: Pouke iz filmova

Počalji od pahuljica Pet Jul 15, 2011 11:06 am

Prvo mi je pao na pamet film Yes man. To je ljubavna komedija... nista spektakularno, ali je preporucujem ljudima koji govore kako im je dosadno u zivotu i nemaju samopouzdanja.
Jednog trenutka dzim keri pocinje da govori "da" apsolutno svemu sa cim se srece u zivotu... I zivot mu se menja iz korena...
Naravno, ima par propusta, malo je nemoguce da svemu u zivotu kzes "da" i to se na kraju ispostavi kao dobro, ali mislim da ipak motivise...
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pouke iz filmova Empty Re: Pouke iz filmova

Počalji od Maja Sre Jul 27, 2011 2:17 am

Iako nisam gledala ovaj poslednji nastavak ‚‚Rocky Balboa", ovu scenu sam videla negde sasvim slučajno.. reči koje je otac uputio sinu

Rocky Balboa: ‚‚The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done!"



Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pouke iz filmova Empty Re: Pouke iz filmova

Počalji od Troja Pet Avg 12, 2011 3:25 am

ET.

Pouka filma bi mogla biti da se i iza najcudnijeg izgleda moze sakrivati plemenito bice, i da su nasi postupci ono sto najglasnije govori o tome kakvi smo. Takodje, ovaj film dovodi u pitanje nauku i njen eksperimentalni pristup svemu u zivotu, uz totalno nepostovanje prema pravima drugih vrsta osim ljudskih bica. Sve sto nauka radi vanzemaljcu moglo bi se primijeniti i na eksperimente naucnika na zivotinjama.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pouke iz filmova Empty Re: Pouke iz filmova

Počalji od Still_dreaming Čet Feb 27, 2014 8:44 am

Pouke iz filmova 82462-11

Tako dobro me opisuje ovaj citat...  givenheart 


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pouke iz filmova Empty Re: Pouke iz filmova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Zid :: Umetnost :: Film

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu