Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koji film ste gledali više puta?

+5
chegirl
Teixos
Liza_N.
Troja
Still_dreaming
9 posters

Zid :: Umetnost :: Film

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Still_dreaming Uto Apr 26, 2011 12:02 pm

Neki filmovi ostanu nedogledani, pa nas tako stalno vraćaju sebi. Svakim novim gledanjem otkrivamo novi sloj značenja ispod onog što nam je dato ‚‚na tacni''. I kad se završi čini nam se da ima još nešto što se nije videlo.


Šta vas to vraća filmu? Šta vas tera da ga pogledate opet?
Koje filmove ste odgledali nekoliko puta?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Pet Maj 06, 2011 12:57 am

Robin Hood - Princ of Thieves - sa Kevinom Costnerom
Dances with Wolves -
Waterworld -
Basic Instinct -

I sigurno jos mnoge druge. Uvijek mi izaziva zelju da ponovo pogledam filmove ako imaju neki veoma privlacan aspekt. U slucaju sva cetiri navedena filma u pitanju su bile odlicne price sa privlacnim i dobrim glumcima, lijepim pejzazima, ili cak i enterijerima, mada mene u principu uvijek najvise privlaci glumacka ekipa.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Liza_N. Pet Maj 06, 2011 1:04 am

Mi nismo anđeli, mislim da sam ga gledala više puta nego Eni dok sam bila dete.
U ime ljubavi prema tom filmu, svečano sam se obavezala da nikada ne odgledam A2 i A3! :D

Najviše zavisi od raspoloženja kakav film gledam.
Umetničke filmove volim da gledam više puta (kao Stalkera, na primer) jer sam u potrazi za simbolikom. Svaki put sagledam nešto novo, što mi je prethodnog puta promaklo.
Film za mene nije zabava, već pre umetnost. To ne znači da neću odgledati i neku komediju da se opustim ili razgalim. Ali, i takav film mora biti dobro odrađen - ne mislim na budžet, već na glumu i priču.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Teixos Uto Jun 07, 2011 2:30 am

The Fifth Element.. Nikad mi ne bi dosadio jer je u njemu sve što volim da vidim u filmu.. Savršen film.. Pa još i Mila glumi givenheart
Volim te filmove čija je radnja u budućnosti, da ima dobru priču i možda neku borilačku veštinu, bar malo viannen_39.gif To je ono što me obično privuče da ponovo pogledam taj film :)
Teixos
Teixos
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1273
Muški Jarac Godina : 34
Datum upisa : 27.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od chegirl Sre Jun 08, 2011 2:17 pm

American beauty,upravo sad zavrsih po ko zna koje gledanje.
Neverovatan film.
Svaki put,iznova i iznova prozivim neke stvari gledajuci ga.
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od nexstosic Sre Jun 08, 2011 2:40 pm

Dok jedem, gledam filmove na kompu, i to više puta jedan isti, pa se posle usredsredim na drugi. Najviše 'Crna mačka, beli mačor'.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Ika Uto Avg 30, 2011 3:27 am

Drag me to hell.

Christine Brown (Alison Lohman) je ambiciozna bankarka. Život se odvija uobičajenim tokom, sve dok se u banci ne pojavi tajanstvena gospođa Ganush (Lorna Raver), moleći za produženje kredita. Treba li Christine slediti vlastiti nagon i učiniti starici uslugu ili joj odbiti produženje kredita kako bi impresionirala svog šefa, gospodina Jacksa (David Paymer) i približiti se stepenicu više ka unapređenju? Christine odabere drugo, ostavljajući gđu. Ganush bez doma. Za osvetu starica baca kletvu na Christine, pretvarajući njezin život u noćnu moru.

Pogledajte sami. :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od ces@ric@ Sub Jan 21, 2012 9:14 am

Uglavnom su to komedije. Drame tesko da mogu pogledati vise puta.
Domaci film smatram losim ako sam ga pogledala samo jednom. da sad ne nabrajam sve, nabrojacu samo one kod kojih znam skoro svaku repliku napamet: Ko to tamo peva, Maratonci trce pocasni krug, Underground, Gori vatra, Dobro ustimani mrtvaci...

Od stranih to su: Airplane!, Naked Gun (svi dijelovi), Vjestice iz Istvika...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Ned Feb 05, 2012 8:18 am

Shawshank Redemption - sa Tim Robinsom. Izvrstan film! Scena kada Tim Robins otvara prozor i pusta predivnu klasicnu muziku na razglas tako da svi zatvorenici cuju - scene njegove pobune i oslobodjenja - svaki put me navede da se najezim.

Mrs Doubtfire. Izvrsna komedija. Svaki put se dobro ismijem kada ga gledam.

"The King of Comedy" - jedan od ranih filmova Roberta de Nira, u kome takodje glume i Jerry Lewis I Sandra Bernhardt. Neobican film, vrlo gledljiv, o covjeku koji masta o uspjehu na sceni kao komedijas i odlucuje se da to ostvari na vrlo neobican nacin.

"Speed" - film sa Keanu Reevsom i Sandrom Bulock. Izvrstan akcioni film koji bi svakako trebali pogledati ako vam se ukaze prilika. Svakako je jedan od najboljih akcionih filmova koje sam vidjela u zivotu, koji u sebi ima i elemenata romanse. Svaki put kada vidim ovaj film se razveselim.

"Shall We Dance" - film sa Richard Gere-om i Susan Sarandon. Odlican film, sa lijepom muzikom i divnim plesom. Pravnik koji se bavi pisanjem oporuka pomalo umoran od zivota i braka u kome on i partner zanemaruju jedno drugo otkriva plesnu skolu koja mu vraca zivotnu radost i transformise njegov zivot. Film ima tako dirljivih momenata da me je na trenutke natjerao da zaplacem. Obavezno pogledajte ako vam se pruzi prilika.

"About a Boy" sa Hugh Grantom i Nicholas Houltom. Vrlo dirljiv film, koji me na trenutke rasplace, na trenutke iznervira ili zasmije. Ono sto vam ovaj film ne dozvoljava je da budete ravnodusni ili se dosadjujete. Protkan vrlo zivotnom pricom sa stvarnim problemima koje vecina filmova izbjegava kao djavo krst, ovaj film vrijedi pogledati.

"The Horse Whisperer" - odlican film u reziji Roberta Redforda, koji glumi i glavnu musku ulogu. On lijeci traumatizovane konje i jednoga dana dolazi u poziciju da pomogne djevojcici koja je imala udes dok je jahala konja. Fantasticni pejzazi, divan lagani ritam u kome je prica ispricana, kao i fantasticna gluma cini ovo filmom koji vrijedi vidjeti vise puta.


Poslednji izmenio Still_dreaming dana Ned Feb 26, 2012 11:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spojeni postovi. 7 u jednom.)
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Ned Feb 26, 2012 10:51 pm

As Good as It Gets - film sa Dzekom Nikolsonom, Helen Hant i Greg Kinearom. Ovaj film je po meni jedan od filmova sa najboljim dijalozima koje sam ikada cula u filmu. Svaka recenica, svaka sekvenca bogata je znacenjem. Mnogo je duha i humora kojim su prozeti svi dijalozi. Gluma je zaista izvrsna, cak je i mali psic koji se pojavljuje pravi glumacki genije u odnosu na uobicajene uloge pasa u filmovima. Ideja filma je takodje vrlo plemenita - vrlo uspjesni pisac koji je sebicnjak i osobenjak prolazi kroz zivotnu transformaciju podstaknut osjecanjima prema konobarici iz lokalnog restorana. Ta osjecanja podsticu ga da pokusa da bude bolji covjek, pa u ljudima oko sebe pocinje da vidi ranjive osobe kojima u teskim zivotnim trenucima treba njegova pomoc i podrska. Kroz svoje prve nespretne pokusaje da ucini neka dobra djela polako se transformise u lik koji u nama budi duboke simpatije i za koji se vezemo.

Sva tri glavna lika su dobro razradjeni i imaju dubine. Od slikara koji je gej i koga nenadano snadju veliki zivotni problemi, do konobarice koja ima malog sincica koji pobolijeva od rodjenja i koja mora da strahuje nad njegovom sudbinom i zali sto nema nekog jakog muskarca koji ce joj pomoci da se izbori sa zivotnim problemima, do samog Nikolsona koji je nevjerovatno dobro odglumio cudaka koji ima neke svoje opsesije, veoma uspjesan na jednom zivotnom polju, a potpuno promasen u vecini drugih stvari. Sve do trenutka kada pokusa da postane bolja osoba radi nekog drugog. Film koji se pamti.

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Pon Mar 05, 2012 10:46 pm

"Sommersby" - film sa Richard Gereom i Jodie Foster u glavnim ulogama. Ovaj film sam sigurno gledala vec cetiri - pet puta. Jako mi se dopada sto se ovaj film odvija u neka stara vremena kada je zivot sigurno bio tezi u mnogim pogledima, ali i nekako romanticniji. Ovaj film je kao neka slagalica u kojom nam se polako razotkrivaju detalji, i istina na kraju biva nesto drugo, a ne ono sto smo ocekivali na pocetku filma. Radnja se odvija na americkom jugu po zavrsetku gradjanskog rata. Richard Gere se vraca iz rata svojoj supruzi sa kojom se, kako shvatamo iz komentara drugih likova, nije previse dobro slagao prije rata. Sve je u rusevinama, osiromaseno, i on preuzima inicijativu da podijeli svoju zemlju nadnicarima da na njoj uzgajaju duvan, koji je i u to vrijeme bio veoma skup. On istu sansu pruza crncima kao i bijelcima i to dovodi do pobune nekih ljudi. Radnja filma odvija se nekim laganim, ali veoma finim ritmom. Kostimografija je fantasticna, kao i dijalozi izmedju glavnih likova. Ono sto mi se posebno dopada je nacin na koji je scenarista uspio da nam kaze mnogo toga citanjem izmedju redova, hvatanjem aluzija i nagovjestaja. Sumnja u pravi identitet glavnog junaka radja se u nasim glavama na isti nacin kao i u glavi glavne junakinje i sve do kraja filma nismo sigurni sta ce da se desi. Takodje mi se posebno dopada sto su ideali postenja, trajnih vrijednosti kao sto je ljubav prema porodici i pomaganje sugradjanima, uzdignuti na pijedestal, kao i sto glavni lik ima dubinu. On sazrijeva i pretvara se iz covjeka sumnjivog morala u nekoga ko je pomogao svima oko sebe i pruzio istinsku ljubav i zastitu porodici zrtvujuci sebe na nacin koji je gotovo nezamisliv. Ovaj bih film preporucila od sveg srca svima koji ga nisu vec vidjeli.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Sre Apr 04, 2012 1:01 am

Sinoc sam pogledala "Inception" po drugi put. Kada sam prvi put gledala film u kinu nije ostavio narocito dobar dojam na mene, ali me je povukla zelja da ga malo vise analiziram, pazljivije pratim radnju, ponovo vidim glumu Leonarda di Caprija koji me odusevljava i dam filmu jos jednu sansu da mi se dopadne. I moram reci da sam ovaj put bila mnogo vise odusevljena filmom, koji je inace veoma slozen, pa nije uvijek lako pratiti njegovu radnju, jer nekada naprosto niste sigurni da li je nesto san ili java.

Radnja filma je interesantna. Grupa ljudi koji su strucnjaci za "organizovano sanjanje" biva unajmljena da utice na podsvjest bogatog nasljednika i navede ga da promijeni svoje planove o buducnosti. Da bi to ostvarili oni moraju da dizajniraju snove i cak bjeze iz jednog sna u drugi kako bi uspjeli da ostvare svoju zamisao. Video efekti u filmu su odlicni, oni su me fascinirali jos prvi put kada sam gledala film, ali sam ovaj put bila odusevljena i bogatom tapiserijom raznih nivoa svjesti, podsvjesti, snova, jave i uspomena koji se ispreplicu da bi stvorili slozenu i duboko misaonu sliku koju nije lako shvatiti i interpretirati. Gluma Leonarda di Capria je izvrsna kao i uvijek, a moze se pohvaliti i gluma drugih aktera ovog filma, od kojih su neki tek sa ovim filmom skrenuli sliku sire javnosti na sebe.

U svakom slucaju bih preporucila ovaj film za gledanje.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Pon Apr 09, 2012 1:28 am

"Witches of Eastwick" sa Michelle Pfeiffer, Cher, Susan Sarandon i Jackom Nicholsonom. Ovaj film je najbolji dokaz da nekada ni sjajna ekipa glumaca ne garantuje dobar i kvalitetan film. Ne znam zasto se nisam otprije sjecala da je film promasaj, vjerovatno zbog sjajne ekipe glumaca, ali kada sam ga odgledala znala sam da ga vise nikada necu gledati. Ako budete u prilici da vidite ovaj film slobodno se odlucite da provedete to vrijeme radeci bilo sta drugo - necete pogrijesiti.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od ces@ric@ Pon Apr 09, 2012 4:50 am

Vidis, ja se uopce ne slazem s tobom. I ja sam film gledala vise puta, ali mi je odlican! Jednostavno mi je legendaran, sa dobrim likovima i glumcima. Svaka "vjestica" je drukcija, ima drukcije strahove, zelje i karakter. Jos su sve i razlicitih boja kose. A vjestac, tj. Jack mi je fantastican. Kad god ga vidim u nekom drugom filmu, uvijek pomislim na tu njegovu ulogu. Jack je stvoren za nju, jer ima nesto djavolsko u sebi.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Uto Jul 03, 2012 10:14 am


Mystic river je odličan film sa ekipom poznatih glumaca u naslovnim ulogama: Sean Penn, Kevin Bacon, Tim Robbins, Laura Linney i Marcia Gay Harden su svi izvrsno odigrali svoje uloge i doprinijeli mome uživanju u gledanju ovog filma. Scena u kojoj je Sean Penn oplakivao svoju ubijenu ćerku je bila tako potresna i ubjedljiva da sam grcala u suzama (a to mi se stvarno ne dešava tako često). Tim Robbins je odlično odglumio pomalo izgubljenog čovjeka koga je gorko iskustvo u djetinjstvu žigosalo za čitav život. Ovaj film je nabijen jakim emocijama i dodiruje mnoge životne probleme: gubitak djeteta, pedofiliju i posljedice koje ona ostavlja na psihu djeteta, osvetu, nepovjerenje, izdaju i još mnoge druge. Gluma je izvrsna, kao i režija (Clint Eastwood), te nije nikakvo čudo što je ovaj film dobitnik dva Oskara. Ovo je jedan od filmova koje nećete zaboraviti onog trenutka kada ga odgledate, koji vas tjera da razmišljate o sudbini prikazanih likova i stvarate u svojoj glavi alternativne završetke filma. Toplo preporučujem svima.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Ned Jul 15, 2012 10:08 am

State of play je fantastičan film koji je pun misterije i ima odličan zaplet, koji bih preporučila svima koji vole dobru detektivsku priču. Zapamtila sam ovaj film po vrlo dobrom zapletu, ali se nisam sjećala detalja jer je priča složena. Odlična glumačka ekipa: Helen Mirren, Russell Crow, Rachel Mac Adams i Ben Afleck. Svijet žurnalistike i politike isprepleten, sa kriminalističkim zapletom. Ukratko film koji će vas mamiti da ga gledate ponovo.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Sub Okt 13, 2012 11:04 am

"Goldeneye" je prvi film o James Bondu koji je snimljen sa Pierce Brosnanom u glavnoj ulozi. Pierce je meni najdraži glumac koji je glumio ovog karizmatičnog tajnog agenta i ovo vjerovatno njegov najbolji film. Dopao mi se zaplet, izvedba, kao i pjesma "Goldeneye" koju je otpjevala Tina Turner. Ovo nije film za one koji ne vole akcione filmove ili one koji mogu uživati samo u veoma duboko mislenim fimovima, ali je odlična zabava za sve druge ljude.

Jutros sam odgledala i film "Tomorrow Never Dies", takodje film sa istim glumcem u kome agent 007 sprečava rat izmedju Velike Britanije i Kine, koji bi prijetio da se pretvori u treći svjetski rat. Dosta dobar film, sa dosta akcije, mada malo mračniji od prethodnog. Gledanje ova dva filma me podsjetilo na moja nekadašnja razmišljanja o tome zašto je Pierce Brosnan zamijenjen kao izbor glumca za ove filmove kada je tako savršen za ovu ulogu. Gledanje ovih filmova me osvježilo i uljepšalo moj vikend.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Pet Nov 23, 2012 2:18 am

"True Lies" sa Arnold Shwarzeneggerom i Jamie Lee Curtis. Odlican film iz zanra komicnog spijunskog filma. Mislim da je humor i sarm glavnih glumaca ono sto me je najvise tjeralo da ponovo odgledam ovaj film. Interesantan zaplet sa mnogo akcije u stilu Bate Zivojinovica gdje on sam pobije citavu vojsku :D . Vizuelni efekti su takodje veoma dobri, a da i ne spominjem komicne dijaloge. Odlican film!
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od enigma_ Uto Dec 11, 2012 11:46 am

Incendies (2010)

Pre par meseci prijateljica mi je pričala o ovom filmu, iskreno nisam je nešto slušala, da bi juče na temu o filmovima, ona me podsetila za ovaj film.
Juče sam ga gledala i nisam mogla sve da skapiram, imala sam neke "rupe" u filmu. To me užasno nerviralo da bih ga danas u miru pogledala ponovo.
Film je izuzetno težak, ne toliko za gledanje koliko za kapiranje, bar meni, ali pričajući sa prijateljicom danas posle filma i ona kaže da je film tek iz drugog puta shvatila.
A, sad malo o filmu, koga preporučujem da se gleda :)
Dvoje blizanaca dolaze da im prijatelj njihove pokojne majke pročita testament. Bar se oni tako nadaju, no tui ih čeka iznennađenje, majka zahteva da je sahrane nagu, bez sanduka, bez ikakvog obeležja jer nije ispunila ono što je obećala, al ako oni ispune "to" dozvoljava da je sahrane sa svim onako kako oni žele.
Brat se protivi, no sestra ne, a i prijatelj, kod koga je ona radila, zahteva da se ispunu zadnja želja majke.
Tu kreće priča, koja je meni užasno treška.
Majka je hrišćanka i bila je u vezi sa momkom muslimanske verosipovesti. Hteli su da pobegnu, jer je ratno stanje između te dve vere.
Zaustavlja ih brat njen, momka joj ubijaju, a nju baba spašava.
Tada saznaje da je u drugom stanju i osuđuje je za sve. Obrukala ih je :(
Baba joj predlaže da pobegne posle porođaja i da će naći svoje dete kasnije. Kad se porodila (znači u kući, gde joj baba pomaže) baba na peti novorođenčeta tetovira tri tačke, po kojima će majka poznati dete.
Tu počinje priča o ženi koja je kažnjena jer je volela i kojoj je dete oteto. Zaklinje se da će naći svoje dete.
Ona pakao preživljava, odlazi od kuće i traži svoje dete. I ne nalazi ga, već završava u logoru, gde stalno peva i niko nije mogao da je ućuti. Onda se pojavio neku dželat koji je silovao i tako ućutao.Rađa blizance i logoru.Deca su trebala biti bačena u reku, no neko je zaustavio to i sačuvao decu.Inače "Žena koja peva" ima broj u logoru 72.
Oslobađaju je iz logora posle 15 godina,a to je posle porođaja i ona odlazi (mislim u Ameriku, da se skloni) sa svojim blizancima, prema kojima nije tako topla i malo ima scene u filmu gde je ona sa svojim blizancima.
Od blizanaca traži da nađu svog oca (za koga oni znaju da je mrtav) i da nađu svog brata koga ona nije našla.
I da skratim, film je jak, svaka scena ima svoji jačinu, ne sme ni jedna scena da se propusti, jer se prepliće vreme rata, logora i sadašnje, gde blizanci traže oca-brata. :(

Ostavići link, gde sam ja gledala, pa možda neko pogleda :)

[You must be registered and logged in to see this link.]
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Pon Dec 24, 2012 8:36 am

Family Man sa Nicholas Cageom i Teom Leone je vrlo dirljiv film u kojem se preispituju stvari važne za sreću čovjeka. U filmu se glavni lik razilazi sa djevojkom koju voli jer odlučuje da mu je karijera važnija. Uspijeva da stvori izvrsnu karijeru i vrlo je zadovoljan svojim životom. Za Božić jedne godine doživljava nešto vrlo neobično i dobija priliku da iskusi kakav bi njegov život bio da je u mladosti donio drugačiju odluku i ostao sa djevojkom koju je volio. Šta je prava sreća u životu je centralno pitanje ovog filma. Film je snimljen sa mnogo šarma i vrijedi ga pogledati i više puta. Izvrsna gluma i dobri zapleti učiniće vrijeme provedeno u gledanju filma vrlo ugodnim. Preporučujem.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Čet Dec 27, 2012 10:09 am

Lord of War sa Nicholas Cageom je film o trgovini oružjem u kojem se Cage potvrdjuje kao vrsan glumac koji osvaja bilo da glumi pozitivca ili negativca. Cage glumi čovjeka koji je porijeklom rus, čija se porodica preselila u Sjedinjene Države, koji postaje izvoznik oružja u sve zemlje u kojima se dešavaju ratni sukobi. On je veoma uspješan u tome što radi i nema nikakvih moralnih skrupula niti nedoumica o moralnosti toga što čini, za razliku od njegovog brata koji je mnogo labilinija ličnost i za koga se sve završava tragedijom. Ako volite Cagea obavezno pogledajte ovaj film.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od ces@ric@ Pet Dec 28, 2012 12:56 am

Troja, moram priznati da mi je zanimljivo da toliko pises u ovoj temi. Ja sam je najprije shvatila kao temu gdje jednom nabrojis filmove koje si pogledao vise puta... Je li ti tu ubrajas filmove koje si pogledala samo dvaput?

Da se vratim na temu, napomenula me Troja, vise puta sam i ja pogledala True Lies - odlican film, akcioni i prema tome jedan od rijetkih koje volim. Vise puta sam pogledala i Bernard & Doris :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja Pet Dec 28, 2012 9:46 am

Ja ubrajam filmove koje sam gledala dva ili vise puta. Bilo bi lijepo da nam kažeš nešto o filmu Bernard i Doris.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od ces@ric@ Pet Dec 28, 2012 1:39 pm

Uh, ja onih koje sam gledala dvaput imam jako puno. Poslije nekog vremena zaboravim, pa pogledam ponovo. One koji mi se svide gledam vise puta. Recimo Pink Panther 2 sam gledala dvaputa u 7 dana, Paradu isto...

Bernard i Doris - nisam o tom filmu vise govorila ovdje, jer ima cijela tema o tom filmu kad sam ga zadavala za gledanje :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od enigma_ Pet Jan 04, 2013 2:24 am

Ovih dana baš dosta gleda, filmove.Sinoć na temu filma, moji su se šokirali kako nisam gledala film MODIGLIANI (2004)
Biografija, Drama o talijanskom slikaru Amedeao Modigliani
Igraju : Andy Garcia, Elsa Zylberstein
Kostimografija i scenerio su fenomenalni, kao i ekipa glumaca.
Modigliano i njegova umetnička dela su zaživeli tek posle njegove smrti, a sada slike vrede više od osam mil dolara!
Modigliano, je umro bez dinara u džepu,nije mogao da ispliva na vrh pored velikog Pabla Pikasa koji mu je na kraju apaludirao.
Modigliano je Jeverej i to je dodatno uticalo u njegovoj umetničkoj karijeri, kao i u ljubavnom životu.
Kao dete je bolovao od tuberkuloze i bio je svestan da nije izlečen, a bolove i nemoć je maskirao alkoholom i drogom.

To je priča filma, koji sam ponovo gledala danas, jer scenografija je genijalna kao i priča filma, gde ima svega, umetnosti, ljubavi, alkohola, droge, zavisti i naconalizma.




Kraj filma je jako tužan, On umire malte ne na ulici, prebija ga neko obezbeđenje iz neke kafane. Njegova žena, koju igra Elisa, doživljava vrh svog muža na takmičenju u Parizu.Gde mu Pablo aplaudira, kao i ostali umetnici, a ona plače, jer joj je naslikao oči.
Posle njegove smrti, ona je trudna izvršila samoubistvo, saharanjeni su zajedno.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste gledali više puta? Empty Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


Zid :: Umetnost :: Film

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu