Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crtaći - nekad i sad...

+9
amaranth
ces@ric@
Liza_N.
Maja
saska
Bella
nexstosic
Pft!
Catwoman
13 posters

Zid :: Umetnost :: Film

Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Catwoman Sre Jan 20, 2010 12:23 pm

Hajde, ljudi,da vas čujem! Potrebno mi je i vaše mišljenje o crtaćima. Sigurno je da, ma koliko imali godina,ugrabite priliku da odgledate crtani film sa svojim detetom ili mladjim bratom/sestrom. Recite mi, šta mislite: kako oni danas utiču na malu decu koja tek treba da se razviju?
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Pft! Pet Feb 05, 2010 8:01 am

Mrzim ove nove zmajeve kugle, bacače plamena, supersnične mega giga spejs šatlove....
Volela sam Kremenka i Kamenka. Svi smo ih gledali ujutru pre škole.... Volim sve Diznijeve... Aladina pogotovo, gledala sam ga bezbroj puta...
I obožavam South park (ako to uopšte spada u ovu grupu crtaća)...

Pft!
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 7
Ženski Devica Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od nexstosic Sre Feb 10, 2010 2:33 pm

meni se zmajeva kugla najvise svidja, ali ne svi delovi. do zmajeve kugle Z najvise volim da gledam, a poslednja je 'Dragon Ball Mundo' (koji najmanje volim). ima nekih stvari koje sam pokupio iz ovog crtaca i dan danas ih koristim u svakodnevnom zivotu, kao recimo kratki rukavi zimi, stav na jednoj nozi, brzo trcanje.

stari crtaci su mnogo bolji od danasnjih. kriticki gledano. danas sve neki glupavi crtani filmovi, muka mi padne, izgubim apetit i moram u toalet na duze vreme (ovo poslednje zezam).
toma i dzerija najvise volim, mada i ostale diznijeve crtace. pogotovo volim, sto danas nikako da nadjem, crtac Dexter's Laboratory. uvek neki brejk ili nevalidni linkovi.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Catwoman Čet Feb 11, 2010 11:10 am

Zmajeva kugla, Goku ovo, Goku ono... Fuj... :3yq5:
Ne podnosim taj crtani. U globalu, nekad su crtaci mnogo lepsi bili, danas se sve svodi na neku bitku i osvajanje...
Vise ni Miki Maus nije sto je bio...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od nexstosic Čet Feb 11, 2010 3:05 pm

sad ce miki maus da vodi borbu sa siljom ko ce pre da zauzme celo susedstvo , pa ce jos i svojim psom da ga gadja :-D
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Bella Pet Feb 12, 2010 12:18 pm

Jesten da ima strasno glupih crtaca...ali ima i onih koji su super...verujte mi ceo dan su mi u spavacoj sobi pusteni crtaci...
Bella
Bella
Početnik
Početnik

Broj poruka : 92
Ženski Lokacija : U zagrljaju ljubavi...
Datum upisa : 10.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Catwoman Pet Feb 12, 2010 12:24 pm

Ja sam volela od novijih da gledam Herkula... Davali su te kratkometrazne vikendom. Ima ih i sad, ali nisu toliko zanimljivi. Ipak su Tom i Dzeri neprevazidjeni... Obozavam ih... A da, i Peru kojota... :haaa:
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od nexstosic Pet Feb 12, 2010 12:30 pm

kakav Pera, ja mislim da je Kole kojot. a da su diznijevi crtaci neprevazidjeni, slazem se sa tim.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Catwoman Pet Feb 12, 2010 12:35 pm

Ma moja cimerka non-stop prica: ja sam Pera kojot, suvi genije... Zato sam to rekla... :ahahhah:
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od saska Ned Feb 14, 2010 9:12 am

Ma nije ti cimerka kriva što ne znaš kako se zove kojot. :smajli-dormeur A što se tiče craća-Sundjer Bob rules! :god:
saska
saska
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 7
Ženski Ribe Godina : 34
Lokacija : Niš
Datum upisa : 10.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od nexstosic Sub Mar 27, 2010 6:05 am

e pa drustvo, preporucio bih vam jedan od najboljih crtaca koji je glanc nov, i daje se u epizodama svake srede od oko 19:30 na B92: PINGVINI SA MADAGASKARA.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Maja Ned Mar 28, 2010 2:41 am

Eeeeeee ovo je crtani film mog života :buahahhaha: :buahahhaha:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ćaknuta budala lično :D: :buahahhaha:

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Liza_N. Sub Maj 08, 2010 9:30 pm

Jako mi je krivo sto vise nema "Mikijevih radionica" i "Looney tunes" kompanije. Mogu se naci na YouTube-u, ali nije to to!
Imam devetogodisnjeg sestrica, tako da sam prilicno upucena u to sta se servira deci i na nasoj, i na kablovskoj televiziji. Od Pokemona, Digimona, Medabota (a o Yu-Gi-Oh! da i ne govorim...) i slicnih japanskih bljuvotina mi se dize kosa na glavi.
Ono sto me brine je nasilje upakovano kao neizbezna stvar. Nema mozganja, druzenja, nadmetanja. Pa ni mastanja.
Bilo je brutalnosti i u crtacima naseg doba (mislim, setite se Skeletora... A ni Krang nije bas bio da ga sanjas nocu!), ali je bilo dozirano! Crtani posle Dnevnika, pre skole, nedeljom pre podne...
Pustala sam sestricu neke delove "Mikijeve radionice", pa Sofronija, i slicno, ali... Svidja mu se, samo sto nije lepo nacrtano! :/
Volela bih, majke mi, da uvedu policijski cas za gledanje tv-a! Kad se vec gledaju idiotarije, bar da se gledaju s merom.
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od ces@ric@ Ned Maj 09, 2010 1:22 am

Prosto sam zgranuta danasnjim crticima. Smatram da je moja generacija imala daleko bolje, kvalitetnije i edukativnije crtane filmove. Danasnji su puni nekakvog nasilja, humora za odrasle... Srecom, imala sam jako puno tih crtanih sacuvanih na kasetama, pa je moj deset godina mladji brat isto odrastao na tim crtanim, a ne na ovim glupostima (cast izuzecima)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od amaranth Sub Sep 25, 2010 9:16 am

Tužno je što više nema onih dobrih, starih crtaća, ovi novi su blago rečeno katastrofa. Jedino bih mogla da izdvojim Sunđer Boba kojeg uvek rado gledam i uvek se slatko nasmejem.
Ovi novi su previše nasilni, to uopšte ne utiče dobro na mozak bića koje je u razvoju.
Drago mi je što sam odrasla na tim starim crtaćima koji su bili primereni klincima, samo se plašim, šta će jednog dana gledati moje dete, kako je krenulo, horor filmovi će zameniti crtaće.


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Dzangrizava Sub Sep 25, 2010 11:15 am

Posto sam upucena u ove nove crtace, trenutno aktulene, mogu izdvojiti i pozitivne, nisu bas svi tako ubitacni niti nasilni.
Zapravo svaki crtac odgledam sa malisanima bas zbog tog sadrzaja koji je najbitniji naravno i uhvatim sebe da se ne pomeram i da ne trepcem, cak se ja vise zagledam od mojih malisana :buahahhaha: .
Evo "Pepa prase" "Andjela anakonda" to su najaktuelniji kod nas, a da Naruto pa cak i Sirene ako su sve decaci.Ova prva dva navedena su edukativni stvarno, toliko su od njih naucili moji mali cak i samu dikciju , valjda se tako kaze, da sam odusevljena .
Naruto ima zanimljivu pricu, tako da je bas zanimljiv.
Inace od skoro imamo "Boomerang" kanal na kome se daju oni crtaci iz mog doba , Diznijevi, ali ima naravno ubaceni i ovi noviji, tako da je napravljen neki mix sa kojim sa ja kao roditelj zadovoljna.
Naravno da crtaci u nasem vremeu su bili dobri , jer smo mi bili tada mali i mi smo odratsali uz njih, ali ako malo bolje razmislimo pa i u njima je bilo nasilja, necemo se lagati, pa setite se sta je sve Jerry radio Tomu, zar to nije nasilje?
Dzangrizava
Dzangrizava
Početnik
Početnik

Broj poruka : 51
Ženski Lokacija : Dzangrizgrad
Datum upisa : 13.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Benzaiten Pet Jul 15, 2011 9:37 pm

Khm. Te "japanske bljuvotine" koje pominjete za mene predstavljaju umetnost.

Današnji crtaći su zaista strašni, misleći time na Rena i Stimpija i tome slično, ali ne mešajte anime u to. Anime nije za decu (osim shounen, tipa Pokemona i Digimona). Pretpostavljam da nikada niste pogledali više epizoda nekog animea, već da zaključke donosite vodeći se predrasudama.

Ne vidim zašto je Dragon Ball "fuj"? Priča je odlična, humor je na mestu, likovi su interesantni... samo mi nije jasno kakav je to DB Mundo? scratch Ima DB, DBZ, DBGT i DB Kai.

Što se mene tiče, moja deca će odrastati na Narutu. To je anime u kome su prikazane prave ljudske vrednosti - prijateljstvo, ljubav, odanost, čast... Sve u savršeno zamišljenom svetu i sa uverljivim likovima:

Benzaiten
Benzaiten
Početnik
Početnik

Broj poruka : 79
Ženski Rak Godina : 31
Lokacija : Kraljevo/Beograd
Datum upisa : 15.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Troja Pet Avg 19, 2011 2:56 am

Ja mislim da su i crtez i poruka price bili ljepsi za ne samo djecu nego i odrasle u vrijeme Diznijevih crtaca. 101 dalmatinac, Maza i Lunja, i mnoge mnoge druge price obogatile su moje djetinjstvo jednim vrlo mastovitim svijetom o kome sam mogla da sanjam otvorenih ociju i nakon sto prestanem gledati televiziju.

Kada vidim sve ove velocireptore, dinosaure i ostale gadosti opjevane u modernim crtacima nedostaje mi ljepota onog mog izgubljenog svijeta koji sam tako zavoljela u djetinjstvu. Za djecu bi bilo divno izdvojiti samo ono najljepse iz zivota i o tome im govoriti.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Miloš_88 Čet Sep 08, 2011 3:27 am

MOj stav je da su nekada crtani filmovi bili mnogo kvalitetniji. Ja sam presrećan što sam odrastao uz Diznijeve juake, Tom I Džerija, Kojota i pticu trkačic i ostale...
Živeli stari crtaćiiii!!! :D :jeeeej: :jeeeej: :jeeeej: :jeeeej: :jeeeej:
Miloš_88
Miloš_88
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3461
Muški Škorpija Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Crtaći - nekad i sad... Empty Re: Crtaći - nekad i sad...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Zid :: Umetnost :: Film

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu