Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evropska unija - za i protiv

+2
Troja
cokoholicarka
6 posters

Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Evropska unija - za i protiv

Počalji od cokoholicarka Uto Dec 06, 2011 6:49 am


Šta mislite o Evropskoj uniji, koje su njene prednosti, a koji nedostaci?
Da li ste za to da Srbija bude članica EU? Koje su prednosti ulaska u EU, a šta se pri tome gubi?

cokoholicarka
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 7
Ženski Datum upisa : 15.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od Troja Sre Dec 07, 2011 4:31 am

Da kazem iz iskustva nama susjedne zemlje Rumunije, sa kojom firma mog supruga mnogo saradjuje. Nakon njihovog ulaska u EU toliko je radnika iz fabrika otislo u inostranstvo da u prestali proizvoditi robu za firmu mog supruga. Takodje, neke cijene su otisle gore, sto vjerovatno nije prijalo lokalnom stanovnistvu. Nisam sigurna koje su prednosti ulaska, osim sto bi ljudi mogli lakse da idu u zemlje zapada, ali moram da vam kazem i da je taj zapad sit stranaca koji dolaze, pogotovo sada kada je kriza. Kod nas su, recimo, masovno dolazili i poljaci i preuzimali poslove lokalnog stanovnistva koje skuplje naplacuje svoje usluge. Kada je vrijednost funte pala, mnogi od njih su se vratili u Poljsku.

Eto toliko iz mog iskustva.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od Ika Čet Dec 08, 2011 10:35 am

Mene ne interesuje politika. EU mi ne znači ništa. Nisam ni za ni protiv, ali eto zanima me šta je to tako posebno što EU ima, tako da bih voleo da vidim i to "šta dalje" posle ulaska u EU.
Ono što je meni očigledno, a to je da Srbija propada iz godine u godinu.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od male Čet Dec 08, 2011 11:07 am

Dok mi uđemo u Uniju, ona će se raspasti. Bolje da se držimo rusa i žutih. Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od Ika Pet Dec 09, 2011 5:33 am

Mene živo interesuje da li će ulazak u EU pomoći gladnim ljudima, povećati plate koje su iz meseca u mesec sve manje, a cene osnovnih potrebština opasti? Zanima me i to da li će se životi ljudi i dalje svoditi na plate koje su dovoljne tek da se preživi mesec? Zanima me i kome će odgovarati ulazak u EU osim bogatima kojima će putovanja po svetu biti malo jeftinija?

Korupcija kod nas i dalje vlada. Kako vreme prolazi Srbija je sve manja. Ljudi nemaju šta da jedu. Umesto da se država bori sa tim, njih brine ulazak u EU. Muka mi je od politike. Suspect

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od enigma_ Pet Dec 09, 2011 12:03 pm

@Ika, odličan post :)

Posle silnih ucena, definitivno sam protiv, jer tome nema kraja!
Inače ne mislim da ništa dobijamo,kao što nisu dobili ni Bugari ni Rumuni, a oni koji su putovali do sada putovaće i dalje.



Korupcija kod nas i dalje vlada. Kako vreme prolazi Srbija je sve manja. Ljudi nemaju šta da jedu. Umesto da se država bori sa tim, njih brine ulazak u EU.
Nažalost
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od male Pet Dec 09, 2011 12:06 pm

Bugari i Rumuni su dobili pristupne fondove. Ma bez veze. Tamo neke milijarde. Kome je to, uopšte, potrebno? Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od enigma_ Pet Dec 09, 2011 12:23 pm

male ::Bugari i Rumuni su dobili pristupne fondove. Ma bez veze. Tamo neke milijarde. Kome je to, uopšte, potrebno? Mad

Čekaj, zar misliš da je neko od naroda imao neku vajdu od toga?!

Bedno žive čika Male :D I nemoj da se biješ :sparrow:
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od male Pet Dec 09, 2011 12:28 pm

Kog političara je briga za narod. Bilo kod nas, bilo napolju? Pare su važne da duže ostanu na vlasti. Mad Volim da se bijem. :D
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od Troja Sub Dec 10, 2011 1:48 am

Moguce je da je lakse izvoziti robu u zemlje EU ako ste jedna od clanica. Naravno, svi gledaju da prodju sto jeftinije, pa cesto za partnere biraju neke bas zaostale zemlje gdje je radna snaga jeftina. Moja firma je do sada uglavnom poslovala sa nekim zemljama Juzne Amerike, Juznom Afrikom i slicnim zemljama. Ja sam nekako uvijek mislila da bi Srbija u tom pogledu trebala biti kompetitivna, jer znam da plate nisu astronomske. Malo vam ne ide u prilog sto se ne smatra stabilnim politickim podrucjem, pa se svi pribojavaju da bi neki rat mogao da napravi haos od bilo kog zapocetog posla. Ja bih nekada tako voljela da pomognem na neki nacin, ali ne znam sta mogu da uradim osim da pricam sa ljubavlju o zemlji iz koje sam otisla ako me neko pita.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od male Sub Dec 10, 2011 5:27 am

Vidiš, trojanka, iako su plate ovde, za strane investitore, privlačno male, ima jedan nezanemarljiv faktor: ljudski faktor. Ljudski faktor se kod nas jako oslanja na ljudsku glupost i samoprecenjivanje. Pre manje od 10 godina dolazili francuzi u Kragujevac. Hteo reno da kupi Zastavu i pravi aute ovde. Onda se desilo da je sindikat (?!) krenuo da postavlja uslove. Te ne sme plata da bude manja od 400 evra, te niko ne sme da izgubi posao (iako je i debil znao da u Zastavi ima gomila neradnika-čak hiljade njih, koji i ne znaju šta im je posao), te radno vreme mora biti od-do a ako bude preko toga da se plati tako i tako sa uvećanjem tim i tim, mora da se obezbedi to i to...
Francuzi se okrenuli i otišli u Dačiju. Sada dačije izbacuje 2 nova modela godišnje, skoro sve osim motora se proizvodi u Rumuniji i imaju solidne plate. Šta smo dobili mi? Dobili smo Fijata. Proizvodili smo šugavog punta od delova koji se 99% proizvode u Italiji, znači samo sklapamo. A i to od delova koji nisu prošli italijanske testove kvaliteta. Šrafcicer majstori sa šoder delovima. Radi samo hiljadu ili tako nešto radnika. Fijat će da u Kg izbaci novi model koji podseća na mini moris i koji će koštati 20.000e. Ej, bre! Za te pare možeš kupiti golf 6! Mad A Dačija proizvela u zadnjih godinu i po Sandera, Sandera stepvej i Dastera! Daster, koji je terenac, košta skoro duplo manje nego što će koštati novi Kg fijatić!
I još to zovemo poslom stoleća! (smajli koji davi Tadić-smajlija)
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od Miloš_88 Sub Dec 10, 2011 6:44 am

Naš problem je mnogo dublji od smaog uslaska u EU. Kako to da su fabrike dok su bile u našem vlasništvu propale a kod privatnika prave promet? Zato što smo mi glupi i tako nam i treba. Još da prodau Telekom (jedna od retkih kompanija koja dobo posluje i koja donosi veliki novac) i onda smo ga ugasili... :S

Potpuno se slažem sa Maletovim prethodnim postom! :krstivoje:
Miloš_88
Miloš_88
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3461
Muški Škorpija Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od enigma_ Sre Apr 25, 2012 8:41 am

Meni se sve smučilo oko EU.
Predizborna kampanja je, pa je na svakom kanalu samo politika.
Iako ne želim da gledam, ja čujem kako "cvetaju ruže" u EU i kako samo nas čekaju.
Možda ne bih ni pisala sada, da mi nije bila malopre neka devojka na vratima...pristojno sam je saslušala i zahvalila se što se setili mene i moje porodice sada i da mi nismo za ikakvo izjašnjavanje,a da jesam protiv EU, jer je i to bilo kao usputno pitanje.
Oduvek sam protiv EU, jer se sećam jedne rečenice nekog našeg političara "Imaćete kavalitetnu i jeftinu radnu snagu"
To se i dešava, sve je prodato, mnogo ljudi je ostalo bez posla. Sada se otvaraju "nove" fabrike (kao recimo Zastava) i posao dobijaju stranački podobni, a to su oni koji su za EU.
Mislim da Srbija svakim danom sve više i više propada, omladina je bez posla, oni koji rade, rade za nekih 300-400e i to po desetak sati.Tako da jesmo kvalitetna i jeftina radna snaga.
Moram da dodam rasparčavanje Srbije, sve za ljubav EU.


enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropska unija - za i protiv Empty Re: Evropska unija - za i protiv

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu