Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cafe ‚‚Utopija"

+8
ThePoet
polly88
Troja
Virginija_Woolf
Dafne
Still_dreaming
Ivana_
ces@ric@
12 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ThePoet Sub Okt 01, 2016 12:42 am

Haha Poet je postao predvidljiv sa svojom nepredvidljivošću :D

Male, javi nam kako i šta su mudra gospoda doktori kazali. Biće dobro!


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Sub Okt 01, 2016 4:58 am

Ukratko:
Bio sam kod te doktorke - profesorke. Ona je svojevremeno učila ove lekare koji su me već pregledali i ishvalila ih je. Kaže da sam ih dobro izabrao...
E, ovaj pregled je bio krajnje neprijatan. Prislonila mi je na oči neke aparate premazane nekim lepljivim "suzama". Mogao sam da se ujedem za zadnjicu od muke...
Ona me je tek uplašila. Kaže da jeste klinička slika papilofebitisa, ali je stvar ozbiljnija jer je oko kolateralna šteta. Sekundarna stvar. Po njoj, to se desilo jer imam neki problem sa cirkulacijom u glavi (i očima). Tako da ću morati da lečim oko lekovima i laserom a to sa cirkulacijom da vidim sa internistm i da snimam karotide, kapilare pomoću kontrasta i svašta nešto...
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Sub Okt 01, 2016 11:08 pm

Učini što ti savjetuju malac. Želim ti mnogo sreće sa liječenjem. smajli-a095.gif
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Ivana_ Ned Okt 02, 2016 10:41 am

Užasno sam tužna. Ja nisam bila za sve ovo. Nikako da shvatim zašto se to desilo meni, trebalo je da sam stepski vuk.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Ned Okt 02, 2016 8:22 pm

Niko nije stepski vuk i svakom se desavaju lose stvari, Ivana.

Napisi sta se desava. Niko ti ne moze pruziti nikakav savjeti na osnovu ove jedne kratke recenice. Jeste li ista rijesili i poboljsali? Jeste li se vratili tvojoj majci? Drzim ti palceve da sve bude u redu.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Pon Okt 03, 2016 9:49 pm

Pozdrav štrumfovi. givenheart

Ja sam danas uzela dan odmora. Dolazi nam majstor iz British Gas-a da servisira bojler i centralno grijanje. Dan je lijep, ja odspavala malo duže, još kad ne bih morala sjediti u kući mojoj sreći ne bi bilo kraja.

Svima vam želim lijep i ugodan dan. :)
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Uto Okt 04, 2016 8:56 am

Dobro vece, narode!

Troja ::Napisi sta se desava.  Niko ti ne moze pruziti nikakav savjeti na osnovu ove jedne kratke recenice.  Jeste li ista rijesili i poboljsali?  Jeste li se vratili tvojoj majci?  Drzim ti palceve da sve bude u redu.

Slazem se sa Trojom, napisi malo vise, odnosno konkretnije. Ovako ti samo mogu dati potporu koja meni licno zvuci kao oliticka obecanja: Bice bolje, idemo u buducnost! :D

polly88 ::- Kad je to bilo? - vrlo ozbiljno, ne čudeći se, upita ujak pretičući djeda koji je uprav bio zaustio da nešto kaže.

Branko Ćopić - Prolom

O, bas mi je drago da si se konacno odlucila da krenes sa citanjem ove knjige. Ja nikako, vec godinama je zelim procitati. Kako ti se zasad dopada?


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Uto Okt 04, 2016 9:30 pm

Ja sam jako voljela da citam Copica kada sam bila klinka. Ima divan stil, mnogo smisla za humor i sigurna sam da bih i sada uzivala citajuci ga. I mene interesuje kakva je ta knjiga.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Uto Okt 04, 2016 10:47 pm

I ja sam ga dosta citala kad sam bila mala i bas sam ga voljela. Znam da sam ga u Spomenarima navodila kao omiljenog pisca. Ovo mu je jedan od rijetkih (ako ne i jedini?) ozbiljniji roman, odnosno da nije za djecu. Imam preporuku i od oca i od brata da procitam, ali nikako da se nakanim, uvijek mi se cita nesto drugo


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od polly88 Sre Okt 05, 2016 5:44 am

ces@ric@ ::O, bas mi je drago da si se konacno odlucila da krenes sa citanjem ove knjige. Ja nikako, vec godinama je zelim procitati. Kako ti se zasad dopada?

Pročitala sam tek oko 50 stranica (od 600), tako da je teško nešto više reći... Nije jedna od onih knjiga koja te tjera da ju stalno čitaš, ima dosta likova, teška je i tema, ali lijepo je opet čitati Ćopića (nisam još od osnovne škole). Zanima me u kojem će se smjeru razvijati radnja. Zanimljivo je recimo da se kao lik pojavljuje Nikoletina Bursać (kada je bio u 4. razredu :D ), kao i "magareća klupa", iako je "Prolom" napisan nekoliko godina prije "Doživljala Nikoletine Bursaća" i "Magarećih godina". Druga 'zanimljivost' je da se "Prolom" uopće ne spominje na hrvatskoj Wikipediji u Ćopićevoj bibliografiji, vrlo vjerojatno zato što se u romanu radi o ustašama. Ne znam je li mi to smiješno ili žalosno.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Sre Okt 05, 2016 9:08 am

polly88 :: Druga 'zanimljivost' je da se "Prolom" uopće ne spominje na hrvatskoj Wikipediji u Ćopićevoj bibliografiji, vrlo vjerojatno zato što se u romanu radi o ustašama. Ne znam je li mi to smiješno ili žalosno.

Baš tako.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Sre Okt 05, 2016 8:04 pm

'De ste mrmoti! smajli-a095.gif
Stigli mi svi rezultati i svi sve isključuju do sada. Čak i trombofiliju i genetske uzroke. Radio sam UZ snimak karotida i vratnu aortu, i sve je u redu. Čak ni malih masnih naslaga nemam - znak da je slanina zdrava hrana. :jj: Danas (večeras) idem na kontrolu kod oftalmologa od koga (koje) sam i počeo pa da vidimo. Ostalo mi je da prema profesorki-doktorki iz Bgd još uradimo snimak kapilara oka sa kontrastom i lasersko prženje novostvorenih kapilara u oku. I da odem do interniste sa svim tim. :jj:
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Sre Okt 05, 2016 8:26 pm

Jos jednom sretno, Male. Valjda su to dobre vijesti da je sve iskljuceno :)


polly88 :: Druga 'zanimljivost' je da se "Prolom" uopće ne spominje na hrvatskoj Wikipediji u Ćopićevoj bibliografiji, vrlo vjerojatno zato što se u romanu radi o ustašama. Ne znam je li mi to smiješno ili žalosno.

:buahahhaha: :buahahhaha: Mnogo toga na Wikipediji su napisale obicne isfrustrirane budale :P


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od polly88 Sre Okt 05, 2016 9:44 pm

ces@ric@ :::buahahhaha: :buahahhaha: Mnogo toga na Wikipediji su napisale obicne isfrustrirane budale :P
Kod nas svakako, sve češće nailazim na nebuloze.
Kad vidim englesku Wikipediju s hrpom referenci i dodatnih linkova ispod svakog teksta, bude mi neugodno jer ispod naših najčešće nema ništa. Jako neozbiljno.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Sre Okt 05, 2016 10:19 pm

Znam da sam jednom naletila u opisu Fuada Backovica Deena - "Najpoznatiji bosanskohercegovacki gay i metroseksualac" :buahahhaha: :buahahhaha: Kratko je trajalo, brzo su promijenili, ali ja sam se valjala od smijeha. Kad tako vidim za nesto meni drago (ne za Deena :p) sa par recenica, lose napisano, dodje mi da sama dopisem ostatak


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Ivana_ Čet Okt 06, 2016 10:39 am

Ne mogu da verujem da sam doživela da se dve osobe koje beskrajno volim toliko krvnički mrze da bi se poubijale. Zašto su ljudi takvi? Zašto je toliko teško voleti, praštati, davati, razumeti? Katastrofa.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Čet Okt 06, 2016 8:06 pm

Ivana, ljudi se privlače ili odbijaju. Ponekad ni jedno ni drugo. Ako se sretnu dvoje koji se (ionako) odbijaju i onda oboje žele da imaju uticaj nad istom osobom (to si ti), onda se zamrze. Tu ti treba da im napreviš ćirilično slovo "F" (staviš pesnice na kukove) i očitaš šta imaš, odnosno pokažeš im da nisi pod uticajem ni jednog od njih. Onda će se malo ohladiti. Valjda.

Ja sam juče bio kod hematologa i potvrdio je da je sa te strane sve u potpunom redu. Onda sam bio kod oftalmologa. E, to je trajalo sat i po. Prvo širenje zenica pa pregled, pa su još širili zenice, pa još, pa još, pa su mi stavili "prizme" na oko (vrlo neprijatno ali nije bolno). Onda je doktorka igrala video igrice i laserom pržila neke kapilare u oku. Kako ona stara PC igra gde gađaš neke kokoške... Sledećih sat vremena sam video sve crveno, a celo veče nejasno na oba oka. Eto. Sredinom iduće nedelje ću početi da radim. Kaže da mogu da radim, ali da se ne nerviram i ne radim ništa što diže pritisak... Moraću da se dopingujem bensedinima... :jj:
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Čet Okt 06, 2016 8:20 pm

Sirenje zjenica nije problematicno, ne znam kakvo ti je bilo to przenje kapilara laserom. Boli li to? U svakom slucaju doktori ocigledno misle da nema razloga da te i dalje drze na bolovanju, jer su ocigledno procijenili da kod tebe nema nikakvih indikacija da bi se stvari mogle zakomplikovati, sto je dobra stvar.

Sretno drugar. smajli-a095.gif
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od polly88 Pet Okt 07, 2016 9:13 pm

Poet, evo i ovdje, da ne zaboraviš:

polly88 ::Poet, možeš sad ti zadati novi film, do 9. 10.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Ned Okt 09, 2016 7:24 am

Polly, tvoja baka me je jako podsjetila na moju. I ona je voljela kad nam gosti dodju i ja odem da napravim kafu, da mi dovikuje iz dnevnog boravka gdje stoji dzezva, gdje kafa, gdje secer, koliko da stavim, kako da upalim sporet, ma svaki korak. Nerviralo me je, jer sam sve to odlicno znala, ali nisam imala izbora...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Ivana_ Ned Okt 09, 2016 8:07 am

Sve je samo iluzija da nekog imaš. Stvarno - majka je samo jedna. Nisam odrasla ni zrela. Ne znam kako ću s ovim detetom. Ja sam non-stop sama i tužna. Daleko od svoje kuće. Daleko od svega što volim. Daleko od mojih mačaka, topline i mira.
Svaki dan sam sama. Plus bez dinara. Depresija mi se vraća, ne mogu da ustanem ujutru. Nemam cilj, ništa nemam. Mnogo sam pogrešila. Mislila sam ako volim da ću imati sve. Nije tako. Život je jako, jako surov.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Ned Okt 09, 2016 9:29 am

Drži se Ivana. Ne daj da te ta situacija ponovo gurne u depresiju. Zašto si sama? Da li zato što tvoj muž ide da radi? Ako je to razlog kada on ode na posao ti se lijepo spremi i idi da posjetiš mamu. Njeguj svoj odnos sa njom. Održavaj i druženja sa prijateljima ako ih još imaš. Ti bar živiš u istom gradu u kome si i odrasla.

Ja sam bila u sličnoj situaciji kada sam bila ostala bez posla pet godina poslije dolaska u Englesku. Suprug je išao na posao, ostajao da radi prekovremeno, a ja sam sjedila sama kući i bila vrlo tužna. Mene je iz tog raspoloženja izvuklo baštovanstvo. Počela sam tim da se bavim, pratim baštenske programe i časopise, proučavam dizajn. Toliko sam se tome posvetila da sam ubrzo ustajala rano ujutru da bih stigla da uradim sve što sam željela. To me je ispunilo i povratilo u normalno raspoloženje i dalo mi volje i snage da počnem da rješavam i problem zaposlenja.

Ja sam bila daleko od svih dragih i bliskih ljudi, a ti nisi, pa to iskoristi da sa njima održavaš veze. Svakako će ti biti potrebna njihova pomoć i podrška u narednom periodu. Učini prvi korak i nećeš se pokajati.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Ned Okt 09, 2016 7:53 pm

Ivana, meni se cini da ti uzivas napisati ovako kratko, pa da te onda mi pitamo sta se dogadja. Ali, tesko ti iko ovako moze pomoci kad je sve nakako nedoreceno.
U svakom slucaju, mislim da ti glavna motivacija treba biti beba, da ti ona treba dati potrebnu energiju i izvaditi te iz depresije. Razmisli dobro gdje zelis da se to dijete rodi, u kakvoj okolini da odrasta. Dijete treba da bude voljeno, hoce li biti voljeno od strane tvog supruga i tvoje majke? Kakva okolina je bolja za njega? Koliko sam zakljucila, tvoja mama i tvoj suprug se ne slazu, pomiri se s tim. Ti ih voli oboje i balansiraj izmedju njih, ali prestani ocekivati da postanu najbolji prijatelji. Kad si usamljena, jer muz radi, idi malo kod mame. Raduj se, imas cemu!

Ponavljam, jako malo nam govoris, vec nas je mnogo pitalo i pitalo sta se desava, pa je ovo sve sad bazirano na nekim mojim (nasim) zakljuccima. Ako je jedini problem to sto se njih dvoje ne slazu, a imas supruga koji te voli, koji voli bebu i koji se trudi da vam sve potrebno pruzi, nema razloga za depresiju. Malo ko se slaze sa svojom punicom, a gotovo niko sa njom ne zeli zivjeti


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ThePoet Uto Okt 11, 2016 10:21 am

Drugari, mnogo sam umoran sad da bih objavio tabele. Ali, krenite da tražite predloge za ovu nedelju i šaljite, a ja ću sutra da okačim sve lepo. Pozdravljam vas puno! givenheart


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Čet Okt 13, 2016 6:31 pm

'Dan mrmoti. Vampirišem od 6 a ne radim danas. Da, prekinuo sam bolovanje i počeo da radim. yes.gif
Imam danas prilično obaveza, a svi lekovi koje pijem i 3 vrste kapi koje sipam u oko mi obaraju pritisak pa sam stalno pospan. Mad
Imam nekih fotografija koje sam napravio u poslednjih par nedelja i koje ću okačiti kada stignem.
Budite dobri da se ne sekiram. smajli-a095.gif
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 25 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu