Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stiže nam mini ledeno doba

5 posters

Ići dole

Stiže nam mini ledeno doba Empty Stiže nam mini ledeno doba

Počalji od Catwoman Pet Mar 12, 2010 1:23 pm

Ledena doba važan su deo Zemljine prošlosti u kojem su nastali mnogi reljefni oblici, biljne i životinjske vrste, a naposletku tada se pojavljuje i čovek. U ono vreme ledena doba imala su uticaj i važnost za čovekov život, uzrokovala su migracije te rasprostranjenost živog sveta kakvog mi danas poznajemo.

Profesor geologije Vilijam Peterson je posle višemesečnog istraživanja dokazao da Zemlja može da uđe u ledeno doba za samo šest meseci, a ne za 13.000 godina, kako se dosad verovalo.

Da li ste culi da nam stize mini ledeno doba? Ja jesam, i iskrena da budem, nisam ni malo odusevljena.
Savet: spremajte drva na vreme, da biste, kad dodje ovakva klimatska promena, sedeli mirno u kuci pored sporeta i slusali pucketanje vatre...


Stiže nam mini ledeno doba 33749-zima
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stiže nam mini ledeno doba Empty Re: Stiže nam mini ledeno doba

Počalji od nexstosic Pon Apr 12, 2010 12:33 am

ja mislim da će pre ozonski omotač da pukne nepažnjom ljudi i da se Zemlja pregreje, pre nego što će ovo doba da stigne.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stiže nam mini ledeno doba Empty Re: Stiže nam mini ledeno doba

Počalji od male Čet Mar 03, 2011 10:08 pm

A koliko to drva da spremimo? Ledeno doba ne traje 3 meseca nego više godina pa i decenija. U takvom scenariju, led će u potpunosti prekriti Evropu do nas. Kod nas bi postojali par meseci dugi periodi bez snega a ostatak godine bi bio snežan. Čak bi se u Grčkoj, Italiji i Španiji više meseci bilo pod ledom. Šta to znači po ljude? Iz severnih krajeva, ljudi bi emigrirali u južne. Kako nema prostora da se svi nasele u Grčkoj, Italiji i Španiji, jedan manji deo bi otišao u Australiju ili latinsku Ameriku. Ostali bi pokušali da odu u Tursku ili neke arapske i afričke zemlje. Robovlasništvo bi ponovo oživelo. Tek tada bi evropljani videli koliko su u zabludi oko zemalja trećeg sveta i demokratije u njima.
Oni koji ostanu u svojim zemljama bi uvozili hranu i energente po enormno velikim cenama jer će tada cene višestruko skočiti. To znači da će te zemljo osiromašiti i biti u potpunoj zavisnosti od zemalja trećeg sveta.
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiže nam mini ledeno doba Empty Re: Stiže nam mini ledeno doba

Počalji od Troja Čet Mar 03, 2011 10:13 pm

Ne znam da li dolazi novo ledeno doba, znam sasvim sigurno da su u Engleskoj poslednjih nekoliko zima hladnije - sa snijegom - nego one prije, i da mi to ni malo nije drago. Kada razmisljam o katastrofama ovog tipa bude mi jako drago sto nemam djecu, pa bar za to ne moram da se brinem.

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16908
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stiže nam mini ledeno doba Empty Re: Stiže nam mini ledeno doba

Počalji od Ika Uto Dec 27, 2011 2:02 am

Pa tačno je da se to dešava na svakih 10-11 godina. Aktivnosti Sunca se redovno smenjuju i to dovodi do ove pojave. Tačno je da će Sunce ući u fazu minimuma, medjutim koliko ja znam o tome, Sunce karakteriše plazma stanje koje ima haotično kretanje molekula, tako da je sve moguće. :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiže nam mini ledeno doba Empty Re: Stiže nam mini ledeno doba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu