Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ponos i Ljubav

+5
Dora_Mar
Nymphadora
Liza_N.
ces@ric@
Still_dreaming
9 posters

Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Ponos i Ljubav

Počalji od Still_dreaming Uto Mar 30, 2010 11:29 am

Nekad, poneseni i zaslepljeni sjajem onoga što osećamo i onoga što blista iz nas, mi na trenutak zaboravimo na ponos. Ljubav tako ume da se poigra sa njim i otera ga daleko, da ne ometa ono što ona stvara. On, nekad postojan i snažan, pokunjeno nestaje u njenoj senci. Ali čuči iza prvog ugla i čeka na svoju osvetu. Vreba i procenjuje slabu tačku Ljubavi. U jednom trenutku Ljubav, misleći da stoji na čvrstim nogama, popusti malo svoju stražu i prepusti se uživanju gledajući ono što je stvorila-skladan odnos između dvoje. I tada ponos iskoristi priliku i umeša se...


Mogu li ljubav i ponos zajedno?
Da li jedno negira drugo?
Ako ne, koliko treba ostati ponosan, a u isto vreme ne narušiti idilu ljubavi?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Re: Ponos i Ljubav

Počalji od ces@ric@ Sub Apr 03, 2010 1:46 am

Mislim da tesko mogu skupa. Jednom sam samo u zivotu isla preko ponosa, ali ne zadugo. Cim sam se osvjestila, odmah sam se naoruzala ponosom i odrekla se bilo kakve ljubavi. Nazalost sa ponosom imam dosta problema i nekad mi se cini da kod mene nema niceg sto ide ispred njega. Zbog toga vjerovatno i nemam srece u ljubavi, a ni uspjeha u mnogim stvarima. Rekla sam poreaditi na tom, ali nekako tesko ide
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Re: Ponos i Ljubav

Počalji od Liza_N. Sub Sep 18, 2010 9:43 am

Mogu zajedno - ako si ponosan na ljubav kakvu imaš.
Drugačije... Teško.
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Re: Ponos i Ljubav

Počalji od Nymphadora Sub Sep 18, 2010 1:01 pm

Ponos je precijenjen.Sta je to ustvari?Meni lici na iluziju, sliku koju smo stvorili o sebi za sebe.A ljubav i ponos nikad ne idu zajeedno, bar ne kod mene, nesto mora da se povlaci, pa sad...
Dok si zaljubljen stvarno za ponos te nece biti briga, a kad to pocne da popusta, ponos se vrati.onda ljubav ionako nije vazna jer da je bila dovoljno jaka ne bi bilo mjesta za ponos, tako da to sve vremenom samo od sebe dodje na svoje, bas onda kad treba, i nema svrhe da se ja sad zamaram daljim razmisljanjem :)
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Re: Ponos i Ljubav

Počalji od Dora_Mar Sub Jan 08, 2011 5:52 am

Ja sam zbog ljubavi jednom presla preko ponosa,ali to nije umio da cijeni.Sada,posle toga,ne vjerujem da ih vise to uradila..Mada,ko zna,mozda i hocu
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Ljubav i ponos

Počalji od Troja Sre Jan 19, 2011 1:52 am

Liza_N. ::Mogu zajedno - ako si ponosan na ljubav kakvu imaš.
Drugačije... Teško.
:dobarpost:

Slazem se sa Lizom. Ako te ljubav koju imas zadovoljava u svakom pogledu neces imati nikakvih problema da zadrzis svoj ponos. Covjek koji te zaista cijeni i postuje nikada te nece pitati da pogazis svoj ponos, a ako sticajem nesretnih okolnosti nekada i dodjes u situaciju da treba da pogazis svoj ponos radi nekog treceg clana porodice, to ti nece biti nemoguce jer ces se uvijek moci sjetiti koliko je puta voljena osoba ucinila nesto divno i velikodusno za tebe i to ce biti samo mali gest uzvracanja ljubavi koja ti se pruza. Ponos cesto stoji na putu mladih ljubavi, kada partneri nisu dovoljno zreli ili zaljubljeni jedno u drugo da bi veza mogla da funkcionise kako treba. Mada, na zalost, neki ljudi ostanu takvi citav svoj zivot.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Re: Ponos i Ljubav

Počalji od hermina Čet Apr 07, 2011 2:51 pm


Ja uopšte ne znam šta je ponos.
Ali znam šta je ljubav.

I zaista ne razumem one koji se ponose svojim ponosom.

(Nekad sam i ja bila ponosna. To je bila jedna od najglupljih strategija u mom životu.)
hermina
hermina
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 117
Ženski Lav Godina : 36
Lokacija : Neverland
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Re: Ponos i Ljubav

Počalji od Nelly Ned Apr 10, 2011 11:11 am

hermina ::
Ja uopšte ne znam šta je ponos.
Ali znam šta je ljubav.

I zaista ne razumem one koji se ponose svojim ponosom.

Da, baš lepo rečeno.
Šta znači ponos naspram ljubavi ili kako god?
Ako se u ovom slučaju pod pojmom ponos podrazumeva samopoštovanje, onda kažem da mogu zajedno, ali ako se pod pojmom ponos podrazumeva rigidnost i inat, nemam šta da kažem, to mi je potpuno strano i nepojmljivo.


Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Re: Ponos i Ljubav

Počalji od ThePoet Pon Nov 19, 2012 1:00 pm

Treba biti ponosan na svoje uspehe. Treba biti ponosan na svoja postignuća. Treba se ponositi svojim radom.
Ali, ponosu nije mesto u ljubavi. Osim ako se ne ponosite svojom ljubavlju.

Međutim, biti ponosan na nešto i ponos u ovom smislu u kom je zadat u temi nisu isto. Ponosan čovek je čovek koji previše drži do sebe, koji je sebi najbitniji, koji sebe veliča, sinonim bi mu donekle bilo ono kolokvijalno ‚‚utripovan".

Ljubav je osećanje koje spaja dve osobe. A ponosan čovek ne može da se spoji s nekim, a da usput i ne izdigne sebe bar malo više od voljene osobe. A to nije dobro. Problem je i što se ponosnoj osobi teško može išta reći o njenom ponosu, a da njen ponos ne bude povređen, tj. da se ne uvredi.

‚‚Ponos mi ne da da pređem preko nekih stvari." (Kada su ozbiljne stvari u pitanju, ovo podržavam.) Ali, ovo se često koristi i kod sitnica. Ako je zaista bitnije da se sačuva ponos, nego ljubav, onda će ta osoba, nažalost, biti osuđena da čitavog života hrani svoju sujetu, a ostaviće ljubav da gladuje, sve dok na kraju ne postane ogorčena.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ponos i Ljubav Empty Re: Ponos i Ljubav

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu