Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Platonska ljubav?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Platonska ljubav?

Počalji od Still_dreaming taj Pet Jul 30, 2010 9:35 am

Veliki pesnici su pisali o svojim platonskim ljubavima...

Verujete li u platonsku ljubav?
Postoji li ona zaista ili se to samo naša mašta poigrava s nama?
Da li ste možda vi imali platonsku ljubav?

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 21751
Muški Jarac Godina : 29
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Platonska ljubav?

Počalji od Nymphadora taj Sre Avg 11, 2010 2:09 pm

Oooo, masta, masta!Kako sve to izgleda blesavo posle nekog vremena kad shvatimo da smo bili zaljubljeni u sliku koju smo sami stvorili, posebno ako joj original nije ni primaci.. :)
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 25
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Pet Okt 29, 2010 9:25 am

Nymphadora ::Oooo, masta, masta!Kako sve to izgleda blesavo posle nekog vremena kad shvatimo da smo bili zaljubljeni u sliku koju smo sami stvorili, posebno ako joj original nije ni primaci.. :)

Upravo to, slika koja se stvori u glavi, a koja uopce ne odgovara stvarnosti. Nikad nisam bila taj tip, jer sam previse realna i ne da mi se gubiti vrijeme na filmove bez akcije :P Znam da sam bila necija platonska ljubav i mogu najiskrenije reci da kako me je on zamislio, pa ko me ne bi pozelio - ja bih se sama sa sobom zabavljala :D

Meni je zao ljudi koji sa ovim imaju problema. No, moram reci da su za mene to uglavnom kukavice, koje ce se radije tjesiti govoreci kako su godinama zaljubljeni u neku osobu, nego priznati da ne megu i nemaju hrabrosti da nadju stvarnog decka/curu...

People need to start appreciating the effort l put in to not be a serial killer
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11644
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Ned Jan 23, 2011 10:56 pm

Ja sam cesto glavom u oblacima i nije cudo sto sam vecinu mladosti provela tako sto sam bila platonski zaljubljena u nekoga. Ne znam da li sam totalna kukavica, ali moram priznati da sam se ja nadala da ce se ta platonska ljubav pretvoriti u stvarnu.

Ne znam kakav bi bio uspjeh veze koja je bila prvo platonska, pa onda postala stvarna i da li bi takva veza imala sansi da uspije, ali bih to voljela znati. Mozda je to dobra ideja za novo podpitanje na ovom forumu. :)
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 15477
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amaranth taj Pon Jan 24, 2011 12:19 am

Platonska ljubav... Ljubav koja dozvoljava mašti da od sasvim obične osobe stvori ideal, ljubav zbog koje se gotovo uvek razočaramo, ljubav koja iz mašte ne bi trebala zakoračiti u stvatnost.

Da, platonska ljubav postoji, i da, to jeste mašta koja se poigrava nama. Na svu sreću nisam nikada bila tako zaljubljena.
Da se osvrnem i na Trojino pitanje jer ga smatram dobrim. Mislim da bi veza koja proistekne iz platonske ljubav bila osuđena na propast, jer ono što mi možemo zamisliti, osobine koje možemo utkati u nekoga teško da mogu biti stvaran deo te persone. Kao što rekoh, obično se idealizuje, a idealno ne postoji, pa se tako doživi ogromno razočarenje, a sumnjam da se na takvom razočarenju mogu podići temelji prave ljubavi.

‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 27
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content