Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta kada vas prijatelj izneveri?

+10
Troja
Dora_Mar
Tango six
VanGoga
Nymphadora
Liza_N.
zanesena
ces@ric@
nexstosic
f-lady
14 posters

Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od f-lady Ned Apr 04, 2010 8:53 am

Da li vam se ikada desilo da osoba koja je dugo bila Vaš oslonac i podrška, verni prijatelj, odjednom učini nešto što je promenilo celokupan odnos koji ste imali?
Šta tada učiniti? Da li ste mogli da pređete preko toga? Kako ste podneli činjenicu da Vas je izneverio neko, od koga to nikada niste očekivali? Ako ste se pomirili, kakav je bio Vaš odnos nakon toga?
Da li se, zaista, može i oprostiti i zaboraviti?

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od nexstosic Ned Apr 04, 2010 10:05 am

ako bi se to ikad desilo, onda bih lepo seo, popričao i video šta je u pitanju i kako bismo to lepo mogli da ispravimo, po mogućstvu prebrodimo i nastavimo druženje.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od ces@ric@ Ned Apr 04, 2010 10:23 am

Ne, nisam mogla preko toga preci i jednostavno sam tu osobu prekrizila i kao prijatelja i kao nekog ko uopce postoji. Strasno povrijedi, ali idemo dalje :D


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od zanesena Sub Maj 15, 2010 10:54 am

Desilo mi se...najbolja prijateljica me iznevjerila na jako ruzan nacin...pokusala sam da nadjem opravdanje za njene postupke i takvo ponasanja, ali nisam uspjela...
I ne mogu to da zaboravim...i jednostavno sam prekinula kontakt sa njom...nije mi bilo svjedno, ali poslije svega nije zasluzila moje vrijeme....
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od Liza_N. Pet Jun 11, 2010 2:36 am

Meni se to dešava sada, tako da sam u "nebranom grožđu". Međutim, ništa se ružno nije desilo između moje prijateljice i mene, nismo se svađale već smo, silom prilika, razdvojene. Ona mi nije jedini prijatelj sa kojim sam prostorno udaljena, ali sa njom održavam najslabije kontakte. Eto, sada smo obe u Beogradu, konačno smo se "utrefile", i ja primećujem da se dogovaramo za viđanja samo kada joj je potrebna usluga od mene, ili ako joj je smor da bude sama u gradu pa joj treba društvo.
Nas dve smo četiri godine bile cimerke i svašta preturile preko glave. Pritom smo i koleginice, tako da smo zaista bile podrška jedna drugoj. I, jednostavno me nervira što primećujem da nas je daljina "o'ladila". Imam poverenja da joj ispričam sve, ali nemam želje. Ne znam koja je od nas dve kriva, ali mi se posledica ne sviđa. Ne volim da gubim prijatelje bezveze.
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od Nymphadora Pet Jul 16, 2010 12:33 am

Desilo se prvi put prije par mjeseci, i od tad vise puta...
Prvi put sam vikala, plakala, prebacivala, zaklela se da vise nikad, ali nikad necu progovoriti sa tom osobom...Onda shvatila da se slucajno desilo, ne iz lose namjere, nego zato sto nije sposobna drugacije...I oprostila, ali svakako ne i zaboravila.Odnos se promijenio, sitnice su u pitanju, ali sitnica po sitnica, i od toga nece ostati nista...
Drugi put od nezrele osobe koja ne umije da procijeni kad da se zaustavi, koju sam pokusavala da opravdam, sve dok vise nisam mogla da pobjegnem od toga.Sto je najjace, ona ne primjecuje promjenu, ne kapira uopste i tako mi je neprijatno kad dodje do nekih izliva emocija a ja bih najradije otisla na drugi kraj sobe.
Treci od ''pomalo surovog ali uvijek iskrenog'' prijatelja..aispostavilo se da je u pitanju ljubomorna osoba zeljna da ponizi svakoga koga,u sustini, smatra boljim od sebe, ciji je cilj i zelja da zivi zivot koji nije stvoren za nju, lazni moralista u svako doba spreman da ocita lekciju(ponos je omiljena), da bih se zgrozila jer je ta ista osoba...pa, ni slicna onoj kakvom se predstavlja...
I mrzim to sto bez suza i histerije niko ne shvata ozbiljnost situacije...
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od VanGoga Pon Jan 03, 2011 6:30 am

Promenila se,postala "drčna" i egocentrična,a mislim da je tome uzrok materijalne prirode(u boljem je materijalnom položaju).
Takvi mi,koje posle decenije prijateljstva promeni novčanički status i lažni hvalospevi sa strane-stvarno nisu potrebni u životu.
Sad je "zdravo-zdravo" situacija i odgovara mi.
Više nego ona dok sam zabezeknuto posmatrala transformaciju svoje drugarice (na gore),misleći da grešim i da tripujem.
Pokazalo se da ipak nisam grešila.
I hvala joj na tome,jer sam zaista shvatila da svoje prijateljstvo i dobru volju neću da 'arčim na svakog.Od sad,ljudi treba da me zasluže kao prijatelja.

(Sve se ovo relativno skoro desilo,pa se još uvek malo "uzburkam" kad o tome razmišljam.)
VanGoga
VanGoga
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 39
Ženski Devica Godina : 51
Lokacija : VanGogin univerzum
Datum upisa : 07.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od ces@ric@ Pon Jan 03, 2011 6:49 am

Znam da me mnogi u tom ne podrzavaju i da smatraju kako pretjerujem, ali ipak ostajem po svom. Istina, nije mi taj "prijatelj" uradio nista lose, nije me ponizio, prevario... ali nije ni bio tu kad sam na njega racunala. Meni je to jako bitno, prijatelj je za mene onaj ko je tu u tom kljucnom trenutku. Ne, znao je kako sam, znao je sta mi se sve desava i pola godine nije nasao vremena ne da se nadje, nego da pita kako sam, trebali mi sta. Tek poslije pola godine mi se obratio i to ne zato sto se zabrinuo, jer je poslije pola godine shvatio kako sam se promijenila i povukla, vec zato sto je njemu trebala pomoc sa njegovim "problemima". I jos kao izgovor za svoje ponasanje navede to kako je mislio da sam ja ona snazna, zna on mene, sama cu se docekati na noge... E pa izvini, ali nisi mi vise prijatelj!


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od Tango six Pon Jan 03, 2011 9:37 am

Zapamtite vredite onoliko koliko ste spremni da oprostite,jako boli kada vas prijatelj izneveri,povredi,prevari...ali moj savet je oprostite mu/joj ,naravno on ili ona više nikada neće moći u vašem srcu da zauzmu mesto koje je imala/imao ali svi mi pravimo ponekad glupe i ishitrene poteze,kad tad vidite da na ovome svetu ima jako loših stvari i da je to što vas je prijatelj povredio tj način zanemarivo mali u odnosu ne neke dr stvari,budite iskreni prema sebi pa kažite,da li ste i vi nekada nekog davno povredili a da to niste ni svesni,za sve postoji razlog,znači moj savet je da oprostite,ne mora više taj prijatelj da vam bude što je bio ali pokažite da ste mnogo viši nego što on /ona misli.
Tango six
Tango six
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 31
Muški Lokacija : Tamo gde se najmanje nadaš ; )
Datum upisa : 03.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od ces@ric@ Pon Jan 03, 2011 11:26 am

Isto sam to tako nekako posmatrala. I rekla sam mu otovoreno da ga vise ne smatram za prijatelja, ali da cu tu biti za njega. No, on ako tvrdi da mi je i dalje prijatelj i da se kaje sto me tako ostavio na cjedilu da to izvoli necim pokazati. Poslije toga se jos dva puta javio, oba puta kad je njemu trebalo i oba puta ponavljao istu pricu zasto se dotad nije javljao. I najiskrenije da kazem, sutra da se nadje u groznoj situaciji, ja cu mu prva ruku pruziti, ali ako ja opet zapadnem u krizu, on nije vise ni medju prvih deset na koje bih racunala. O tome se radi. Nije mi neprijatelj, pa da mu zelim zlo ili da mu odbijam pomoci, ali nije ni neko koga smatram prijateljem.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od Dora_Mar Pet Jan 21, 2011 11:50 am

Vise tu osobu ne smatram prijateljem.Umorna sam od price i objasnjavanja.
Nekako sam se istrosila od tolikog pokusavanja da ukazem sta da....
A strasno mi je tesko.Ta je osoba bila ukljucena u moju svakodnevnicu,moje probleme,u smijeh,salu...sve...a sad i da se pomirimo,to ne bi bilo ono isto,bilo bi samo kopija neceg sto smo izgubili.
I kad vidis da si ti jedina koja se trudi da tu nesto uradi,shvatis da je to samo gubljenje vremena i da jednostavno ne vrijedi!
Tako da cu sve samo iskulirati i....proci ce...
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od Troja Pet Mar 11, 2011 2:31 am

Desilo mi se i nisam mogla da predjem preko toga, a da ne pokazem da me je pogodilo. U nekim slucajevima - ako je bilo nesto sitnije u pitanju - davala sam pomalo sarkasticne komentare i pokusavala da ukazem na to sto mi je zasmetalo da se ne bi ponovilo. U drugim, gdje sam osjecala da mi je uskracena podrska kada mi je bilo veoma vazno, nisam nasla snage u sebi da oprostim i raskidala sam prijateljstva. Moram reci da sam nedavno oprostila jednoj prijateljici nesto sto se desilo prije mnogo godina. Opet smo se srele, pricale i moram reci provele ugodno vece u zajednickom drustvu. Nadam se da cemo se opet vidjeti, medjutim ne bih se nikada vise na nju oslonila da mi pritekne u pomoc u nekoj teskoj situaciji.

Mislim da je Tango Six u pravu, treba oprostiti kada je to moguce utoliko da nastavite komunikaciju sa tom osobom, jer se u protivnom jednoga dana mozete osvrnuti i otkriti da nemate kome vise biti prijatelj.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od ThePoet Sub Nov 24, 2012 3:00 pm

Desilo mi se to u srednjoj školi. Osoba za koju sam najviše bio vezan izneverila me je. To je bio šok za mene, jer sam za tu osobu bio spreman da uradim apsolutno sve.
Kada se takve stvari dese, shvatiš da ta osoba prosto nije bila vredna tvoje odanosti. U početku držiš gard prema svima, a onda počneš ponovo da veruješ ljudima.
Nisam preko toga prešao, a nije ni ona. Doduše, uspostavili smo nakon toga nekakav odnos, ali to je bilo daleko od onoga što smo nekad imali. Išli smo zajedno i na koncert posle toga, ali to nije bilo to. Staro poverenje je izgubljeno.

Ja sam se brzo smirio, jer sam imao podršku drugih ljudi s kojima sam se takođe družio, te mi nije bilo teško da se posvetim njima.
To mi je jedan od najvećih strahova - da me neko od prijatelja kojima najviše verujem ne izneveri. Na svu sreću, to se ni pre ni posle ovoga nije desilo i nadam se da neće.

Ako ništa, bar sam naučio da bolje biram prijatelje nakon ovog neprijatnog iskustva. Sada su oko mene ljudi za koje sam skoro potpuno siguran da mogu da im verujem.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od Ivana_ Pon Jun 22, 2015 10:22 pm

Desilo mi se mali milion puta. Ono što je interesantno je da sam okrivljena ja i da su oni čisti.
Prešla sam preko svega i svačega, pa i preko toga, ali odnos više nikad nije isti, niti može da bude. Ja te osobe i dalje volim, pitam nekog nekada nešto o njima, kako su, gde, šta rade... ali nismo ni u kakvom kontaktu. Ne zato što ja ne želim - već zato što oni ne žele - uzeli su šta im treba i toliko je bilo. :) Ja sam ovca. :) Izgleda da mi se to dopada. :) Bilo mi je jako bolno, pogotovo kad me je povredila osoba za koju sam bila ubeđena da će mi biti prijatelj dok dišem. Samo mi je stigla poruka na skajpu koji mi je bio non-stop uključen zbog nje da Mi više ne možemo da se družimo, i da je najbolje da zauvek zaboravim sve. Iz čista mira... Bila sam šokirana, taman sam izašla iz kupatila i polumokre kose sam se uputila prema njoj. Otišla sam na njena vrata i nije htela da ih otvori!!! Nije htela da me udostoji ni jedne jedine reči, da me pogleda u oči!!! Samo mi je preko vrata rekla da idem... Ja sam tražila objašnjenje ali ga nikad nisam dobila. Onda sam otišla u stan, besna, tresući se i plačući i sve poklone, zajedničke slike, stvari, odeću sve sam u trima putnim torbama spakovala, a onda pozvala taksi i odvezla se do njenog stana...ostavila sam joj sve to ispred vrata. Sve što sam ja njoj ikada dala nisam htela da uzmem i rekla sam joj da baci u smeće ako ne želi da zadrži. Gurnula sam joj pismo pod vrata i otišla. Nakon toga sam je samo jednom na fakultetu u čitaonici srela i slučajno je bila sela do mog mesta jer ja nisam bila tu, bila sam po kafu... a nije prepoznala torbu moju, niti jaknu, ni pribor jer je prošlo mnogo vremena. Kad sam ušla u predvorje čitaone i videla je s leđa do mog mesta nisam znala šta da radim... Istrčala sam u hodnik i sakrila se kod kabineta za konsultacije. Kad je izašla na pauzu ušla sam u čitaonicu sa drugog odeljenja - ima dva (jedan za književnost i jezike, i drugi za filozofiju, psihologiju, pedagogiju, istoriju, sociologiju). Pogledala sam na njenu fasciklu - ona se nije prezivala isto. Shvatila sam da se udala. Brzo sam pokupila svoje stvari, izvadila jedan list i napisala Drago mi je da si srećna, zaista. otvorila prvu stranu njene fascikle i gurnula to unutra. I nestala sam. Da li je ona to ikad našla pojma nemam. Žao mi je, jako mi je žao. Ni dan danas ne znam da li se pretvarala tolike godine, i šta je uopšte htela od mene, i šta je uopšte uzrok...
Posle toga sam ostala sasvim sama. Kad sam se ujutru probudila svet bez nje mi je izgledao mutav. Sama sam pila kafu, učila... najdenom sam odista ostala sama. Onda sam vremenom naučila da je samoća lepa, i dobra. I da je izgleda meni neophodna.
Oprostila sam i svima, pa i njoj. Da zaboravim neću nikad. Moja najveća mana je da nikad ne zaboravljam.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od Still_dreaming Uto Jul 07, 2015 10:03 am

Ništa, oprostim i veći deo zaboravim. Zaista - zato što ne volim da volim upola. Prvi, drugi, hiljaditi put, zavisi koliko je čaša puna. I na kraju oprostim i odem, bez prekora, samo se polako povučem i isparim.

I kad zaboravim, znam samo teoretski da opišem kako inače postupa u tim situacijama, a da navedem konkretan primer ne umem. I ne razumeju me, ali to nie ni važno. Kad se desi sledeći put, ukažem na to. Ali ta serijska ponašanja opaštam stalno, jer pripišem to karakteru osobe, pa prihvatim ako mi ne šteti. Ma da, zapravo zavisi od toga koliko ta izdaja udara na mene, a koliko je u sklopu karaktera tog nekoga.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od Dionis Sub Avg 22, 2015 8:53 am

Da, dešavalo se. U tim situacijama brojim do deset i počnem da razmišljam kako ni sam nisam savršeno biće. Bude tu raznih pomešanih emocija. Sve to prođe. Vreme učini svoje u zavisnosti od situacije. Ako je pravo prijateljstvo ne moramo stalno nešto trljati na nos jer neke stvari razumemo i bez dosadnih i dugih razgovora, ubeđivanja, rasprava - znamo već dobro obostrane karakterne vrline i mane u tom odnosu i već dobro znam koliko i šta od koga mogu očekivati, sve ostalo je samo traženje razloga za svađu i prekid prijateljstva. Dakle, mogu samo menjati sebe jer na to jedino i imam nekog uticaja. Sama tačka posmatranja kako je bilo ko drugi dužan biti naš oslonac ili bilo šta poput toga je pomalo pogrešan. Niko nije dužan i trebalo bi učiti, bar vežbati, biti sam svoj oslonac iako razumem da to i nije baš toliko lako.
Dešavalo se da me nekad ljude poprilično iznevere ali opet kažem pitanje je koliko je stvar ozbiljna jer posle nekih činova neophodno je da se distanciraš, posle nekih činova možeš ostati, zaboraviti.
S druge strane, dešavalo se i to da su drugi ljudi imali velika očekivanja od mene pa ne mogu da kažem kako sam uvek uspevao ispratiti sve to jer je znalo biti konstantno nekih dešavanja s elementima izmišljene drame iz dosade.
Dionis
Dionis
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 24
Muški Datum upisa : 14.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Šta kada vas prijatelj izneveri? Empty Re: Šta kada vas prijatelj izneveri?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu