Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koju knjigu trenutno čitate?

+30
Dzangrizava
Nikolija
Margita.
ThePoet
Asterix
Ika
mila
nexy92
pahuljica
Kondor sa Anda
Eurinome
Virginija_Woolf
Troja
StephenKING
chegirl
ilona
male
Zoja Vizantijska
Dora_Mar
Nymphadora
Cigla
Liza_N.
Catwoman
polly88
Mima
Stephan^^
amaranth
Angerona
child_in_the_night
Still_dreaming
34 posters

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od ThePoet Pet Nov 13, 2015 7:26 am

Gospođa Bovari Gistava Flobera.

Tek sam pročitao tri glave, ali me stil pisanja vuče da čitam dalje. Oduvek sam želeo da je pročitam, baš me zanima kako će mi se svideti. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od ces@ric@ Pet Nov 13, 2015 1:48 pm

ThePoet ::Gospođa Bovari Gistava Flobera.

Tek sam pročitao tri glave, ali me stil pisanja vuče da čitam dalje. Oduvek sam želeo da je pročitam, baš me zanima kako će mi se svideti. :)

Odlicna knjiga. Ne sjecam se mnogo toga, citala sam je u srednjoj, sto je bilo odavno, ali znam da me je odusevila.

Jos uvijek citam "Idiota", blizim se kraju. I dalje me odusevljava, ali pisacu kad zavrsim sa citanjem, kad vec imamo posebnu temu za ovu knjigu.

Uzela sam da citam "Demijan" - Herman Hese i dopada mi se, mada je verzija (font, format) koju sam skinula sa interneta uzasna. No, nesto me konstantno vuce da dalje citam.



"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od Ivana_ Uto Dec 22, 2015 3:59 am

Čitam Uralske bajke u prevodu Milice Slavković. To je jedna knjiga iz kolekcije bajki sveta. Dopada mi se način pripovedanja. Njihov život vrti se oko rude i kamenja koje nosi vanvekovnu simboliku.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od Ivana_ Pon Jan 04, 2016 11:17 am

Čitam Iluzije - avanture kolebljivog mesije - Ričard Bah.
Mogu reći da sam prilično razočarana u knjigu, mnogo sam od nje očekivala.
Liči na nekakav trećerazredni priručnik.
Ne dopada mi se stil, i osim citata koji kao poučavaju ništa ne nalazim u njoj.
Kritičari su istakli da je magična.
Ja bih naglasila da je daleko od magije.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od Ivana_ Sre Jan 20, 2016 11:23 am

Čitam Narcis i Zlatousti od Hesea. Dopada mi se kao i sve što sam do sad pročitala od njega. Videću još do kraja knjige ali miriše na dobru stvar. Vuku me njegove sjajne rečenice kojom para koprenu i izvlači iz ljudske psihe najdublje tajne. Obožavam ga.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od Ivana_ Sre Feb 10, 2016 10:22 pm

Čitam knjigu Psihijatri, psiholozi i drugi bolesnici španskog psica Rodriga Munjos Avie. Knjigu sam kupila na sopstvenu odgovornost i moram reći da se nisam pokajala. Na humoristično-ozbiljan način prikazan je odnos ovih triju socijalnih grupa - način na koji se prepliće ludilo pojedinca sa ludilom mase - odista - dobra knjiga. Na pola sam - ali mi se dopada, i baš sam se prijatno smejala mnogim pasusima ... Mnogo istine. I puno gorkog smeha.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od Ivana_ Uto Feb 23, 2016 10:44 am

Čitam knjigu Duge noći i crne zastave, Dejana Stankovića. Moram da priznam da sam imala predrasude prema ovom piscu dok nisam počela da čitam ... Oduševljena sam! I to je malo reći. Ovo je epska fantastika koja je fascinantna, barem meni. Knjiga je o Ivanu Kosančiću, Obiliću i Milanu Toplici. Njihovi karakteri su tako snažni, stil je treperav, baš kako ga volim ... Nemam reči. Ostavio me bez daha, iako nikad nisam verovala da išta moderno može da mi se ovoliko dopadne. Potcenila sam ga, stidim se. Sramota me što sam mogla uopšte da mislim u tom pravcu, tako neširoko. Ko voli ovaj žanr iskrena preporuka, nećete ostati ravnodušni!


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od Ivana_ Uto Jun 14, 2016 12:16 am

Joooj ... Počela sam još ranije čitati gomilu toga i ništa da završim.

Sada čitam trenutno knjigu Najveći zlotvori u istoriji - žene - Šeli Klajn.
Knjiga je pregled i popis najvećih zločinaca i monstruma ikada, ali isključivo žena. Ima jezivih ali i do blagih slučajeva. Zanimljiva mi je, ima puno istorijski isprepletanog sa savremenim. Nije loša. :) A i daje ideje. :D


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od male Ned Jun 19, 2016 12:19 am

"Gvozdeno srce", A. Kolito. Triler priča iz srednjeg veka, inkvizicija proganja templare i dešava se misteriozno ubistvo, pa još jedno. Zanimljivo, ali ne mogu da popamtim imena, šugavi žabari.... Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od ces@ric@ Sre Jul 13, 2016 11:06 am

"Sarajevska princeza" - Edo Jaganjac - roman o ratnom Sarajevu, jednom doktoru i ranjenoj petogodisnjoj djevojcici. Jako dirljiva, realna prica. Napisao ju je jedan doktor, koji zivi i radi u Pragu i kog sam i licno upoznala. Napisao ju je po svojim sjecanjima. Svidja mi se stil kojim je knjiga pisana, a da dalje citam vuce me najvise to sto mi je sve to dosta poznato, posto sam bila u to ratu i znam uglavnom svu tu terminologiju, mjesta koja opisuje, pa cak i neke ljude.

"Posle smrti" - Ivan Turgenjev - zbirka kratkih prica. Svaka prica je dosad bila interesantna na svoj nacin, sa dobrom dozom misterioznosti. Omogucava nam da "udjemo" u likove, da s njim dijelimo pitanje sta se dogadja i da opet na kraju nema odgovora. To mi se nekako i najvise svidja ovdje, sto je sve nekako nedoreceno, sto poslije danima razmisljas o tome sta se ustari desilo.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od Still_dreaming Sre Mar 21, 2018 12:35 pm

Za dva dana sam uspeo da upijem "Ispod tavanice koja se ljuspa" Gorana Petrovića. Nisam se ranije sreo sa ovim piscem, ali mi se dopala njegova jednostavnost kojom kreira priču i to što priča nije linearna, nego ima neku svoju unutrašnju logiku koja je u skladu sa logikom mesta sedenja 30 ljudi koji su sedeli u bisokopskoj sali u trenutku kad je projekcija filma prekinuta zbog Titove smrti.

On ih je skicirano opisao do trenutka kada saznaju za smrt, a onda je dovršio njihove priče do kraja knjige. Sve je nekao jednostavno dočarano, na ivici žargona, poigravao se raznim efektima i ima nekoliko ilustracija (nazovimo ih tako) u sklopu knjige, koje veoma realistično dočaravaju ono što je hteo da kaže.

Jedan izraz sam dobro zapamtio - ‚‚sredstva za nivelisanje stvarnosti" - koji je upotrebio da nazove alkohol koji je lokalni pijanac sakrivao po gradu da mu se nađe kad počne da primećuje previše od stvarnosti. I definitivno je izraz koji ću početi da koristim.

Osim toga, veoma me je opekao sledećim rečenicama.

Do poslednjeg trenutka je ostao previše strog, onakav za kakvog su ga i smatrali. Pre svega prema samom sebi. Na kraju krajeva, sopstveni život je ocenio rečju: "Živeo?", pa se malo zamislio i dodao: "Nedovoljan (1)".


Poslednji izmenio Still_dreaming dana Sre Apr 01, 2020 1:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od Dora_Mar Uto Mar 31, 2020 10:27 pm

Peter Heg- Osjećaj gospođice Smile za snijeg

Jako mi odgovara način pisanja. Početak knjige koji te uvlači u priču. Misterioznost koja je prisutna u svim segmentima te vuče da nastaviš. Nekako sam se povezala sa glavnom junakinjom. A i svi ostali likovi su jako dobro izgrađeni.
Nekako nema viška ova knjiga.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu trenutno čitate? - Page 7 Empty Re: Koju knjigu trenutno čitate?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu