Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psiho-test

+8
Ika
Troja
Dora_Mar
Miloš_88
Teixos
anika_panika
Liza_N.
Catwoman
12 posters

Ići dole

Psiho-test Empty Psiho-test

Počalji od Catwoman Pet Jan 29, 2010 8:48 am

Pri rešavanju testa koristite čulo vida i moć zapažanja:

morate da zatvorite oči i da do detalja zamislite scenu koju smo vam opisali. Zatim izaberite jednu od ponuđenih opcija, onu koja najviše odgovara slici koju ste stvorili u glavi.


Zamislite da ste u šumi

Pitanje 1: Da li je šuma koju ste zamislili tamna ili svetla? Zaokružite približan odgovor.

a)nalazim se u šumi obasjanoj dnevnom svetlošću
b) mrak je, napolju je noć
c) sada je sumrak ili nešto pred svitanje


Pitanje 2: Da li ste videli nekakav put ili stazu u vašoj predstavi?

a) da
b) ne


Dragi čitaoci, sada nastavite da šetate kroz šumu. Dok vam pažnju odvlače zvuci divljine i izvanredna lepota netaknute prirode, sasvim slučajno primećujete pehar.


Pitanje 3: Kakav je ovaj pehar? Kako vam se čini? Da li vam izgleda kao nešto vredno?

a) vidim pehar koji izgleda dragoceno
b) pehar je sasvim običan, teško da ima neku posebnu vrednost


Pitanje 4: Šta radite sa peharom?


a) ostavljate ga da stoji tamo gde je i dosad stajao
b) dižete ga, ali ga odmah potom vraćate tamo odakle ste ga uzeli
c) uzimam ga, nosim ga sa sobom dok mi ne zatreba, a zatim ga ostavljam negde
d) uzimam ga i od tog momenta ga stalno nosim sa sobom


Put kroz veliku šumu čiju ste formu sami stvorili se nastavlja, i vi odjednom izlazite na nekakvu čistinu. "Voda" - uskliknuli ste, pošto ste već prilično žedni.


Pitanje 5: Šta se nalazi pred vama?

a) barica
b) oveća bara
c) potok
d) reka
e) jezero
f) more

Pitanje 6: Da li se voda koju ste videli pomera?

a) da, veoma brzo
b) da, polako
c) ne, relativno je mirna
d) ne, miruje


Pitanje 7: Koliko je duboka ova voda?

a) plitka je
b) otprilike do kolena
c) preko glave
d) toliko je duboka da joj se ne vidi dno



Pitanje 8: Morate preći preko. Kako ćete to uraditi?

a) pregazićete je, prehodati ili preplivati
b) prošetaću oko vode
c) preko mosta
d) koristeći čamac ili brod


Uspeli ste: voda je za vama i nastavljate šetnju po šumi. Iznenada, ugledali ste medveda.


Pitanje 9: O kakvom medvedu je reč?

a) plišani meda
b) pravi pravcati medved


Pitanje 10: Ipak je reč o pravom medvedu. Šta on radi?

a) Nije me ni video.
b) Video me je, ali radi slatke medveđe stvari - kotrlja se, igra, brunda
c) Video me je, ali gleda svoja posla
d) Video me je i izgleda mi nervozno
e) Jaooo!!! Ide prema meni!


Pitanje 11: Morate zaobići medveda. Kako se to dešava u vašoj mašti?

a) opušteno; simpatičan je, mogao/mogla bih da ga odvedem kući
b) ignorešem ga i prolazim ravno pored
c) sklanjam se pre nego što me ugleda
d) penjem se uz drvo ili se skrivam
e) borim se s njim; pobeđujem
f) borim se s njim; ranjen/a sam
g) ništa od navedenog


Nastavljate da hodate. Dolazite na plažu. Zamislite je.


Pitanje 12: Koliko ljudi vidite na plaži?

a) stotine, hiljade
b) 20-100
c) nekoliko
d) na plaži nema nikog


Pitanje 13: Koliko su udaljeni ljudi?

a) dovoljno blizu za razgovor
b) nedovoljno blizu za razgovor
v) veoma daleko ili nema nikoga na plaži







REŠENJE:



Šuma i šumska staza

Predstava šume odražava vaše viđenje sopstvene životne situacije. Ako ste izabrali šumu po danu, znači da ste relativno zadovoljni životom koji vodite. Što više svetla vidite u vašoj viziji šume, to ste srećniji. Ako ste izabrali šumu noću, to pokazuje da u vašem životu postoje neke stvari sa kojima ste izrazito nezadovoljni i želeli biste da ih što pre promenite. Takođe, ovo pokazuje da ste pod velikim stresom. Ako ste izabrali šumu u sumrak ili pred svitanje, to znači da ste negde između, i da ima nekoliko stvari koje biste želeli da promenite.
Ako ste u šumi videli put ili stazu, to znači da se još niste skrasili i da tek očekujete da sredite život. Uobičajeno za ovaj test je da put vide uglavnom mlađi ljudi. Ljudi koji imaju jasan plan obično vide i jasan, ravan put za koji je jasno kuda vodi. Stariji ljudi obično vide nekakav put koji se gubi u dubini šume.


Ćup=bogatstvo

Ćup simbolizuje bogatstvo i vaš odnos prema njemu. Viđenje ćupa kao vrednog ili ne simbolizuje i stav prema tome da li ste spremni da sebe povremeno nagradite kad se za to ukaže prilika. Ako vidite samo bezvredan, stari ćup, od onih ste koji su oštri prema sebi.
Ako ste podigli ćup i potom ga odmah ostavili, pripadate praktičnom soju ljudi, onima koji koriste stvari ne razmišljajući mnogo o nekim drugim vrednostima. Ako ste ostavili ćup da stoji tamo gde je bio, znači da imate jake moralne nazore i da verujete da nema zarade bez rada. Ako, naprotiv, oberučke prihvatite ponuđeni poklon, znači da ste površni i da se radujete svemu što je zarađeno lako i bez znoja.


Voda=seks

Ovo je jednostavno i zanimljivo: dubina vode jasno odražava koliko vam je stalo do seksa, koliko vam je bitan u životu. Što je voda dublja, to je i seks više na vašoj hijerarhijskoj lestvici.


Medved=stres i rešavanje problema

Medved simboliše životne probleme i način na koji se vi borite s njima. Ako ste videli plišanog medu ili Vinu Pua, znači da vam je život jedna velika bajka i da se gotovo ne susrećete sa stresnim situacijama. Ili bar mislite da je tako, odnosno živite u iluziji. Uglavnom, zadovoljni ste svojim životom.
Ako vidite pravog, velikog medveda, znači da imate probleme u životu i da ste ih svesni. Što je stres jači, po pravilu, to je i medved veći i opasniji. Način na koji medved reaguje na vas pokazuje kako vidite stres i probleme kada se suočite s njima. Dakle, ako se meda igra, znači da vas problemi, ma kakvi da su, ne zabrinjavaju preterano.
Ako vas je medved video, ali ne obraća pažnju na vas, to znači da niste pod opasnim stresom koji bi mogao da ugrozi vaše zdravlje. Ako vas medved juri, i sami pogađate šta to znači. Pod hitno vam je potreban odmor!!!
Način na koji prolazite pored medveda pokazuje kako se suočavate sa problemima i kako ih rešavate. Analogija je jasna. Ako ste odgovorili sa a), imate sreće, jer život vam je lep!


Plaža=kako se odnosite prema ljudima


Odgovor na pitanje koliko ljudi vidite na plaži odgovor je i na pitanje koliko ljudi, u stvari, želite u svojoj blizini. Ljudi koji su dovoljni sami sebi uvek vide potpuno pustu plažu.
Ako ste videli stotine ljudi, veoma ste društveni i veoma vam je prijatno na utakmicama, proslavama i drugim masovnim okupljanjima. Što više ljudi vidite, to vam je potrebnije društvo, čak i publika. Većina ljudi koja je rešavala test vidi samo nekoliko ljudi na plaži: ovo je pokazatelj izbalansirane ličnosti sa realnim odnosom prema drugima.
Koliko su udaljeni ljudi na plaži? Ako su dovoljno blizu da biste mogli da započnete razgovor, to znači da vam je uglavnom potreban kontakt sa drugim ljudima. Ako su ljudi udaljeni, ali ipak dostupni, to pokazuje da volite da kontrolišete i odmeravate svoje kontakte sa drugim ljudima i da ih koristite uglavnom onda kada je to vama potrebno.
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od Liza_N. Pet Maj 28, 2010 10:06 am

Eh, manje-više sam dobro prošla, osim sa medvedom. Nisam uopšte mogla da zamislim kako ga prelazim, nikako. A režao je na mene.
Nisam se setila onog iz crtaća, kad Elmer u Jeloustounu vadi priručnik: Ako vas napadne grizli, pravite se mrtvi... :)
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od anika_panika Uto Jun 15, 2010 7:02 am

Ha ha! I ja sam se izvukla, osim sa onom vodom! Zamislila sam brz i plitak potok! Pa gde ima u šumi neka voda toliko duboka da joj se ne vidi dno? :D:
anika_panika
anika_panika
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 121
Ženski Ovan Godina : 39
Lokacija : small town
Datum upisa : 10.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od Teixos Ned Jun 12, 2011 6:23 am

Ne verujem koliko je sve tačno.. Ali bukvalno sve Surprised
Ja budala zapisivao odgovore, mislio da se neki poeni sabiraju na kraju :buahahhaha:
Teixos
Teixos
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1273
Muški Jarac Godina : 34
Datum upisa : 27.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od Miloš_88 Ned Jun 12, 2011 9:34 pm

Kad bolje razmislim, sve je tačno, osim ovo za vodu hihihi scared išao sam logikom da u sed šume ne može da bude more :D
Miloš_88
Miloš_88
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3461
Muški Škorpija Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od Dora_Mar Ned Jun 12, 2011 10:16 pm

Sve je tacno :)
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od Troja Pon Jun 13, 2011 1:24 am

Vjerovatno je dosta tacno. Ispalo je da sam mozda malo drustvenija nego sto ja to zamisljam, a i ja sam zamislila potok sto je dosta komicno. :buahahhaha: Moglo bi biti malo vise svjetla u mom zivotu, ali moja sumica u sumrak je bila vrlo spokojna i romanticna, tako da nisam sigurna da je to odraz nekih problema (kao sto je i primjer sa medvjedom posvjedocio!).

Odlican test - bas volim ovakve stvari! :)
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od Ika Uto Jun 14, 2011 12:36 pm

Evo mojih odgovora :)
1-c
2-b
3-a
4-a
5-d
6-b
7-b
8-c
9-b
10-b
11-a
12-c
13-b

Nije loše. Mnogo zanimljiv test, a i dosta stvari se poklapa.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od Benzaiten Sub Jul 16, 2011 6:43 am

Zadovoljna sam životom, moj pehar je kamenčuga, a do seksa mi je stalo preko glave. Od strašnog medveda bežim tako što mu okrenem leđa i trčim, a na plaži ima nekoliko osoba.

Erm... sve je tačno :D
Benzaiten
Benzaiten
Početnik
Početnik

Broj poruka : 79
Ženski Rak Godina : 31
Lokacija : Kraljevo/Beograd
Datum upisa : 15.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od polly88 Pet Okt 21, 2011 11:45 pm

Manje-više se slažem s rješenjima.
Izabrala sam šumu noću, a to znači da u mom životu trenutno postoji nešto čime sam izrazito nezadovoljna i htjela bih to promijeniti.
Vidjela sam vrijedan ćup i definitivno se slažem s tim da sam s vremena na vrijeme spremna samu sebe nagraditi kada uradim nešto čime sam izrazito zadovoljna. No također sam taj ćup ostavila na mjestu, što znači da imam jake moralne nazore i da smatram kako nema zarade bez rada, s čime se u potpunosti slažem.
Što se seksa tiče, trenutno mi i nije pretjerano stalo do njega...
S medvjedom je bilo najviše problema – bio je ogroman. Imam probleme kojih sam svjesna, bojim se i da sam sve više pod stresom (iako to baš ne želim priznati). Da mi treba odmor nije istina jer sam se uželjela obveza.
To što sam vidjela pustu plažu u mom slučaju ne znači da sam dovoljna sama sebi. Ponekad mi to odgovara, ali itekako uživam u društvu drugih ljudi.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od ms.k Pet Nov 15, 2013 3:22 pm

1.a .. nalazim se u šumi obasjanoj dnevnom svetlošću .. givenheart 
2.b .. ne .. ali zato ima krevet .. givenheart 
3.a .. vidim pehar koji izgleda dragoceno .. :prvooo: 
4.b .. dižete ga, ali ga odmah potom vraćate tamo odakle ste ga uzeli .. (uglavnom zato što sam lijena da ga nosam naokolo :D )
5.f .. more .. givenheart 
6.b .. da, polako
7.b .. otprilike do kolena .. :jj: 
8.a .. pregazićete je, prehodati ili preplivati .. :D 
9.b .. pravi pravcati medved .. givenheart 
10.d .. Video me je i izgleda mi nervozno .. propeo se na zadnje šape givenheart .. a onda stao na sve četiri .. i značajno me gleda .. :hmhm:
11.g .. miiicaaa givenheart .. priđem .. poljubim ga .. i nastavim svojim putem .. :)
12.d .. na plaži nema nikog .. :jj: .. to je najpribližnije pravom odgovoru .. 1  givenheart 
13.c .. veoma daleko ili nema nikoga na plaži .. ako ćemo po onom da nema nikog ..
ili .. a ..  dovoljno blizu za razgovor .. ako je po onom jedan .. givenheart .. s tim što nije baš da razgovaramo .. Embarassed
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od Ivana_ Čet Feb 04, 2016 6:21 am

Ovo je stvarno tačan test! :) Interesantno koliko je zanimljivo ...

Vidim šumu u sumrak - sa stazom s obeju strana. Dakle još sam mlada i sve mi je zamršeno ali sam negde na međi.

Nailazim na vredan srebrni pehar, ćup sa dragim kamenom - ali ga ne diram niti me intrigira. Samo prolazim pored njega. Toliko je to tačno - meni materijanlno ne predstavlja ništa. Ali NIŠTA.

Seks - istina živa. Nailazim na duboko tamno mirno jezero. :) I još rukama pijem sa njega. Čulna sam. Volim uživanje, ali uzajamno. I volim da ga pružam.

Ha, medved. Zamislila sam čisto belog polarnog medveda, pravog, ali koji je veseo. Tu se malo ne bih složila. Prolazim pored njega ignorišući ga. A ja obično šizim i na sitnicu... digresivno.

Plaža - sjajno! Zalazak je sunca, peščana je, more je izrazito plavo i NEMA NIGDE NIKOG. Ni u blizini ni u daljini. Sam - jer je takva smrt, jer je takva nezavisnost, jer je takva pobeda! :) Msm - volim ja ljude, ali izražena mi je individualnost, i ne volim da mi se baš puno mešaju u mene samu. :)

Odličan test. givenheart


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Psiho-test Empty Re: Psiho-test

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu