Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gost u vašem gradu

5 posters

Ići dole

Gost u vašem gradu Empty Gost u vašem gradu

Počalji od Still_dreaming Sre Sep 22, 2010 11:53 pm

Kada bi u vaš grad došao gost na samo jedan dan i pitao vas da ga odvedete na neka lepa i važna mesta, gde biste ga odveli?
Koja su to mesta koja ne biste propustili da mu pokažete?
Ako grad u kome ste rođeni nema toliko znamenitosti i mesta koja bi obavezno trebalo videti, postoji li neki restoran, kafana, uzvišenje ili park koji se izdvaja svojim ambijentom i koji je sam po sebi poseban?



Prošetajmo vašim gradom...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gost u vašem gradu Empty Re: Gost u vašem gradu

Počalji od polly88 Sub Sep 25, 2010 5:46 am

Evo jedne šetnjice kroz Osijek...

Nisam tu rođena, ali zato tu studiram već 3. godinu i moram reći da sam se zaljubila u grad. Zamislit ću da ste vi, forumaši, moji gosti, i provest ću vas kroz ona mjesta u Osijeku koja i sama jako volim!

Za početak, šetnja Vukovarskom ulicom do Trga Ante Starčevića.
Gost u vašem gradu Osijekokolical04
Ta fontana je dosta nova, tako da ju ljudi uglavnom ne vole, ali meni je jako draga. Volim sjediti na nekoj klupici u blizini i promatrati ju (dok recimo čekam tramvaj). U pozadini se vidi i osječka katedrala (tj. konkatedrala) Sv. Petra i Pavla. Inače nisam vjernik i ne idem u crkvu, ali sviđa mi se izgled ove katedrale (sagrađena je u neogotičkom stilu). Kada je otključana, može se čak i prošetati (ja sam bila samo jednom).

Zatim bismo mogli otići u moju omiljenu pizzeriju As na ručak, i u slastičarnicu Petar Pan na sladoled :) pa se odmoriti na nekoj klupici na promenadi, odmah uz Dravu. A onda - šetnja preko pješačkog mosta.
Gost u vašem gradu Pjesackimost

Od silaska s pješačkom mosta možemo krenuti lijevo i posjetiti Zoološki vrt, a možemo krenuti i desno do poznatog kupališta Copacabane... po vašem izboru... Ja se baš ne osjećam dobro u Zoo vrtu, jer mi je žao svih onih zatvorenih životinja, dok je pokraj kupališta lijepo igralište za djecu gdje se obožavam ljuljati :D

Po povratku u grad, obavezno moramo svratiti do Tvrđe, starog grada (točnije, to je - barokni grad-tvrđava iz 18. stoljeća).
Gost u vašem gradu 15xrdzc
Volim se popeti na te zidine i promatrati Osijek, ali i moju Baranju s druge strane... Tu se mogu potpuno opustiti, i često se osjećam kao da sam odsječena od svijeta...

Nažalost, Tvrđa je i "leglo" noćnih klubova i kafića. Ipak, upravo bih vas tamo izvela van, jer se tamo nalazi moj omiljeni kafić Big Ben u kojem je svaki četvrtak svirka i bude odlična, intimna atmosfera... A nakon Big Bena svakako treba otići i u klub Mini Teatar na party :)

Nadam se da vam se svidjelo! Dođite mi opet!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gost u vašem gradu Empty Re: Gost u vašem gradu

Počalji od Still_dreaming Sub Sep 25, 2010 6:01 am

Divno... :) Čim sam video odgovor na temu ponadao sam se da će biti neka fotka! smajli-a095.gif

Po ovome kako si opisala, meni bi sigurno bilo ekstra i obavezno bih se vratio! Ali da me opet ti provedeš kroz grad... :)


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gost u vašem gradu Empty Re: Gost u vašem gradu

Počalji od polly88 Uto Sep 28, 2010 6:51 am

Drago mi je da ti se svidjelo :) Dođi mi opet!

A sada čekam ostale da me povedu u šetnju svojim gradom...
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gost u vašem gradu Empty Re: Gost u vašem gradu

Počalji od ces@ric@ Pet Jan 27, 2012 12:50 pm

Pa prvo bi prosetali starim dijelom grada, odnosno otisli bismo na Starometske namesti:

Gost u vašem gradu Pha-staromestska-radnice16

Gdje bismo zastali u puni sat da pogledamo Mikulasa z Kladne:

Gost u vašem gradu Images?q=tbn:ANd9GcR7TzrCkileKvnPUzujbURk0x-eGbMxmRWsp4eIF2r-9Ip1Tb9OF5Pf5hNy

Sa Starometskih bi produzili dalje na Hradcane:

Gost u vašem gradu Podoli_foto

Gost u vašem gradu 141

Tuda bi prosetali, a onda bi malo zastali da uslikate grad, koji se odatle odlicno vidi :)

Poslije bi se Lanovkom, popeli na Petrin (mada je veca vjerovatnoca ako ste sa mnom, da bih vas natjerala da prosetate i do gore :P):

Gost u vašem gradu 225px-Praha,_Mal%C3%A1_Strana,_Pet%C5%99%C3%ADn,_Neboz%C3%ADzek,_jedouc%C3%AD_lanovka

Ukoliko je lijepo vrijeme, prosetala bih vas Petrinom, pokazal bih vam prekrasane ruze... A onda, ukoliko nemate strah od visine, predlozila bih vam da se popnete na Petrinsku rozhlednou odakle imate odlican pogled na Prag sa svih strana:

Gost u vašem gradu 220px-PetrinObservationTower

Ako ste pak, kao ja plasljivi, ne volite visinu, jednostavno bi se labirintom spustili nazad u centar, a usput zabiljezili prekrasan pogled sa Petrina:

Gost u vašem gradu Pohled-z-petrina

Ukoliko volite klubove, navece bih vas prepustila bratu koji bi vas odveo u neki ili u vise njih. A ako niste za zezsci nocni zivot, jednostavno bi otisli "U Sud" i odigrali koju partiju stolnog fudbala (i naravno, popili koje pivo :) ) :

Gost u vašem gradu Prague%20u%20sudu%20wine%20bar


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gost u vašem gradu Empty Re: Gost u vašem gradu

Počalji od Born to die Čet Avg 30, 2012 6:33 am

Nije grad u kom sam rodjena,ali je grad u kom dugo zivim...

Pozvala bih vas da dodjete na Exit :)
Gost u vašem gradu State%2Bof%2Bexit

Ako neko ne zna,mada mislim da svi znaju....to je festival koji se odrzava na Petrovaradinskoj tvrdjavi.
Gost u vašem gradu Petrovaradinska_tvrdjava_1

Sutradan bi otisli na kupaliste Strand
Gost u vašem gradu L

Prosetali bi centom , Zmaj Jovinom ulicom...
Gost u vašem gradu OVA

Odgledali neku predstavu...
Gost u vašem gradu Srpsko_Narodno_Pozoriste_NS

Uvece provod u ulici Laze Teleckog...
Puna kafica...pa ko sta voli slusati, ima da bira...


Gost u vašem gradu Izlasci-izlazak-barovi-kafici-nocni-zivot-mladi-alkohol-novi-sad-tanjug-jaroslav-pap-jpg_520x320
Born to die
Born to die
Profi
Profi

Broj poruka : 315
Ženski Jarac Godina : 34
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gost u vašem gradu Empty Re: Gost u vašem gradu

Počalji od ces@ric@ Pon Sep 03, 2012 9:37 am

Uh, ja bih samo zbog pozorista dosla u posjetu, mada me i Strand jako privlaci :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gost u vašem gradu Empty Re: Gost u vašem gradu

Počalji od Troja Sre Jul 24, 2013 9:20 pm

Vec dugo zivim u Londonu.  Upravo sam ispratila goste koji su tu bili dosli na pet dana.  Obilazak Londona poceli smo odlaskom do Royal Albert Hall-a.  To je vrlo karakteristicna okrugla zgrada koja se nalazi preko puta Kensingtonsog parka, koji se nastavlja u Hyde Park.  U Royal Albert Hallu se odrzavaju koncerti klasicne i rock muzike, razne predstave, pa ponekad cak i sportska takmicenja, kao na primjer tenis.

Gost u vašem gradu Alberthall

U blizini smo obisli i cuvenu robnu kucu Harrods koja je pripadala Mohammedu Al-Fayedu, ocu Dodija Fayeda za koga se princeza Diana trebala udati.  Nakon njihove smrti on im je u Harrodsu podigao spomenik.

Gost u vašem gradu Harrods_2267186b

Zatim smo obisli Buckinghamsku Palatu koja se nalazi na putu ka centru Londona.  Tu sada zive kraljica i princ Philip.

Gost u vašem gradu Buckingham-palace

U blizini se nalazi i cuveni Number 10 - zgrada vlade gdje se donose sve vazne odluke.  Nakon malo duze setnje ugledacete Westminster i Big Ben.

Gost u vašem gradu Westminster-palace-01

Znatno dalje nalaze se cuveni most Tower Bridge i the Tower of London, poznati srednjovjekovni zatvor u kome su pogubljeni mnogi politicki protivnici engleskih kraljeva, kao na primjer Thomas Moore.

Gost u vašem gradu Tower-of-London

Tower Bridge napravljen je prije oko 150 godina, ali je izgradjen u istom stilu kao i Tower of London i meni licno je najinteresantniji most u Londonu.  Most se nekada dize i u njemu ima izlozba nakita.

Gost u vašem gradu Lon+47+-+Tower+Bridge+2

Na sjevernoj obali u blizini Tower Bridge-a nalazi se i cuveni londonski City - poslovni centar i mjesto gdje se nalazi berza.  Pokriva teritorij od jedna kvadratne milje.  Tu se nalazi mnostvo vrlo lijepih poslovnih zgrada.  Jedna od najpoznatijih je Gherkin (krastavac), koja je jajolikog izgleda i ciji je arhitekta cuveni arhitekta Norman Foster.

Gost u vašem gradu Article-0-023D336500000578-217_468x412_popup

Mjesto koje bi svakako vrijedilo vidjeti je i trg Trafalgar Square, gdje se nalazi jedan od najpoznatijih muzeja National Gallery.  Ulazak je besplatan i tu mozete vidjeti djela mnogih cuvenih slikara kao sto su Rubens, Rembrandt i Van Gogh.

Gost u vašem gradu 6a56c3b33eddc0cb952c9fe4fc32fe72

Na trgu se nalazi i stub sa statuom admirala Nelsona.

Gost u vašem gradu Trafalgar-square_1388366i

Posjetioci Londona bi svakako trebali odvojiti vrijeme i da vide katedrala St Paul, koju je izgradio poznati arhitekta Sir Christopher Wren.

Gost u vašem gradu 440px-St_Pauls_aerial

Ovo je jedan od detalja iz katedrale:

Gost u vašem gradu St-pauls-cathedral-01

U blizini se nalaze poznati muzej Tate Modern, do koga vodi cuveni most koji je otvoren 1997-e godine, a koga je izgradio Richard Rogers.

Gost u vašem gradu London_millennium_wobbly_bridge

Jos je mnogo mjesta koja bi vrijedilo vidjeti u Londonu od Trijumfalnih kapija

Gost u vašem gradu Arch_wellington_arch

do Hampton Courta (dvorca Henry-ja Osmog)

Gost u vašem gradu Hampton-court

pogled sa druge strane

Gost u vašem gradu Hampton-court-palace-hero-a5afeac3-6890-4d27-92b8-a4a2d33ab31d-0-999x562

i Windsora (jednog od dvoraca vladajuce porodice).

Gost u vašem gradu Windsor-castle3

London ima i mnogo muzeja i interesantnih zgrada, pa je steta doci u ovaj grad, a ne provesti bar nedelju dana tu.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gost u vašem gradu Empty Re: Gost u vašem gradu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu