Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svet u očima deteta

+2
ces@ric@
amaranth
6 posters

Ići dole

Svet u očima deteta Empty Svet u očima deteta

Počalji od amaranth Čet Sep 30, 2010 11:58 am

Deca na sebi svojstven način vide stvari oko sebe, osećaji su im istančaniji. Deca su najiskrenija bića. Često nam pričaju kako to vide svet, koliko im znače određena mesta, posipaju prahom mašte naše vidike i pomažu nam da sagladamo sve iz njihovog ugla.

Koliko često gledate na svet očima deteta?


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet u očima deteta Empty Re: Svet u očima deteta

Počalji od ces@ric@ Ned Okt 24, 2010 8:51 am

To je upravo ono sto mi fali. Tek na trenutak ponekad pogledam svijet ocima djeteta i odmah shvatim koliko sam naivna i vratim se u realnost. Zaista mi nedostaje taj neki djeciji pogled na sve


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet u očima deteta Empty Re: Svet u očima deteta

Počalji od Troja Sre Mar 30, 2011 4:15 am

Ja mislim da imam dosta toga djetinjeg u sebi. Zato mi je nekada u zivotu tesko, jer svakoga prihvatam otvorenog srca, a neki to svakako ne zasluzuju. Nije mi se jednom desilo da ljudi pomisle da mogu hodati preko mene kako god hoce zbog moje dobrote. Ja nemam strpljenja za takve karaktere, i obicno ih vrlo brzo spustim na zemlju. Moja dobrota je tu samo za one koji je znaju cijeniti i postovati.

Takodje nekada lebdim glavom kroz oblake, pa me povremeno pad na zemlju grubo vrati u stvarnost. Mozda zato sto sam riba... :)
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet u očima deteta Empty Re: Svet u očima deteta

Počalji od enigma_ Sre Mar 30, 2011 7:20 am

Retko...ako se ne racuna sto me obraduje neka decija igrcaka, ili sareni lilihip...kao i sarene bombone... :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet u očima deteta Empty Re: Svet u očima deteta

Počalji od Still_dreaming Uto Apr 09, 2013 1:04 pm

Još uvek umem da vidim očima deteta s vremena na vreme. Oduševi me prvi sneg. Oduševi me blješteća atmosfera grada nakon prolećne kiše. Pričam ushićeno o nekim događajima i to ponekad i meni samom deluje kao da govorim iz ugla deteta koje je otkrilo neku novu stvar vrednu divljenja ili stalnog prepričavanja.

Mislim da nikad neću izgubiti taj dečiji ugao posmatranja i smatram to velikom vrlinom.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet u očima deteta Empty Re: Svet u očima deteta

Počalji od ces@ric@ Uto Apr 09, 2013 8:20 pm

enigma_ ::Retko...ako se ne racuna sto me obraduje neka decija igrcaka, ili sareni lilihip...kao i sarene bombone... :)

Eh, to i ja imam. Recimo kad vidim plisane igracke, odusevim se, igram se s njima, obozavam ih! Neki dan sam isla u prodavnicu igracaka da kupim nesto za prijateljevu kcerkicu i zadrzala se 10 minuta kod lego-kocki (za koje je ona premala definitivno), trazeci nesto. Shvatila sam da bih se taaako rado igrala lego kockicama sad :buahahhaha:


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet u očima deteta Empty Re: Svet u očima deteta

Počalji od Troja Uto Apr 09, 2013 10:43 pm

I ja jako volim plišane igračke. Imam džinovskog labradora, zeca, pandu... Volim i lego kocke. Ja i suprug smo ne tako davno sklapali od njih modele automobila. Divna zanimacija koja ne zna za godine :) .
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet u očima deteta Empty Re: Svet u očima deteta

Počalji od Ivana_ Sre Apr 16, 2014 2:16 pm

JA? Pa ja sam derle koje nikad neće odrasti. Pisci su infantilni, nikada zapravo ne odrastu kako bi rekao Boris Akunjin. A ja dodajem da smo mi deca ljudi. U to ime volim dve svoje strofe da citiram često:

... Jer ja sam ko dete što kosu plete
I još mi šiška visi na čelu,
I mada krila nemam - poletim
Kada me poljubiš u usnu vrelu!

Jer ja ću uvek ostati dete!
I kad se manem glupih igara.
I mada za mnom godine lete
- duša ni malo ne biva stara! :-D

ili što bi rekao moj dragi prijatelj Nedeljko Popadić:

"Ne pitaj zašto sad mi se plače
Ni zašto ptice beže od mene.
Ne smeš ni da me zagrliš jače
- sav sam od stakla, sav sam od pene.

Ne pitaj zašto iz moga oka
Ogromna seta ponekad bije
Ni što me mami reka duboka
- nikad me niko voleo nije!

Jer ja sam samo veliko dete
Kome su reči i štit i mač!
Najbolji dečiji pesnik planete
Koji često brizne u plač!!!" :-( ;-)




She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svet u očima deteta Empty Re: Svet u očima deteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu