Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dva sveta

+3
8
Still_dreaming
chegirl
7 posters

Ići dole

Dva sveta Empty Dva sveta

Počalji od chegirl Pon Nov 01, 2010 10:49 am

Postoje dva sveta.
Jedan smo izmislili,
a na drugi nas teraju.
Od koje ste vi vrste?

Miroslav Antić

chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dva sveta Empty Re: Dva sveta

Počalji od Still_dreaming Uto Nov 02, 2010 8:35 am

Ja samo od onih koji su u svom svetu. Mali broj odabranih ljudi. Vera u to da ima još onih koji se mogu istaći vrlinom. Nisam ga izmislio, ja sam ga napravio, korak po korak, dan po dan, čuvao sam sebe od drugih i druge od sebe. Oni koje sam pustio da priđu blizu, uvek su, i posle duže razdvojenosti, dobro došli u moj svet. Na minut-dva, ali su dobro došli. Ne znam nikog osim sebe ko je toliko nezainteresovan za svakodnevna dešavanja i vesti i sve ono loše što se može čuti na njima. Čemu stvarnost ako ona nije lepa? Ne želim takvu stvarnost. Sad imam TV u sobi, ali ga izbegavam. Shvatio sam koliko je neobaveštenost ustvari lepa. Okružen debelim zidom, moj svet prihvata samo pozitivno, dok negativno automatski ide pod tepih. Jer, na kraju krajeva, tamo mu je i mesto.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dva sveta Empty Re: Dva sveta

Počalji od 8 Uto Nov 02, 2010 12:56 pm

Lepo receno Still D. smajli-bravo.gif

Ma koliko da mi ponekad prija neobavestenost, zelim da znam. Jako dobro se borim sa tim sto saznam, odvojim bitno od nebitnog i skladistim. Deo po deo.
Volim tu slojevitost u meni. Za svaku priliku i svaki nivo komunikacije.
Lagala bih kada bih rekla da ne zivim u nametnutom svetu. On je deo mog sveta, neodvojiv. I mislim da ma koliko zeleli da imamo svoj svet, zasticen, nezavistan, nismo u stanju da ga zivimo potpuno.
Negativno treba prihvatiti kao deo naseg sveta. Nemoguce je biti pozitivan bez negativnosti. Ima lepote i u njoj, samo je treba potraziti. Mesec Suncu. Kisa susi. Voda vatri.
Savrsenstvo dualnosti. :srce:
8
8
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 31
Ženski Lokacija : Ostendstrasse
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dva sveta Empty Re: Dva sveta

Počalji od Troja Čet Mar 17, 2011 3:51 am

Mislim da i ja zivim na dva svijeta. Jedan je stvaran i realan, i sve sto je u njemu je dobro potkrepljeno cinjenicama veoma opipljive prirode. Drugi je satkan od maste i zelja, sanjarenja o nekom drugom, boljem i sretnijem svijetu, prepunom svjetla i blazenstva. Taj svijet postoji samo u meni, i veoma je krhak. On mi pomaze da prezivim nekada surovu svakodnevnicu.

:kisa:
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dva sveta Empty Re: Dva sveta

Počalji od Ika Pon Sep 19, 2011 2:09 am

Ja sam tačno između dva sveta. Između realnosti i mašte. Neću se ovog puta baviti filozofijom, moje reči i dela to sama pokazuju. Realnost i mašta.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dva sveta Empty Re: Dva sveta

Počalji od enigma_ Uto Maj 15, 2012 1:03 am

Mislim da su srecni ljudi koji su nasli sebe u oba sveta. :)

Ja sam samo u jednom i to ovom koji me okruzuje.
Cak i na Zidu predstavljam taj moj svet ( sto verovatno nije za pohvalu :sorry: )Jer nekad imam osecaj da se nesvesno zalim na svoj svet, koji je takav kakav je i koji sam ja stvorila.Namerno kazem, ja, jer sve sto je negativno u mom svetu, ja preuzimam krivicu. Negde sam pogresila.
Generalno moj svet je lep, samo sam ponekad umorna od svih, kao recimo sada :sorry:
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dva sveta Empty Re: Dva sveta

Počalji od ThePoet Uto Jan 01, 2013 1:00 pm

Ja zaista živim u oba sveta. U ovaj koji sam stvorio bežim kad osetim da ne mogu više da se snađem u realnosti. Međutim, ne volim da izbegavam realnost, već se s njom suočavam dok imam snage. Kad izgubim snagu, bežim u svoj svet, udaljavam se i prikupljam energiju da ponovo delam.
Mislim da je potpuno gubljenje u svoj svet loše, jer smo ipak osuđeni na stvarnost, želeli mi to ili ne. Onda se treba truditi da se od te iste stvarnosti stvori nešto što bi ličilo na naš imaginarni svet. Tada ćemo se osećati opušteno u svetu u kome živimo. Mislim da stvarnost ipak nije toliko crna koliko ponekad izgleda. Od nje se mogu iskoristi mnoge dobre stvari.
Živeti na granici dva sveta jeste možda i najbolje rešenje. Ne bežati od stvarnosti, ali uvek imati otvorena vrata svog sveta za slučaj da u stvarnosti omanemo.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dva sveta Empty Re: Dva sveta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu