Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zakon o zabrani pušenja

+9
Visnja
Nymphadora
Shadow
enigma_
8
joca
Maja
ces@ric@
Still_dreaming
13 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Still_dreaming Sre Nov 10, 2010 4:24 am

Primena Zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu počinje 11. novembra, rekao je ministar zdravlja Srbije Tomica Milosavljević, koji je najavio visoke kazne za one koji Zakon ne budu poštovali.

Ukoliko u nekoj ustanovi ne bude poštovan Zakon, odgovornost će snositi osoba koja je odgovorna za njegovo sprovođenje, onaj ko je zapalio cigaretu, ali i rukovodilac ustanove. Pojedinac koji se u označenom nepušačkom delu zatekne sa cigaretom, dužan je da plati novčanu nadoknadu od 5.000 dinara, odgovorno lice biće kažnjeno od 30.000 do 50.000 dinara, a firma između 500.000 i milion dinara.

Milosavljević je pomenuo da restoran od 90 kvadrata po Zakonu može da podeli prostor na pušački i nepušački, ali isto tako i zabrani pušenje. Prema njegovim rečima, broj pušača u Srbiji je proteklih nekoliko godina manji za oko sedam odsto u odnosu na pre desetak godina, kada su pušili svaki drugi muškarac, svaka treća žena i svako četvrto dete. ,,U strategiji Ministarstva zdravlja do 2015. godine planirano je da se svake godine za jedan odsto smanjuje broj pušača", precizirao je Milosavljević. ,,Ako bi se cena cigareta povećala dvostruko, onda bi se značajnije smanjio procenat pušača. Kada bih se ja pitao, cigarete bi koštale tri puta više, ali cenovna politika, međutim, zavisi od mnogo aktera", zaključio je Milosavljević.

Zakon je stupio na snagu još 5. maja ove godine, ali inspekcija dosad nije kažnjavala one koji ne poštuju pravila. Ostavljen je prelazni period za prilagođavanje i informisanje o pojedinostima. Ugostiteljski objekti manji od 80 kvadrata moraju se opredeliti da li će biti pušački ili nepušački. U slučaju kafića i restorana veće kvadrature, pušenje nije u potpunosti zabranjeno. Odgovorni su dužni da obezbede najmanje 50 odsto prostora za nepušače. U takvim objektima može se odrediti i posebna prostorija samo za pušače i ona mora biti označena i izolovana.

I, za kraj, jedan komentar iz novina koji mi je zaokupio pažnju:
Iako se ni sama ne slažem s time i imam komšiju koji duvani u ulazu i u liftu zgrade, ne postoji način da ga sprečim da to radi. Zakon je obuhvatio pravila ponašanja samo na javnim i društveno korisnim mestima. Ljudi u svojim stanovima i ulazima mogu, nažalost(!?), da rade šta hoće. Ovo se ne odnosi na studente smeštene po studentskim domovima. Za njih je zabranjeno pušenje - objašnjava dr...

Mišljenja?
Utiče li nekako na vas sprovođenje ovog zakona?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od ces@ric@ Sre Nov 10, 2010 5:51 am

Fin zakon, jos samo da hoce fino kontrolisati, a ne da je zakon samo na papiru. Mada, ima gluposti, kad odvoje nepusacki i pusacki dio tako da je skoro stol do stola. To mi bas dodje kao da su podijelili bazen na dio u kojem mozete obavljati nuzdu i u kojem ne mozete :P Dok sam zivjela u studentskom domu bilo mi je jako drago zbog tog pravila o zabrani pusenja u sobama. Nije bilo pretjerano kontrolisano, ali ako bi te neko prijavio, lako si mogao izgubiti sobu (ako bi te cimer prijavio). I sad u stanu, moj brat zna da moze pusiti samo u svojoj sobi i da obavezno zatvori vrata. U mojoj sobi nema sanse, a ni u dnevnom boravku. Za mene je pravo mucenje otici u restoran i jesti u kojem je dozvoljeno pusenje ili je nepusacki dio pun.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Maja Sre Nov 10, 2010 9:04 am

Na mene sprovođenje ovog zakona neće direktno uticati jer nisam pušač, ali indirektno hoće zato što imam prijatelje sa kojima se viđam, izlazim, a koji su pušači. Na kraju će nam ostati jedino mogućnost da kupimo negde kafu za poneti ili nešto slično i da sednemo na klupu u parku. :dum:
Za komentar - no comment %-)

Mada, mislim da koliko god se trudili da uvedu neku ovakvu promenu, kod nas će to d' ide malko teže. :D

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od joca Sub Nov 13, 2010 2:02 pm

U Belgiji taj zakon funkcionise pozitivno. Onaj ko uziva u pusenju trebalo bi da poseduje razum i respekt prema nepusacima, sto je potpuno logicno za mnoga javna mesta a u svakoj kuci ili sobi bi trebalo da se postuje vlasnicko pravilo. U mojoj kuci niko nigde ne pusi i to ne samo zbog dima vec i neprijatnog mirisa koji je daleko duzeg roka. Imam i drustvo koji su pusaci, oni izdju napolje zadovolje svoje zelje pa smo tako svi podjednako zadovoljni. Ja imam respekt prema svom drustvu a i moje drustvo prema meni. Taj zakon je logican i ako ga svaki pusac ne razume ako ga realno ne posmatra i sa nase strane.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od 8 Ned Nov 14, 2010 10:10 am

Ja vec zivim u drustvu koje ovaj zakon primenjuje odavno, tako da mi apsolutno ne smeta. Cak, primecujem da manje pusim kad izadjem, recimo u klub. Ranije sam znala da uz alkohol obavezno ispusim bar pola pakle a sad me mrzi da izlazim u odvojeni deo i da pusim, pa ispusim jednu ili dve cigarete max.
Vecina lokala u Nemackoj nema odvojeni deo za pusace (ne isplati im se da placaju toliki porez), ali nude izbor grejalice i cebica u basti :D
8
8
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 31
Ženski Lokacija : Ostendstrasse
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od joca Uto Nov 16, 2010 12:45 am

Moja kucna pomocnica pusi, pa cesto izlazi vani, meni to nije jasno jer nikad nisam pusio. U radionici gde pravim ramove moze svako da pusi tako da i ona ide tamo za vreme pauze kao i svaki gost koji je pusac u mojoj kuci. Neznam dal pusaci mogu da nas razumeju al nama nepusacima sve to deluje tako cudno, jer ne vidimo nikakvu logiku niti koris u tom pusenju.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od ces@ric@ Uto Nov 16, 2010 1:21 am

Ja sve to shvacam, potreba, zavisnost, ne moze se izdrzati. Ali ono sto me ljuti je s kojim pravom oni napadaju nepusace kao okrutne osobe bez razumjevanja? kad ce vec jednom shvatiti da nije samo neki ceif u pitanju, vec da mi smeta? Ne podnosim dim u svojoj odjeci, kad mi ide direktno u lice i oci, kad mi poslije cijela soba smrdi... Svako je imao izbor, i ja sam mogla biti pusac da sam htjela i da sam smatrala da mi to u zivotu treba. A cesto imam osjecaj da pusaci zele da postujemo njihovu zavisnost kao neku tesku bolest i da joj uvijek izlazimo u susret. Tako da kad to odbijemo, kad kazemo kod mene se ne pusi, izvoli na balkon, kao da smo uskratili bolesniku lijek.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Still_dreaming Uto Nov 16, 2010 3:41 am

ces@ric@ :: Ali ono sto me ljuti je s kojim pravom oni napadaju nepusace kao okrutne osobe bez razumjevanja? kad ce vec jednom shvatiti da nije samo neki ceif u pitanju, vec da mi smeta?

Zato što nekad tako bezobrazno to kažu kao da je onaj koji puši stoka. Ne generalizujem - naišao sam samo na par ljudi koji drsko kažu da se ne puši. Ali većina ljudi koje poznajem umeju to da kažu na lep način. ,,Ajd popuši na terasi.'' je sasvim prihvatljiv zahtev. Sve dok se to saopštava na fin način. Razumljivo je da to nekome smeta - zdravstveno ili smrad u odeći. I dok god je tako, pušač je taj koji treba da izađe na otvoreno (ako je u mogućnosti i ako je to opcija) ili da se suzdrži na sat-2. Samo bez prebacivačkog tona. Ja pričam iz svoje perspektive. Imam druga koji uopšte ne trpi dim u svojoj sobi. Pa često odem kod njega jer je on prikladno rekao da mu smeta. I ja to poštujem. Da neko ne shvati pogrešno - ne, ne treba nepušači da mole pušače da ih ispoštuju, nego samo drugarskim tonom da kažu da im to smeta. A ako pušač i dalje ne može to da shvati, onda je problem u njemu samom.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od joca Uto Nov 16, 2010 4:23 am

Slazem se sa svima koji su gore pisali svoja misljenja o pusacima. Treba postovati drugoga da bi i on tebe postovao i sve se moze to na kulturan nacin resiti, a ako ne na kulturan onda birajte drustvo koje ce vas postovati. Svako sluzbeno lice mora da ispostuje vase uslove, ako ne ispostuje onda lepo kazete ,,izvinite ovde se ne pusi a imamo teske plucne bolesnike'' bez obzira dal stvarno imate il ne, pa ako ne poslusa izbacite ga napolje. Svaki zakon stiti privatna prava a narocito zdravstvena, tako da nijedno sluzbeno lice nesme da rizikuje svoju poziciju zbog pusenja. Na zpadu svako sluzbeno lice prvo pita dal je dozvoljeno il pita moze li da izadje na kratko vani da popusi, a tamo kod nas neznam.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od ces@ric@ Uto Nov 16, 2010 5:27 am

Still_dreaming ::Zato što nekad tako bezobrazno to kažu kao da je onaj koji puši stoka. Ne generalizujem - naišao sam samo na par ljudi koji drsko kažu da se ne puši. Ali većina ljudi koje poznajem umeju to da kažu na lep način. ,,Ajd popuši na terasi.'' je sasvim prihvatljiv zahtev. Sve dok se to saopštava na fin način. Razumljivo je da to nekome smeta - zdravstveno ili smrad u odeći. I dok god je tako, pušač je taj koji treba da izađe na otvoreno (ako je u mogućnosti i ako je to opcija) ili da se suzdrži na sat-2. Samo bez prebacivačkog tona. Ja pričam iz svoje perspektive. Imam druga koji uopšte ne trpi dim u svojoj sobi. Pa često odem kod njega jer je on prikladno rekao da mu smeta. I ja to poštujem. Da neko ne shvati pogrešno - ne, ne treba nepušači da mole pušače da ih ispoštuju, nego samo drugarskim tonom da kažu da im to smeta. A ako pušač i dalje ne može to da shvati, onda je problem u njemu samom.

Kao sto ti ocekujes da svoje upucivanje na terasu napravim na sto ljubazniji nacin tako i ja ocekujem od pusaca da kad je u gostima prije nego zapali PITA domacina bi li mu smetalo. U tom slucaju cu mu vrlo ljubazno reci, da ne kazem zamoliti da ode na balkon i pravicu mu drustvo. Ali ako bez pardona izvadi i zapali, ne pitajuci nista, onda od mene moze ocekivati jednaku drskost, prekinucu ga u njegovoj namjeri i bez pardona poslati na balkon.

Isto tako, mislim da je nekulturno u restoranu dok jos neki jedu za tim stolom zapaliti. Pa strpi se koju minuti da svi zavrse!


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od joca Uto Nov 16, 2010 10:04 am

,,still'' njega svi poznajemo ovde, on je izuzetno kulturan a i u takvom se drustvu krece, medjutim postoje i veoma nekulturne osobe koje ne samo da puse vec ti i duvaju u lice kao na ulicu, svadbama il raznim drugim proslavama. Nepusacima je to sve veoma neprijatno a pusaci na taj nacin samo pokazuju svoju nekulturu i izazivaju nervozu i svadju. Slican je slucaj i sa alkoholicarima koji smrde na alkohol al to nije u ovoj temi. Ova tema je postala veoma interesantna, nadam se da ce tako nastaviti i pomoci pusacima da razumeju nepusace a mozda i da se odviknu od pusenja.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od enigma_ Ned Nov 21, 2010 9:40 am

To je bacanje narodu 'prasine u oci' pa da budu slepi pored ozbiljnijih problema u Srbiji!
Jer udarne vest ovih dana je upravo ta vest..
Ja sam pusac, i nikada nisam zapalila cigaretu tamo gde nije dozvoljeno, ili kad odem u goste..jednostavno zna se neki red.
Ne mislim da nema onih koji puse i u prisustvu male dece, kao da ne postoji terasa..ili prozor...
Uzasno mi smeta sto nisu bar jednu prostoriju obezbedili ljudima, koji su na poslu, a ne covek mojih godina da se krije, i da se plasi za svoj posao...i, naravno neke 2-3 pus pauze...jer ovako imacemo pikavaca svuda po gradu...i, svi ce pusiti na ulici,a to je bas ne pristojno.
Cisto sumnjam da nekog 'tatinog' sina ce smeti da kazne, ili ne znam sta...
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Shadow Ned Nov 21, 2010 12:21 pm

sebičnost.
što se ne uvedu zabrane da jedemo životinje umesto da pušimo biljke?
Shadow
Shadow
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 113
Ženski Ribe Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od joca Pon Nov 22, 2010 2:48 am

Svi mesozderi jedu zivotinje tako da je prirodno da i mi koristimo zivotinjsku hranu a pusenje nije to isto, slazem se sa enigmom kao i uvek da je potrebno razumevanje i prema pusacima i da bi bilo lepse kada bi se i za njih svuda obezbedile posebne prostorije al svi doro znamo da ovaj svet nije idealan, niti neki zakon savrsen a posebno ne tamo kod nas, jer dok veze rade nema ni prave demokratije u kojoj bi zakon bio za svakoga isti.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Shadow Pon Nov 22, 2010 4:05 am

nije tema o životinjama i njihovom ždranju, samo da napomenem da mi nismo predodređeni da jedemo meso, jer nam je dužina creva oko 4 puta jednaka dužini, tj. visini našeg tela što je svojstveno biljojedima. Mesožderi imaju dužinu creva jednaku jednoj dužini njihovog tela. To što se naziva prirodno je zapravo postalo prirodno jer se životinje jedu od vajkada.
A naravno da trebaju da postoje i prava pušača i prava nepušača, tj. odvojene prostorije, samo pored toliko gorućih stvari u ovoj državi nekako mi sve ovo izgleda smorno isto kao što mi je bilo smešno kad je policija zaustavljala ljude i kažnjavala ukoliko nije bilo potpisa pored slike na vozačkoj dozvoli.
Shadow
Shadow
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 113
Ženski Ribe Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od joca Pon Nov 22, 2010 4:34 am

Mi nemamo creva ko mesojedi al imamo zube kao svastojedi mada opet sve to nije vazno vec: u pravu si ova civilizacija brine samo o licnom i finansijskom interesu. Pusenje u zatvorenim prostorima smeta nepusacima cega su vecina pusaca svesni i o cemu bi trebalo da vode racuna a fabrike,automobili, ozracene bombe uranijskim otpadom... sve to utece negativno i zagadjuje nasu sredinu al su to vece sile koje ne pitaju nigde nikoga i protiv kojih mi nista ne mozemo al ovo je ipak tema u kojoj se vodi rec o pusenju i znacaju zabrane pusenja u zatvorenim prostorijama a bilo bi mozda lepo da se otvore i ostale teme na drugim mestima na lep i pristojan nacin.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Shadow Pon Nov 22, 2010 6:51 am

Duvanska industrija mlati pare i svakoj državi je to u interesu, paradoks je, kao, braniti nekome nešto i uvoditi pravila a zapravo zaradjivati velike pare upravo na tome što se pušačima brani. Što ne uvedu pravilo da kutija cigareta košta 10€? Mislim da bi to bilo manje licemerno.
Pušač sam i nemam ništa protiv da se na određenim mestima sasvim zabrani pušenje, ali opet je potrebno odrediti prostore gde sme da se puši. Ovako je smešno-ljudi izlaze na ulicu i "grupno puše" ispred svojih firmi u svojim odelima, kravatama, svilenkastim čarapicama i skupim frizurama, nekako mi to izgleda komično ali i jadno.
Shadow
Shadow
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 113
Ženski Ribe Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od enigma_ Uto Nov 23, 2010 7:27 pm

Evo i sada na jutarnjem programu, prica se o pusacima!
Sve drugo je ok.
Sta mi trebalo da ukljucim tv..i, da mi dignu zivac sabajle.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Nymphadora Uto Dec 14, 2010 10:49 pm

Haha, stalno idem u jedam kafic.Pored mog omiljenog stola stoji znak "zabranjeno pusenje".I SVI smo se potpisali, eto koliko to utice na nas. :)
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Visnja Uto Jan 11, 2011 1:15 pm


U Kanadi je zabranjeno pusenje u restoranima, juce gledam u zgradi u kojoj stanujem postavili su obavjestenje da je u ovom kvartu donesena odluka da je zabranjeno pusenje i u stanovima.
Bilo bi lijepo kada bi i druge zagadjivace i trovace isto tako odstranili, a to su prije svega izduvni gasovi od automobila.
Naravno o tome niko ne govori jer svi imaju auta.

Visnja
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 12
Datum upisa : 11.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Still_dreaming Sre Jan 12, 2011 12:13 am

U stanovima!? Surprised

Kako neko može da zabrani čoveku da nešto radi u svoja 4 zida? Da da, demokratija... :blabla:


P.S. Dobro došla na forum. Ako imaš nekih pitanja i poteškoća, slobodno mi se obrati. hi.gif


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Dora_Mar Sre Jan 12, 2011 1:11 am

Hah,bave se time a ima toliko ozbiljnijih problema!..I ko moze da zabrani u stanovima pusenje!!Nebuloza!
I danas ce te vidjeti da u skoro svakom kaficu stoji znak `zabranjeno pusenje` ali,da to niko i ne postuje.Niko se i ne obazire na to.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Visnja Sre Jan 12, 2011 6:21 am



:) hvala na dobrodoslici.
Pa ne znam kako je kod nas, ali ovde su cak odredili koliko metara pusac mora biti odvojen od zgrade ispored koje pusi, nisam pusac pa ne zmam cifre.
tamo gdje radim oni koji puse imali su sobu u kojoj su pusili, kasnije je i to zabranjeno pa su izasli da puse ispred zagrada. Ponekad mi je smijesno da ih vidim po hladnoci kako stoje ispred zgrade i na brzinu puse, a ponekad pomislim pa zao mi ih zar su bas toliko strastveni pusaci.
A u stanovima da li se moze kontrolisati tako nesto, ne zma, mada u svakom stanu obavezno imaju alarami za pozar, ne bi rekla da reagujun na dim od cigarete.

Visnja
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 12
Datum upisa : 11.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od male Pon Feb 28, 2011 10:19 pm

Obzirom da su svi pušači propušili iz, tamo neke, mode, a sada je to demode, očekujem da iz mode prestanu da puše. Ako im je već do mode, sada je moderno da se bude gej. Samo napred! :(
Uostalom, puše još samo deca i cigani... Laughing
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Maja Pon Feb 28, 2011 10:22 pm

Tako je.
Evo ja sam se modernizovala, čim sam ostavila cigarete, postala sam gej. Volim muškarce. yes.gif


Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o zabrani pušenja Empty Re: Zakon o zabrani pušenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu