Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pokazati / izreći emocije

+4
enigma_
Nelly
Troja
Still_dreaming
8 posters

Ići dole

Pokazati / izreći emocije Empty Pokazati / izreći emocije

Počalji od Still_dreaming Čet Okt 20, 2011 12:31 am

Ima ljudi kojima je teško da verbalizuju svoje emocije, a, sa druge strane, i onih kojima je teško da ih pokažu. Ili jednostavno ne umeju jedno od to dvoje.

Kako vi pokazujete emocije? Verbalno ili postupcima?
I šta vam je bitnije - da neko ume da vam postupcima pokaže svoje emocije ili da ume da ih verbalizuje?
Podrazumeva se da je najbolja kombinacija toga, ali šta je vama bitnije?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pokazati / izreći emocije Empty Re: Pokazati / izreći emocije

Počalji od Troja Čet Okt 20, 2011 12:39 am

Pa, svakako mi je vaznije da me neko tretira onako kako bih voljela biti tretirana. To, naravno, ne iskljucuje moju ljubav ka tome da i cujem da neko mari za mene, ali ako mi neko govori kako mu je stalo do mene, a stalno mi ide uz dlaku to sto govori nece biti dovoljno da stvori zadovoljstvo i sklad izmedju nas. Kao sto Still rece, najbolje je kada dobijamo i jedno i drugo. Moja mati je, na primjer, uvijek veoma brizna kada imam problema sa zdravljem, i po tome znam da me voli, ali je jedna od tragicnijih slucajeva kada je u pitanju pokazivanje te ljubavi i na neke druge nacine, a da i ne spominjem verbalno.

Ja emocije pokazujem uglavnom rijecima i pokusavam da to potvrdim i djelima. Jedino gdje mi to do sada nije poslo za rukom je prestanak pusenja, za koji znam da bi beskrajno razveselilo mog partnera. Vjerovatno me zato toliko i grize savjest, i vjerovatno sam vec svima dosadila zaljenjem zbog toga, ali mi je nekako tesko da shvatim da racionalni dio mene nije dovoljno jak da me natjera da uradim ono sto znam da bi beskrajno usrecilo bice koje jako volim.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pokazati / izreći emocije Empty Re: Pokazati / izreći emocije

Počalji od Nelly Pet Okt 21, 2011 1:36 pm




Ja svoje emocije izražavam i verbalno i postupcima, mada, meni je bitnije da se pokaže.
Reči su danas precenjena kategorija, zato se ne uzdam mnogo u njih.

Želim da osetim i vidim.
Pokaži mi sve što osećaš, uzvratiću ti najbolje što znam.

Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pokazati / izreći emocije Empty Re: Pokazati / izreći emocije

Počalji od enigma_ Sre Dec 21, 2011 7:43 pm

Podrazumeva se da je najbolja kombinacija toga, ali šta je vama bitnije?

Verbalno pokazivanje emocija mogu biti laž.Tako da nikada nisam obraćala na to verbalno pokazivanje.
Bitniji su mi postupci.
Inače mislim da je pametnije što manje pokazivati emocije.Ne mislim da ih ne treba pokazati, već ne preterivati.
Jedino tako može čovek sebe da sačuva od povređivanja.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pokazati / izreći emocije Empty Re: Pokazati / izreći emocije

Počalji od Ika Uto Dec 27, 2011 2:21 am

Kako vi pokazujete emocije? Verbalno ili postupcima? I verbalno i postupcima, ali više postupcima. Smatram da su oba načina jednako bitna.

I šta vam je bitnije - da neko ume da vam postupcima pokaže svoje emocije ili da ume da ih verbalizuje? Meni su jednako bitna. Nekako mi ne idu jedno bez drugog. Dešavalo se da jedno zafali i to mi se nikako ne dopada.

Podrazumeva se da je najbolja kombinacija toga, ali šta je vama bitnije? Ako već mora da se izabere onda postupci. Reči se danas zloupotrebljavaju.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pokazati / izreći emocije Empty Re: Pokazati / izreći emocije

Počalji od zanesena Sre Feb 08, 2012 10:59 am

Kad je pokazivanje emocija u pitanju vise sam za postupke. Lijepo je cuti , al' meni vecu vrijednost ima ono sto se pokaze i dokaze.

Same rijeci znaju biti prazne i brzo se istrose.

zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pokazati / izreći emocije Empty Re: Pokazati / izreći emocije

Počalji od pahuljica Čet Feb 09, 2012 2:59 am

Ja emocije pokazujem i rečima i postupcima, mada možda malo više postupcima. Reči prosto više nisu dovoljne. Zapravo ponekad se bojim reakcije, a gest može biti dvosmislen, i skroman.
Žao mi je što ljudi danas sve manje poklanjaju pažnju, sete se dragih ljudi samo za praznike. A kada smo povreeni, itekako reagujemo i verbalno i neverbalno.

Bitno je i jedno i drugo, da ne bude svakodnevno, a opet ni previše retko.

Ma neću da biram. :ej bre
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pokazati / izreći emocije Empty Re: Pokazati / izreći emocije

Počalji od male Čet Feb 09, 2012 9:16 am

Ja emocije ne pokazujem. Osim ako se smejem, ali se ovde ne misli na to. :jj:
Ponekad pokažem fingirane emocije. Namerno se napravim kao da sam pobesneo ili da nešto žalim. Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pokazati / izreći emocije Empty Re: Pokazati / izreći emocije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu