Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HIV-tihi ubica

+8
male
padsakafanskogstola
enigma_
Mima
f-lady
Maja
nexstosic
Still_dreaming
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

HIV-tihi ubica Empty HIV-tihi ubica

Počalji od Still_dreaming Sub Mar 06, 2010 11:29 pm

HIV (virus humane imunodeficijencije) je virus iz grupe retrovirusa, poznat kao izazivač bolesti zvane Sida. HIV je skraćenica od engleskog human immunodeficiency virus, što bi okarakterisalo ovaj virus kao uzročnika opadanja sposobnosti imunskog sistema organizma. HIV za najčešću metu napada ima veoma bitne delove imunskog sistema - CD4+ T ćelije . Ovaj virus vodi direktno i indirektno do pada u proizvodnji CD4+ T ćelija i do njihovog krajnjeg uništenja. CD4+ T ćelije su glavni pokretači odbrambrenog sistema i kada je proizvodnja ovih ćelija ravna nuli, imuni sistem skoro da i ne funkcioniše. HIV takođe i direktno napada organe kao što su bubrezi, srce i mozak, što dovodi do prekida rada bubrega, kardiomipatije i encefalopatije. Mnogi problemi sa kojim se oboleli od ovog virusa suočavaju su obične oportunističke bolesti, tipa prehlade, od kojih bi u normalnim uslovima imuni sistem mogao da odbrani.

HIV se transmituje putem telesnih tečnosti, na primer tokom analnog, vaginalnog i oralnog seksa, putem transfuzije krvi, nesavesnim korišćenjem igala zavisnika od intravenske upotrebe droga, i preko placente (između majke i fetusa).

HIV je poreklom iz oblasti južno od Sahare, u Africi tokom druge polovine 20. veka. Trenutno ova bolest je globalna epidemija. Na kraju 2004. godine, veruje se, prema postojećim podacima, da 40 miliona ljudi imaju HIV virus.

1983. godine naučnici u Francuskoj, na čelu sa Likom Montanjerom, su prvi otkrili virus koji dovodi do bolesti side. Nazvali si virus LAV, lymphadenopathy-associated virus, što znači da su oni u početku virus usko povezivali sa limfnim sistemom. Iste godine, Robert Galo iz SAD-a, je potvrdio postojanje virusa i nazvao ga je HTLV-III, human T lymphotropic virus type III, jer je otkrio vezu između CD4+ T ćelija i virusa. Oba naziva su 1986. godine preinačena u HIV.

Utvrđeno je postojanje dva tipa virusa, HIV-1 i HIV-2. HIV-1 je opasniji i ima veći stepen zaraze i lakše se prenosi sa osobe na osobu, i velikom broju je glavni uzročnik side u svetu. HIV-2 je lokalizovan na delove zapadne Afrike. Međutim oba tipa virusa vode poreklo iz centralne Afrike, tačno ispod Sahare. HIV vodi biološko poreklo od SIV (virusa majmunske imunotropije, Simian Imunotropic Virus), koji izaziva imunodeficijenciju afričkih zelenih majmuna. Smatra se da je za evolucioni preskok sa vrste na vrstu trebalo više stotina godina.

Virus ima omotač sastavljen od proteina i masti koji ga čini osetljivim na dezinficijense i rastvarače (tipa medicinskog alkohola, formaldehida, dezdermana, hloroforma i sl.). Takođe virus je veoma neotporan u spoljašnjoj sredini, van ljudskog organizma živi nekoliko sekundi, osetljiv je na povišene temperature. Jedino van ljudskog organizma, može živeti na veoma niskim temperaturama (temp. tečnog azota od minus 70 stepeni). U svim zdravstvenim ustanovama primenjuje se upotreba ili instrumenata za jednokratnu ili standardna suva sterilizacija ili autoklaviranje, koje su više nego dovoljne da unište virus HIV-a.

HIV napada prvenstveno CD4 pozitivne ćelije, a to su CD4 limfociti, makrofagi i antigen prezentujuće đelije, poslednja dva su u stvari rezervoar virusa. HIV koristi CD4 receptor ovih ćelija kao ulazna vrata-vezuje se za njega što mu omogućava da prodre u ćeliju. Međutim potreban mu je još jedan koreceptor, a to je molekul CCR5 ili CXCR4, koji se takođe nalazi na membrani ovih ćelija. Smatra se da su ljudi kojima ovi receptori fale ili su promenjeni putem mutacije imuni na sidu.

Smanjenjem broja ovih ćelija imuniteta, posebno CD4 limfocita odbrambeni sistem se slabi što omogućava invaziju drugih mikroorganizama-virusa, bakterija, gljiva i parazita, ali i tumora, koji su u stvari odgovorni za simptome ove bolesti.


Da li ste se nekad testirali?
Imate li razloga da se plašite da će test biti pozitivan?
Mislite li da bi ljudi trebali još više da se ''zaplaše'', a ne samo 1. decembra da to bude udarna tema?
Koliko neinformisanost utiče na to da se ljudi zaraze, a koliko sama njihova nepromišljenost?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Still_dreaming Sub Mar 27, 2010 1:39 pm

Ja sam se testirao 2 puta. Oba puta sam bio preplašen iako nisam imao razloga za to jer maksimalno pazim. Ali nešto podsvesno mi je govorilo da je sve moguće...

Inače, znam ljude koji se toliko igraju sa životom kao da imaju nekoliko života još ispred sebe. Npr. skoro sam se video sa drugom kojeg nisam video 3 meseca. Za to vreme on je preležao dve lakše polne bolesti. Surprised A pritom je jednu preležao pre nego što smo se znali. I koliko god da sam mu pričao da pazi i da razmišlja glavom a ne ''drugarom'' on nikako izgleda da shvati, pa sam ovaj put otćutao i svoje komentare sačuvao za sebe. Treba njemu neki žestok zid da u njega udari glavom pa da shvati da se ne igra sa takvim stvarima.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od nexstosic Sub Mar 27, 2010 10:40 pm

hvala Bogu zdrav sam, nikad se nisam testirao, a i nemam ijedan razlog da se testiram. Pokušavam da namirišem i da izbegnem te osobe što je više moguće.
Što se tiče informisanosti i promišljenosti, samo osobe koje umeju da misle glavom će pre da vide posledice i da gledaju da se zaštite pre nego što stupe u polne odnose.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Maja Sub Mar 27, 2010 11:14 pm

nexstosic ::. Pokušavam da namirišem i da izbegnem te osobe što je više moguće.
Molim te reci mi na koji način se osobe zaražene HIV-om mogu namirisati,možda si ti smislio neki način za koga moderna medicina ne zna.
Ovo drugo vezano za izbegavanje je samo odraz tvoje neinformisanosti.
Ako nameravaš da stupiš u seksualni odnos sa nekom devojkom,ok je da budeš oprezan,ali svaka druga vrsta kontakta,mislim na svakodnevne kontakte sa ljudima je prosto neizbežna i ne možeš znati koje HIV+ a ko HIV-. Pa i da znaš,izbegavanje tih ljudi samo pokazuje tvoju lošu edukaciju po ovom pitanju. Druge razloge za to neću da spominjem jer te ne poznajem i nemam prava da iznosim spekulacije.

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od nexstosic Sub Mar 27, 2010 11:24 pm

da, to mi je i ćale rekao kad sam se jednom vratio kući rekavši mu da sam osetio i namirisao da je u prevozu u kome sam bio bilo zaraženih. Pošto je on doktor, odmah mi je i on rekao da je glupost, jer bolest i virusi ne mogu da se namirišu.
Samo sam mu rekao da je moguće da se preko kože emituje određeno odavanje toplote koja sadrži taj "miris" (bolje da ga nazovem smrad) i da može da se detektuje, samo ako osoba ima istančano čulo mirisa. (što je opet po njegovom stručnom mišljenju bilo samo naglabanje gluposti)
A to da li medicina zna ili ne zna, mene baš briga.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Still_dreaming Sub Mar 27, 2010 11:26 pm

Ne vredi dalje pitati. Vidiš da nex ima 6-o čulo. Dovoljno je...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Maja Sub Mar 27, 2010 11:29 pm

Jel imaš dokaz da su ti ljudi u prevozu bili inficirani baš HIV-om? Ima i drugih virusa,čak i grip menja mnogo toga u našem telu,pa i miris.
Ali dobro,veruj ti u šta god želiš.
Nemam više pitanja za nexa. Dovoljno je.

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od nexstosic Sub Mar 27, 2010 11:31 pm

najgora stvar koja može da me snađe kad je medicina u pitanju jeste da mi se pripovraća kad osetim smrad bolnice (ne kad se nađem u blizini, jer ih ionako ne podnosim, već kad se ambulantna kola bez sirene namirišu na pola kilometra, možda više, odmah mi padne muka, da ne pominjem regrutaciju u Nišu gde sam zbog tog "smrada" povraćao dva puta)

P.S. Grip može da se podnese nekako, ali smatram da svaka bolest izbacuje posebne nadražaje preko kojih može da se prepozna.
P.S. na P.S. Pazi, da sam malo više obraćao pažnju, verovatno bih počeo da pratim miris dok ne vidim čoveka koji je zaražen.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od f-lady Ned Mar 28, 2010 12:25 am

"smrad" bolnice je Asepsol.
HIV ne moze da se prepozna bas lako, mislim da ce ga osoba ako se ne testira ili je ne posalju zbog nekih promena da se testira, saznati da ima hiv, kada dobije aids, a da ne pricamo o periodu prozora...
izmedju ostalog osobe koje su u kriticnom podrucju se testiraju vise puta jer se ne zna kada je osoba usla u period prozora.. testovi nisu na gene, zato se to tako radi.. takvi su mnogo skupi...

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Mima Ned Mar 28, 2010 12:57 pm

Nex, opisi aromu.

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od nexstosic Ned Mar 28, 2010 1:02 pm

ako ne umes da namirises i osetis dzabe ti opisivanje arome.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Mima Ned Mar 28, 2010 1:04 pm

Kazes da je miris u pitanju, svaki miris moze da se opise.

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od nexstosic Ned Mar 28, 2010 1:09 pm

da, ali mnogo ljudi nema mnogo osetljivo čulo mirisa. samo se oseti ili smrad iz usta ili parfem kad se neko naprska, i to tek kad priđeš malo bliže. Ovo su dosta 'sitnije' stvari, uglavnom ih osetim dok sam gladan, pa uvek izgubim apetit kad namirišem neku boleštinu u prevozu.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Mima Ned Mar 28, 2010 1:16 pm

Jednostavno pitanje - kako znas da nisi namirisao karijes ili tumor? Zvuci smesno ali me intrigira razaznavanje sitnog.

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od nexstosic Ned Mar 28, 2010 1:21 pm

izvinjavam se što ću morati sad prostački rečnik da iskoristim za što prostije objašnjenje: razvaljene BIIIP mogu da se vrlo lako namirišu (barem u mom slučaju, jer lučenje one sluzi, fuj fuj ima vrrrrlloo specifičan miris), i još na to dodaš još čudniji *smrad*, sigurno je HIV.


Poslednji izmenio nexstosic dana Ned Mar 28, 2010 1:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Mima Ned Mar 28, 2010 1:24 pm

Znaci samo zenski HIV + ?

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od nexstosic Ned Mar 28, 2010 1:27 pm

nažalost da. uvek ću pre da namirišem ženski nego muški.
kraj


Poslednji izmenio nexstosic dana Ned Mar 28, 2010 1:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Still_dreaming Ned Mar 28, 2010 1:32 pm

Ovde je već dosta sa pitanjima! Počeli ste da banalizujete. Vraćamo se temi!


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od f-lady Pon Mar 29, 2010 12:34 am

Bez ljutnje kakvo vracanje temi, ovo je dezinformisanje. XD

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Still_dreaming Pon Mar 29, 2010 12:38 am

Informiši ga onda. Izvoli...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od f-lady Pon Mar 29, 2010 1:07 am

najkrace:
1. Sida(francuski i kod nas preuzet takav) iliti AIDS(engleski) je poslednji stadijum HIV infekcije
2.HIV je virus humane imunodeficijencije, tj. stecenog gubitka imuniteta/
3.HIV infekcija traje od perioda od kada hiv udje u organizam, pa sve do kraja zivota (nastupanja smrti), aids je stadijum kada nastupe sami simptomi
4.Putevi prenosa(najcesci): seksualni, krvni, i vertikalna transmisija
5.napada celije sa CD4 receptorima, osobe koje ih nemaju, hiv po njih nema opasnosti,ali vi en mozete znati da li ste bas vi ta osoba, a broj takvih je u svetu veoma mali i redak
6.period prozora je period kada postoji infekcija, kada je inficirana osoba sposobna da prense virus drugoj osobi, a uobicajeno testiranje ne otkriva prisustvo antitela koja su specificna za hiv; 4-8nedelja od ulaska hiva; inace kada radite test ako vam je prvi pozitivan, radite i drugi, moze da se desi da je drugi negativan i da niste zarazeni, to se desava kada je neko dugo bio bolestan, pa test ne propozna...
7.ulazak hiva moze podmah da izazove vidljive promene, ali kod malog broja ljudi
8. ELISA rutinski test za otkiravnje antitela, ako je elisa plus nekada opet elisa , a nekada WESTERN BLOT-potvrdni test
PCR-manje rutinski test (bebe ispod 6meseci)
9. PEP terapija sprovodi se 3meseca, ubija pocetne oblike virusa; 24-48h INFEKTIVNA KLINIKA (ukoliko znate da ste imali prodor hiva u telo -medicinska sestra se ubola na iglu, ili vas je napao manijak...)
10. Dobrovoljno Poverljivo Savetovanje i Testiranje
11. asimptomatski period je period bez simptoma, duzina trajanja zavisi od osobe do osobe..
12.klinicka manifestacija hiva prvi najcesci simptomi: gubitak na tezini, otok limfnih zlezda, zapaljenje pluca, pneumonija, pojava razlicitih tumora...
13. dovoljno kolicnu virusa imaju: krv, likvor, mleko, sperma, sekret, presemena tecnost, semena tecnost
14.SVAKO INFICIRAN OBOLECE OD SIDE (sem ako ga ne ubiju kola na ulici pre toga..)
15.oportunisticke infekcije: infekcije koje zdravima ne smetaju, a kod hiv + mogu dovesti i do smrti
16. HIV se NE PRENOSI: rukovanjem, zajednickim prostorijama, telefonima, priborom, kupatilima ( sem ako en dodjete u dodir sa tecnostima osobe, sto u kucnim kupatila je mala verovatnoca da ce se desiti), spavanjem u istom krevetu,grljenjem, bla bla...
---
17. Homoseksualci nisu sa najvecim brojem zarazenih, ali se kod analnog seksa hiv lakse prenosi jer je otvor sa izlaznim resicama, pa kada nesto ulazi pucaju, a popucala mesta su ulaz infekcije
----------
eto.
ako vas nesto posebno interesuje narocito oko DPST pitajte

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od nexstosic Pon Mar 29, 2010 1:12 am

leleee, nista ne znam. nista od ovoga nisam znao. bas ti hvala.
(za slucaj da nisi shvatila, sarkasticno je bilo)
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od f-lady Pon Mar 29, 2010 1:16 am

Pa nisam bas sigurna, da si sve ovo znao, al kad si tako pametan, objasni nam molim te zasto ne mogu lekari da nadju vakcinu, kako se modifikuje i prelazi i zasto dve osobe zarazene hivom bi za vreme svog odnosa trebalo da koriste kondom. Ne znam kako mozes da budes sarkastican, kada si izjavio da mozes da NAMIRISES osobu koja je HIV +

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od enigma_ Sub Apr 09, 2011 8:35 am

@f-lady, od svih 16- 17 stavki, koliko si navela ovde...i, sve su veoma vazne.Samo mi nikako ne shvatamo ovu tezu:

16. HIV se NE PRENOSI: rukovanjem, zajednickim prostorijama, telefonima, priborom, kupatilima ( sem ako en dodjete u dodir sa tecnostima osobe, sto u kucnim kupatila je mala verovatnoca da ce se desiti), spavanjem u istom krevetu,grljenjem, bla bla...

Vecina nas, iako zna ovo, i kad sazna da neko je HIV pozitivan,,,zaboravi ovo...tako da oboleli su diskriminisani od nas.Ne razmisljamo da mozda i mi imamo, i da je sve na imunitetu.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od padsakafanskogstola Sub Apr 09, 2011 9:15 am

Stigmatizacija i diskriminacija oblolelih od HIV-a je veoma ozbiljna tj.strasna stvar.Istina,vecina zna koji su putevi prenosenja,ali HIV pozitivne osobe se jos uvek boje da bilo kome otkriju svoj HIV status bas zbog predrasuda i straha da ce biti odbacene.
Cak i lekari umeju da stvore neku distancu kada im je pacijent oboleo od HIV-a. Istinita prica je da je jedna lekarka,posto je saopstila pacijentu HIV status (bio je pozitivan) posle rukovanja obrisala ruke vlaznom maramicom ( i to pred pacijentom).
To sprecava obolele od HIV-a da javno pricaju o tome i na taj nacin sprece druge da se zaraze,deleci sa nama neko svoje iskustvo.
Vecina vas koji to znaju-nemojte zaboravljati. Nemojte zaboravljati,da ne biste i sami jednom bili zaboravljeni :) ( jer kako si rekao/rekla-mozda i vi/mi imate tj.imamo )
padsakafanskogstola
padsakafanskogstola
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 2
Ženski Rak Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu