Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HIV-tihi ubica

+8
male
padsakafanskogstola
enigma_
Mima
f-lady
Maja
nexstosic
Still_dreaming
12 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od enigma_ Sub Apr 09, 2011 10:20 am

Poz @padsakafanskogstola :) i gde se seti tog nika :D

No, tema :)

Istinita prica je da je jedna lekarka,posto je saopstila pacijentu HIV status (bio je pozitivan) posle rukovanja obrisala ruke vlaznom maramicom ( i to pred pacijentom).

Kad lekar ovo uradi, kako onda mi, koji smo samo malo informisani kako se HIV prenosi da se ponasamo drugacije?!Mislim da odatle krece problem.Najpre zdrastveni radnici se drugacije ophode prema HIV obolelima, pa tek svi mi ostali.
Secam se jednog momka, (negde sam pisala o njemu) moje drustvo, i ja smo se bukvalno ogresili prema njemu, odbacili smo ga i to onda kad nam je rekao da je bolestan.Sebi nikada to necu oprostiti, Dok je imao ceste upale pluca, i ne znam koje viruse sve, normalno smo isli kod njega, a kad nam je rekao da je oboleo od HIVA...polako smo se sklanjali. i preispitivali se da l nismo za njim popili vodu, sok, ili ne znam sta.Debilno, priznajem.
Covek nije ziv vec deset godina, mene je i sad sramota kad srtenem njegovu majku.

I kao sto rece Ti :)

Nemojte zaboravljati,da ne biste i sami jednom bili zaboravljeni
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od male Ned Apr 10, 2011 6:09 am

Ma kakav HIV?! Ja imam povišen pritisak! Surprised
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od padsakafanskogstola Ned Apr 10, 2011 7:20 am

Pa za pocetak nemojte biti malo informisani :D
Gore je vec neko lepo objasnio kako se HIV prenosi,a kako ne...i to je potpuno tacno.
Ti kreni od sebe najpre,pa ce onda i ostali iz drustva slediti tvoj primer.
:D
padsakafanskogstola
padsakafanskogstola
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 2
Ženski Rak Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od enigma_ Ned Apr 10, 2011 7:39 pm

Ovo je prvi simptom HIV-a
Ma kakav HIV?! Ja imam povišen pritisak!
Sto mi zao coveka :(

Sad bez zezanja, @Male Tebi stalno nesto fali :ljut: Mad

Tema :)

Najstrasnije je sto se samo Prvog decembra sominju HIV oboleli, i navedeni siptomi...inace ovako ne (msilim na tv)
Mislim da bi trebalo cesce da ima edukativnih emisija o HIV-u, kao i o obolelima..
Secam se pre dve godine, na jednoj nasoj klinici, lezao je momak operisan, cekao je da ga neko prebaci u sobu.Moj boravak tamo je bio povezan sa mojim detetom.Da bi dosla do dobrog endohirga upoznala sam mnoge ljude tamo,
Ne znam od cega je momak operisan, samo znam da je posle nekog pregleda poduze cekao da se nako smiluje i prebaci ga u sobu. Znate sta je on imao na kolicima, zutu traku.Njemu niko nije prilazio.Oko njega nije bilo rodbine (majka otac )sam je bio, i nikada ne bi pomislila da je HIV bolestan, da mi nije receno, onako sapatom i to medicinski radnik.
Bio je sam u sobi, niko ga nije obilazio, kod njega su ulazili islkjucivo sa rukavicama, i to nekim posebnim.Kako zdrastveni radnici (sto razumem) tako i cistacice, koje nikakve kontakte nemaju sa njim, samo ciste.
I cela Gradska bolnica je znala za tog mladica.Cak i poseta je znala ..tuga...i, to onako je receno kao bezi on ima HIV.
Lep momak kao lutka,svi beze od njega.Soba na kraju nekog hodnika, od koje su svi bezali.Imao je godina kao moje dete, koje je imalo svu paznju i negu, pocev od lekara pa na dalje.

Izdvojicu jednu tezu

[/quote]4.Putevi prenosa(najcesci): seksualni, krvni, i vertikalna transmisija[quote]

Sekslualni, zastita kondom, al sta ako pukne?!Eto HIV-a i 'zute trake' na bolnickim kolicima.

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Troja Ned Apr 10, 2011 8:52 pm

Nisam ni sama sigurna da li je HIV test bio ukljucen u neke druge testove koje sam radila prije godinu-dvije dana. Pravo da kazem, bilo bi mi vrlo cudno da sam bila HIV pozitivna, ili imala bilo koju drugu bolest polne prirode, ali imala sam neke probleme i pitala se moze li to biti nesto takvo.
U mom slucaju, uglavnom sam se pitala da li se nesto moglo prenijeti preko WC solje na poslu, na koju sam sjedala hladno bez razmisljanja, posto ga samo mali broj zaposlenih koristi. A nikada ne mozes biti 100% siguran ni sta tvoj partner radi, ili je radio u nekim zivotnim periodima (mada moj nije promiskuitetan).

Mislim da neka opasnost uvijek postoji dok god ima seksualne aktivnosti, ali se sanse naravno smanjuju ako partneri nisu promiskuitetni. Inace, citala sam da se ne prenosi dijeljenjem kupatila itd sa zarazenim osobama, ali je nekada strah jaci od onoga sto ono procitano kaze razumu. Tako smo prije nekoliko godina dijelili kupatilo sa homoseksualcem koji je pri tom bio sklon mijenjanju partnera. Kada se jednoga dana na hodniku pojavio jedan od partnera tog komsije sa nekom ogromnom izraslinom na licu, zaista sam se prepala i zamolila momka da sa njima sto manje komunicira ubuduce.

U svakom slucaju, ja smatram da bi svi koji imaju seks trebali da koriste kondom da bi smanjili sanse da se takvo nesto dogodi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od enigma_ Ned Apr 10, 2011 9:45 pm

Da li ste se nekad testirali?
Imate li razloga da se plašite da će test biti pozitivan?
Mislite li da bi ljudi trebali još više da se ''zaplaše'', a ne samo 1. decembra da to bude udarna tema?
Koliko neinformisanost utiče na to da se ljudi zaraze, a koliko sama njihova nepromišljenost?

Nisam se testirala, ali kao dobrovoljni davaoc krvi, valjda me oni testiraju...
Ne plasim se za sebe, vec za klince, mlado, popije, i ne razmislja glavom.
Mislim da bi trebalo edukavati sve ljude, i da to bude jedna od udarnih tema.Jer jedino tako se mozemo biti svesni u svakom trenutku da je zastita obavezna!
Neiformisanost, hm pa u Srbiji ima i neiformisanih, i upravo zbog toga mi smeta sto se HIV spominje samo 1.decembra. Kad kazem da ima i neiformisanosti, mislim na ljude koji nemaju net, nemaju pristup literauri, ili su neobrazovani.
Nepromisljenost, ljubav zaslepi, ili trenutna strast, Naravno ima i nepromisljenosti.Kako ce mlad covek da bude toliko oprezan kad je zaljubljen?!
Neko vreme da, ali posle ne.Zaboravi se da HIV virus moze dugo da se ima, i da se ne oboli, i ne pise na celu nikome da ima HIV.Mislim da mnogi ne znaju da su HIV pozitivni.Sazna se tek kad klinicka slika bude jasna kao dan.
Ne treba bezati od HIV pozitvnih, vec treba ih prihvatiti,jer nisu oni krivi,Neko im je preneo, i bolesni su,Sto im ne daje za pravo da sire HIV virus.
Kad bi bili prihvaceni, i kad bi smeli da pricaju o svojoj bolesti, verovatno bi bili odgovorniji i ne bi menjali parnere.

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od pahuljica Pon Jul 18, 2011 6:59 am

Nisam se nikad testirala, nemam razloga da se bojim da je test pozitivan. Mislim da bi ljudi trebali vise da se edukuju, vecina misli da dovoljno zna, a izbegvanje zarazenih dovoljno govori o njihovoj informisanosti...
Da se zapitaju svaki put kada potencijalno dodju u "opasnost".
Utice i neinforisanost, a vise nepromisljenost... Ljudima je uvek lakse da imaju izgovor... pa se zato i ne informisu...
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od enigma_ Uto Jul 19, 2011 10:28 am

Skoro sam bila na Infektivnoj klinici.Ambulanta, kao svaka ambulanta, samo lekari su mi nekako drugačiji, kao i med sestre.
Dok sam čekala ispred, prišla mi je jedna ženica (mojih godina) i tražila cigaretu.U rukama sam imala fasciklu sa dokumentacijom da je HIV virus kao hepatitis itd...negativan, ali briga na mom licu se videla...(jer to nisu jedini virusi i znala sam da ove nema)
Ženica koja je tražila cigaretu, pitala me kako sam (verovatno sam joj izgledala bolesno)Bila je u badel mantilu. Počela da plače, mogla sam samo da predpostavim.Lošu boju lica je imala, jako mršava. Po akcentu sam zaključila da nije odavde.Nekako se smirila, nisam je tešila, jer nisam mogla da se snađem..ne znam kako, inače sam snalažljiva...verovatno mi je bilo neprijatno.

Pričale smo o vrućini, cigaretama i onda se pojavila med sestra koja je pozvala da idu na odelenje.Kad je krenula nasmešila mi se i rekla da je niko ne obilazi i da neće još dugo biti živa.Nisam imala vremena da je tešim niti išta da kažem, već sam otvorila tašnu i izvadila cigarete i dala joj, kad sam joj dala kutiju cigareta stegla mi ruku i rekla "Čuvajte ima nas mnogo i nismo mi krivi, neko nas je zarazio"
Zahvala se na cigaretama i otišla sa med sestrom.Mislim da nikada neću zaboraviti to lice i "tup" pogled.

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od ThePoet Pet Jan 25, 2013 1:19 pm

Naterao HIV da napadne samog sebe

Jedan australijski naučnik je otkrio kako da HIV virus okrene protiv samog sebe, čime bi mogao da se spreči razvoj zaraze dotičnim virusom u sidu.

Dejvid Herič sa Kvinslendskog instituta za medicinska istraživanja, objašnjava da je uspešno modifikovao izvesni protein iz HIV virusa tako da, umesto da doprinosi razmnožavanju ovog virusa, on sprečava njegov razvoj i razmnožavanje, izveštava AFP.

‚‚Nikada nisam video nešto slično. Modifikovani protein svaki put deluje", ističe Herič, nagoveštavajući da bi ovo otkriće moglo da vodi do leka protiv side, iako će na tom putu biti mnogo prepreka.

Herič napominje da je modifikovani protein, kojem je dao ime ‚‚nulbejsik", pokazao izuzetnu sposobnost da spreči razvoj HIV virusa u laboratorijskim uslovima.

On naglašava da dotični protein nije lek protiv zaraze HIV-om, ali bi učinio da taj virus ostane latentan, da se ne razvije sida i da zaraženi očuva zdrav imunološki sistem.

Time bi se očuvao kvalitet života zaraženih, prestala bi potreba za uzimanjem brojnih lekova i izbegli troškovi lečenja, čime bi se ostvarile ogromne uštede za pojedince i države.

Ispitivanje ‚‚nulbejsika" na životinjama bi trebalo da otpočne ove godine, ali do eventualne primene na ljudima će morati da prođu godine.

Prema najnovijim podacima UN, u svetu je 2011. bilo 34 miliona ljudi zaraženih HIV-om, od kojih 23,5 miliona u zemljama Podsaharske Afrike, a 4,2 miliona u Južnoj i Jugoistočnoj Aziji.

Izvor: b92.net

-----------------------------------------------------

Ne znam šta će ispasti iz ove priče, mada je meni zaista čudno kako naučnici nisu uspeli da pronađu lek za jedan virus do sad, a postoje lekovi za praktično sve viruse. Aman, pojavi se svinjski, ptičji i ostali virusi, pa se pronađe lek brzo.
Naravno da postoje teorije da je sve to delo farmaceutske mafije koja zgrće velike pare prodajući postojeće lekove za HIV, koji ne uklanjaju virus, ali uspevaju da uspore njegovo delovanje.

Ja se nisam nikada testirao, ali bi se za mene svet okončao kada bih saznao da sam to nekako dobio. Izludeo bi me osećaj da u meni, takoreći, otkucava tempirana bomba.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Ivana_ Ned Jun 07, 2015 8:36 am

Nisam se nikada testirala. Ali sad kad se zamislim možda bih trebala. Ipak ja ne mogu biti sigurna u apsolutnu vernost svojih partnera niti u to sa kim su bili pre mene. Ali sam baš kukavica kad je provera u pitanju, priznajem. Mada iskreno mislim da nemam HIV. Mislim da su mi momci bili prilično zdravi. A i nije ih bilo puno. Kakva sam kaša do sad bih otegla papke.
Realno je da ljudi greše što mnoge stvari, pa i ovu bacaju u zasenak i o njoj se polemiše samo jedan dan. To je toliko zastarelo i toliko primitivno izbegavati globalni problem u društvu... Jer budimo razumni - niko nije bezbedan. Ponavljam niko ti ne garantuje apsolutnu vernost, ko zna sa kim može biti, pa posle sa tobom... i tako u krug. Da bi se s nečim suočili potrebna je prisutnost. Da bi se na vreme reagovalo ne može se od nečega okretati glava, pogotovo od tako bitne stvari.
Što se tiče nepromišljenosti prva sam na spisku... važim za pametnu, a ovamo sam nepromišljena kao neka koza. Ne samo po pitanju ovoga, nego po pitanju života. Uvek sam na nekakvoj ivici. Nije da se meni to dopada, prosto mi je takav karakter. Neobuzdane prirode podležu i faktorima visokih rizika. Jako sam upućena, ali kao da to na mene nema uticaja i to po pitanju mnogih svari. Šta znam - valjda život ne mogu da živim mereći ga sigurnim koracima.
Generalno, mnogo je neukih, površnih i neobaveštenih ljudi, i to ne samo u našoj zemlji. Neki prosto i ne žele da se edukuju po pitanju ma čega, a pogotovo po pitanju nekih gorućih tema kakva je HIV. Ali to je svest ljudi. I to se jako teško menja. Nažalost.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

HIV-tihi ubica - Page 2 Empty Re: HIV-tihi ubica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu