Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čaj-kolika je korist od njega?

+11
Nelly
enigma_
Troja
Stephan^^
zanesena
Mima
nexstosic
Catwoman
f-lady
ces@ric@
Still_dreaming
15 posters

Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Still_dreaming Sub Mar 06, 2010 11:49 pm

Pijete li čaj?
U kojim količinama i iz kog razloga? Samo kad ste bolesni ili ga ponekad skuvate i radi uživanja u njemu?
Koji čaj je dobro piti kada ste prehlađeni?
Koji čajevi pomažu kod određenih bolesti?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od ces@ric@ Sub Apr 03, 2010 1:41 am

Nemam pojma koliko su korisni, ali pijem ih prilicno cesto i imam ih stvarno raznih. Nedavno sam ih fino i podjelila u jednoj kutijici po ukusima. Pomaze mi kad mi je zima, kad sam prehladjena. Nije vazno koji, vazno da je topao. Meni je ustvari caj kao nekima kafa
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od f-lady Sre Apr 07, 2010 1:43 am

napomena: ukoliko caj spremate na "staromodni" nacin u serpi na sporetu, nikako ne ostavljajte kesicu caja da vri na ringli, tada caj dobija stetna svojstva.

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Catwoman Sre Apr 07, 2010 8:44 am

Pijem cesto caj, narocito zimi. Mislim da je zdrav, a i dobar je za prehladu.
Volim raznorazne ukuse, ali nikako onaj od ruze...
Konkretno, caj od nane ima umirujuca dejstva...
Pijem ga iz zadovoljstva. A obozavam keks uz caj, to mi je omiljeni dorucak...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od nexstosic Sre Apr 07, 2010 8:54 am

ranije sam pio čaj zbog malih prehlada, ali mi se zasvideo, pa sam ga neko vreme spremao i pio iz uživanja. Ali uvek ću voleti da pijem hladan čaj, to je najbolja "vrsta" čaja po mom mišljenju. Sastoji se od zrnaca, dve-tri veće kašike su dovoljne za pola litra hladnog čaja. Preporučujem to svakome, barem da proba.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Catwoman Sre Apr 07, 2010 8:57 am

Hvala na preporuci. Nikada nisam pila takav hladan caj.
Pila sam onaj icetea i iskreno, nije mi se bas dopao. Nekako ima cudan ukus...
Mislim da su Englezi prave osobe za ovakav razgovor. Oni bi znali sta da nam preporuce i kada je najbolje da se pije. :):
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od nexstosic Sre Apr 07, 2010 9:01 am

Ni meni se taj ne sviđa, stvarno mi bezveze, ali Nestea mi se sviđa, dosta je približan onom pravom hladnom čaju koga najviše volim. Pogotovo od breskve.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Catwoman Sre Apr 07, 2010 9:06 am

E, pa moraces da me castis tim cajem posto ga nikada nisam pila.
Ja bih preporucila caj od koprive. On je dobar za ciscenje celog tela od slobodnih radikala
Caj od hajducke trave je dobar za zenske stomacne probleme.
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Mima Sre Apr 07, 2010 10:42 am

nexstosic ::Ali uvek ću voleti da pijem hladan čaj, to je najbolja "vrsta" čaja po mom mišljenju. Sastoji se od zrnaca, dve-tri veće kašike su dovoljne za pola litra hladnog čaja.
Ti to mislis na ruski crni?
Pijem cajeve samo kad sam bolesna, prosle godine sam pocela i sa onim kupovnim ice tea, prija na +40 :D:

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od ces@ric@ Čet Apr 08, 2010 12:09 am

f-lady ::napomena: ukoliko caj spremate na "staromodni" nacin u serpi na sporetu, nikako ne ostavljajte kesicu caja da vri na ringli, tada caj dobija stetna svojstva.

Ja ga spremam pomocu kuhala. Znaci zagrijem vodu i stavim je u solju sa kesicom i to je to. Da, nikako ne mogu da secerim caj, sem onaj okus ruma ili kad je caj baaas gorak.
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od f-lady Čet Apr 08, 2010 12:17 am

@ ces@ric@ - ja ga isto spremam, tako sto zagrejem vodu u elektricom "cajniku" i onda sipam u solju sa kesicom (: takodje ne pijem sa secerom, ne pijem nikakve vocne arome ili josh gore karamel i slicno i volim jake cajeve poput crnog, indijskog i sl. <3
Omiljeni mi je caj, u zimsko doba, a i inace, samo sto ga inace ne pijem :D:, nana sa limunom i medom, mmmm; Inace ne volim da pijem tople cajeve, ostavim ih da se prohlade, al ovo mmmm givenheart
@ Mima - obozavam Nestea od breskve, ovi ostali mi nisu nesto, al mogu da ih pijem, al Nesteaaa D:
Inace pokusavam da ga izbegavam, kao i ostale proizvode tog tipa, ali ako vec imam nameru da kupim "sok" - onda je ovo bolja varijanta [:
I ne bi li neko imao koristi, ako se odluci da procita moj post - caj od brusnice je veoma dobar za urinarne infekcije ( kao i sama brusnica, ali nikako kandirana ).
Čaj-kolika je korist od njega? 26270417622029055417605

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od zanesena Ned Sep 19, 2010 8:17 am

Pijem cajeve cesto... prije spavanja volim da popijem caj od kamilice ili nane...A, volim razlicite ukuse...vocni cajevi su mi super kada u njih dodam malo cimeta...
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Stephan^^ Ned Sep 26, 2010 12:23 am

Ne pijem caj skoro,nikad.Ne znam zasto,valjda nemam naviku.
Pijem kad sam prehladjen,a ovako najvise kafu :)
Stephan^^
Stephan^^
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 29
Muški Rak Godina : 29
Lokacija : San Francisco
Datum upisa : 27.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Troja Pet Apr 08, 2011 11:20 am

Still_dreaming ::Pijete li čaj?
U kojim količinama i iz kog razloga? Samo kad ste bolesni ili ga ponekad skuvate i radi uživanja u njemu?
Koji čaj je dobro piti kada ste prehlađeni?
Koji čajevi pomažu kod određenih bolesti?

Cajeve najcesce pijem kada sam bolesna, mada sam u zadnje vrijeme pocela da pijem zeleni caj svako jutro, jer sam procitala da jako umanjuje vjerovatnocu da se dobije Alchajmerova bolest i demencija. Takodje sam pila zbog bolesti caj od brusnice, koji je neko vec spomenuo, radi mokracnih puteva, kamilicu kada sam prehladjena, caj od djumbira sa limunom ili bilo koje vocne cajeve cisto radi arome i uzivanja u ukusu.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od enigma_ Uto Apr 12, 2011 11:56 am

Pijete li čaj?
U kojim količinama i iz kog razloga? Samo kad ste bolesni ili ga ponekad skuvate i radi uživanja u njemu?
Koji čaj je dobro piti kada ste prehlađeni?
Koji čajevi pomažu kod određenih bolesti?

Retko pijem caj, ne volim caj i tacka. Dok moji piju (ne znam sta im je Surprised )
Jedva popijem caj kad sam prehladjne i to samo Nanu ili Kamilicu.
Nemam pojma koji cajevi pomazu, i ja nesto ne verujem da pomazu ili nisam informisana, jer ne volim cajeve.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Nelly Uto Apr 12, 2011 11:21 pm



Zimi pijem čajeve češće. Kad sam bolesna, da, naravno. Nanu naveče da me umiri i za bolji san. Zeleni pijem dva puta sedmično, znam da je dobro piti ga, ali mi njegov ukus ne odgovara, pa tako nateram sebe da, bar dve šolje sedmično unesem u organizam.

Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od pahuljica Pon Jul 18, 2011 6:48 am

Caj pijem uglavnm zimi (kad je hladno) i kad sam bolesna. Pijem ga kao sto neki piju kafu. Obavezno sa limunom i keksom...
Bez secera. Preporuka onima koji moraju da zaslade, da to rade sa medom, i to drvenom ili plasticnom kasikom, jer med u dodiru saa metalom gubi svoja svojstva...
Zdrav jeste, ali to su male kolicine da bi odmah dale efekat...
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od polly88 Sre Avg 08, 2012 9:21 pm

Obožavam čajeve i pijem ih dosta često; u zadnje vrijeme i umjesto kave. Prije sam ih pila samo kada sam prehlađena, a onda sam ga preko zime počela piti kako bih se ugrijala, da bih ga sad pila i preko ljeta jer sam počela uživati u njemu. I ja volim uz njega jesti keks i obavezno ga zasladim. Znam da je bolje koristiti med, ali najčešće koristim šećer :jj:

zanesena ::vocni cajevi su mi super kada u njih dodam malo cimeta...

Ovo još nisam probala, ali jako volim cimet pa se nadam da će mi se svidjeti. Inače češće pijem voćne čajeve, ali volim i zeleni čaj, od kamilice, šipka... Nedavno sam otkrila onaj od aloe vere i baš je ukusan! Moram priznati da mi se zgadio uvin čaj, pila sam ga zbog pijeska u bubregu skoro godinu dana, tako da taj izbjegavam :D


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od enigma_ Sub Sep 08, 2012 10:04 am

Danas sam gledala dokumentarac o nekom našem čoveku, koji se posle hemoterapije, vratio na Staru planinu, koja je na nadmorskoj visini preko 1700m.
Tamo je brao čajeve, za koje ja nikada nisam čula, jer me nikada nisu interesovali čajevi, ne volim ih. Ni ovaj čovek ih nije voleo, ali ga muka naterala i zavoleo je čajeve i sve te trave, tako oporavio organizam, da se čude lekari.
Letos sam bila na malo nižoj planini, nije mi palo na pamet da berem čajeve, ladno sam ja gledala ljude koji idu i sakuplaju čajeve i verovatno je nekima to i biznis.
Gledajući danas taj dokumentarac, prolazilo mi kroz glavu, kako tamo ljudi zaista mnogo piju čajeve i retko idu kod lekara, već tačno znaju koji je čaj za šta, piju čaj kao preventivui.
Svaki dan se pije čaj, oni piju čaj, a ja kafu :D
Najgore je što ja ne verujem u čajeve.
Čaj pijem da se ugrejem zimi ili kad baš moram, nateraju me.
Znam da Uvin čaj je dobar protiv urinarne infekcije, ali ja sam ga pila uz lekove.Upropastila me farmaceutska mafija :(
Tamo ljudi ne piju lekove, već piju čajeve, kažu da ih lekari truju :D
Čovek mojih godina nikada nije popio tabletu, već svaki dan se kuva čaj, (nemam pojma koje su to trave, ja uvek mislim da je to Lijander :D )zdrava ishrana, ne puši i ne trebaju mu nikave tablete.

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od ThePoet Uto Sep 11, 2012 5:05 am

Pre svega da kažem da ja stvarno obožavam čajeve. Kamilica, nana, šipak, hibiskus, voćni, sve volim. Osim žalfije, uve i onih koji nemaju baš nikakvog ukusa. Zimi pijem čajeve bukvalno svakog dana.
Smatram da su čajevi vrlo korisni i da pomažu sistem za varenje, kao i da su puni vitamina koji su dobri za naš organizam. Nije čudo što se baš čajevi preporučuju kada bolujemo od gripa. Oni podižu naš imunitet i pomažu mu da se ponovo izgradi.
Prošle zime sam kupovao čajeve ‚‚na meru" u zdravoj hrani i imam samo reči hvale za njih; mnogo su bolji od ovih u kesicama, a jeftiniji su. Recimo, nana je fenomenalna: u ustima se oseća pravi ukus mente.
Preko leta ne pijem čajeve toliko često, jer bih eksplodirao od vrućine, pa se prebacim na kafu, ali čim stigne hladnije vreme, ponovo im se vraćam. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Ivana_ Ned Jun 07, 2015 1:01 am

Upravo pijem čaj! :D Obožavam čajeve, i moj tata ih je obožavao. Predivan miomirisan napitak od bilja, uz to i vrlo zdrav, koristan. Pre svega čaj čisti organizam od raznih toksina. Biljke sadrže razne umirujuće supstance. Lavanda na primer i matičnjak kad ste uznemireni. Kamilica za odmor, dobar san, relaksaciju. Nana za želudac i kao osveženje, još ako se ohladi i zasladi medom i začini limunom - sjajan napitak za leto.
Žalfija pomaže kod svih vrsta infekcija grla i usne duplje, prilično je zdrava i korisna za desni.
Majčina dušica za plućne i stomačne tegobe. Divno miriše.
Volim razne vrste čajeva i pijem ih u svim godišnjim dobima. Često ga naručujem kad negde izađem na piće i leti, pa me ljudi čudno gledaju. Pijem ga kao Turčin, uživam u njemu kao Englez, pripremam ga kao Indijac. :D
Najviše volim čaj od timijana, nane i rtanjski. Mada su lepi i od egzotičnog voća. :)
Kada ste prehlađeni najbolje je popiti Bakin čaj. On se sprema na sledeći način - u vrelu vodu, tek ključalu narežite komade raznog voća sa korom - narandža, limun, jabuka, kruška, ribizla, šta god imate pri sebi (sem banana). Neka voće ključa par minuta, potom sklonite sa šporeta i dodajte kesice, ili još bolje cvetove čaja od lipe. Ostavite da odstoji tako desetak minuta. Sve to procedite i po želji zasladite medom. Pijte vrelo koliko možete da izdržite. Lipa će vas preznojiti, a voće dati potrebne vitamine. :) Živeo čaj! :D givenheart


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čaj-kolika je korist od njega? Empty Re: Čaj-kolika je korist od njega?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu