Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osmeh preko tuge

+11
Troja
Modesty
Ubica_mekog_srca
Nelly
Dora_Mar
enigma_
amaranth
Catwoman
ces@ric@
Callisto
Still_dreaming
15 posters

Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Osmeh preko tuge

Počalji od Still_dreaming Sre Mar 31, 2010 8:20 am

Dešava nam se svima da nam nije ni do čega i da bi najradije bili sami sa sobom i ćutali. Ali čak i u tim trenutcima okolnosti života nas teraju među ljude. Bili to posao, fax ili naša sopstvena kuća-mi ustvari skoro nikad ne možemo biti potpuno sami. Onda, neki od nas pokazuju svoj nemir, a neki jednostavno navuku ''osmeh preko tuge'' i tako ''nasmejani'' izađu ponovo među ljude.


Zašto imamo potrebu da pokažemo svima da se osećamo dobro i kada nije tako zapravo?
Da li se time branimo? Mislimo li da će neko da zloupotrebi našu slabost ako je pokažemo?
I svuda oko sebe vidimo smirena i nasmejana lica, ali koliko njih ustvari radi u tom trenutku isto što i mi?
Koliko njih je stavilo osmeh preko tuge?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Callisto Sre Mar 31, 2010 8:34 am

Kad sam tuzna, a kad se nadjem medju ljudima, licem u lice, uopste ne razmisljam hocul se smijat necul...jednostavno se salim i smijem. Ponekad se pitam zbog cega to radim, i najblize odgovoru je to da sam jednostavno navikla da se smijem, glupiram, i kad se nadjem sa pozitivnim ljudima, nastavim po tom sablonu...

A i jos jedna stvar...zamisli da tako tuzna i sje*ana prodjem pokraj nekog ko me uvijek vidi ludu i nasmijanu...odmah bi bilo da sam se nesto na njeg naljutila...ili da nesto glumim..ili bi me pitao sta mi je, sto sam tuzna, a tad me bilo kakva prica sa nekim ko mi nije blizak o uzroku neraspolozenja smara, i mozda cak i namjerno trazim smijeh da to izbjegnem, ali i da ojacam pozitivne snage u sebi..

Jednostavno, smatram da je ovo boldirano najcesci razlog zbog cega se neki ljudi smiju i sale i kad ih nesto zestoko lomi..
Callisto
Callisto
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 173
Ženski Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od ces@ric@ Sub Apr 03, 2010 1:10 am

Ne znam vise koliko je to ispravno. Prvenstveno bih stavljala osmjeh da ne pokazem nekom koliko me je povrijedio, jer se tim na neki nacin ponizavam. no, u zadnje vrijeme sam shvatila da ima stvarno ljudi koji vas zaista zele isprovocirati i povrijediti, pa taj vas osmjeh shvate kao, nisam dovoljno povrijedio, hajde da pokusam ponovo. Nekad je to zabavno, malo testiramo svoju izdrzljivost, no nekad nas to jednostavno ubija.

Nabaciti osmjeh pred drugima za mene nekad predstavlja i zavaravanje samog sebe. Drzim se onog da stoput izgovorena laz postaje istina. Nabacis osmjeh, smijes se, salis, kad ti do toga nije i tako vise puta i na kraju ubjedis i sebe koliko si radostan.
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Catwoman Uto Apr 06, 2010 4:40 am

Ljudima je u naravi da ne pokazuju kada su povredjeni, tuzni, zabrinuti. Ponekad je to zato sto jednostavno ne zelimo da nas neko ispituje u cemu je proble,, vec sami zelimo da slozimo kockice. Ponekad je zato sto ne mozemo sebi da dozvolimo da nas neko vidi skrhane, slabe...onda mislimo kako smo laka meta za povredjivanje.
Medjuti, ipak je bolje osmehom prekriti tugu sto se mene tice. Lakse je izboriti se sa osmehom, nego upasti u depresiju i razmisljati o problemima. Jos ako imate prijatelje koji vas stalno zasmejavaju, nema sanse da mozete makar i minut da se osecate lose.
Ja sam takva da me nista ne moze pomeriti sa zemlje. Sta god da se desi, idem dalje jer je tako moralo biti. Da nije, ne bi se ni desilo.
Posto sam uvek nasmejana i vesela, pravim sale najvise na svoj racun cak i kad sam tuzna. Tako da obicno ja pokusavam druge da zasmejem ili da im prolepsam dan... :D:
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od amaranth Uto Dec 21, 2010 8:27 am

Nekako sam kroz život naučila da pojedini ljudi koji glume odane prijatelje čekaju trenutak vaše slabosti da vas povrede na najgori mogući način. Naučivši tu lekciju naučila sam da navučem osmeh preko tuge, da prikrijem ono što se zaista događa unutar mog bića.
Kako je vreme prolazilo shvatila sam da mi je život tako lepši i lakši, pa tako samu sebe hrabrim dok prolazim kroz težak period.
Nije ni malo lako osmehivati se i šaliti se dok se svet iznutra ruši, ali vredi jer tako sprečavam da tuđa ruka poljulja već oštećene zidove.

Osmeh tera mračne sene, osmeh vedri moje nebo, osmeh je vetar koji duva u jedra moje barke i gura me napred, hrabro, sigurno i ponosno.


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od enigma_ Čet Dec 30, 2010 1:19 am

Ne, ne ide to uz mene. I, divim se ljudima koji osmehom prikrivaju tugu.Jer tada ih niko ne pita 'sta im je'.Ne pita ni mene, jer ja se tada povucem i nema me..ili odgovorim da sam neraspolozena, i tu je kraj razgovora, To su ljudi koji su oko mene i znaju me u dusu, i onda ne zapitkuju mnogo, ali ako neko pita...dobije taj odgovor.
Generalno sve sto mi se desva u zivotu, vidi se na mom licu.Dok kod mog muza ne..(vidim ja, ali niko vise)mislim da je to vestina kod njega, covek nabaci osmeh iako ga neko povredjuje, ili ako je tuzan. Kad sam ga pitala kako moze, dobila sam odgovor da ga isto zivot naucio, i zaista on mnogo bolje sa tom maskom prolazi kroz zivot.Secam se jednog njegovog konflikta sa svojom sestrom... izvredjala ga sestra, napravila ga na nista, on se smeskao...Ja sam sokirana bila, i rekla sam mu svasta.Jer je tako jos vise provocirao,a meni to uzasno smeta.
Kod mene ne moze to, ali tu masku koju 'on' ima, ima za sve, sem za decu i mene...je 'umetnost'..
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Dora_Mar Sub Jan 08, 2011 3:54 am

Ja cesto osmehom prikrivam tugu,najcesce zbog mojih kuci,jer ne zelim da se zbog mene nerviraju i stalno razmisljaju kako oni mogu da poprave situaciju,a u stvari su u vecini slucajeva nemocni....
Tesko je to ,strasno tesko....
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od ces@ric@ Sub Jan 08, 2011 4:23 am

mrs.cat ::Ja cesto osmehom prikrivam tugu,najcesce zbog mojih kuci,jer ne zelim da se zbog mene nerviraju i stalno razmisljaju kako oni mogu da poprave situaciju,a u stvari su u vecini slucajeva nemocni....
Tesko je to ,strasno tesko....

Treba biti na oprezu sa tim. Meni se desilo da sam raskinula sa deckom i bila sam prilicno tuzna. Dolazim kuci, nabacim osmjeh kako moji koji nisu ni znali da sam bila u vezi ne bi nista primijetili i ne bi se zabrinuli. I onda mi tata odrzi lekciju, tj. koliko je moj zivot bezvrijedan (zbog neceg od prije koji dan)... Prije razgovora sa njim bila sam tuzna, nakon - bacio me skroz u depresiju. Odtad vise nikad ako osjetim da ide paljba ne nabacim osmjeh, odmah kazem da nisam raspolozena za razgovor.

Na drugu stranu, mislim da moja prijateljica nepotrebno zabrinjava svoje roditelje. Hajde sto ne skriva kad je tuzna, ali odjednom brizne u plac, a nece da kaze sta joj, odnosno ni ona sama ne zna. Roditelji se izjedu da joj pomognu, a ne mogu...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Dora_Mar Sub Jan 08, 2011 5:49 am

A ja cesto glumim da je sve u redu.Zato me cestou drustvu smatraju pozitivnom i jakom,ali nije tako...Jedino kad sam sama ili s najboljim prijateljem pokaem sve sto osjecam,a nekad ni tad(ka sam s najboljim prijateljem).
I kako rekoh,tesko je to....
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Nelly Sub Jan 08, 2011 9:51 am



Naravno.
Uvek osmeh.
Ne dam da tugu drugi vide.



Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Ubica_mekog_srca Čet Jan 27, 2011 12:30 pm

Jednostavno ne zelim i ne volim da ljudi vide da sam tuzna..Vise volim kada sam medju ljudima da nabacim osmeh licu, a kada sam sama onda tugujem !
Ubica_mekog_srca
Ubica_mekog_srca
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 27
Ženski Lav Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Modesty Čet Jan 27, 2011 1:45 pm

Ne volim da drugi vide, samo iz jednog jedinog razloga sto posle moram govoriti o tome (jer ljudi su radoznali i stalo nesto zapitkuju ili te posmatraju), iako mi nije do price, a najradije bih se osamila. Naravno da u nekim situacijama popricam sa drugaricom ili mamom, ali nekad prosto ne mogu.
Trudim se da prikrijem, ali kazu mi uvek da se sve vidi na licu...ne znam kako, ljudi koji su mi iole bliski provale za cas... Nekad uspem da prikrijem, nekad ne.

Modesty
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 36
Ženski Datum upisa : 24.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Troja Čet Feb 24, 2011 11:52 pm

Ja mislim da se meni sve vidi na licu - i kada sam tuzna i kada sam sretna. Pokusavam da ne pokazem tugu kada je to moguce, ali mislim da sam manje opsjednuta tim nego drugi ljudi. Nekada me nervira neiskrenost drugih ljudi i nespremnost da priznaju da i oni imaju problema, i da i njih nesto cini tuznim, jer mislim da bih mogla nesto nauciti iz njihovih prica ili se osjecati utjesenom kada bih znala da nisam ja jedina kojoj se desavaju lose stvari. Ovako, gotovo svi se ubise lazuci kako im je bajno, pa prakticno nema ni svrhe ni sa kim pricati osim ako i sam hoces da se malo zezas.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od zanesena Uto Mar 01, 2011 9:49 am

Cesto nabacim osmjeh kad sam tuzna, neraspolozena, ljuta. Jednostavno ne zelim da svi vide da nisam dobro. A oni koji me dobro poznaju prepoznaju kad je ispod osmjeha tuga.
Na poslu mi je to pravilo od koga rijetko odstupam...mislim da klinci kojima ja predajem ne treba da trpe moja neraspolozenja, kad udjem u ucionicu sve probleme ostavljam ispred.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od nana cipiripi Uto Mar 01, 2011 10:23 am

Mislim da covjek vremenom shvati da tuga koju osjecamo ne moze da promijeni stvarnost situacije....Zato smatram da je u svakom slucaju bolje da nabacimo neki osmjeh i skrenemo misli time sto cemo razmisljati i baviti se nekim pozitivnijim stvarima....Nije to odbrana ili zavaravanje samog sebe, taj OSMJEH je odlika nase hrabrosti da se na neki nacin suprostavimo tome sto osjecamo.......
:)
nana cipiripi
nana cipiripi
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Ika Sub Mar 12, 2011 8:44 am

U mom slucaju to se desava ne zato sto zelim da prefarbam situaciju i pravim se da sam dobro ako nisam, vec zato sto ne zelim da svojim problemima uticem na raspolozenje ljudi u svom okruzenju. Ne pricam svima o svojim problemima, ne bezim od njih vec ih resavam na svoj nacin, a to nema nikakve veze sa odbranom ili zloupotrebom, jednostavno nema potrebe da druge opterecujem time.
Naravno da ima mnogo ljudi koji se na taj nacin brane. Svi smo razliciti ili slicni, nikada isti, tako da svako ima svoj nacin. :happy!:

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od ThePoet Uto Sep 11, 2012 10:34 pm

Skoro sam bio u situaciji gde je trebalo da navučem osmeh preko tuge. Nije mi to toliki problem, nekada čak ume da bude i korisno. Navučete osmeh preko tuge i malo pomalo sva razočaranost nekim ili nečim splasne i malo trezvenije počnete da razmišljate o onome što vas je povredilo.

Nekada je vrlo teško smognuti snage i nasmešiti, a zapravo sve što želite jeste da ostanete sami sa sobom i svojim mislima.

Da li je to dobro? Mislim da jeste. Posebno ako su drugi ljudi oko vas raspoloženi. Nema potrebe da drugima kvarimo ugođaj. Kada ostanemo sami, biće vremena da izbacimo sve iz sebe.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Osmeh preko tuge Empty Re: Osmeh preko tuge

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu