Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljudi iza nikova i avatara

+6
Troja
Catwoman
Mima
nexstosic
ces@ric@
Still_dreaming
10 posters

Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od Still_dreaming Uto Maj 11, 2010 11:10 am

Igramo se, diskutujemo na temama, čitamo jedni druge, ali ko su ti drugi ustvari? Ko su ljudi kojima svakodnevno poklanjamo svoje vreme i koje očekujemo da ćemo čitati kad dođemo na forum ponovo? Koliko nam ti ljudi znače?

Postoji mišljenje da internet prijateljstva treba pretvoriti u prijateljstva uživo... Opet, sa druge strane, postoji mišljenje da takva prijateljstva treba da ostanu takva... Stvaranje iluzije i viđenje ljudi koji nam se predstavljaju samo izražavanjem svoga mišljenja na određenu temu nekad ume da bude dobro da se pobegne od onih prijatelja u stvarnosti koji nas mogu mnogo više povrediti nego oni koji su tako daleko, a ipak blizu i tu, zbog sebe i zbog nas. Koje su dobre, a koje loše strane internet prijateljstva (prvenstveno prijateljstva sa foruma)? Koje su poteškoće na putu da se takvo prijateljstvo održi?

Da li ste vi upoznali nekog sa foruma? Da li je utisak bio isti, bolji ili lošiji, ili prosto drugačiji? Kako ste posle tog susreta posmatrali postove osobe i osobu o kojoj ste imali već sklopljenu sliku? Koliko se ta slika promenila? Da li upoznavanje uživo može da uništi dobre odnose koji su stvoreni na internetu?

Kog mišljenja ste vi? Treba li internet poznanstva to i da ostanu, ili ih treba što pre realizovati i u stvarnosti?



Poslednji izmenio Still_dreaming dana Pet Maj 14, 2010 8:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od ces@ric@ Uto Maj 11, 2010 12:20 pm

Pa sve zavisi od osobe do osobe.

Upoznala sam jednu osobu sa foruma i na pocetku nam je bilo jako cudno, drzali smo se dosta distancirano, mada smo preko foruma i MSN-a bili jako bliski. No, nakon 2-3 susreta stvar se poboljsala i skoro je kao preko interneta

Na drugu stranu, da se nismo licno upoznali i da se ne vidjamo kad god sam ja u gradu, mislim da bih i sa njim izgubila kontakt kao sto sam sa vecinom forumasa (cast izuzecima, ali opet to nije kao sa tom osobom)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od nexstosic Uto Maj 11, 2010 12:56 pm

Glavne poteškoće uopšteno na netu jeste da preko neta se najlakše laže. Da bi se neko upoznao u stvarnosti, treba da se dobro upozna, i da drži distancu, jer se lažovi kad-tad uhvate u sopstvenoj laži (jedna laž povlači drugu). Uvek treba biti pažljiv.
Inače sam čuo da se ovde na forumu nalaze samo ljudi koji vrede, ne li?
Pretpostavljam da bih mogao sa nekim/om da se nađem, ali piće da plaćam, ne biva, pa ni artiljerijom neko da me tera (nepoznatima nikad ne plaćam piće, možda samo ako ide sa nekom osobom koju znam i sa kojom se družim).
Sa ovog foruma nisam upoznao ijednu osobu (sem Keti, koju znam od kraja aprila prošle godine), mada bih voleo.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od Still_dreaming Pet Maj 14, 2010 9:14 pm

Zagovornik sam ''internet iluzije''... Mnogo je lepše živeti u imaginarnom svetu, gde se sa svima osećate kao deo grupe, osećate da pripadate nečemu. Upoznajemo ljude onako kako oni žele da nam se predstave, znamo nikad previše i nikad premalo jer avatar i nik kriju dosta toga. Preći tu granicu izgleda mi kao razbiti ogledalo onda kada je odraz u njemu prelep... Koliko god ovo zvučalo glupo, nekad prijatelji sa interneta mogu da pomognu više nego bilo koji prijatelj iz okruženja (hvala ti Bella)

Na forumu nailazim na ljude koji se trude da se lepo izraze (na šta se malo pazi inače u realnosti), na ljude koji najobičniju stvar umeju da kažu sa toliko prelepih reči. Nailazim na ljude koji imaju dušu, na one koji, naizgled, nemaju mane, nailazim samo na prijateljsku ruku. Zato ne bih menjao taj osećaj iluzije...

Zavoleo sam mnogo jednu devojku samo preko foruma. Još uvek smo u kontaktu iako ona nema internet. Skoro svakodnevno se dopisujemo, ali još uvek jedno drugom ne znamo ime. Tako smo se dogovorili, tako nam odgovara... Odlučili smo da sačuvamo taj mali deo iluzije iako znamo jedno drugom skoro sve vrline i mane. Nismo hteli da razbijemo ogledalo u potpunosti...

Sa foruma sam upoznao samo dve osobe. Utisak je bio drugačiji naravno, ali opet prelep na svoj način. Obe su izgledale onako kako sam ih zamišljao-kao Iskra i Anđeo... Samo, obe su u mojoj iluziji bile veselije i pozitivnije nego kad sam ih video. To želim da izbegnem-da vidim tugu u očima prijatelja. Zato je mnogo lepša internet maska iza koje se skoro uvek krije osmehnuto lice prijatelja. Bar u mojoj uobraziji...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od Mima Sub Maj 15, 2010 3:37 pm

Ja ne volim iluzije, volim opipljivo. Upoznala sam dosta ljudi zato sto su me zainteresovali i zagolicali mastu. Ne kajem se zbog toga, jako sam zadovoljna sto sam upoznala tako kvalitetne ljude (sami ce da se prepoznaju).
Kliknuli smo na netu, a u stvarnosti je ispalo jos bolje :)

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od Catwoman Sre Okt 13, 2010 2:32 am

Iskreno, ja se nisam upoznala ni sa kim sa foruma, osim sa Nexom. I postao mi je odlican prijatelj, cak smo se jos vise zblizili nego sto je to bilo preko neta. Prijateljstvo je ojacalo.
Zasto da ne, upoznati se, popricati i videti kakva je osoba uzivo. Ja bih volela kada nekad dodjem u neko mesto pozovem tu osobu da se licno upoznamo. Lepo je znati ljude iz svakog kraja ovog sveta.
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od Still_dreaming Uto Dec 07, 2010 12:24 pm

Ti ljudi su ljudi koji sede na istom mestu u isto vreme kad i ja... Već neko vreme... I osećam se kao da smo veoma bliski. Dovoljan je odgovor na nekoliko tema i nekoliko virtuelnih kafa da budem svestan toga da smo neko vreme proveli zajedno. Ponekad, samo sedeći jedno pored drugog... I mogu da kažem da mi je bez nekih ljudi ovde veoma neobično i da mi je neobično i kad nekog nema dan-dva... Ne znam da li je navika ili šta ali kad vidim poznati nik i avatar, osmeh se sam pojavi... Jer tamo negde sedi neko sa prstima na tastaturi, isto kao i ja...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od Troja Ned Jul 03, 2011 9:04 pm

Ja nisam upoznala nikoga sa ovog foruma, i male su sanse da hocu, a moram priznati da mi ne bi bilo mrsko upoznati neke ljude ciji su mi se postovi dopali. Ja mislim da bi pravo poznanstvo bilo mozda i pouzdanije od foruma, jer kada odgovoris na sve teme na forumu (a ja sam opasno blizu toga) polako ces imati manje razloga da tako cesto sjedis i citas ili pises, pa ce se izgubiti i taj osjecaj razmjene komunikacije. Inace, imam bujnu mastu, pa na osnovu avatara i nikova stvaram neke predstave o ljudima u svojoj glavi i cinim ih trodimenzionalnim licnostima. Nedavno sam zamolila clanove i da se opisu, bas zato da bi moja predstava u glavi bila sto bliza istini. Ne plasim se da ce ljudi u stvarnosti biti manje optimisticni, ili da ljudi puno lazu. I jedno i drugo se moze osjetiti i u pisanju. One koji su neiskreni bih i onako izbjegavala, a tuga svakome dodje i prodje u zivotu, takvih se ljudi ne treba bojati nego im se naci pri ruci kada im je tesko. Ko zna, mozda jednoga dana nekoga i upoznam bas sa ovog foruma.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od polly88 Sre Avg 03, 2011 9:46 am

S ovoga foruma ne poznajem nikoga. Mislim da sam jedina iz Hrvatske ovdje pa bi to upoznavanje išlo malo teže, ali tko zna... Volim upoznavati nove ljude i ponekad me kopka - tko je tamo negdje, s druge strane. Čitajući postove forumaša, u glavi nekako oblikujem i osobe koje ih pišu i da, voljela bih neke i upoznati.

Ako bolje razmislim, nisam nikada upoznala nikoga s bilo kojeg foruma. No događalo se da upoznam osobe s kojima sam se dopisivala preko nekih drugih internet stranica i nije bilo loše.
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od mila Čet Nov 17, 2011 12:05 pm

Za mene je virtuelni svet jedini prostor gde mogu da iskreno kazem i objavim ono sto mislim i osecam.
Tokom zivota navikla sam da ne izrazavam svoje misljenje jer tako izbegavam i sukobe.Moji stavovi su oduvek bili suvise napredni za moju sredinu i tako sam stekla naviku da slusam a da o sebi nista ne kazem.Zato sam i pomislila da bih mozda u ovom prostoru napokon mogla da budem otvorena.
mila
mila
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 11
Ženski Ovan Godina : 62
Datum upisa : 17.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od Born to die Pon Avg 20, 2012 5:44 am

Dobre strane , mozes da budes 100% iskren, da napises kad ti nesto smeta,bez straha sta ce sad druga strana reci, kako li ce reagovati na napisano, niko sa tobom se nece druziti-u ovom slucaju pisati iz koristi. To ovde ne postoji, bar mislim da je tako.
Lose strane, pa zavisnost.....nekad naviknemo da svaki dan pisemo sa nekim osobama. Mozda nekad to predje i u nesto vise od prijateljstva......navika je cudo! Jedna od losih strana je sto mozes i da se razocaras, bas kao i u realnom svetu ,tako i ovde u virtualnom.

Nisam nikog upoznala sa foruma. Pre ovog sam bila dugo na jednom forumu,oko 2. god. ali nikog nisam upoznala. Imala sam priluku, ali nisam. Ne znam ni sama tacno zasto, mozda jer te osobe mi nisu ulivale neko poverenje, da su bas takve kakvima se predstavljaju. Nekako imam i strah da bi se mozda i razocarala, mozda bi se i drugi u mene razocarali...

Na poslednje pitanje... Pa to je stvar licnog izbora. Ako neko zeli da se upozna, sto da ne. Verujem da moze da bude pravo prijateljstvo.
Born to die
Born to die
Profi
Profi

Broj poruka : 315
Ženski Jarac Godina : 34
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od Liza_N. Pet Maj 31, 2013 4:01 am

Ako obratite pažnju na avatare koji su trenutno u funkciji, većina forumaša je postavila avatare koji su nekako... obezličeni. Tu ubrajam i sebe. Nikome se ne vidi lice (ukoliko je na avataru osoba) - ili su predaleko, okrenuti leđima, vidi se deo glave ili je namerno pokrivena... Udaljujemo se i otuđujemo i u ovom VR prostoru - ili podležemo čarima njegove anonimnosti?


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi iza nikova i avatara Empty Re: Ljudi iza nikova i avatara

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu