Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Humor u književnosti

2 posters

Ići dole

Humor u književnosti Empty Humor u književnosti

Počalji od Still_dreaming Ned Okt 17, 2010 4:10 am

Postoji li knjiga koja vas je zasmejala do suza?
Čiji humor vam odgovara?


Bilo bi dobro da ovde stavite poneki citat da se smejemo zajedno...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Humor u književnosti Empty Re: Humor u književnosti

Počalji od Liza_N. Pon Dec 13, 2010 8:33 pm

Koliko se sećam, najviše sam se smejala uz Ekovu knjigu ,,Kako sam putovao s lososom", ili uz bilo koju komediju B. Nušića. Imala sam problema i zbog Sterijinog ,,Romana bez romana", pošto me umal' nisu izbacili iz čitaonice zbog uznemiravanja kolega (smehom).
Na žalost, sad nemam ni jednu od tih knjiga pri ruci da podelim sa svima malko tog cinično-inteligentnog humora.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Humor u književnosti Empty Re: Humor u književnosti

Počalji od Liza_N. Pon Jan 24, 2011 2:06 pm

Izdvojiću jedan detalj iz ,,Vremena čuda" B. Pekića.
Elem, u ovom romanu je Juda Iskariotski, onaj isti koji je izdao Isusa, predstavljen kao apostol koji se najviše zalagao da se sve zbude po Pismu (Starom Zavetu), i toliko je dosađivao i zamarao (ne učiniti tu čudo, nije tako pisano; ne izlečiti bogalje, mora poludele...isl.) da su ga prozvali Juda Pismo ili Juda da se zbude.
Naposletku, došavši u Jerusalim u vreme Pashe (kad treba da se desi nešto strašno sa Isusom), apostoli ustanovljuju da su prevideli čin izdajstva, i da to mora biti neko od njih. Onda oni Isusa pitaju ko želi da ga izda, pa on izabira baš Judu.
Tu nastaje Judina drama, on luta ulicama, razmišlja, muči ga taj zadatak - sa jedne strane, spasenje sveta je u pitanju, sa druge - Isus mu je Učitelj i prijatelj... I onda će, u sred te hamletovske dileme, uzviknuti:
Da li da se zbudem, ili da se ne zbudem?!


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Humor u književnosti Empty Re: Humor u književnosti

Počalji od Liza_N. Pet Maj 17, 2013 3:29 am

Ne znam kako sam smela da izostavim Servantesa! :)
Čitajući Don Kihota uživala sam, i nekako mi je žao što sam ga tako brzo pročitala... Ne postoji segment koji bi se mogao izdvojiti ili prepričati, atmosfera knjige je takva da te navede na smeh, a pojedine epizode samo to potkrepljuju.
Smešno je obrnuto stvarnosti - sećam se toga iz estetike. Smešno je, dakle, ono što nije svakodnevno i često. Stoga don Kihot i izaziva toliko pometnje i smeha koji proističu iz, čak, bolnog sudara njegove stvarnosti i stvarnosti ostalih ličnosti.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Humor u književnosti Empty Re: Humor u književnosti

Počalji od Liza_N. Sub Jun 08, 2013 11:12 pm

Ponovo sam se vratila Eku. Volela bih ovde da ostavim samo par citata iz njegovih ciničnih eseja.

O besmislenosti nekih proizvoda:

Da biste ubrzali jutarnju toaletu, za samo 16 dolara Nose Hair Remover ili Rotary Clipper. To je izum koji bi oduševio Markiza de Sada. Uvlači se u nos i kružnim pokretima otklanja unutrašnje dlačice do kojih se ne može stići krojačkim makazama kojima siromasi uzaludno pokušavaju da ih uklone.

Nesporazum u hotelu u kojem je pao sistem i osoblje čine samo ilegalci:

Pozvonio sam hotelskom osoblju i pokušao da svoj slučaj objasnim jednom tipu s kosom skupljenom u punđu, ali on je govorio dijalektom koji se, kako mi je kasnije objasnio jedan kolega antropolog, koristio samo u Kefiristanu u vreme kada je Aleksandar Veliki bio veren s Rosanom.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Humor u književnosti Empty Re: Humor u književnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu