Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Indeks telesne mase

+5
Troja
child_in_the_night
nexstosic
Maja
Catwoman
9 posters

Ići dole

Indeks telesne mase Empty Indeks telesne mase

Počalji od Catwoman Sre Feb 03, 2010 10:06 am

Naučnici su ustanovili da je idealan indeks telesne mase oko 24. To znači da bi žena visoka 163 centimetara trebalo da ima oko 63 kilograma.
Dok se posledice gojaznosti naveliko iznose u štampi, dotle se mnogo manje zna o lošim stranama manjka kilograma. Dokazano je da premršavost smanjuje plodnost. Tako je sasvim izvesno da devojka s indeksom telesne mase 18.5 može imati problema sa začećem. Takođe se zna da žene s indeksom ispod 19 imaju veće izglede da obole od osteoporoze.
Tako da, devojke, obavezno razmislite pre nego što odlučite da se bacite na dijetu.
Izračunajte indeks telesne mase i javite da li ste zadovoljne.

ITM se računa kada težinu u kilogramima podelite sa kvadratom visine u metrima

ITM - Manje od 20

Neuhranjenost može biti uzrok zdravstvenih problema. Obratite pažnju na svoju težinu!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ITM - Između 20 i 25

Ovo je dobra vrednost. Ako ste u ovoj zoni, Vaša težina ne bi trebalo da izaziva zdravstvene probleme.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ITM - Između 25 i 27

Ovo je zona opreza. Kontrolišite svoju težinu. Iako je ITM još u prihvatljivim granicama,
kod nekih ljudi može uticati na zdravstvene probleme.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ITM - Između 25 i 27

Ako je Vaš ITM veći od 27, veći je rizik od nastanka sledećih zdravstvenih problema:

visok krvni pritisak
dijabetes
bolesti srca
određene vrste kancera



NAPOMENA:
Ovaj test je samo uopštena informacija. Ako sumnjate da kod Vas postoji neki od navedenih zdravstvenih rizika,
potražite mišljenje lekara i stručnu medicinsku pomoć.
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od Maja Sub Mar 06, 2010 9:46 am

ITM 18,289 Shocked

Odoh do frižidera pod hitno :SugarwareZ-065

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od nexstosic Pon Apr 12, 2010 9:25 am

ITM 21.847

super, ali ja znam još jednu stvar koja meri indeks, koji možda više važi za muškarce: visina se podeli sa težinom, između 20 i 25 je optimalno. Sve ostalo može da prouzrokuje neke zdravstvene probleme.
Generalno, za muškarce važi sledeće: ako je visina H, a težina G, onda važi jednačina G+100=H
Za devojke važi G+110=H

= važi kao "približno"
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od child_in_the_night Pon Apr 12, 2010 11:37 pm

22,5 znaci dobra sam... :): :jeeeej:
child_in_the_night
child_in_the_night
Graffit master
Graffit master

Broj poruka : 428
Ženski Blizanci Godina : 32
Datum upisa : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od Troja Sre Apr 13, 2011 1:03 am

Ne znam sta kaze medicina, ali znam da sam ja 163 centimetra visoka i tezim 50 kilograma. Smatram da dobro izgledam i dobro se osjecam. Bila sam se jednom ugojila na preporucenu tezinu i definitivno sam se osjecala debelom i nepokretnom. Moj suprug je rekao da sam izgledala kao trudna na fotografijama. Tako da mi se cini da nesto nije u redu sa ovom preporucenom skalom. :blabla:

Uzgred budi receno, ja sam bila jos zadovoljnija sobom kada sam nekoliko godina tezila samo 47 kilograma. Farmerke su mi stajale da padnes na dupe kada me vidis! :jeeeej:
Na zalost, sada je lice pocelo da mi izgleda malo upalo sa tom tezinom, pa sam morala da se ugojim.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od enigma_ Sub Avg 04, 2012 1:31 am

Meni to varira.
Dok sam bila mlada iako sam imala (kažu) "fenomanalnu liniju" nešto nisu padala na dupe kad me vide, več su se čudile ovakve žene kao ja sada, šta jedem i kako uspevam da održavam istu kilažu.
Jela sam isto kao sada, samo mi je metabolizam bio brži a i više sam bila fizički aktivna.
Sada se čude kako sam debela kao one u "ono" vreme i padaju u nesvet kako nemam bore.
Eto, ima prednost to što sam "taman" i što mi je IT malo veći :D
No, slažem se sa naukom da treba povesti računa o IT mase,više zbog zdravlja, nego zbog izgleda.Jer svi smo mi lepi kad smo mladi, pa i oni debeli, mladost je lepa, dok starost plus debljina je :shout:
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od ces@ric@ Sub Avg 04, 2012 8:50 am

Mislim da treba imati stav kao moja maceha. Kad je bila mojih godina, pa sve negdje dok nije rodila bila je isto velika mrsavica sa stavom "Bolje da sam mrsava, nego debela". Zadovoljna svojom linijom, ponavljajuci kako ne zeli ni grama vise. Sad je nabacila kila, sve joj je postalo malo, no umjesto da se deprimira kako bi dosta zena cinilo, ona je promijenila stav da zena ne treba da je previse mrsava, treba da ima za sta da je se uhvati :D

Za razliku od nje, ja nikad nisam pazila i uvijek sam jela i jedem sta i kad hocu, ali sam cijelizivot premrsava. Vecina je (izuzev moje familije, ukljucujuci i baku koja i da me gleda kako i koliko jedem, poslije ce tati ili nekom reci da nisam nista jela) je stava da ja ne jedem nista, da moram jesti vise. Doktori i jos par ljudi su mi rekli slicno nesto onom sto je enigma napisala. Da je to metabolizam, da kasnije on uspori, a ja nastavim svojim tempom i kile ce doci. 2-3 doktora su me cak upozorila da pripazim i da se polako uvedem u red ako ne zelim da budem debela kasnije :buahahhaha: Iz moje perspektive to izgleda prosto nemoguce i smijesno. Pogotovo kad ti doktorica kaze (a tebi 14-15) da jednom kad budes trudna pripazis, jer ces nabaciti kile koje poslije neces moci skinuti. Kao da je bila slijepa :D


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od polly88 Čet Mar 27, 2014 3:50 am

Troja ::Ne znam sta kaze medicina, ali znam da sam ja 163 centimetra visoka i tezim 50 kilograma.  Smatram da dobro izgledam i dobro se osjecam.
I ti si onda mini-žena. :D Inače i ja imam 163 cm i 50 kg (već nekih 6 godina imam istu kilažu, varira od 50 do 52 kg) i također se dobro osjećam. Htjela bih doći do 55 kg, ali bojim se da mi se te 3 kg neće dobro rasporediti. :D

Catwoman ::ITM - Manje od 20

Neuhranjenost može biti uzrok zdravstvenih problema. Obratite pažnju na svoju težinu!
Ovdje kaže da sam neuhranjena, a na stranici na kojoj inače računam indeks tjelesne mase kaže da je to poželjno, tj. da moju tjelesnu masu nije potrebno regulirati. Tako da vjerujem tome, više mi odgovara. :D

Nikada nisam imala problema s viškom kilograma, čak sam bila premršava (pogotovo u osnovnoj školi, na svakom sistematskom pregledu mi je u karton upisano da sam neuhranjena). Kad mi kažu da malo jedem, obično odgovorim da imam mali želudac, da ne stane više.  :buahahhaha:  Nikad nisam namjerno gladovala, uvijek pojedem koliko mogu. Često mršavi baš dosta mogu pojesti (znam to po nekim svojim prijateljima i prijateljicama, rođacima), a da im se ništa ne 'zalijepi'; kod mene to nije slučaj, dosta malo jedem, s tim da jedem i po pet puta na dan manje obroke (tako mi više odgovara).


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od Troja Čet Mar 27, 2014 9:59 am

Baš danas je kod nas izašla u novinama priča o nekoj bodibilderki kojoj su na osnovu ovih mjerenja rekli da mora da smanji ishranu, prestane da pije alkohol i predje na dijetu gdje će unositi samo 1000 kalorija dnevno. Visoka je oko 150cm i teška 62 kilograma, ali to je posljedica toga što su mišići mnogo teži od sala i mesa. Ona se profesionalno bavi bodibildingom, pa devet mjeseci u godini ne konzumira alkohol, ima tanke mišićave ruke i struk, ali dosta jake i mišićave noge. Stalno vježba, pa dijeta od 1000 kalorija ne bi uopšte bila dobra ideja u njenom slučaju.

Ova mjerenja, naime, vrijede za prosječne ljude koji imaju relativno malo mišića. Ako su ljudi mišićavi mogu imati više kilograma nego što ova skala pokazuje, a ipak biti u liniji.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od Ivana_ Uto Jun 09, 2015 1:27 am

Catwoman ::ITM - Između 25 i 27

Ovo je zona opreza. Kontrolišite svoju težinu. Iako je ITM još u prihvatljivim granicama,
kod nekih ljudi može uticati na zdravstvene probleme.

26, 34. Pa znam i sama. No dobro, bar nisam previše. Valjda će se sad bez lekova postepeno sve dovesti u red... A i ne jedem slatkiše. Pa kako bude.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Indeks telesne mase Empty Re: Indeks telesne mase

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu