Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cafe ‚‚Utopija"

+8
ThePoet
polly88
Troja
Virginija_Woolf
Dafne
Still_dreaming
Ivana_
ces@ric@
12 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Sub Feb 27, 2016 12:37 pm

Nije fotosopirano, pa nije cenzurisano :D

Ivana_ ::Glasala. Šta je sa Zidom? :P

Cini se da sad sve radi. Ja sad vidim sve slike


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ThePoet Sub Feb 27, 2016 11:33 pm

Tako je, samo vi prozivajte Poeta, koji se trudi da održi bar neki nivo na Takmičenjima. :buahahhaha: :P


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od polly88 Ned Feb 28, 2016 9:35 am

ThePoet ::Za sve one koji vole da vežbaju kod kuće, ovaj sajt je fenomenalan.
(...)
Poet, hvala na preporuci, zanimljiva je stranica. :) Posebno volim izazove; onaj s preskakanjem vijače mi je primamljiv, vjerojatno ću početi s tim čim prestanu kiše.
Ima i nekoliko zanimljivih recepata, s malo sastojaka i jednostavnih pa ću ih vjerojatno isprobati.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Still_dreaming Ned Feb 28, 2016 10:50 am

Polly, ili neko drugi (za Polly sam siguran), znaš li neki dobar sajt za slušanje muzike na kom može da se napravi profil i nalazi nova muzika? A da je besplatan, naravno. Pokušao sam neke da izguglam, ali hoću nešto sigurno i dobro. Previše nepotrebnih profila imam.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ms.k Ned Feb 28, 2016 11:54 am

Ces ::Nije fotosopirano, pa nije cenzurisano :D
To je ostavljen vapaj... "Fotošopirajte, fotošopirajte... (ili ću da cenzurišem (ko što sam fotografije))"  :D


Ces ::
Ivana_ ::Glasala. Šta je sa Zidom? :P
Cini se da sad sve radi. Ja sad vidim sve slike
Meni svako malo vrti neke krugove u krugu sa brojevima (čini mi se 102305 ili tako nešto) ili me negdje redirektuje ili spominje javu sa mnoštvo nekih prozora i tužnih/ljutih smajlija ili čudnovatih upozorenje koja sam lijena da čitam pa nemam pojma šta su i zbog čega...  :jj:  ...ko velim... nek radi dok radi, a kad prestane - ide opet na servis... nećem se nerviram za glupost na koju nemam uticaja...  smoke.gif


Poet ::Tako je, samo vi prozivajte Poeta, koji se trudi da održi bar neki nivo na Takmičenjima. :buahahhaha: :P
... Rolling Eyes ...To što se Stil i ti stalno domunđavate i namještate takmičenje da pobijediš se zove drugačijim imenom, a ne nivoom... :bored: ...Nema Make da ti lupi ćušku, pa ću morati ja... Mad
...i, ah, da... :P
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od polly88 Pon Feb 29, 2016 7:45 am

Still_dreaming ::Polly, ili neko drugi (za Polly sam siguran), znaš li neki dobar sajt za slušanje muzike na kom može da se napravi profil i nalazi nova muzika? A da je besplatan, naravno. Pokušao sam neke da izguglam, ali hoću nešto sigurno i dobro. Previše nepotrebnih profila imam.
Moje preporuke su last.fm i 8tracks.com :)

Ako slušaš muziku preko nekog playera (Winamp, Foobar2000 ili sl.), onda ga možeš povezati sa stranicom last.fm pa će se na tvom profilu prikazati sve što slušaš, a dobro je i kao statistika (npr. koliko pjesama određenog izvođača si poslušao, koje pjesme, albume i izvođače najviše slušaš...). Na stranici svakog izvođača imaš dio "Similar Artists" pa uvijek možeš pronaći nešto zanimljivo, a također na stranici možeš i slušati muziku - postoji mogućnost da slušaš muziku samo određenog izvođača, izvođača koji su slični onome izvođaču koji ti se sviđa... 'Renovirali' su stranicu nedavno pa ju nisam još stigla detaljnije istražiti; prije si za slušanje muzike na stranici trebao biti VIP član i plaćati članarinu. Sad je sve besplatno.

8tracks se također može povezati sa stranicom last.fm pa sve što slušaš tamo prikaže se na last.fmu kao da si slušao preko playera. To je zapravo stranica na kojoj korisnici sami slažu svoje playliste (pa možeš i sam isprobati), a liste obično tražiš prema raspoloženju, situaciji i vrsti muzike koja ti se trenutno sluša. Npr. indie + reading + calm pa prema ostalim tagovima na pronađenim listama nađeš ono što bi ti najbolje odgovaralo. Sigurno ćeš otkriti dosta novih zanimljivih izvođača!

Nadam se da nisam previše zakomplicirala. :D


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Still_dreaming Pon Feb 29, 2016 9:41 am

Hvala ti, Polly! givenheart Upravo sam se registrovao na Last.fm i još čačkam i istražujem. Malo me nervira već što su neke pesme pogrešno označene, pa hoćeš da pustiš jedno, a krene ti drugo, ali je za sada ok :)


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ThePoet Pon Feb 29, 2016 11:17 am

Polly, drago mi je da ti se dopada stranica, odlična je, imaju baš lepe programe. Ja trenutno vežbam po programu The Age of Pandora, koji je tako koncipiran da pratiš priču jednog lika u postapokaliptičnom svetu i baš je zanimljivo. :)


Mska, srce, to što si ti paranoična je sasvim poseban nivo. :P


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Ivana_ Pon Feb 29, 2016 11:48 am

Polly daj mi neki sjajan recept da impresioniram drage ljude. :)


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ms.k Pon Feb 29, 2016 12:04 pm

Poet ::Mska, srce, to što si ti paranoična je sasvim poseban nivo. :P
... Rolling Eyes :bored: ...Paaa...makar sam na nekom nivou... ... :P
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od polly88 Uto Mar 01, 2016 2:31 am

Ivana_ ::Polly daj mi neki sjajan recept da impresioniram drage ljude. :)
Ako misliš baš na pravi recept za spremanje hrane, onda mislim da ćeš najbolje proći s pripremanjem nečega što je fino, a nije komplicirano. Moj prijedlog su pohovane palačinke s mljevenim mesom i uz to recimo salata od kupusa ili cikla. :) Glavno da se družite! :)


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ms.k Uto Mar 01, 2016 11:57 am

Troja ::"Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance" je film sa Michael Keatonom i Edwardom Nortonom i Naomi Watts u glavnim ulogama.  Iz pera pisca scenarija filma "Revenant" koji je upravo osvojio Oskara...
Da citiram prijatelja prijatelja: "...medved je bio bolji..."
...što od glumca, što od redatelja...  :D

Makar su dva Oskara otišla u prave ruke...
Gospođici Alisija Vikander koja je jednako fantastična kao i Edi Redmejn i prava je pravcata nepravda što mu je ove godine Oskar izmakao iz ruku i možda trunku ironično imajući u vidu da je u filmu sav u rukama :tiktak: :ahda:
i Sem givenheart

ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Ivana_ Uto Mar 01, 2016 12:09 pm

polly88 ::
Ivana_ ::Polly daj mi neki sjajan recept da impresioniram drage ljude. :)
Ako misliš baš na pravi recept za spremanje hrane, onda mislim da ćeš najbolje proći s pripremanjem nečega što je fino, a nije komplicirano. Moj prijedlog su pohovane palačinke s mljevenim mesom i uz to recimo salata od kupusa ili cikla. :) Glavno da se družite! :)

Hvala Polly. :) Pogledala sam recept detaljnije, deluje primamljivo. :) Baš ću probati, da vidim kako će mi ispasti :D givenheart


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Uto Mar 01, 2016 10:02 pm

ms.k ::
Troja ::"Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance" je film sa Michael Keatonom i Edwardom Nortonom i Naomi Watts u glavnim ulogama.  Iz pera pisca scenarija filma "Revenant" koji je upravo osvojio Oskara...
Da citiram prijatelja prijatelja: "...medved je bio bolji..."
...što od glumca, što od redatelja...  :D

Makar su dva Oskara otišla u prave ruke...
Gospođici Alisija Vikander koja je jednako fantastična kao i Edi Redmejn i prava je pravcata nepravda što mu je ove godine Oskar izmakao iz ruku i možda trunku ironično imajući u vidu da je u filmu sav u rukama :tiktak: :ahda:

"Revenant" nisam gledala, ali o Leonardu Di Kapriju imam veoma visoko misljenje i zapravo sam bila ubjedjena da je vec osvojio nekoliko Oskara, tako da me bas iznenadilo kada sam cula da je sve do sada bilo samo kandidovanje za tu nagradu.  Zbog svega toga, a i sto sam sigurna da je i u ovoj ulozi briljirao, izuzetno mi je drago sto je osvojio Oskara. Glumac njegovog magnetizma, misterioznosti i intenzivnosti zacijelo zasluzuje ovu nagradu.

Redmejn je vec dobio Oskara za "Theory of Everything".  
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ms.k Sre Mar 02, 2016 12:24 pm

Saglasna sam sa većinom svega što si ispisala givenheart , i baš vođena sa istim utiskom nisam slušala komentare drugih da mu ovaj film u životu nije trebao, nego sam se odlučila da pogledam film bez unapred oformljenog mišljenja... I nažalost došla do zaključka da su svi negativni komentari koje sam čula odista na mjestu :( ...
Takođe, sa većinom njegovih filmova, kao i njegovom glumom, sam oduševljena, i skoro za svaki bih mu dala Oskara, ali ne i za ovaj...
Moj sveopšti utisak o filmu je jednostavno loš...  :sorry:
Nekako... Kao da je Alehandro (koga takođe veoma poštujem zbog "21 grama", mada mi je i on problematičan (prije svega zbog izbora glumaca, itd.), kao i "Vavilon", ali makar je sama (pro)misao fantastična u oba filma) napravio neku parodiju na Bera Grilsa...zapravo, većinu filma sam i mogla da pretpostavim šta će biti i kako će se ponašati i koje tehnike preživljavanja će koristiti, jer sam skoro redovno pratila Bera na Diskaveriju, s tim što - Ber je mnogo uvjerljiviji... Većinu filma sam se zezala sa sestrom da im je Ber bio stručni konsultant ili tako što... Da ne spominjem činjenicu da je Tom Hardi jednako "uvjerljiv" u ulozi negativca kao i Nikolas Kejdž u ne znam tačno kom filmu kad stalno ponavlja: "ja sam l-o-š" (valjda da bi ljudi zapamtili ga treba gledati kao negativca, ali jbg, on to jednostavno nije, pa mi je čitav film šprdnja)... Grzomorna režija nije ni najmanje pomogla... Kao neki trećerazredni dokumentarac sa "žnj" produkcijom... Ne znam... Mogu da pretpostavim šta je možda mislio, ali, sve bih ja to nekako drugačije... Valjda se Alehandru i meni vizije ne poklapaju...ili tako što...  :jj:
Stvarno nemam ništa protiv Lea, ali da mu ovaj film nije trebao - odista nije...
Kao npr. ni Hopkinsu ono statiranje u "Toru" ili Šarliz ono izigravanje furije po putu... Rolling Eyes
Što se tiče onog da je Edi već dobio Oskara prethodne godine, i Henks je dvije godine zaredom dobio Oskara... Za "Filadelfiju" i "Foresta Gampa"... Posve zasluženo... Tako da...da su odista i ove godine dali Ediju bilo bi jednako zasluženo... givenheart
Imajući u vidu da je Enio Morikone čamio čekajući Oskara, mogao je i Leo da sačeka... :D ...mada, vjerujem ne tako dugo... :)
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Sre Mar 02, 2016 10:23 pm

Pa mozda si u pravu. Ne znam, nisam gledala film. Ucinilo mi se po tvom prethodnom komentaru da ti generalno ne volis Di Kaprija, a meni je on jedan od najboljih svjetskih glumaca. Moguce je medjutim da mu je ovaj film promasaj, desi si i najboljima od njih.

Slazem se i za ono sto si rekla za Sarliz. Ja sam cak apsolutno odbila da gledam taj film nakon sto sam vidjela vrlo kratak isjecak iz filma. Potpuno besmisleno filmsko ostvarenje puno nakaznosti, nasilja, agresije i bez ikakve price i pouke.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od polly88 Sre Mar 02, 2016 10:44 pm

Također mi je The Revenant bio loš, tj. jako dosadan, iako lijep vizualno (valjda je presudilo to što volim snijeg). Inače volim i Alejandrove filmove, no ovaj mi je do sada najlošiji (mislim da samo Biutiful nisam gledala). Leonardu bih dala Oscara još za What's Eating Gilbert Grape, ovo sad je bilo baš navlačenje nagrade i obožavatelji su odigrali ogromnu ulogu. Pretpostavljam da je sad na redu netko drugi koga će gurati i pritiskati sve dok ne dobije nagradu (u najavi je Johnny Depp).


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Čet Mar 03, 2016 12:22 am

Ja jos nisam nijedan film nominiran za OsKara gledala. Za ovaj sam vidjela najavu, ali mi se nije dopala, nije moj tip filma, a film ne gledam samo zato sto je osvojio nagrade. Leo je odlican glumac i drago mi je sto je osvojio nagradu :)
Btw, cini mi se da imamo topic za Oskare, pa bi admini mogli sve ove postove preseliti tamo, da se i kasnije moze nastaviti ova tema :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od polly88 Čet Mar 03, 2016 7:59 am

ces@ric@ ::Btw, cini mi se da imamo topic za Oskare, pa bi admini mogli sve ove postove preseliti tamo, da se i kasnije moze nastaviti ova tema :)
To će Still, nadam se. :) A onda ću prokomentirati i ostale nominirane filmove koje sam pogledala.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ms.k Čet Mar 03, 2016 9:35 am

Da sam željela da pišem u temi Oskari – pisala bih u istoj... Čini mi se da svojim postovima u Utopiji nisam prekšila nikavo pravilo i čini mi se da imam u istoj pravo da pišem/komentarišem šta/koga želim (a da pri tome nikog ne vređam, kao što i ne vređam, ili mi se barem čini da nikog uvredila nisam :jj: Izvinjavam se ako jesam, nije mi bila namjera givenheart )... Tako da... Ne želim da moji postovi budu prebačeni u neku drugu temu, jer su inspirisani i ispisani za Utopiju koju volim i gdje volim da pišem givenheart ... Ako vam smetaju moji postovi/komenari u Utopiji  ubuduće ću se suzdržati od istih i držati se drugih tema koje volim kao npr. Likovno delo dana, Crno-bela fotografija, itd... :) ...A kako vam smetaju i ovi posljednji  – ne vidim razlog da ih uopšte zadržite u bilo kojoj temi, stoga nema potrebe da se mučite prebacivanjem, već ih slobodno izbrišite...a kako već rekoh – ubuduće ću se suzdržati od komentarisanja... :) ...Takođe, ako vam smetaju postovi u Likovnom delu dana, Crno-beloj fotografiji, itd... Ili ja generalno... Slobodno recite... Nećem se ljutim... Sasvim mi je dovoljno da mi se kaže da idem – otići ću... :)
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Čet Mar 03, 2016 9:53 am

Uhhh... ms.k... meni ne smeta, samo volim red i da se drzim neke teme. Naravno da je ok i ovdje pisati, ali ovdje se tema brzo mijenja i recimo ja cesto preskocim nesto ovdje napisano. Za sedam-mjesec dana pogledam neki od nominiranih filmova i hocu da razmjenim misljenje, da pogledam sta je o istom napisala Polly recimo, lakse mi je otici u temu za to procitati, napisati i osvjeziti topic, nego traziti po Cafe "Utopiji", gdje ce se u medjuvremenu nagomilati milion postova i milion tema. Znaci, u biti suprotno od onog sto si ti napisala, ne smeta mi tvoj post o Oskarima, vec naprotiv, zeljela bih da se spasi na nekom vidljivijem mjestu, da ga moze vidjeti i neki novi clan za godinu dana :) Zato i jesmo na forumu, a ne na nekom chatu


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Čet Mar 03, 2016 10:08 pm

Meni svakako ne smeta gdje god pises MsK, cak naprotiv - tvoj komentar me je potakao na razgovor iz koga sam saznala nesto interesantno i o tebi i o filmu Revenant.  Meni licno cak prija sto si pisala ovdje, a ne negdje drugo, jer ne pratim nuzno sve razgovore o filmovima, nego samo o filmovima koje sam gledala.

ces@ric@ ::
Pravila: Svaki takmičar zamisli pojam po izboru (to može biti bilo šta, ali mora biti imenica)

Koliko ja znam "star" nije imenica, vec pridjev. Imenica je na engleskom jeziku i ima skroz drugo znacenje. Osim toga treba zadavati pojam, sto znaci rijec sa jednim znacenjem, a ne rijec koja na vise jezika ima razlicto znacenje. Bar ja tako razumjeh.


Pravila nisam citala ni kada je postavljena ova igra, a kamoli da ih se sada sjecam. Ne vidim u cemu je problem sto je rijec mogla biti i imenica u engleskom, i pridjev u nasem, tim prije sto sam ja odmah rekla da je pridjev. :jj: Koliko vidim brzo ste pogodili, a interesantinije su mogucnosti zadavanja opisa ovako.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od polly88 Čet Mar 03, 2016 10:42 pm

Slažem se s Cesaricom. :)
I ms.k, nemoj nikad više ni pomisliti da nam smetaju tvoji postovi. Mad givenheart
Meni je samo draže da, ako već imamo neku temu, svi postovi o tome budu na jednom mjestu.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ms.k Pet Mar 04, 2016 4:44 am

Ces ::Uhhh... ms.k... meni ne smeta, samo volim red i da se drzim neke teme. Naravno da je ok i ovdje pisati, ali ovdje se tema brzo mijenja i recimo ja cesto preskocim nesto ovdje napisano. Za sedam-mjesec dana pogledam neki od nominiranih filmova i hocu da razmjenim misljenje, da pogledam sta je o istom napisala Polly recimo, lakse mi je otici u temu za to procitati, napisati i osvjeziti topic, nego traziti po Cafe "Utopiji", gdje ce se u medjuvremenu nagomilati milion postova i milion tema. Znaci, u biti suprotno od onog sto si ti napisala, ne smeta mi tvoj post o Oskarima, vec naprotiv, zeljela bih da se spasi na nekom vidljivijem mjestu, da ga moze vidjeti i neki novi clan za godinu dana :) Zato i jesmo na forumu, a ne na nekom chatu
Znam da voliš red, rad i disciplinu, kao i moderatori, baš kao i administrator koji mi je jasno i glasno stavio do znanja da moje greške i kršenje pravila neće više biti tolersane. Što, čini mi se, poštujem i pridržavam se toga da ne kršim pravila i da se držim tema :) . Možda ponekad okasnim sa slanjem predloga na takmičenje i to je, čini mi se, jedino što zgriješim viannen_39.gif , ali i to je sa dozvolom moderatora koji uređuje teme takmičenja (Poet givenheart ).

Ako si sa tim komentrom kako se ti držiš teme i pravila, možda željela da kažeš da se ja istih pridržavala nisam, molim da mi se ukaže na to gdje sam pogriješila da to više ne činim, jer sam sama pokušala da shvatim gdje je greška, čak sam opet prošla kroz pravilnik i stvarno ne mogu da pronađem šta je to pogrešno  :sorry: :jj: .

Imajući u vidu da mi je srpski jezik maternji i da ne mogu sa sigurnošću da tvrdim da znam šta je "chat" konsultovala sam se sa "gugl translejtom" i on kaže da "chat" znači: razgovor, čavrljanje, ćaskanje, ... Ako "gugl translejt" nije u pravu tu je jedan od moderatora koji ima diplomu, a možda već i master, iz Engleskog jezika i književnosti pa može da reaguje ako je nešto pogrešno protumačeno givenheart .
Može biti da smo na forumu, ali koliko je meni poznato forum ima podforume i u okviru istih teme...
Evo tvojih:
Ces ::- Top 5 podforuma.
Da naglasim da obicno idem na Glavnu, tako da je ovo tako-tako, ali recimo:
1. Svakodnevni razgovori
2. Muzika
3. Takmicenja
4. Igraonica
5. Psihologija

- Top 5 tema.
1. Istina ili Izazov?
2. Anegdote o poznatima
3. Vase misljenje o...
4. Citati iz filmova
5. Upecatljivi momenti iz filmova
...
Evo mojih:
ms.k ::Top 5 podforuma ..
1. Pričaonica
2. Igraonica
3. Vizuelna umetonst
4. Muzika
5. Književnost

Top 5 tema ..
1. Cafe ‚‚Utopija" (Pričaonica)
2. Istina ili Izazov? (Igraonica)
3. Likovno delo dana (Vizuelna umetnost)
4. Uživajmo zajedno (3) (Muzika)
5. Priče za lep dan (Književnost)
...
Takođe postoji i opis tema, kao i pravilnik kog treba da se pridržavamo.
Ono što postoji, čini mi se, kao nepisano pravilo, jeste da kad neki član foruma osjeti potrebu da prokomentariše (da svoje mišljenje na) neki post nekog drugog člana, a njegov kometar ne pripada toj temi, tj. isti bi se mogao shvatiti kao "trolovanje" ili remećenje same suštine teme, taj komentar se ne piše u toj temi nego se post člana koji se želi prokomentaristi prebacuje u temu "Cafe 'Utopija'" i u istoj se komentariše. Što sam i učinila :) . Zbog čega sam veoma zahvalna givenheart , jer je to (između ostalih) jedan od omiljenih razloga zbog koji baš baš volim "Cafe 'Utopiju'", i gdje veoma rado pišem jer mi je dozovoljeno da makar tu pišem van okvira i nekih zategnutih pravila, i sl...  givenheart

Moja osnovna namjera, niti želja, niti misao, niti tok misli i razmišljanja, nije bila da pišem o temi Oskari, već da proćaskam sa Trojom (jer njen sam post citirala (a ako drugi žele da nam se pridruže, posve su dobrodošli givenheart )) na temu filma "The Revenant" jer sam stekla utisak da ga je možda gledala, to što je isti dobio Oskara je tek neka usputna priča i asocijacija opet na ono što je Troja napisala u temi "Koji film ste poslednji odgledali?"... A volim da čujem njen komenatar na film, jer mi skoro uvijek da neku novu perspektivu i uvidim neki drugačiji način razmišljanja ili me baci u razmišljanje itd... Posebno me sad zainteresovala, jer sam stekla utisak da ima neki pozitivan komentar na "The Revenant" pa sam željela da čujem isti, jer sam do sad čula samo negativno... :)

Koliko mi je poznato svoje postove sam ispisala u podforumu "Pričaonica" (ili ako želiš engleski: "chat") u temi "Cafe 'Utopija'" koja je prvim postom definisana kao mjesto gdje mogu da ćaskam.
Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 2hoyd03
Sve i da nije tako definisana, zbog nepisanog pravila je bilo i neophodno da svoj komentar ispišem baš tu gdje jesam :) . Imajući u vidu da je "Utopija" tema u kojoj volim da pišem, a opet, čini mi se, nisam prekršila niti jedno pravilo, želim da mi post ostane tu gdje jeste, jer odražava mene, moj tok misli, način razmišljanja, itd... I kao takvog ga pamtim i želim da ga kao takvog upamtim :) .

Meni stvarno ne smeta način na koji drugi razmišljaju, niti govorim drugima kako nešto da pamte, i, čini mi se, nisam niti jednom posve ozbiljno tražila da se nečiji post uređuje i cenzuriše. Ne govorim drugima kako da razmišljaju, kao ni to gdje da razmišljaju. Ne dozovljavam sebi da pretpostavim i uzmem svoju pretpostavku kao jednoumlje i jedini način razmišljanja, itd...  :)

Ako je tebi lako da ideš u teme, meni je lako da odem u "Utopiju" (jer je to moj način razmišljanja, a imajući u vidu da su u pitanju moji postovi, koji ništa zgrišili nisu, smatram da imam makar neko pravo glasa šta će sa njima biti, pa želim da ostanu tu gdje jesu) :jj: . Takođe, ako je tebi i tvojim postovim potrebno kako si rekla "spasenje", meni i mojim nije :D . Ne živim u prošlosti, kao ni u budućnosti. Živim u sadašnjosti :) . Život mi se previše puta promijenio preko noći da bih mogla da tvrdim (a i moje zdravstveno stanje mi ne dozovljava da dajem grancije) gdje ću biti i da li će me biti kroz godinu dana, ali ako budem ovdje na forumu (imam vjere da hoću) i tebi (ili nekom novom članu) se bude pričalo o "The Revanent" ili Oskarima, a meni se bude davao komentar na isti – vrlo rado ću svoje tadašnje mišljenje da podijelim sa tobom/vama givenheart .

Poli ::Slažem se s Cesaricom. :)
I ms.k, nemoj nikad više ni pomisliti da nam smetaju tvoji postovi. Mad givenheart
Meni je samo draže da, ako već imamo neku temu, svi postovi o tome budu na jednom mjestu.
Postoji skoro za sve neka tema na forumu  :jj: ... Oprosti, ali zaista je neophodno, da bih došla do poente, trunku da sad budem i neozbiljna  Embarassed ... Postoji i tema za recepte, pa si mogla tamo da kažeš komentar za palačinke. Ali postoji i tema o prijateljim i druženju, pa si taj kometnar mogla da ostaviš i tamo. Ili možda negdje drugdje... Hmmm... Postoji i tema u vezi plejlista, pa si mogla tamo da ostaviš komentar vezan za last.fm. Ili možda da staviš taj kometar u "Uživajmo zajedno" jer je ipak u pitanju muzika, pa da ostaviš i neku pjesmu da lakše upamtimo... Hmmm... Postoji i tema za predloge i komenatre članova, pa je Ces mogla tamo da komentariše kako i gdje da pišem postove i da predlog o cenzuri mojih postova... Ili možda... Hmmm... Postoji i tema za komentare u vezi takmičenja, pa je mogao Poet tamo da ostavi komentar kako se podiže nivo takmičenja... Ili ipak da to prebaci u komentare članova i predloge... Hmmm... Postoji i tema za gif-ove, pa je Stil mogao onaj gif za sva vremena sa Megi Smit da ostavi tamo, ili u možda Rekao bih ali nemam gde... jer tu i onako može sve da se kaže, jer se nema gdje, pa se može i tu... Itd... Pa da svaka tema bude uparena sa svakim komentarom i da svi znamo gdje se šta nalazi i da sve bude na jednom mjestu...  :D

Troja ::Meni svakako ne smeta gdje god pises MsK, cak naprotiv - tvoj komentar me je potakao na razgovor iz koga sam saznala nesto interesantno i o tebi i o filmu Revenant.  Meni licno cak prija sto si pisala ovdje, a ne negdje drugo, jer ne pratim nuzno sve razgovore o filmovima, nego samo o filmovima koje sam gledala.
Troja... givenheart ...Lijepo je kad se (u)poznajemo i (spo)razumijemo :)  givenheart (je l' smijem ovo da kažem ovdje ili da prebacim u temu "Lepo je..." imajući u vidu da ista postoji???  scratch  :mtj: )


P.S.
Imajući u vidu da mi namjera (niti želja) nije da nekog mučim, antagonizujem i sl. svojim načinom razmišljanja i pamćenja mojih postova i komentara, ili ne daj majko prirodo (da isti budu spašeni) prebacivanjem u druge teme, ako mi nije dozvoljeno da pišem kometare u vezi muzike, filmova, ili bilo koje druge teme koja postoji na forumu, u temi "Cafe 'Utopija'", bilo bi dobro za dobro svih da mi se kaže da iste ne pišem i ubuduće neću :) Pa što-ono-bi-se-reklo – "Sve ovce na broju i vukovi siti" :D I je l' može samo da mi se da okvir o čemu tačno smijem da pišem u "Utopiji", da ne bude nesporazuma i da ne kršim pravila ni ubuduće? :) givenheart
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Pet Mar 04, 2016 6:49 am

ms.K, bojim se da si sve pogresno shvatila. Najprije, niko te nije prozvao, bila je sugestija da se postovi PREBACE (ne kako ti kazes cenzurisu) u topic predvidjen za njih. Ne zato sto ovdje smetaju, nego da se sacuvaju, kao sto vec ranije objasnih da se ne ponavjam. Na drugom forumu (na kom sam admin) te ne bih ni pitala, vec bih prebacila sve postove (ne samo tvoje, vec i Trojine, Polline i moje) iz ciste namjere da ih SACUVAM na vidjeljivijem mjestu. Zapravo, ovo se vec dosta puta desilo na tom forumu, da se clanovi zapricaju i da se na osnovu toga otvori posebna tema, gdje im se i drugi pridruze i nikad se niko nije bunio.

Zaista ne vidim razlog sto si taj komentar tako dozivjela, ne vidim ni u cemu je problem da se postovi prebace. Pogotovo tebi, koja uvijek imas vremena da zaronis u neku temu i isceprkas neki post od prije par godina. Malo si pretjerala sa reakcijom, pogotovo jer se moja sugestija odnosila na sve ucesnike razgovora o Oskarima, ne direktno na tebe.


Troja ::Pravila nisam citala ni kada je postavljena ova igra, a kamoli da ih se sada sjecam.  Ne vidim u cemu je problem sto je rijec mogla biti i imenica u engleskom, i pridjev u nasem, tim prije sto sam ja odmah rekla da je pridjev. :jj:  Koliko vidim brzo ste pogodili, a interesantinije su mogucnosti zadavanja opisa ovako.

Gadjala sam to jer sam pretpostavila da se radi o engleskom jeziku, posto koliko znam ne znas nijedan drugi strani jezik i ovo mi je prvo palo napamet :D
Ako zadajemo rijec i ako ignorisemo ovo "mora biti imenica" onda je ok i jeste zanimljiva igra, ali ako zadajemo pojam, pojam ima jedno znacenje, ne sta znaci na drugim stranim jezicima i mora biti imenica.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 10 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu