Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ko su ljudi koje volimo?

5 posters

Ići dole

Ko su ljudi koje volimo? Empty Ko su ljudi koje volimo?

Počalji od Still_dreaming Sre Jul 28, 2010 12:00 pm

Susret, pogled, osmeh, šapat, dodir, jeza, san, poljubac, toplina zagrljaja, pomahnitalo srce, nežnost. Put kojim idemo sa nekim, a koji sami pravimo i održavamo nitima našeg poleta. Put na kom ljudi menjaju nas i mi menjamo njih - put na kome smo voljni da se menjamo. Put na kojem saznajemo kako voleti...

Ko su ljudi koje volimo?
Od čega su napravljeni?
Postoje li oni baš onakvi kakvim ih mi vidimo?



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko su ljudi koje volimo? Empty Re: Ko su ljudi koje volimo?

Počalji od amaranth Sre Avg 18, 2010 11:36 am

Ljudi koje volim su svi oni koji prolaze kroz moj život. Neke volim više, neke manje, ali uglavnom volim.
Mislim da čovek ustvari nikada ne sazna kako voleti, jer svaku osobu voliš na drugačiji, potpuno nov način.
Nekad su ljudi koje volim napravljeni od snova, priželjkivanja, mašte... Tako da ih idealizujem, neke možda i previše, nažalost... Takvi ljudi znaju da razočaraju, i to razočarenje je bolno, jer, nisu onakvi kakvim ih ja vidim...


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko su ljudi koje volimo? Empty Re: Ko su ljudi koje volimo?

Počalji od Dora_Mar Pet Jan 14, 2011 12:57 am

Mislim da ljude koje volimo po malo i idealizujemo.Npr.kad si zaljubljen,gledas svet kroz ruzicaste naocare,i sve je bajno.Medjutim,nije sve uvjek tako.Najcesce postoji mali dio iluzije,onako kako mi zelimo da vidimo.
Isto tako i prijatelje cesto idealizujemo bas zato sto ih smatramo prijateljima.Kasnije dolazi razocarenje,sudar sa stvarnoscu,i bude bolno jer su nasa ocekivanja bila drugacija.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko su ljudi koje volimo? Empty Re: Ko su ljudi koje volimo?

Počalji od Troja Uto Jan 18, 2011 4:55 am

Ljudi koje volim su oni koji mi uzvracaju povjerenje povjerenjem, oni koji i mene postuju koliko i ja njih, oni koji me nisu iznevjerili i sa kojima imam zajednicka interesovanja. Ja ne mislim da sam sklona idealizovanju ljudi, mada me ponekad neko razocara, a da to nisam ocekivala. Najcesce je to kada se moji i interesi druge osobe sukobe, ili neko ucini nesto vrlo sebicno, ali ja sam svjesna da medju mojim poznanicima ima takvih osoba, samo sto su nekada okolnosti takve da me ti ljudi ne mogu povrijediti nekim svojim postupkom, a ako pocnem zavisiti od njih ta sebicnost moze da unisti nase druzenje.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko su ljudi koje volimo? Empty Re: Ko su ljudi koje volimo?

Počalji od Nymphadora Uto Jan 18, 2011 10:16 am

Ljudi koji volimo su oni koji su tu, na koje smo navikli, koji su nam potrebni.Ne zato sto nam odgovaraju, nego zato sto mi mislimo da nam odgovaraju.Cudno je kad posle nekog vremena shvatis koliko razlika postoji izmedju nas i nama bliskih osoba, i koliko mi ustvari i nismo bliski.Ni potrebni jedni drgima.I koliko zna da nas sokira, kad primijetimo da nam cak i ne fale,i kako su malu ulogu odigrali u nasem zivotu.I to onu bez koje smo mogli.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko su ljudi koje volimo? Empty Re: Ko su ljudi koje volimo?

Počalji od Dora_Mar Sre Jan 26, 2011 5:49 am

Nymphadora ::Ljudi koji volimo su oni koji su tu, na koje smo navikli, koji su nam potrebni.Ne zato sto nam odgovaraju, nego zato sto mi mislimo da nam odgovaraju.Cudno je kad posle nekog vremena shvatis koliko razlika postoji izmedju nas i nama bliskih osoba, i koliko mi ustvari i nismo bliski.Ni potrebni jedni drgima.I koliko zna da nas sokira, kad primijetimo da nam cak i ne fale,i kako su malu ulogu odigrali u nasem zivotu.I to onu bez koje smo mogli.


u potpunosti se slazem
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko su ljudi koje volimo? Empty Re: Ko su ljudi koje volimo?

Počalji od Troja Čet Jan 27, 2011 7:20 am

Dora_Mar ::
Nymphadora ::Ljudi koji volimo su oni koji su tu, na koje smo navikli, koji su nam potrebni.Ne zato sto nam odgovaraju, nego zato sto mi mislimo da nam odgovaraju.Cudno je kad posle nekog vremena shvatis koliko razlika postoji izmedju nas i nama bliskih osoba, i koliko mi ustvari i nismo bliski.Ni potrebni jedni drgima.I koliko zna da nas sokira, kad primijetimo da nam cak i ne fale,i kako su malu ulogu odigrali u nasem zivotu.I to onu bez koje smo mogli.


u potpunosti se slazem

Ima i drugih groznih sokova u zivotu. Kao na primjer kada shvatis da si zivio 30 godina pod istim krovom kao i tvoji roditelji, i da za sve to vrijeme niste nikada imali ni jedan jedini iskreni razgovor o njihovom zivotu i stvarima koje su se njima desavale kada su bili mladji. I onda ih smrt odnese, a u tebi ostane da zjapi jedna ogromna rupa koju nista na ovom svijetu ne moze popuniti jer je previse kasno da ista ucinis da promijenis stvari koje bole.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko su ljudi koje volimo? Empty Re: Ko su ljudi koje volimo?

Počalji od Still_dreaming Ned Jun 12, 2011 11:58 am

Ljudi koje volim su ljudi kojima sam dozvolio.

Ljudi koje sam video onako kako sam ja želeo da ih vidim. Idealizovani, stavljeni visoko, a opet ne savršeni. Ni sebe ne vidim kao savršenog.

To su ljudi koji očima govore. Ljudi koji se smeju bez usana i jamica na obrazima. To su ljudi koji umeju da vole. Pa ih volim i ja.

Kakvi su oni?
Onakvi kakvim ja želim da ih vidim.

I obično su ljudi koje volimo ljudi koje smo idealizovali. Oni koje nastavljamo voleti su oni koji ne sruše te iluzije.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko su ljudi koje volimo? Empty Re: Ko su ljudi koje volimo?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu