Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Produženje ljudskog života

5 posters

Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Produženje ljudskog života

Počalji od Troja Sre Apr 13, 2011 1:50 am

Prosječan ljudski vijek se napretkom medicine i poboljšanjem uslova življenja znatno produžio u dvadesetom stoljeću. Neke od njegovih posljedica su starenje nacije, povećan broj penzionera koje država treba izdržavati, kao i porast bolesti kao sto su demencija, Alchajmerova bolest i slično, koje se obično javljaju kod ljudi u godinama.

Da li mislite da je dobro ili loše što je ljudski vijek produžen?
Šta vam se dopada kod ideje produženja ljudskog života?
Šta vjerujete da su loše strane dužeg života?
Da li biste više voljeli živjeti 60-tak godina, ili ste od onih koji bi voljeli doživjeti 100-tu?

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Re: Produženje ljudskog života

Počalji od Troja Sre Apr 13, 2011 3:32 am

Mozda nije red da ja prva odgovaram na vlastito pitanje, ali evo da kazem sta mislim o ovome.

Ja licno ne mislim da je previse dobro sto se ljudski vijek produzio. To je, ocigledno, stvorilo mnoge probleme prakticne prirode koje nije lako rijesiti, kao sto je na primjer isplata penzija. Takodje se zgrazam procesa starenja i fizickog propadanja. Starost je doba u kome sve zivotne radosti nestaju jedna za drugom. Ljepota, ljubav, posao... Sve sto zivot cini vrijednim zivljenja se polako gubi. Zasto onda produzavati period u kome se takve promjene desavaju? Necu ni spominjati bolesti kao sto su demencija, koje su za mene nesto gore od smrti i svakako se nadam da necu nikada takvo nesto morati da prozivim.

Svjesna sam da je u idealnim uslovima za ljude sa djecom i unucima dobro da duze zive, posto roditelji mogu biti duze tu za djecu ili unuke ako su zdravi i pokretni. A sigurna sam i da ima dosta optimista, koji su jednostavno sposobni da uzivaju u zivotu i kada se lose stvari desavaju i spremni su da se bore do zadnjeg daha. Ja, medjutim, smatram da bi meni licno bilo sasvim dovoljno dugo da zivim 50 - 60 godina. I bas bih morala da budem ludo zaljubljena u tim godinama, pa da zaboravim na sve ovo sto sam gore spomenula!
viannen_39.gif smajli-big_hug :buahahhaha:
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Re: Produženje ljudskog života

Počalji od Nymphadora Pet Apr 15, 2011 10:19 am

Uh,iskreno, apsolutno me ne zanima ostatak stanovnistva, ali ja definitivno ne bih zeljela da dozivim 100 godina (osim ako uz to ne idu i zdravlje,mladost,ljepota),a posto sam prilicno sigurna da to niko ne moze da mi ponudi najbolje bi bilo da umrem sa 50...ili tako nesto, jer stvarno, starost ne zelim da dozivim.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Re: Produženje ljudskog života

Počalji od Still_dreaming Čet Mar 07, 2013 1:48 pm

Voleo bih kad bi ljudski život bio duži, ali u isto vreme i kad bi vitalnost, zdravlje i izdržljivost tela bili propraćeni time. Dakle, voleo bih da je život duži samo u slučaju da je i zdravlje kako treba, jer biti bolestan i mrdati ne znači i živeti.

Toliko je stvari koje treba videti, dotaći, osetiti, proživeti, saznati, a stotinak godina je malo za to. Sa druge strane, ako bih posle 50-e / 60-e bio konstantno kod doktora i morao da se pridržavam svakakvih režima samo radi toga da bih ostao ‚‚živ'', više bih voleo da srce jednostavno prestane da mi radi u 50oj.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Re: Produženje ljudskog života

Počalji od Ivana_ Sre Nov 05, 2014 8:34 pm

Uh, naravno da volim što je takva činjenica, ako je uopšte tačna jer sve je individualno pa i čas kada nas smrt poseti. Volela bih da živim večno da mogu, zdrava, prava i čitava! Život je tako lep! Svako doba ima svoje lepote, ja gledam svoju baku i deku u osamdesetim i uživaju u svom miru! Kakvi su to apsurdi - želeti da umreš na pola veka - to je tako deprimirajuće i očajno. Život je jako lep. Suncu se isto raduješ i sa 15 i sa 90 godina! Jutru se budiš i dišeš. Kako je velika radost samo videti ptice!!! A vi bi da umrete... svašta i od vas! :) Da se ja pitam - NIKAD ne bih umrla! ''Sa mnom je čudno čak i umreti jer ja se ne završavam!'' (Mika Antić)


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Re: Produženje ljudskog života

Počalji od ces@ric@ Sre Nov 05, 2014 8:47 pm

Ivana, sta koristis? Hocu i ja da gledam ptice sa radoscu! Sto je tebi dobroooo :buahahhaha:

Salu na stranu, ja se slazem sa Stillom i Nymph, samo ako mi je uz dug zivot ponudjeno i zdravlje i mladost, inace je to prezivljavanje, a ne zivljenje


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Re: Produženje ljudskog života

Počalji od Troja Sre Nov 05, 2014 9:00 pm

I ja se slazem sa Stillom.  Ako bih se osjecala mladjahna i bila zdrava i pokretna i ja bih voljela zivjeti duzi zivot (ali u mom slucaju opet ne bih voljela zivjeti duze od 70-80 ni u tim okolnostima).  Ako bih bila bolesnjikava bolje da me nema.

Vidim da sam gore pisala da bih voljela zivjeti 50-60 godina. Promijenila sam misljenje, uglavnom zahvaljujuci suprugu. Ovih dana samo pomislim kako bi njemu bilo da ostane sam i onda zbog njega zelim da zivim duze, tek toliko da mu mogu pomoci i olaksati zivot koliko je to u mojoj moci.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Re: Produženje ljudskog života

Počalji od Ivana_ Sre Nov 05, 2014 10:02 pm

ces@ric@ ::Ivana, sta koristis? Hocu i ja da gledam ptice sa radoscu! Sto je tebi dobroooo :buahahhaha:

Salu na stranu, ja se slazem sa Stillom i Nymph, samo ako mi je uz dug zivot ponudjeno i zdravlje i mladost, inace je to prezivljavanje, a ne zivljenje

Samo bromazepam jednu uveče za spavanje :D :D :D Inače to sam ja, ja sam takva bila pre mojih tragičnih iskustava. Samo se vraćam sebi :D givenheart


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Re: Produženje ljudskog života

Počalji od Troja Pet Mar 06, 2015 12:51 pm

Mislim da nema potrebe da naglašavam, ali ja promijenih mišljenje o tome koliko bih željela živjeti. Pošto vidim da te mladosti, ljepote i zdravlja nema poslije 50-tih, ne bih voljela živjeti mnogo duže. Bila sam u zabludi da sam ikome preko potrebna.

Ivana, uzalud se radovati ptici ako svako jutro oplačeš kada pogledaš u ogledalo i svaku noć se moliš da nestaneš samo da se riješiš bolova. :jj:
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Produženje ljudskog života Empty Re: Produženje ljudskog života

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu