Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lepe vesti

+4
pahuljica
Still_dreaming
Troja
Miloš_88
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od ces@ric@ Sre Maj 15, 2013 8:27 pm

Priča iz Bosne potresla Balkan: Neobično prijateljstvo policajca i devojčice bez doma

Fejsbuk nekada ima negativne posledice po društvo, ali nam svakodnevno donosi pozitivne i zanimljive priče koje nas ostavljaju bez daha. Tako se, naime, juče na Fejsbuku pojavila nova hit fotografija koja nas čini nasmejanim i tužnim, istovremeno. Na fotografiji je Sanjin Rašidović i ''Mala Anika''. Sanjin je pripadnik policije iz Goražda, i prijatelj je s devojčicom bez doma.

Lepe vesti - Page 2 341475_anika_ff

Pročitajte šta je Sanjin Rašidović napisao na svom Fejsbuk profilu o svom drugarstvu s Anikom:

''Mala Anika...
U poslednje vreme u gradu se pojavila mala Romkinja Anika (ili kako reče ima još jedno ime ali ga ne zna), sa kojom sam postao "drug", često progovorimo po koju reč, a naterala me je na razmišljanja gledajući nju i decu/unučad mojih prijatelja. Vesela je svako jutro, ponekad nenaspavana, uvek bosonoga, neuredne kose, ali urednog svakodnevnog obilaženja oko stolova, tražeći pola marke. Pre par dana je moja "drugarica" sva srećna došla da mi pokaze novu gumenu narukvicu oko ruke.

Nekoliko dana posle pokazuje mi ponosno novu sa plastičnim priveskom. Sa tim je srećna. Anika ima 5 ili 6 godina, ne zna ni ona, nije upisana u knjige rođenja, ima nekoliko braće i sestara. Nije birala, ali je dobila nesreću da je tako rođena, pa trči bosonoga oko stolova, neće ići u školu, noću stanuje u kartonskoj kutiji bez struje, vode, televizora, računara. Nema brigu da li će joj roditelji dopuniti račun jer nema mobilni telefon. Srećna je kad nije gladna.

Nakon naših svakodnevnih pozdrava 'Sohi - Soccere' na romskom jeziku: 'Zdravo - Kako si', ispriča se sa nama kao velika. Ponekad ima ljutnju kada joj kažemo Nino, Jasenko ili ja da ode da se umije, ili hoćemo da joj obrišemo uprljane ručice maramicama, ali posluša i to strpljivo čekujući da dobije od nas neku "markicu" ili nešto za pojesti. Nije lukava, ako nešto jede dođe i upita me jesam li gladan nudeći mi pola sendviča. Kada je odvedem da jede, kaže ne zna koristiti viljušku i nož. Ako je žedna zadovoljna je i sa časom vode, mada ponekad ponosno u prolazu mahne flašicom soka.

Anika ili već kako se već zove, ne zna slova, ne zna sta su igrice za računar, nema roditelje koji je svaki dan voze autom u školu, ne zna kakav je problem kada nema 'WiFi' mreže, neće nikad ići da učestvuje na školskoj priredbi gde će ponosni roditelji, rodbina i komšije da je gledaju u novoj haljinici. Nju niko ne uči da čita i piše, ona nema dom, a nema ni haljinu.

Nije imala ali ima... Danas smo je ja i moj drug Nino sreli i ona je srećna pričala sa nama kako joj je drago sto ima prijatelje kao mi... Otišli smo u radnju, Anika je ponosno odabrala pantalone i haljinicu, umila se vlažnim maramicama i bila je prava devojčica. Kasnije sam je sreo i rekla mi je da je nasla "baletanke" da joj se sviđaju i onda smo i njih kupili sa čarapicama iste boje pa mi je sva srećna ispričala kako joj govore "kako si se sredila " i ponosno je šetala sa mnom.

Kada sam kasnije u jednom meni posebno lepom društvu pio kafu, došla je i opet obrisala lice vlažnim maramicama, ponosno, naučila je to da radi, a na malenim prstićima pokazivala da je nalakirala nokte... Ipak, mnogi od nas možemo naučiti od nje. Ona ima iskren osmeh, kada je srećna to i pokaže, nema maske na licu kao većina ljudi, ne zna biti licemer, ona se bori da preživi...

Odrastaće na ulici, bosonoga, spremati se za borbu sa životom na ulici, jer nije imala sreću da ima roditelje koji imaju normalnu kuću, normalan odgoj... Nju odgajaju ljudi na ulici kako se ophode prema njoj, neko drsko, neko lepo,ali ona ne mari za vaše brige sto ste ljuti, zbog vaših "problema" jer morate ići svaki dan na dobro plaćen posao, niste otišli kod frizera, kozmetičara, niste platili ratu kredita na vreme za neki možda bespotrebni svoj prohtev.

Ona je samo jedna devojčica koja se bori da preživi. Niti jedan frizer ne želi da je odvedem da je sredi...I žao mi je Anike i takve dece, koja su najslađa u tim godinama, kada postavljaju milion pitanja, ali na njena pitanja niko joj ne daje odgovor...Svi će je oterati, a ona će i dalje neumorno morati obilaziti ulice i stolove da preživi.

Moja "drugarica" Anika je pravi borac, voleo bih kada bi neka porodica mogla da je udomi, da kao i svi mi ima svoje snove... Sretno joj bilo i neka je sreća prati''.

preuzeto sa www.blic.rs


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od enigma_ Sub Jun 01, 2013 11:21 am

Prirodnim putem začela petorke

Gde deca nisu besna, kuća nije tesna, kaže stara izreka. Ipak, s tim se ne bi složilo pet beba začetih prirodnim putem, koje dele prostor u stomaku jedne Čehinje.

Lepe vesti - Page 2 66217991551a9f57fc7847388168552_orig

Aleksandra Kinova (23) ulazi u istoriju kao prva majka u Češkoj koja je prirodnim putem začela petorke.
Ona bi trebalo da se carskim rezom porodi sutra, 2. juna.

Kinova, koja već ima jednog sina, nije znala da nosi petorke sve do prošlog meseca, budući da su joj lekari Instituta za brigu o majci i detetu u Pragu rekli da nosi četvorke.

“Kada su konačno ugledali i petu bebu, počela sam da plačem”, rekla je ponosna mama za češke medije.
Kinova kaže da planira da doji sve svoje bebe, ali će morati da ih dohranjuje veštačkom hranom.

Šanse da se mnogostruka trudnoća ove vrste dogodi prirodnim putem je jedan u nekoliko miliona, kažu stručnjaci.




b92

Već vidim pet malih bebica i majku koja ne zna koju pre da nahrani, presvuče...

Sa srećom Aleksandra :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od enigma_ Ned Jun 02, 2013 11:23 am

Češke petorke uspešno došle na svet givenheart

Čehinja Aleksandra Kinova, koja je prirodnim putem začela petorke, bez ikakvih problema je na svet danas donela četiri dečaka i jednu devojčicu.

Lepe vesti - Page 2 83050773751ab0f6e17592766026508_640x418

Zvaničnici praškog Instituta za brigu o majci i detetu u Pragu saopštili su da su dečaci Danijel, Mihael, Aleks i Martin i devojčica Terezka, rodjeni carskim rezom, javio je AP.

Doktori ističu da je porođaj, kojem je prisustvovao i otac, prošao "bez ikakvih komplikacija", a majka i njene petorke smešteni su na odeljenje neonatalne intenzivne nege.

Kinova (23) već ima jednog sina, a ovo je prvi put u Češkoj da su petorke začete prirodnim putem.

b92

prelepa vest! love love love
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od Troja Ned Jun 02, 2013 8:28 pm

Jadna zena. Ne bih joj bila u kozi. Valja se brinuti o tolikim bebama. :jj:
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od ces@ric@ Ned Jun 02, 2013 8:35 pm

23 godine i 6-oro djece? Valjda ce sve biti ok, ali mi izgleda da ce vrlo brzo imati nervni slom


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od Troja Pon Jul 22, 2013 4:15 am

U ponedeljak nakon svog meča sa Endi Marejem Novak Djoković je sa grupom prijatelja, koji su poznate zvijezde iz Holivuda i iz svijeta muzike, održao dobrotvornu priredbu u Londonu. Prihodi sa ove priredbe prikupljeni su kao pomoć siromašnoj djeci Srbije. Na aukciji koja je održana veliki prilog dao je i sam Novak. Bravo za našeg asa, koji je još jednom potvrdio da nije samo veliki sportista, nego i veliki humanista!
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od Miloš_88 Uto Jul 30, 2013 11:15 am

Beba koja je odbila da umre

Morao sam ovo da podelim s vama :)
Miloš_88
Miloš_88
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3461
Muški Škorpija Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od Troja Čet Sep 19, 2013 9:21 pm

Jutros procitah ovu predivnu vijest, koju je moj suprug iskopao na internetu.  Beskucnik iz Amerike je pronasao tasnu sa 42,000 dolara u njoj i predao je policiji.  Kada je vlasnik saznao ko mu je vratio novac bio je toliko dirnut da je pokrenuo akciju sakupljanja dobrovoljnih priloga za njega i u vrlo kratkom roku prikupio 110,000 dolara.  Amerikanci su ocigledno bili vrlo dirnuti pricom o neobicnom postenju ovog beskucnika i davali zaista nesebicno.  Za one koji znaju engleski evo i izvornog teksta.  

Divna prica iz zivota, zar ne?

"Donations of more than $110,000 (£67,000) have poured in from across the US for a Boston homeless man who returned a lost bag with $42,000 in it.

Glen James alerted police after he found the backpack containing cash and traveller's cheques last weekend, and the bag's owner was then tracked down.

A complete stranger later started an online fund for Mr James after reading media reports about his honesty.

The man, Ethan Whittington, now plans to meet Mr James to give him the money.

“This isn't only about rewarding a great guy. I think it's a statement to everyone in America” Ethan Whittington Fund starter

Mr Whittington, who lives in Midlothian, Virginia, said he was so overwhelmed by Mr James' honesty that he decided to start the fund.

"The fact that he's in the situation he is, being homeless, it blew my mind that he would do this,'' Mr Whittington was quoted as saying by the Associated Press.

He said his idea of starting donations on a crowd-funding website for Mr James "caught on like wildfire ever since".

"It's brought me a lot of hope. This isn't only about rewarding a great guy. I think it's a statement to everyone in America.

"If we come together and work toward one thing and work together, then we can make it happen."

Meanwhile, Mr James, a former Boston courthouse employee, said that he would not have kept "even a penny" of the money he had found the backpack - even if he were desperate."
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od Still_dreaming Pet Sep 12, 2014 11:51 am

Ovaj čovek koji spašava povređene sove ima jednu sovu koja ne želi da ga napusti. Prati ga svuda po kući i ‚‚pomaže" mu u kućnim poslovima.

Lepe vesti - Page 2 Tumblr41

Lepe vesti - Page 2 Tumblr42

Lepe vesti - Page 2 Tumblr43

Lepe vesti - Page 2 Tumblr45

Lepe vesti - Page 2 Tumblr46

Lepe vesti - Page 2 Tumblr44

Lepe vesti - Page 2 Tumblr47


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lepe vesti - Page 2 Empty Re: Lepe vesti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu