Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuća duhova (The House of the Spirtis)

2 posters

Ići dole

Kuća duhova (The House of the Spirtis) Empty Kuća duhova (The House of the Spirtis)

Počalji od polly88 Pet Dec 09, 2016 7:31 am

Kuća duhova (The House of the Spirtis) WF-HouseofSpirits-004

Godina: 1993.
Režija: Bille August
Scenario: Bille August prema romanu Isabel Allende
Uloge: Jeremy Irons, Meryl Streep, Maria Conchita Alonso, Antonio Banderas, Glenn Close





Kako vam se svidjela pogledana drama?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuća duhova (The House of the Spirtis) Empty Re: Kuća duhova (The House of the Spirtis)

Počalji od ces@ric@ Pet Dec 09, 2016 10:48 am

Jedan od meni najboljih i najdrazih filmova sa odlicnom glumackom postavom i kostimima. Nedavno sam ponovo gledala ovaj film i divila se kako su odlicno prikazali sve likove kroz godine koje prolaze.

Lik Pedra, kog tumaci Banderas mi je najmanje legao. On je revolucioner, koji cesto uopce ne misli ni na Blancu, ni na kcerku. Samo njega treba spasavati, dok nju siluju i tuku u zatvoru?

Esteban mi je najzanimljiviji lik. Ne bih voljela biti dio njegove familije, ali ovako za gledanje sa strane je odlican. Volim te likove sto su na povrsini krutii bezosjecajni, a ustvari uplaseni i usamljeni. Ubjedljivo najbolja scena mi je kad spasava Pedra, kojeg je donedavno pokusavao ubiti.

Blanka je zanimljiv lik sa kojim se vecina ljudi moze poistovijetiti. Klara me nije toliko dojmila i mislim da je njen nacin razmisljanja pogresan.

Ferula je jedan od najjezivijih likova. Scena njene smrti mi je bila trauma iz djetinjstva (film sam prvi put gledala sa 8-9 godina)

I jos jedan lik koji me je dojmio je lik Transito. Mada svi ocekuju da ce izdati "gazdu", ona mu na kraju jedina pomaze.

Sve u svemu, kao sto rekoh meni jedan od najdrazih filmova, koji je prilicno tesko opisati, tj. ukratko reci o cemu se radi. Nadam se da cu jednom procitati i knjigu.



"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu