Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko teško vam padaju rastanci?

+7
Dora_Mar
Teixos
Ika
Shadow
zanesena
lado
Still_dreaming
11 posters

Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od Still_dreaming Pet Avg 13, 2010 6:09 am

Nekad su rastanci sporazumni, nekad zbog selidbe, nekad iz nekih drugih razloga... Ceo život se sastajemo i rastajemo. I dešava se da se od nekih ljudi rastanemo zauvek...

Kako podnosite pomisao da nekog poslednji put vidite?
Koliko teško vam pada da se od nekog tako rastanete?
I ima li načina da se takvi rastaci lakše podnesu?
Da li su opravdanja koja dajete sebi samima olakšavajućeg dejstva?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od lado Sub Sep 11, 2010 11:26 am

Sve rastanke tesko odbolujem.
A pogotovo zauvek....
Uvek ostave trag u meni.
Mrzim rastanke.
lado
lado
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 16
Datum upisa : 07.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od zanesena Sre Dec 15, 2010 8:51 am

Do skoro mi rastanci nisu tesko padali...prihvatala sam ih kao nesto sto se mora desiti i uspijevala sama sebi da objasnim da to nije nista strasno, da zivot ide dalje.
Ali u poslednje vrijeme sve teze podnosim i samu pomisao da treba od nekog da se rastanem.
Sad mi tesko padaju i oni rastanci koji nisu zauvijek...bez obzira sto znam da cu neke osobe vidjeti ponovo danima budem tuzna.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od Shadow Sre Dec 15, 2010 12:50 pm

Mislim da ne postoji osoba koja ima emocije a da ne odreaguje na rastanke bilo kakve vrste dosta bolno i teško. Ja mrzim i rastanke na nekoliko dana, a kamoli one "na duže". Najteže podnosim reč "nikada" u bilo kom kontekstu. Znam koje osobe nikada neću videti, a za ostale se nadam da hoću, nekad, negde...
Shadow
Shadow
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 113
Ženski Ribe Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od Ika Sub Maj 07, 2011 1:50 pm

Jako tesko. Veoma sam emotivan. Kada nekoga zavolim onda je to bezuslovno. Vreme leci neke rane, preboli se ali se ne zaboravlja...

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od Teixos Ned Jun 12, 2011 5:42 am

Ja sam takav da se ne vezujem ni za stvari, ni za ljude.. Što je na neki način dobro, jer se stalno selim iz jednog grada u drugi (što mi je nešto kao opsesija) i stalno upoznajem nove ljude, kad bih se vezivao za njih i taj grad, ubila bi me depresija.. Ovako mi niko ne nedostaje, možda malkice rodni grad ali to je to.. Nisam bez emocija, jednostavno sam takav, šta ću. :jj:
Isto tako i rastanci. U početku mi baš i nije svejedno ali to traje par dana, posle sam kao nov.. :D Što reče zanesena, prihvatam to kao deo života i nešto što se mora desiti. Pravi prijatelji ostaju, to je ono najvažnije..
Teixos
Teixos
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1273
Muški Jarac Godina : 34
Datum upisa : 27.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od Dora_Mar Ned Jun 12, 2011 5:59 am

Mislim da sad ne bih podnijela da se rastavim sa...
Inace mi rastanci strasno tesko padaju.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od Troja Ned Jun 12, 2011 6:17 am

I ja sam cesto selila kao i Teixos, i mozda kao posljedica toga malo ocvrsla kada su rastanci u pitanju. U zivotu mi je tesko pala prva selidba sa roditeljima kada sam imala osam godina. Nakon toga najteze mi je pao rastanak sa mladicem kada je poceo rat u Hrvatskoj, sa roditeljima kada je poceo rat u Bosni i sa bratom kada sam odselila u Englesku. Kao dijete sam se dugo zatvarala u svoj svijet i citala knjige umjesto da idem napolje da se igram sa djecom, a kao odrasla bila sam u situacijama u kojima je bilo pitanje zivot ili smrt i morala sam da donosim vrlo brzo odluke, i nisam sebi mogla dopustiti da klonem duhom ili budem depresivna nakon sto sam ih donijela. Umjesto da razmisljam kako mozda vise nikada necu vidjeti svoju porodicu, ja sam se koncentrisala na to da im posaljem pomoc kad god mogu.

Medjutim, nekoliko godina kasnije kada se mnogo stosta promijenilo znalo mi je biti jako tesko sto sam otisla, sto baku i oca gotovo vise da nisam zive vidjela, sto sam rastavljena od ostatka porodice. Srecom, sada radim i posao mi ne da da razmisljam o tome kakav je cudan tok imao moj zivot ili o tome kako sam oca jedva vidjela zadnjih 15 godina njegovog zivota. Rastanke sa ostalim ljudima sam uvijek dobro podnosila, mada mi ponekad nedostaju prijatelji. Mislila sam da sam svima njima zauvijek rekla zbogom kada smo izasli iz skolskih klupa, ali smo se zadnjih godina povezali uz pomoc Facebook-a i cak i susreli.

Zato nikad ne recite nikad. Mozda cete se i vi sresti sa ljudima kojima ste mislili da ste zauvijek rekli zbogom.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od Nymphadora Ned Jun 12, 2011 10:25 am

Zavisi.Ne postoji osoba bez koje ne bih mogla, ali neki rastanci bi mi jako, jako tesko pali (malo njih).
A opet, mislim da bi se neki ljudi zapanjili kad bi znali kako bih lako mogla da zivim i bez njih.Cak mislim da mi ne bi ni nedostajali, koliko god da su sad vazan dio mog zivota...
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od zanesena Sre Mar 21, 2012 11:05 am


Evo bas sam sad pred jednim rastankom. Dugo vec zelim da se desi ovo sto se desilo i nisam ni slutila da ce mi biti ovako tesko.
Sa jedne strane sam srecna jer mi se ispunila zelja, a sa druge sam jako tuzna jer moram napustiti drage ljude. Tesko mi je da ostavim nesto sto sam gradila cetiri godine. Objasnila sam sebi da idem negdje gdje ce mi biti bolje u svakom pogledu, ali nije mi jednostavno otici.
I trenutno ne znam da sebi sve ovo olaksam.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od ces@ric@ Ned Jul 08, 2012 1:21 am

Mozda sam stvarno kako moji kazu ice queen sto se tice rastanaka. Jednostavno ne podnosim svu tu dramu, pogotovo u ovo doba tehnike i interneta, kad sa svakom osobom mozes ostati u kontaktu. Kad ja odlazim to je moja odluka, niko me ne prisiljava i samim tim nema mjesta drami. Isto tako i kad neko drugi odlazi.
Imala sam dvije veze na daljinu sa cestim rastancima. Nisam voljela to gleda on mene, ja njega, gledamo se. Grlimo i slicno... Uvijek bih se zato pozdravila ranije, a na dan puta sa mnom je samo moja porodica.

Kad sam bila mala, u ratu, tesko sam podnosila rastanke. Plakala bih uzasno i nisam se mogla smiriti. Kasnije mi je postalo jasno da je to sve bilo iz straha, jer sam podsvjesno znala da kad se pozdravim sa bakom, tatom ili dedom i kad oni odu da im se nesto moze desiti i da ih vise nikad necu vidjeti. S obzirom da su oni uglavnom odlazili u sumrak, da ih snajperisti ne bi dobro vidjeli, ja ni dan danas ne volim sumrak i izbjegavam tad biti sama.
Zbog toga, jedini rastanak vrijedan drame i suza, je rastanak sa nekim na smrtnoj postelji. Svi ostali su tu, makar i hiljadama kilometara daleko :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od MatriX girl 1997 Sre Jul 11, 2012 3:36 am


Teško mi je da se rastavim od neke osobe.Mnogo.Posto,samo što ne zaplačem.Vrlo sam emotivna po prirodi i...Teško je,zaista je teško rastati se od neke osobe koja nam mnogo znači.Jedini način za ublažavanje akvih rastanaka je što manji kontakt sa tom osobom.Ne misliti na to.Raditi nešto drugo i odvratiti misli.Vreme leči sve rani.
A sto se tice selidaba i tome slicno,i to mi tesko pada.



MatriX girl 1997
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 43
Ženski Datum upisa : 07.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko teško vam padaju rastanci? Empty Re: Koliko teško vam padaju rastanci?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu