Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav i strast

+6
Ika
enigma_
Nymphadora
Troja
Dora_Mar
Still_dreaming
10 posters

Ići dole

Ljubav i strast  Empty Ljubav i strast

Počalji od Still_dreaming Čet Jan 27, 2011 5:04 am

U početku beše strast.

Ljubav se nekad rodi iz nje, nekad strast ostane samo strast, a da je pri tom oni koji je osećaju nazivaju ljubavlju.


Umete li da napravite razliku između ljubavi i čiste strasti?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od Dora_Mar Čet Jan 27, 2011 7:29 am

Da,umijem.Ali to je osjecaj.Ne bih umjela objasnim.Kada bih pocela spetljala bih se i...:)
Ali mislim da vecina umije da razlikuje ljubav i strast.
Moram da priznam,najbolje je kada nadjete i jedno i drugo u istoj osobi :)
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od Troja Pet Jan 28, 2011 3:40 am

Mislim da je meni razlika jasna tek kada prodje neko vrijeme i stvari dodju na svoje - pa tacno znam da li je to bila ljubav na daljinu, nesto trajno sto nikada necu zaboraviti ili zestoka, ali prolazna strast.

smajli-big_hug
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od Nymphadora Sub Apr 23, 2011 7:37 am

Ne, bas nemam pojma...
Ali mislim da i nije vazno kako ja to zovem,ni kako funkcionise, sve dok se ja osjecam dobro.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od enigma_ Ned Apr 24, 2011 5:32 am

Ogromna je razlika izmedju ljubavi i strasti.Strast može biti trenutna i strast se može kontrolisati, kao i što strast može preci u ljubav.
Mislim da kontrolisana strast pre predje u ljubav, nego ona trenutna.
Verovatno se mnogi nece složiti da strast se može kontrolisati.Moje životno iskustvo (koje nije merilo ) je da može i da takva strast predje u strasnu ljubav...Sad da l je obostrana ljubav to je već pitanje, kao i da l će da traje itd...

Inače trenutnu strast uvek iskontrolišem,a i godine su tu, tako da bilo nekad sad se sećam
:D
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od Ika Uto Maj 31, 2011 11:36 am

Strast nas privuče, a ljubav nas zadrži.... Nadovezuju se (u mom slućaju). :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od Troja Uto Maj 31, 2011 11:46 pm

Ono sto bih ja zeljela znati je da li biste jaka osjecanja prema nekome sa kim ste mozda pomalo flertovali dugo vremena, ali nikada niste imali vezu, ili ste se eventualno samo poljubili, klasifikovali kao strast ili ljubav? Da bi bila strast da li bi i seks morao biti umijesan? Da bi bila ljubav da li bi morala da bude stvarna i trajna veza? Ili biste za takvu vezu smatrali da je iskljucivo platonska ljubav?
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od Ika Pet Jun 17, 2011 11:20 am

Strast definišem kao eksploziju hormona fizičkom privačnošću i isključivo samo fizičkom bez ikakvih većih emocija. Ljubav je nešto što je mnogo iznad toga, sa mnogo više emocija uključujući i strast, a razlike su veoma prepoznatljive.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od pahuljica Pet Avg 12, 2011 10:28 pm

Naravno, razlika je ogromna.
Zbog strasti se mozda i kajemo nekada, a zbog ljubavi nikada. :D
Obe stvari se dugo pamte...
Mislim da je kombinacija ovih stvari super.
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od horoskop Ned Sep 25, 2011 1:42 am

Uf,strast je svakako jedno,a ljubav je nesto drugo,a slazem se da je kombinacija strasti i ljubavi extra... :10-10-10:

horoskop
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 15
Ženski Datum upisa : 23.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od Ika Pon Apr 16, 2012 7:04 am

Ma kombinacije su najlepše. :) Mada se u kombinacijama može javiti zbunjenost. :) Da li je to ovo ili ono? Ali čovek jednostavno zna šta je šta. To određuje naše nesvesno. :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od ThePoet Ned Avg 05, 2012 1:48 am

Ja ipak pravim podelu na tri vrste: 1. strast, 2. zaljubljenost 3. ljubav.
Ika je lepo rekao da je strast eksplozija hormona fizičkom privlačnošću. Strast možemo osećati prema nekome koga smo videli tek par puta i odlučiti se na seks sa tom osobom. Strast mora uključivati ako ne seks, onda dodire i ljubljenje, sve što je fizičko. Pritom, tu ne mora biti nikakvih emocija, a to znači da tu osobu ne morate videti ponovo ili ne morate imati želju da je vidite ponovo.
Ako je strast dovoljno jaka, onda ona pređe u zaljubljenost. Čovek se teško može zaljubiti u nekoga bez požude. Jer kada ste zaljubljeni onda tu osobu želite i fizički i duhovno. Ipak, zaljubljenost se od ljubavi razlikuje u sledećem: zaljubljenost prelazi u ljubav onda kada vam je draga osoba postala sastavni deo života, kada ste dovoljno očvrsli da ste više postali jedno, nego dvoje, kada ste dovoljno povezani da slabo šta može da vas uzdrma. Zaljubljenost je zanesenost nekom osobom i neko je jednom ‚‚dokazao" da traje do 6 meseci. Tada se dešava i da ne primećujemo mane drage nam osobe ili ih tolerišemo. Ipak, kada prođe period zaljubljenosti i zaslepljenosti, ako tada uspemo da mane voljene osoba zavolimo, može se reći da je volimo.
Ipak, nikakva istraživanja ne mogu odrediti koliko će koji period da traje. Čovek sam oseti kada oseća požudu, kada je zaljubljen, a kada je u ljubavi. Ali, ova tri pojma se ne isključuju međusobno, tj. i u ljubavi mora biti i požude i zanesenosti, strasti i zaljubljenosti. Ljubav je ovde nadređeni pojam i obuhvata sve.
Jednom su mi rekli da su zaljubljenost i ljubav isti zbog korena reči ‚‚ljubav" u reči ‚‚zaljubljenost" i kako se u engleskom biti zaljubljen kaže ‚‚to be in love with someone". Ali engleski jezik ima i reč ‚infatuation" koja znači zaljubljenost, zanesenost, koja se ne koristi toliko, ali koja baš lepo objašnjava pojam zaljubljenosti. A to što je koren reči ljubav prisutan u zaljubljenosti, to i nije tako čudno - svaka zaljubljenost i jeste preduslov za ljubav. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od ms.k Ned Sep 01, 2013 4:09 pm

.. moje (čudnovato :D) viđenje/osjećanje .. nabacane neke ideje .. pošto je sve još uvijek u procesu razrade .. :D.. ako sam promašila temu ili je post aspsolutno bez ikakvog smisla – brišite :D

.. imam tri tačke (za sad :D) ..
1. ljubav
2. strast
3. nemam pojma kako da nazovem tačku tri, pa ću je zvati tačka 3 :D

.. mogu da postoje neovisno jedna od druge, ali može biti i kombinacija ..
.. naravno najbolja je kombinacija sve tri tačke ..

.. kako ljude vidim kao bića protkna energijom (da bi se moglo lakše vizuelizovati zamisliti oko čovjeka polje energije - auru) pojašnjenje tačaka biće prvo kroz energiju, a onda ću se potruditi, onoliko koliko je to u mojoj moći, da to prenesem i u  realno-apstraktan  psiho-emotivno-tijelesni svijet (ako je neki izraz u postu neprimjeren i krši pravila, editujete, hvala unapred) .. :D

.. uvijek je to nekako kao da se te dvije energije 'njuškaju', obmotavaju/prepliću jedna oko druge .. hmm .. recimo .. nešto slično lancu DNK ..

.. i sad objašnjenje tačaka ..

1. ljubav .. privlačnost dvije energije, 'njuškanje' energija, neka vrsta elektriciteta koja se dešava ako se dvije kompatibilne energije sretnu .. odakle valjda svi oni prijatni osjećaji koje ljudi različito doživljavaju .. može biti različitog inteziteta (valjda zavisi na kom su energetskom nivou osobe) .. i valjda ako/kad dođe do promjene energetskog nivoa neke osobe, tako dolazi i do promjene između energija .. možda zato može da traje do kraja života ili da se promijeni na neki način ili da nestane .. i radi privlačnosti da pređe u neku od druge dvije tačke ili obje ..

2. strast .. neka vrsta burne (nepredvidive) privlačne reakcije jedne energije na drugu .. kada dođe do susreta i 'kačenje' jedne energije na drugu .. recimo kao one 'ljestve' u DNK lancu .. valjda radi te burne (nepredvidive) reakcije može da postoji neovisno od onog 'njuškavog elektriciteta' ili da se nadoveže na njega ili da ga 'proizvede' ili pređe u tačku 3 (ili proizađe iz nje) .. pa zato radi svoje burne (nepredvidive) prirode može kako je nastala i da nestane, ali isto tako i da se povremeno javlja, ili da se konstantno nadovezuje na onaj 'njuškavi' elektricitet i/ili tačku 3 ..

3. tačka 3 .. slična je ljubavi i strasti .. ali je opet nešto drugačije .. 'njuškavi elektricitet' dvije energije obmotan jedan oko druge sa nekom burnom reakcijom ali bez 'kačenja' .. hmm .. recimo kao lanac DNK ali bez 'ljestvica' .. valjda zbog burnosti elektricitet nije elektricitet već neka goruća energija velikog inteziteta, tipa nešto slično kao oni fensi upaljači koji kad se upale ne može ih vjetar ugasiti .. kako je većeg inteziteta od 'njuškavog elektriciteta' može da se desi da usljed promjene u nekoj od energija ipak 'splasne' na 'njuškavi elektricitet' ili da dođe do 'kačenja' ..

.. tako nekako .. :jj:

.. realno-apstraktan  psiho-emotivno-tijelesni svijet .. :D.. 100 ljudi – 100 ćudi .. svako drugačije reaguje/misli/osjeća/što god  ..

1. ljubav .. hahh .. recimo .. sve od one dječije simpatije, pa do 'značajnih' pogleda, nježnosti, dodiri, poljupci .. ali nema seksa ..
2. strast .. hmm .. 'prodorni' pogledi jačeg/burnijeg inteziteta od onog 'značajnog', fizički kontakti, seks (aj sad .. sve vrste .. da ne zalazim u detalje .. ) ..
3. tačka 3 .. uf .. sad opet sve od samo pogleda,  nježnosti, dodira, .. zapravo .. sve osim penetracije ..

.. tako nekako .. valjda .. :jj:

.. sve sam se nešto spetljala i možda nešto nema smisla :sorry: .. ali kao što rekoh .. u procesu je razrade .. :D

.. i opet .. ako sam promašila temu ili je post aspsolutno bez ikakvog smisla – brišite :D
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od ms.k Uto Sep 03, 2013 2:09 pm

.. skoro pa sam totalno sve pogriješila u prethodnom postu :sorry:.. vjerovatno opet griješim :jj:.. ne znam ..

.. gledam .. https://www.youtube.com/watch?v=rAH5JHryyYA
.. i naravno koga briga za tekst jer em što su muzika i glas milozvučni em moj mozak vidi dva štrumfčeta i kreće iracionalno da se raduje ( :jeeeej: ) jer mi liče na nas ( fool.gif Rolling Eyes ) i onda ko zna otkud čujem kako mu govorim želim/hoću treće mislim ako i on želi/hoće ( fool.gif Rolling Eyes) .. i nisam se tu zaustavila nego krenem da smišljam imena ( fool.gif Rolling Eyes) što i nije toliko bitno pa ću da preskočim jer mi se i onako nijedno svidjelo nije .. nego krenem da mislim šta bi bilo treće .. i dođem do zaključka ..
.. može biti dječak ili djevojčica ili .. shvatam da više nemam opcija nego da mi ostaje samo kombinacija ..
.. dalje shvatam .. pa u prirodi većinom sve ima dva/dvoje .. noć/dan, gore/dole, lijevo/desno, ..
.. padne me na pamet prethodno napisani post i vidim .. lijepo je imenovano dva/dvoje (većina priča o dva/dvoje) .. i ja spominjem dva a ovo treće nema ime .. vjerovatno zato što nije zasebno već je kombinacija .. čitam dalje .. lijepo sam napisala šta je najbolje .. ako postoji par .. ako je najbolje idealna kombinacija dva nečega, šta je najgore? ..
.. najgore je u tački 3 ..
.. vjerovatno imaju dvije vrste ..
.. dakle ..

.. dvije vrste ..
a) ljubav
b) strast


a) ljubav .. privlačnost dvije energije, 'njuškanje' energija, neka vrsta elektriciteta koja se dešava ako se dvije kompatibilne energije sretnu  .. odakle valjda svi oni prijatni osjećaji koje ljudi različito doživljavaju .. može biti različitog inteziteta (valjda zavisi na kom su energetskom nivou osobe) .. i valjda ako/kad dođe do promjene energetskog nivoa neke osobe, tako dolazi i do promjene između energija .. možda zato može da traje do kraja života ili da se promijeni na neki način ili da nestane .. ljubav liči na DNK lanac bez 'ljestvica' ..

b) strast .. neka vrsta burne (nepredvidive) privlačne reakcije jedne energije na drugu .. kada dođe do susreta i 'kačenje' jedne energije na drugu .. recimo kao one 'ljestve' u DNK lancu .. valjda radi te burne (nepredvidive) reakcije može da postoji neovisno od onog 'njuškavog elektriciteta' ili da se nadoveže na njega ili da ga 'proizvede' .. pa zato radi svoje burne (nepredvidive) prirode može kako je nastala i da nestane, ali isto tako i da se povremeno javlja, ili da se konstantno nadovezuje na onaj 'njuškavi elektricitet' ..

.. zaključujem da mogu postojati neovisno jedna od druge .. ali može biti i kombinacija (s obzirom da ima ko zna koliko razilčitih priroda energija a pri tom svaka od njih je na određenim nivoima)..

.. najbolje je kada se pronađu dvije komatibilne energije sa kompatibilnom burnom (nepredvidivom) privlačnom reakcijom jedne na drugu ..
.. primjera radi .. osoba A je takve prirode da može da bivstvuje samo sa osobama koje su istog ili višeg energetskog nivoa i nema sposobnost (ne zna/ ne može) da spusti svoj energetski nivo, osoba B takođe .. kada se pronađu a pri tom su prilikom susreta na istom energetskom nivou oni su idealna kombinacija .. pošto im je u prirodi da konstantno napreduju .. konstantno će da se nadograđuju .. ličeći na DNK lanac koji se vrti u beskraj ..

.. najgore je u tački 3 .. tačka 3 je recimo procijep .. slična je ljubavi i strasti .. zato što jeste kombinacija to dvoje .. 'njuškavi elektricitet' dvije energije obmotan jedan oko druge sa nekom burnom reakcijom ali bez 'kačenja' .. kao lanac DNK ali bez 'ljestvica' .. zato što im energetski nivoi nisu usklađeni .. zbog toga što imaju potencijal da budu idealan spoj elektricitet nije elektricitet već neka goruća energija velikog inteziteta ..
.. oni koji imaju mogućnost pada energetskog nivoa izaći će iz procijepa .. ali ..
.. primjera radi .. osoba A je takve prirode da može da bivstvuje samo sa osobama koje su istog ili višeg energetskog nivoa i nema sposobnost (ne zna/ ne može) da spusti svoj energetski nivo, osoba B takođe .. kada se pronađu a pri tom prilikom susreta energetski nivoi nisu usklađeni .. 'juriće' jedno drugo u beskraj i vjerovanto se neće (su)stići .. ličiće na DNK lanac ali bez 'ljestvica' koji se vrti u beskraj, vječno goreći .. u zavisnosti od prirode do prirode velika je vjerovatnoća da bi ono >vječno goreći< moglo da bude >vječno goreći kao u kakvom paklu< .. Surprised

.. tako nekako .. :jj:.. već sam griješila .. vjerovatno i sad griješim .. pojma nemam .. :jj:

.. može biti da sam se previše zapetljala sa svim ovim :sorry: .. i možda bi bilo dobro obrisati oba posta .. :jj: .. :sorry:
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i strast  Empty Re: Ljubav i strast

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu