Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svet blizanaca

5 posters

Ići dole

Svet blizanaca Empty Svet blizanaca

Počalji od Eurinome Pet Sep 02, 2011 1:14 pm

Ljudi su jako fascinirani blizancima. Oni predstavljaju misteriju i izmamljuju divljenje, pogotovu jednojajčani.

Da li im se vi divite?
Da li ste Vi blizanac?
Da li biste voleli da ih imate u budućnosti?


Evo malo informacija o njima:

Dvojajčani blizanci:
To su blizanci začeti u isto vreme ili jedno za drugim unutar jednog menstrualnog ciklusa, tako da teoretski, neindentični blizanci, mogu imati različite očeve.
Neidentični blizanci dele, u proseku, samo polovinu svojih gena, tako da mogu biti jako slični jedni drugima ili, pak sasvim različiti. Dvojajčani blizanci su najčešće nasledni.

Jednojajčani blizanci:
Oni nastaju kada se iz nepoznatog razloga oplođeno jajašce podeli u toku prvih 14 dana, a svaki blizanac dobije istu genetičku ‚‚sliku".Dakle, razlike u fizickom izgledu jednojajčanih blizanaca jako su male. Jednojajčani blizanci nastaju slučajno.

Sijamski blizanci:
To su identični blizanci kod kojih nije došlo do potpune podele tokom ranog fetalnog razvoja, tako da mogu deliti delove tela ili organe. Pojavljuju se jako retko, jednom u 200.000 rođenja.
Eurinome
Eurinome
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1131
Ženski Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svet blizanaca Empty Re: Svet blizanaca

Počalji od pahuljica Uto Sep 20, 2011 7:27 am

Da li im se vi divite?
Uvek su me fascinirali... Ali sam stalno govorila, da ja imam sestru bliznakinju, nikad se ne bih oblačila isto... To mi je nakako glupo. Nisam imala prilike da se družim sa blizancia, ali svi govore da ma koliko ličili, rasli u istoj porodici, pod istim uslovima, jako se razlikuju...
Da li ste Vi blizanac?
Nisam...
Da li biste voleli da ih imate u budućnosti?
Sada mi je svejedno... :jj:

Dodala bih nešto jako interesantno. U mojoj srednjoj školi sam stalno viđala dve devojke, koje su bile gotovo identične... Bila sam uverena da su sestre bliznakinje, da bih saznala da su samo sestre od stričeva... Ne znam koliko je ovo moguće... Možda su smuvali nešto u porodilištu.. :hmhm:
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svet blizanaca Empty Re: Svet blizanaca

Počalji od polly88 Sre Sep 21, 2011 1:37 am

Zanimljivi su mi blizanci, zapravo mi je na neki način misteriozno to što mogu osjetiti kada ono drugo ima neke jake osjećaje ili slično. Inače ne znam puno blizanaca; trenutno se mogu sjetiti dva para, u oba slučaja muško i žensko i dosta različiti, ne samo izgledom, nego i ponašanjem... U mojoj ih obitelji uopće nema, ali nemam ništa protiv da ih ja imam jednoga dana :) Možda je odgajanje zahtjevnije, kad odjednom imaš dvoje male djece, ali to mi je, s druge strane, izazov. I to što je spomenula Pahuljica - ako su jednojajčani - nikako ih oblačiti isto. Mislim čak da im ne treba dati ni slična imena. To su dvije potpuno različite osobe, jedina stvar je što izgledaju isto. Ne treba im zbog toga još natovariti i istu odjeću i slična imena - tko će ih tada razlikovati...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet blizanaca Empty Re: Svet blizanaca

Počalji od Troja Sre Sep 21, 2011 1:51 am

Da li im se vi divite?
Da li ste Vi blizanac?
Da li biste voleli da ih imate u budućnosti?

Blizanci su mi fascinantni, pogotovo jednojajcani, ali i inace. Ja nisam blizanac, ali poznajem nekoliko ljudi koji jesu. Najinteresantniji su mi jednojajcani blizanci - braca - koji su vrlo slicni (prakticno isti) naizgled, a vrlo razliciti karakterom. Zeljela sam da imam blizance ako budem radjala djecu, ali ih nisam imala, pa tako to pitanje sada pada u vodu. Inace, vjerujem da nije lako odgojiti ih jer treba brinuti istovremeno o dvije bebe, ali ta djeca imaju prilike da imaju najboljeg prijatelja/prijateljicu u svojim bracama i sestrama i uvid u nesto sto je vecini ljudi samo misterija.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet blizanaca Empty Re: Svet blizanaca

Počalji od ces@ric@ Pon Okt 26, 2015 11:53 am

Kao mala sam bila fascinirana s njima. Brat i ja smo se druzili sa blizankinjama i mada su izgledale isto i oblacile se skoro identicno, opet sam ih nekako raspoznavala. Mislim da sam samo dvaput napravila gresku. U tom periodu sam silno zeljela da imam sestru blizankinju.
Nesto se ne sjecam drugih primjera jednojajcanih blizanaca, kasnije sam susretala samo dvojajcane, brat i sestra. Oni, pak, ni po cemu nisu bili nalik, ni po izgledu, ni po karakteru.

Ne bih bas bila odusevljena da ih imam, ali ne bih ni mrzila. Jednostavno smatram da bi bilo tesko sa dvoje djece odjednom. No, u svakom slucaju im ne bih dala slicna imena i ne bi ih isto oblacila. Svako je osoba za sebe, ne necija kopija :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svet blizanaca Empty Re: Svet blizanaca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu