Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu

+2
ces@ric@
Still_dreaming
6 posters

Ići dole

U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu Empty U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu

Počalji od Still_dreaming Pet Feb 03, 2012 12:56 am


Neki ljudi se celog života osećaju kao da ne pripadaju. Ni okruženju ni vremenu u kome žive. Npr. neko živi na selu, a hteo bi da živi u gradu, i obrnuto, ili želi u drugu državu, na drugi kontinent, oseća da bi mu više prijala druga kultura ili bilo šta drugo, samo da nije ovo. A onda se ne oseti dobro ni na tom drugom mestu, pa ne zna ni da li želi nazad i tako dolazi do pitanja ‚‚Gde ja pripadam?'' Naravno, postavlja se i pitanje da li je ta osoba prvenstveno zadovoljna sama sobom da bi mogla da bude zadovoljna bilo čime drugim?


Da li ste vi nekad poželeli da ste se rodili ranije ili kasnije? (ne mislim na nekoliko godina razmaka, nego možda u nekom drugom veku, tj. u vremenu koje bi se dosta razlikovalo od ovog)
Da li ste poželeli da živite (tj. da ste se rodili) na nekom drugom mestu, bilo to drugo mesto u istoj državi ili na drugom kraju sveta?
Da li ste se nekad osećali da ne pripadate mestu i vremenu u kome živite? Zašto?
Ako da, gde i kad biste se osetili da ste svoji na svome?




Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu Empty Re: U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu

Počalji od ces@ric@ Pet Feb 03, 2012 1:52 am

Voljela bih da sam rodjena nekad prije gdje nije bilo ovoliko tehnologije i gdje su ljudi medjusobno komunicirali i druzili se vise.
Voljela bih da sam rodjena negdje drugo, tamo gdje se susjedi medjusobno manje mrze i manje ratuju
Ne znam tacno gdje i kad, ali eto, to bih voljela...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu Empty Re: U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu

Počalji od Troja Pet Feb 03, 2012 4:31 am

Ja sam nekada mastala kako bi bilo lijepo da sam se rodila u neka davna vremena na Divljem zapadu, jer bih onda mogla da jasem konje. Ili u nekoj finoj porodici u 18-tom ili 19-tom stoljecu (svidjala mi se moda dugih haljina i vrijeme mi se cinilo mnogo romanticnijim od naseg doba).

Naravno, kasnije sam shvatila da taj zivot i nije bio bas tako ruzicast, i da mi je sigurno bolje da sam rodjena bas u ovo nase vrijeme.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu Empty Re: U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu

Počalji od Miloš_88 Ned Feb 12, 2012 1:26 pm

Ja nemam taj običaj da razmižljam o tome šta bi bilo kad bi bilo. Nikad nisam preterano razmišljao o tome da sam se rodio na drugom mestu i u drugo vreme. Ja sam realan i tu sam, gde sam, pa se trudim da se u dato vreme na datom mestu što bolje snađem u životu.
Miloš_88
Miloš_88
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3461
Muški Škorpija Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu Empty Re: U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu

Počalji od enigma_ Pon Feb 13, 2012 1:00 am


Moram se složiti sa Milošem da i ja ne razmišljam šta bi bilo kad bi bilo.
Za razliku od mladih, ja sam rođena u vreme pisama, druženja, bez telefona itd.
Tehnologija je manje bilo, ili ja nisam imala kontakta.Manje se znalo, a ne sad svaka vest se plasira za nekih par minuta (najviše) i tako me bukvalno remeti.
E sada, meni zaista prija sećanje na to "moje" vreme, ali ne mogu da kažem da mi ne prija što svakog momenta znam gde su recimo, moja deca.

Da li ste poželeli da živite (tj. da ste se rodili) na nekom drugom mestu, bilo to drugo mesto u istoj državi ili na drugom kraju sveta?
Ne, mislim da se ne bih snašla.Možda da sam mlađa, al i kao mlada nisam razmišljala da odem odavde.


Da li ste se nekad osećali da ne pripadate mestu i vremenu u kome živite? Zašto?
Samo kad ostanem duže kod Vilotićevih roditelja, tačnije sad kod njegove majke, jer mu otac nije živ.
Najpre mi prija ta tišina mir, onda ume da me nervira njihov mentalitet, plus nedostaje mi tehnologija.

p.s. nadam se da nisam 'omašila temu :sorry:
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu Empty Re: U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu

Počalji od Nymphadora Sre Mar 07, 2012 3:55 am

Svakako :D
Trebalo je da se rodim prije nekoliko stotina godina, na francuskom ili engleskom dvoru... :D
Da se bavim politickim spletkama i ratnim strategijama...Ali, nisam imala srece :/

Jos bolje...Faraon Egipta :D Bozanstvo! :D


Poslednji izmenio Still_dreaming dana Pon Maj 07, 2012 10:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spojeni postovi.)
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu Empty Re: U pogrešno vreme, na pogrešnom mestu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu